Nájdu sa tu veriace mamičky?

sulamith
6. nov 2006

Chcem otvorit novu temu,ktora mozno viacerym nic nehovori,(a inym zase toho hovori vela)... predsa to len skusim... 🙂 Ja sa za svoju vieru nehambim,a velmi rada by som si na tuto temu pokecela,...je tu este niekto taky...?

natashkaa
30. aug 2020

@tilonka dakujem 🙂

tilonka
30. aug 2020

@natashkaa za malicko. Je to sice dlhsie ale putave, vobec nie nudne 😊

natashkaa
31. aug 2020

@tilonka ahojky tak som si to pozrela ale poviem pravdu nikam má to neposunulo všetky tieto metódy poznám ale moja otázka je kým si odsledujem cyklus čo niekedy trvá aj pár mesiacov nakolko nie každý ho má pravidelný tak s mužom nemám fungovať? to je ťažké vysvetlit toto chlapovi že napríkla rok nemôžeme spolu nič mat a je to podľa mna blbosť. ako sa teda nabieha na tu metódu. ale čo má brutalne na videu zaujalo ak som správne pochopila pán tam rozpráva že kondom je v súlade s kresťanstvom ???? to vážne ? ja som bola presvedcenaze nie ak je to pravda nás problém je vyriešený

tilonka
31. aug 2020

@natashkaa to je dobre ze poznas tie metody, on ich roztriedil, ktore su ok a ktore nie, o to mi islo. Aj pesar, podla mna tiez dobra volba. Ani tu nedochadza k pocatiu (splynutiu)

kvietocek203
31. aug 2020

Samozrejme nájdu sa tu veriace mamicky🙂

natashkaa
31. aug 2020

@tilonka čiže naozaj kondom je v krestanstve povolený ? mne doteraz aj kňazi hovorili že nie to som teraz fakt prekvapená

natashkaa
31. aug 2020

aha tu je jasne tiež napisane že kondom ani iné bariérové nie a je to na veľa kresťanských stránkach https://www.lpp.sk/index.php?option=com_content...
@tilonka

tilonka
31. aug 2020

@natashkaa Boh skuma umysly srdca, nevidim preto rozdiel medzi prerusovanym stykom, sledovanim plodnych dni a kondomom, ci pesarom. Okrem toho Pismo nas povzbudzuje, aby si manzelia vzajomne neodopierali prejavy lasky. Kondom nepovazujem za hriech, pretoze ani v Pisme (Boh urcuje co je hriech) nic take nenachadzam, a preto sa stotoznujem s videom, kt. som tu dala.

1Kor7:5 Neukracujte sa navzájom, iba ak čo so vzájomným súhlasom na čas, aby ste stihli na pôst a na modlitbu, a zase sa vedno sídite, aby vás nepokúšal satan pre vašu nezdržanlivosť.

natashkaa
31. aug 2020

@tilonka no presne takto som si to vysvetľovala ja ale taktiež bolo kňazmi povedané že neprispôsobujme si písmo podľa toho čo nám vyhovuje :/ tak už fakt neviem...... no práve ak by bol kondom akceptovateľný tak si myslím že 99% párov nemá problém ale práve nieje a preto je to ťažké

tilonka
31. aug 2020

@natashkaa len ja si ho neprisposobujem 🙂
Nikde v Pisme nevidim, ze by to bol hriech, a ak si ho prisposobujem, tak nech mi to niekto ukaze na versoch, ze sa mylim. V tom clanku nebol ani jeden vers spomenuty.

natashkaa
31. aug 2020

@tilonka ja sa príznam že mám prečítaný len nový zákon. tiež by má práve zaujimalo kde sa pite že je to hriech ani neviem či sa k tomu pápež vyjadroval alebo kde si o tom viac prečítať lebo kým by som prečítala celu bibliu štáty nový listy žalmy atd tak tuším už budem v penzii a sexuálne neaktívna 😂

lolitka25
31. aug 2020

@sulamith necitam celych 16 stran kvoli nedostatku času.. Ale tu na mk su minimalne 2 skupinky veriacich mamiciek. 😊

lolitka25
31. aug 2020

@sulamith jedna sa vola veriace mamicky druha mk mamky krestanky

katpox
31. aug 2020

Ja som veriaca. Vieru praktizujem.,ze sa aspon raz za den v tichu pomodlim, nedela omsa bud v kostike alebo online a to oste v prikazane sviatky, synceka bravam so sebou. Muz je ateista a je to dost zlozite, syna sme dali pokrstit.. Ma rok.