Nájdu sa tu bývalé reholné sestry?

marcela.m
24. okt 2008

Rada by som zacala tuto temu.Nikde som ju este nenasla.Ja som bola kedysi reholna sestra viac ako 5 rokov.Teraz som vydata a mam krasnu dcerku.Najde sa este niekto s podobnym osudom?Podelte sa so svojim prezivanim "poreholneho zivota"...

marcela.m
autor
28. okt 2008

No to si konecne 🙂 pochopila...Ale verim,ze to nebo sa da prezivat aj vo svete-v srdci.Len najst uz ten sposob a Boha...alebo skor seba samu...A o tej buducnosti milych prekvapeni - no to dufam 😀 .Viacero ludi mi "predpoveda",ze uz to bude len lepsie... 🙂 Ono ani tak nejde o to,aby nas nestretlo nic zle,ale o to,aby sme sa k tomu vedeli spravne postavit a prijat to rovnako stedro a s vdakou,ako to dobre.Ved vsetko je od Boha,teda zlo nie,ale dopusti ho a chce,aby sme z toho vysli vitazi,viac s Nim spojeni...
Pisala som to aj v IP,ze vdaka tomu,ze tu pisem,si aj sama odpovedam na svoje otazky.A to ma fascinuje...
Niekedy je dobre dat to von zo seba slovami ... 🙂

maruschka
28. okt 2008

emilyz, nie u Notre Dame, u sestier sv.Vincenta... 😉

marcela.m
autor
29. okt 2008

Rada by som napisala este nieco.Napisali mi do IP aj baby s inym vierovyznanim.Chcem len tolko povedat,ze som toho nazoru,ze nie je dolezite,akeho sme vierovyznania,ci verime alebo nie v Boha.Z toho sudeni nebudeme.Boh nas bude sudit nie podla viery,ale podla nasich skutkov.Ako sme zili,ako sme milovali...

kadea
29. okt 2008

Panecky kocky ....ja sadam na zadok....nikdy by ma nenapadlo, ze tu bude takato diskusia.....a spoznam podobne osudy a este aj jednu kamosku...

Emily nechcem ta tu nejak prezradzat ale mas dvojca, ze? Viac do ip ked bude trocha casu.

Maruschka kedy si bola u vincentiek? Zvedavost mi neda....lebo ja som bola kandidatka do r. 1999

A Marcelka presne viem o tvojich pocitoch....ja to neviem dodnes spracovat....len ja sa musim priznat, ze ignorujem celu viere, lebo nemam silu to riesit...aj ked nejake pokusy boli, ale stale zlyhavam....mam presne ten pocit, ze nedokazem prezivat tu vieru vo svete naplno.....

emilyz
29. okt 2008

zeby Kata??? 😀 vazne? neviem, lebo fotka je mala 😉

bambusko
29. okt 2008

marcelka, to co si napisala posledne o 10,50 sa velmi casto nepocuje 🙂

vecernica1
29. okt 2008

Ano, a co ty porabas v Prahe?

kadea
29. okt 2008

Ahoj,
tak preds si to ty....tvoja foto je ok.....a ty si teraz v Prahe?

emilyz
29. okt 2008

teraz som v zmatku, vecernica a kadea je ta ista osoba? 😀 😉
Kati ano, som v Prahe, zijem tu 😉 tesim sa, ze uz mate 2 deticky! 😉 kraaasa.

katka76
29. okt 2008

ahoj marceli a co tak skusit pozriet sa na tvoju situaciu modlitbou sv. frantiska z assisi (ak si dobre pamatam) kiez by mi boh dal silu prijat veci, ktore nemozem zmenit, odvahu menit veci, ktore sa zmenit daju a mudrost vediet medzi nimi rozlisit

marcela.m
autor
29. okt 2008

Kadea,tak im povedz nech sa pridaju.Aj ja poznam viacero,s dvoma som v kontakte,jedna z nich bola moja spolusestra v Sofii,a druha nas ucila nabozko na strednej.Obe su slobodne.Ta spolusestra prestala uplne praktizovat vieru,ta druha sa rozhodla ostat slobodna,a zije dalej svoju vieru.Dalsia zo Sofie podla mojich poslednych info zije v Cechach a je vydata.Ale nie sme v kontakte.Napisala mi,ked sa dozvedela,ze aj ja som sa vratila /ako tretia slovenka v poradi/ ale svoju adresu mi nedala.Potom sme mali zopar kandidatok,ktore boli cez prazdniny v Sofii,ale jedna vstupila nakoniec ku sestram Sluzobniciam v Presove a druha ostala vo svete.No neviem uz o nich nic.Ostatne su uz sestry v Sofii - teraz su tam 4 zo Slovenska,1z Ukrajiny,ktora bola v Chorvatsku Bazilianka,a bulharky.A asi im prisli na pomoc aj sestry z Chorvatska,ale nemam nove info.Len viem,ze by mali prist im tam pomoct.

kadea
29. okt 2008

dakujem...inak aj ja som sa cudovala co to za prispevok....

marcela.m
autor
29. okt 2008

Katka76,Frantiska mam velmi rada.Krasna modlitba...poznam ju a tu sme asi aj spievali na Karmely.

maruschka
29. okt 2008

kadea, aj tak nejako..Tuším do toho istého roku tiež-fakt už si to presne nepamätám. 😉 🙂 Ja som chodila do Nitry a Nitrianskeho Pravna s babami z Martina, Močenku,Slatiny,Přepichy.....

kadea
29. okt 2008

Karmel bol vzdy moj tajny sen.....mam strasne rada sv. Terezku.....

marcela.m
autor
29. okt 2008

Nenapisala som "2" bulharky.

kadea
29. okt 2008

Maruschka tak to sme sa tesne minali....Ja som bola v Kosiciach....mozno smwe mali nejaku spolocnu stretavku v Nitre....ked to je tak davno a predsa tak blizko.....

marcela.m
autor
29. okt 2008

Kadea,aj ja 🙂 a aj dalsich nasich svatcov a blazenych...matku Terezu z Avily,sv.Jana z Kriza,sv.Benediktu z Kriza /Edit Stein/,bl.Alzbetku od Sv.Trojice,malu Miriam,...Bozie dielo...

emilyz
29. okt 2008

Kati mas krasne deti! 😉

kadea
29. okt 2008

poznam ich vsetkych.... momentalne chodim na stretnutia OCDS tak mozno konecne najdem svoje miesto 🙂

kadea
29. okt 2008

dakujem a chodim na pripravu na profi rodicovstvo tak mozno v polke buduceho roku nejake pribudne 😉

A ty ako? Si este slobodna?

katka76
29. okt 2008

marushka, ja pochadzam z nitr. pravna a poznam zopar sestriciek, to je sranda, svet je taky maly a mozno si spomenies na peta, prezivali ho stein, to je moj bracho a inac je knazom v BB

marcela.m
autor
29. okt 2008

Kadea,inac aj ja som Kosicanka,len som sa vydala do RV.Ale dufam,ze sa nam podari vratit do KE.Mozno vdaka tej financnej krize sa nam podari neskor kupit lacnejsie byt 🙂 Nepozname sa z Karmelu?Chodila som tam a ked sa da,tak zajdem,ked som v KE.Naposledy som bola v lete,ale sestry mali kopu roboty,rekonstruovali alebo co,tak som hovorila len s matkou pr.A samozrejme sr.Rafaelou na ture.Boli sme kamaratky este pred nasim vstupom.Ona vstupila niekedy v aprili a ja v juli,ale do Sofie.Aj ked som povodne myslela,ze budem karmelitanka v KE.Ale to je dlhy pribeh,ako ma Boh doviedol az do Bulharska.Aj takto: "Odid zo svojej krajiny a od svojich pribuznych a chod do krajiny,ktoru ti ukazem."
A nechces sa stat terciarkou.Ja aj o tom premyslam...hoci ma chcu stiahnut k sebe aj salici - ku spolupracovnikom.Aj manzel je ACS.Ale najprv ja-Boh...

kadea
29. okt 2008

Ano, tak to sa mozno pozname aspon z videnia.
Ked by si bola v Ke tak by sme mohli dat rande. Celkom ma zaujima co obnasa stat sa terciarom a ci nieco take exzistuje v KE.

marcela.m
autor
30. okt 2008

Haha,ja som to napisala po bulharsky.Vcera som zistila,ze to je vlastne ten svetsky rad /teda treti/.Takze ty tam chodis.Spytam sa sestier,ci by som musela prejst tou formaciou,kedze ja som uz tym vsetkym presla na Karmely.Tak mi napis do IP tel.Hoci neviem,kedy sa dostanem do Ke.U nasich je momentalne babka a nemame kde spat.Ked tak prideme len na otocku.

miracko
29. júl 2010

Ahojte,
prave som tuto temu nasla 😀
Super tema 😀
Ja som kedysi chcela ist do klastora ale to uz bolo davno, ani neviem preco ma to preslo asi puberta a prve lasky 😀
Ale chodila som na cirkevny gympel, kde nas ucili mnisky, a vlastne klastor so skolou bola jedna budova
Velmi dobre na tu skolu spominam
toto co si opisala ty Marcelka sa stalo mojej triednej a este jednej profesorke, jedna odisla skorej asi 2 roky a nasa triedna pred vecnymi slubmi, ale ona sa nevydala, zije sama

marcela.m
autor
7. sep 2010

Ahojte všetky,

tak po dvoch rokoch znova pokračujem. Mám pre vás potešujúcu správu: Boh ma uzdravil a stále uzdravuje...
Po toľkých rokoch sa mi "vyjasňuje"...
Vydala som sa na cestu saleziánky spolupracovníčky - mám rok predašpirantu za sebou a ešte rok ašpirantu pred sebou. A ak je to naozaj Božia vôľa, tak budem aj ja saleziánka spolupracovníčka, ako aj môj manžel je už 13 rokov. Ale nie kvôli manželovi, to je jasné 🙂
Vyzerá to tak, že všetko malo byť tak, ako bolo a ako je, Karmel, manželstvo, saleziáni spolupracovníci... Božie cesty sú naozaj nevyspytateľné a Jeho myšlienky nie sú našimi myšlienkami.
Skoro po 7-ich rokoch som zažila v auguste veľmi silné duchovné cvičenia - pre predašpirantov, kde som sa aj naplakala, a kde mi Boh v TICHU hovoril a konečne aspoň z časti odpovedal na moje takmer 7-ročné "PREČO?".
Bohu vďaka za všetko všetúčko, čo koná v našich životoch a že nás tak nekonečne miluje a dáva stále šancu začať odznova.
Majte sa krásne. Marcelka

zuzka55
8. sep 2010

ďakujem vám za túto tému a vaše príspevky....neviem čo ešte povedať, ale ďakujem že na tomto svete nie sme sami ale sme tu ludia spolu

marcela.m
autor
9. sep 2010

Amen 🙂

bewik
20. sep 2012

Myslela som, ze MK ma uz nicim nedokaze prekvapit, az kym som nenasla tuto temu. Uz ju asi nikto nesleduje po tych rokoch, ale vela mi dalo toto citanie. DAKUJEM 🙂