Nájdem tu nejaké ekomaminky?

mracik
19. sep 2006

Možno tu nájdem nejakú podobne šialenú (aspoň podľa mojho mužíčka) žienku, ktorá sa snaží žiť ako-tak ekologicky, "fanúšičku" prirodzeného plánovania rodičovstva, prirodzeného pôrodu, ekologického dojčenia, babyvakov a babyšatiek, látkových plienok, mooncupu a permakultúry atď... alebo aspoň niečoho z toho 🙂

crysmile
12. dec 2011

@hexi 😀 tak ti poslem z kade mam masla? hii..

hexi
12. dec 2011

@crysmile ok 😉

meleri
12. dec 2011

@crysmile ja umim anglicky kdybyste me chtely vzit mezi sebe 🙂

crysmile
12. dec 2011

@meleri nooo, to je super.. niecomu rozumiem, ale ked je to komplikovane, tak potom neviem o co ide 😀 pozri nieco tu.. http://www.instructables.com/id/Easy-Homemade-D... ak by ta nieco zaujalo, je tam toho viac, tak sa podel s nami..

crysmile
12. dec 2011

toto je velmi zaujimave.. keby sa to robilo z nejakeho prirodneho mydla.. ale neviem identifikovat uplne vsetky ingrediencie http://www.instructables.com/id/How-to-Make-Liq...

alenk
13. dec 2011

jeeej, baby, ste sa rozkecali, super 🙂 k tomu vyvaru z orechov, treba robit silnejsi. ja na to pouzivam pouzite orechy z pracky, odkladam si ich do 2.5dcl nadobky a ked je plna, vyvarim s pol litrom cistej vody. a mozete nechat aj dlhsie varit, aby sa trochu vody odparilo, malo by to mat taku mazlavejsiu konzistenciu ako cista voda. vyvar potom cedim cez pancuchu, lebo tam byva taky orechovy sajrajt. este do horuceho pridam trochu silice (na prekrytie orechoveho smradku) a skladujem momentalne v chladnicke v sklenenych poharoch (predtym som v mraznicke v nadobkach na lad - tiez prakticke, hodila som kocku do kybla teplej vody a umyla podlahu).
no a s tym sa daju uz aj riady umyt, ale neocakavajte vela peny, len tak trosku. ja si to ulievam hlavne do rozprasovaca, jedna k jednej s octom a cistim tym vsetko, kuchynu, detsku stolicku, kupelnu.... uz sa to chystam na tie riady vyskusat, len potrebujem dominat ecover a ten drzi snad vecne.
a ktore sa chystate na sliz, zapojte aj muzov. ja som myslela ze ten moj ma s tym vysmeje a naopak, este ho aj sam miesa (ja ho vraj tak na hladko neviem) a tvari sa pri tom ako maly chemik 😉
a vela bab zo slizovej temy pouziva sliz aj na cistenie kuplne a pod, no mne sa neozvedcil na ine ako pranie a namacanie plienok
a moj najoblubenejsi eshop je biosen - spolahlivy, rychly, vyhodny. no nemaju vela kozmetiky.
a bambucke som naposledy kupila nejake atok (cesky eshop) a vysiel ma na 8 eur - 250ml !!!! moje prve velke bambucke stalo 23 ( ☹ )
a od alverde mam vela kozmeitky, zatial ma ziadny kusok nesklamal, no nie som si ista jej 100%nou prirodnostou - neverim pri tych cenach 🙂
a ked ste spominali recepty, tak ja moc este zdravo nejem, ale zacala som tym, ze do pecenia namiesto masla a olejov davam jablcny dzus - odporucam, ak to este nepoznate.

crysmile
13. dec 2011

@alenk tak fajne skusenosti mas.. ja stale rozmyslam ako to je s tym saponatom doma vyrobenym z mydla.. moze sa to pouzit na riad ked je to mydlo prirodne? stale vaham.. lebo napad to nie je zly.. ja kupujem bambucke zo sashe a aj kakaove.. a tiez netusim ci je alverde cista prirodna k. lebo je taka lacna..
a ako pouzivas ten jablcny dzus? to je zaujimave..

alenk
18. dec 2011

@crysmile no jednoducho, ked je v recepte napriklad ze 100ml oleja, tak dam 100ml jablcneho dzusu a uz ziadny olej. nie je tam ziadny rozdiel, teda u nas to este nikto nezistil, vzdy som priznala farbu az ked bola polovica kolaca zjedena 😉

crysmile
19. dec 2011

@alenk diky za tip, to vyskusam.. a aky pouzivas dzus?

luba41
19. dec 2011

@alenk začala som piecť v pekárničke chlieb, dá sa ten džús použiť aj do toho chleba miesto oleja?

crysmile
19. dec 2011

@luba41 ja mam recept kde sa olej nedava do chlebika.. akurat sa mi robi...

luba41
19. dec 2011

@crysmile ved aj ja mám taký recept. Ale ked som dala lyžicu oleja, chlebík nebol popukaný po boku a je taký jemnejší. Ale to ma napadlo, ked som to tu hore čítala 🙂 A inak pozerala som tie stránky, čo si mi odporučila. Pekné a poučné. "Ručné práce" to nie je pre mna. Ale možno sa prekonám a zapojím aj staršie deti. Alebo si kúpim hotové. Pozerala som aj tú kozmetiku Alvedre, aj sme niečo vybrali pre dcéru. kúpila si guličku aj ju už skúša. A dá sa používať to bambucké maslo len také surové bez úpravy? A ako to treba skladovať?

crysmile
19. dec 2011

@luba41 tak zas 1 lyzica nie je tak vela...
da sa pouzivat bmb maslo aj bez upravy, len sa tazko rozotiera..

meleri
30. dec 2011

@crysmile ahoj omlouvam se ze jsem dlouho nepsala byla jsem u rodiny na vanoce. zkusim se mrknout na to co tam pisou a kdyz tak prelozim 🙂 zrejme jde o podomacku delane mydlo? ja se priznam ze zas tak sikovna nejsem tak se snazim kupovat aspon eko mydlo. zkousely jste nekdo to mydlo alepy. prijde mi ze to moc nemyje..

crysmile
30. dec 2011

@meleri je tam toho viac.. ak by ta daco zaujalo, tak posun potom..
ja chcem kupit mydlo doma vyrabane, na vlastne som sa este nezmohla vyrobit... vy mate nieco take ako fler a my sashe, tak tam si chcem vybrat..

meleri
30. dec 2011

@crysmile uvidim zatim neni moc cas ale zkusim jakmile bude, jo. ja ziju v cizine ve francii tady se daji tyto veci dost jednoduse koupit. pokud mas zajem o opravdu prirodni mydlo tak zkus to alepy. fr se to jmenuje savon d alep. bohuzel nevim jmeno ve slovenstine. je to jenom oliv. olej, trochu soli a bobkovy list. da se to taky vyrobit. 🙂

crysmile
30. dec 2011

@meleri hej, pozerala som jeden blog, ale polovicu veci neviem zohnat, ta babenka tiez zije vo francuzku, tak sa jej to da.. olivove mydlo by som rada vyrobila sama, ale potrebujem tam jednu prisadu a netusim kde to zohnat..

hexi
30. dec 2011

@meleri
@crysmile skuste aj tuto stranku na domace mydlo - www.mydlozfarmy.sk

crysmile
30. dec 2011

@hexi dik, zuzku poznam a uz sa k nej mesiac vyberam ze si kupim mydlo.. jej mydla su naj 🙂 mam dobre referencie..

mariynka
30. dec 2011

kocky, ake mate skusenosti s prirodnou kozmetikou original atok? chcem si kupit nejaky 100%prirodny krem na tvar.. 😉 uz ma prestalo bavit si davat na tvar ropu 😀 😉 pouzivala som kokosovy tuk,ale nechapem preco, strasne mi vysusuje plet.. mam take supinky na tvari 😒 teraz mam niveu-nastastie je mastna,tak sa mi supinky stratili,ale chcem nejaky prirodny krem na tvar 🙂 poradite.. mam mastnejsiu, citlivu plet-mam alergiu na slnko,ktora sa prejavuje pluzgierikami okolo oci.. 😒 😒 😒

mariynka
30. dec 2011

@alenk jablcny dzus???tak to som este nepocula 😕 😕

meleri
31. dec 2011

@mariynka ahoj ja mam spis sussi plet tak nevim co ti poradit. tu kosmetiku neznam original atok. ja pouzivam bambucke maslo a nekdy v lekarne kupuji mesickovou mast nebo hermankovou. dela ji myslim zentiva a neni tam tolik svinstev. blbe je ze to bambucke maslo je celkem drahe. jo to te chapu mi to taky vadi v te supermarketove kosmetice je toho hodne spatneho mi prijde.

meleri
31. dec 2011

holky co si myslite o welede? prijde mi ze je to hodne drahe a je v tom spousta alkoholu. koupila jsem jednou pro dite takove pletove mliko a nakonci ty posledni zbytky uplne zavanely alkoholem :( tak nevim...

mariynka
31. dec 2011

@meleri no vsade je hlinik.. 😒 😒 a je mi jasne, ze ked si kremujem tvar kazdy den, tak to nie je pre organizmus najlepsie 😒 ja uz rok fungujem na zdravej strave, aj ked som to posledne mesiace troska pokaslala, ale po novom roku idem zase na makrobiotiku.. a aky mate nazor na mary kay? aj na nu som pocula same chvaly a tusim je tiez cisto prirodna 😉 😉

mariynka
31. dec 2011
meleri
31. dec 2011

@mariynka ja bohuzel mary kay neznam. zkousela jsem chvili i olejicky ale nevim proc ale vysusuje mi to plet. co se tyce stravy tak jime normalne ale snazim se kupovat prave bud od farmare nebo v supermarketu ek. vyrobky. ja jsem nemocna ted min..ale lonska zima to byla katastrofa.

mariynka
31. dec 2011

@meleri ja som nebola chora rok, vzdy ma to chyti takto na jesen, kedze som ucitelka a deti su stale chore 😒 😒 tento rok som prekonala zapal prinosovych dutin, vybrala dvojo ATB ☹ co ma mrzi,ale nedalo sa bez nich 😒 🙄

meleri
31. dec 2011

@mariynka ahoj od toho saloosu jsem mela detsky olejicek a byl fajn celkove se mi to zamlouva...to bambucke maslo jsem chtela koupit ale nakonec mi ho dala tchyne.
tak to klobouk dolu ze jako ucitelka jsi nemocna jen jedenkrat doroka! ty deti ve skole jsou furt nemocne. jo zanet dutin je humus bohuzel mam taky zkusenosti trapilo me to hodne prave lonsky rok. jo nekdy ty antibiotika jsou jedine reseni....syn mel ted zanet mocovych cest taky jsem byla rada ze je dostal 🙂

mariynka
31. dec 2011

@meleri ja som trpela zapalom mocovych ciest kazdy rok! nakoniec mi mamina namiesala zmes byliniek, ten caj som pila 3mes. a klop klop klop-odvtedy problemy nemam 🙂 ale ladviny podporuje fazula, cize ked ma niekto problemy so zapalom moc.ciest, mal by jest vela fazule 😉 ale mne pomahal aj Uroval D-manosa, par sackov som vypila a bolo lepsie.. 😉 len ja som to uz mala chronicke 😒 😒 nastastie s tym uz problemy nemam 😉
no rozmyslam, ze si kupim teda to bambucke maslo 😉 prave som sa docitala, ze levandulove je dobre na alergicku pokozku.. 😉 a oplati sa mi kupit hned 50ml?alebo mam najskor vyskusat to 19ml? 🙂 🙂 🙂 bojim sa reakcie.. ale tak,ked je to prirodne, nemalo by mi to asi nic robit.. 😉

zuzana76
31. dec 2011

@mariynka ja bambucke maslo z tejto sady pouzivam, mam ruzove momentalne a je to super, ziadna reakcia, kup si hned 50 ml, 19 je velmi malo