Nájdem tu nejaké ekomaminky?

mracik
19. sep 2006

Možno tu nájdem nejakú podobne šialenú (aspoň podľa mojho mužíčka) žienku, ktorá sa snaží žiť ako-tak ekologicky, "fanúšičku" prirodzeného plánovania rodičovstva, prirodzeného pôrodu, ekologického dojčenia, babyvakov a babyšatiek, látkových plienok, mooncupu a permakultúry atď... alebo aspoň niečoho z toho 🙂

hexi
18. jan 2010

bihan a veronika ako ste hned na mna vyskocil ved ja sa len pytam , ja nie som uz 10 rokov bio ja iba zacinam a len sa informujem , jako keby ze vam tu chcem ublizit hned hrrrrrrr na mna. bihan a aco ti vadilo ze som si otvorila temu ja, nikto nemal pravo mi ju dat inde, vy ste tiez boli altermamy a uz ste si vytvorili svoj chat.

jalao
18. jan 2010

hexi, nie, kludne pis...ja tiez nie som taka ortodoxna bio mama, niekedy sa sanazim viac, niekedy menej.. ale zaujimaju ma tieto veci a rada sa daco nove dozviem, nech sa vyjadri ktokolvek.. 😉 😉

hexi
18. jan 2010

no jalao diky , no ale vies v tolkych temach som nic nenasla o bio a o eko tak som si sama vytvorila a cakala na dalsie prispievatelky nech sa dozviem nieco nove, kazda rada je dobra, ved sa ucim a potom ja budem davat rady dalej , a ty ako napredujes???

veronika81
18. jan 2010

hexi, ja som to nemyslela v zlom 😉 Len pribináčik má veeeeľmi ďaleko od kategórie bio. Preto sa mi zdalo dosť zvláštne, že sa to vôbec pýtaš..a ešte aj v ďalšom príspevku, že prečo sa nemôže, veď je to mliečne.
Ak už chceš začať s mliečnymi potravinami (aj keď ja by som na tvojom mieste určite ešte počkala), tak pomaly jogurt, prečo si ho hneď zavrhla, že malá ti ho nebude jesť? Treba vyskúšať, pekne pomaly, najprv pár lyžičiek zamiešať napr. do ovocia. Nemusí na prvý šup zjesť celý kelímok.

Inak, ja tiež nie som nejaká biofanatička, svet sa mi nezrúti ak nemám doma bio 😀 ale keď sa dá, tak sa snažím..

angelik
18. jan 2010

hexi, ved to nie je prva tema, ktora sa zlucila s inou 😉
asi adminka videla suvis, istu pribuznost
a mozno, ked precitas par stranok spatne, najdes aj nejake odpovede na svoje otazky...

a eko a bio maju k sebe dost blizko, aj ked to nie je to iste
napr. kupit bio jablka, ktore su napr. z Nemecka a ten dovoz nie je vobec eko? alebo pohladat po okoli, na trhu, aj ked to nebude mat znacku bio?
kazdy musi zvazit, co je pre neho dobre...

a k pribinaciku, nuz pre take male dieta nie je vhodny tvaroh, je tazko stravitelny, jogurt by bol lepsi, ale napr. moja dcera ma uz cez 2 roky a jogurt dodnes nejedla, odmieta, tak ju po mnohych pokusoch nenutim

bihan
18. jan 2010

hexi, rešpektuj pravidlá, používaj vyhľadávač a dozvieš sa neskutočné množstvo nových informácie... a keď budeš mať nejakú konkrétnu otázku, ktorá sa týka konkrétnych vecí, pokojne sa vráť a pýtaj sa. 😉
No a keď už budeš vedieť nejaké tie základy o zdravej strave (pretože bio výrobky sú zaujímavé hlavne pre ľudí, pre ktorých vlastné zdravie a zdravie detí stojí na vysokom mieste v hodnot. rebríčku a sú presvedčení, že zdravie pichádza v prvom rade stravou), tak ti tiež prídu otázky o pribináčikoch pre polročné dieťa také smiešne ako mne.

No a to že sem môžu prispievať "aj také" eko-bio.. tak to ma pobavilo asi najviac.. od tých ostatných sa toho asi veľa o bio strave nedozvieš. 😀

hexi
18. jan 2010

veronika ok beriem ze pribinacik je moc tazky, ale dakujem za info do buducnosti viem, a ked biely jogurt tak akej znacky? a preco by som mala pockat s mliecnymi vecami??? potom jej mam co ponuknut???? a co je na tvarohovom pribinacku tazko stravitelne??? len sa informujem...

hexi
18. jan 2010

ok baby teraz na inu temu i ked s tym eko to nebude suvisiet , chcem sa opytat ako mam malu naucit cez den spavat v postielke alebo v posteli namiesto toho ona chce spat len v kociku vykrutena ako paragraf a preco sa mi a len v kociku zaspi hned 😒

paola.o1
18. jan 2010

ahoj hexi, ja som davala v siestom mesiaci biely jogurt v bio kvalite. kupovala som ho v tesku, alebo v kauflande maju slovensky bio jogurt, potom v siedmom mesiaci som davala uz aj ochuteny jogurt, ale bio ochuteny som nenasla, tak som davala a doteraz davam aktiviu, alebo actimel, no a od osmeho mesiaca veselo pribinackujeme. pokial ti mala z toho nebude vrackat, tak je to v pohode! ked sa povracka, pockas....

luthien.k
18. jan 2010

hexi, kuk sem:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Tvé dotazy myslím s eko a bio moc nesouvisejí, ale můžeš se zeptat v tématech k tomu určených.

hexi
18. jan 2010

paola diky za info, a activia neni tazka???? alebo neni moc prifarbovana????

hexi
18. jan 2010

luthien ja viem ze est emoc nesuvisi ale pomaly sa ucim xi , zacinam tak preto sa pytam trochu odveci i ked je toto ina tema ale vy ste baby ktore uz maju skusenosti s tymto

luthien.k
18. jan 2010

Já ale myslím, že je logičtější ptát se na příkrmy (tj. kdy jaké zavádět) v sekci o příkrmech a pak ty příkrmy koupit v biokvalitě, co? 😉 No a to se spaním, to už vůbec 😉

hexi
18. jan 2010

ja uz ju prikrmujem , papa zeleninku , polievocky vsetko ako ma , a ma to bio , dopestovane u nasich na zahrade ,ziadne chemikalie

babula90
18. jan 2010

bihan to zhrnula pekne, táto debata je velmi smiešna. niekto naozaj nemá základné vedomosti, ach jo... 😵

hexi
18. jan 2010

babula ja sa len informujem a to sa tu nesmie to vy ste tu svate??? ja som mala svoju stranku vytvorenu len mi ju sem presunuli tak neivem preco to ty komentujes 😒

babula90
18. jan 2010

mne to pripadá akoby si su Ty robila srandu. A komentovať môžem, čo len chcem.
Ale stále som nepochopila ako súvisí BIO s pribináčikom. 😕

hexi
18. jan 2010

ale to som sa len informovala , lebo chcem prejst na bio stravu aj s malou a len som sa informovala nic ine, som si myslela ze to je cisty tvarohovy jogurt pre deti

angelik
18. jan 2010

hexi, skus si v obchode pozriet zlozenie toho, co rozmyslas kupit...

bihan
18. jan 2010

hexi, nejako si nepochopila, že žiadna téma, ani tá, ktorú založíš, nie je tvoja.. a tá "tvoja" porušovala základné pravidlá stránky, ale to ti očividne nevadí a spamuješ ďalej 😀

babula90
18. jan 2010

hexi, do roka sa deťom nemá dávať soľ a cukor, začnite bielym jogurtom, moja malá ho zbožňovala do 15 mes. potom sme prešli na ovocné. Pribináčik nejedla do 2 rokov. Ešte stále je kojená.
Teraz sú časopisy o deťoch plné vzorového jedálnička pre deti do oka, skús pozrieť.

ikke
18. jan 2010

prosim, diskutujte k teme 😉

paola.o1
18. jan 2010

fakt super tema, hexi, kukni do temy zavadzania prikrmov, vela sa tam bavia baby aj o bio strave. a uplne normalne a v pohode ti odpovedia

hexi
18. jan 2010

ok soorrry ospravedlnujem sa vsetkym

paola.o1
18. jan 2010

akoze ospravedlnujes sa za to ze na diskusnom fore diskutujes??? niektore zenske su tu prijemne ako uprsany den, neries to, kukni to tej druhej temy, urcitko najdes odpoved

hexi
18. jan 2010

ok odpoved som ti napisala do posty paola diky

tynushqa
30. jan 2010

Ahojte,
pridavam sa k ekomaminkam 😉
Zalezi mi na tom v akom svete bude moje dieta vyrastat a aj dalsie pokolenia /ak sa doziju ☹ ☹ /
Pouzivame latkove plienky, sice iba 3 mesiace, lebo nebolo tolko peniazkov na taku jednorazovu investiciu. Periem s mydlovymi orechmi a slizom, a ocot pouzivame ako dezinf. prostriedok a wcko umyvam eukalyptovym olejom 😉
Bio ovocie a zeleninu kupujem ked maju napr. v Bille alebo Tescu. A snazime sa jest zdravo 🙂

Mozeme si vymienat tipy ako ekologicky zit /napr. cistenie domacnosti a pod./, bola by som rada keby som sa dozvedela zase nieco nove 😝

barica
31. jan 2010

tynushqa, jak si to myslela (asi jazykovy rozdil🙂) wcko umyvam eukalyptovym olejom? kdyz pouzivas latkovky, nemas uz nejake zkusenosti s opruzeninami? a pokud ano, co s tim?

petja
31. jan 2010

No já právě s opruzeninami mám zkušenost pouze při jednorázovkách a vlhčených ubrouscích 😝

barica
31. jan 2010

hm, ja z latkovek, jenze ono to ani tak neni z latkovek, jako z me velke blbosti🙂 a ted se jich snazim rychle zbavit, abych se mohla k latkovkam vratit...