Najkrajšie dievčenské mená

lucinka1104
16. aug 2009

Ahojte podobné temy tu su, ale ja by som vedieť aké sú podľa vas najkrajšie divčenské mená, čisto divčenské nie chlapčenské!!!!!!
Napríklad mne sa páčia Timea, Nela, Emily, Adriána

petra53
8. dec 2010

@maggie2 Aj som si myslela, že kvôli tejto legende meno Salome zo zoznamu vylúčim, ale nevylúčim. Možno tak svoje dieťa nakoniec nepomenujem, ale nie z dôvodu, že pred tisíckami rokov podľa legendy žila osoba s týmto menom a "pokriveným" charakterom.
Ak bude masový vrah a bude sa volať Jozef alebo Peter alebo akokoľvek inak, znamená to, že tak už deti volať nebudeme?... Mňa toto neovplyní. Meno Salome sa mi páči a hotovo. 🙂

maggie2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petra53
8. dec 2010

@maggie2 opakujem, to že si našla jeden príklad vôbec neznamená, že prestaneme dávať takéto mená. A to, že sa niekto nechá ovplyvniť, či už legendami, alebo poverami, alebo názorom iných, to je každého vec. Ja tvoj názor beriem na vedomie, ale nerozumiem, prečo sa ho tu snažíš niekomu opakovane vnucovať.
Mimochodom, ak si pozrieš význam biblických mien - http://sk.wikibooks.org/wiki/Biblia:Význam_bibl... zistíš, že Salome znamená vítaná, pokoj...

maggie2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maggie2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petra53
8. dec 2010

@maggie2 podľa mňa medzi najkrajšie dievčenské mená patrí SALOME, OLÍVIA, LEONIE... 😵 😵 😵

maggie2
8. dec 2010

@petra53 😝 Olívia sa mi páči tiež. Leonie je odkukaná zo Západu, pred desiatimi rokmi by každý povedal že je to škaredé meno

maggie2
8. dec 2010

pre všetkých: admini zmazali príspevok kde som uviedla fakt, že meno MYRA je od r. 1966 v Anglicku nepopulárne kvôli tomu lebo sa tak volala jedna sériová vrahyňa detí. A že i Tori Amos si zmenila pôvodné meno Myra Ellen Amos na Tori Amos. A toto meno preto veľa ľudí nepovažuje za pekné, lebo sa nechce volať ako známa vrahyňa. Čo je na tom mimo témy prosím?

oriesok
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzana76
8. dec 2010

Olivia - Livia su aj moje naj mena 🙂

zuzana76
8. dec 2010

pacia sa mi aj mena Alexandra, Michelle, Aurora, Daniela a vela dalsich. Z dievcenskych mien sa lahsie vybera.

maggie2
8. dec 2010

@zuzana76 To je svätá pravda, že z dievčenských mien sa ľahšie vyberá. Snáď pri chlapčenských menách predsa, človek uvažuje triezvejšie a o to je výber ťažší.

Aurora je tiež pekné ale starším evokuje ruskú revolúciu a tú loď. Mne sa páči aj Eulalia

zuzana76
8. dec 2010

@maggie2 ano, pri Aurore si mnoho ludi spomenie na lod, ale zase ked prejde este par desatroci, tak si myslim na to uz nikto nespomenie. Nase deti uz iste nie, ked budu oni vyberat mena pre svoje deti. Eulaliu, mam ocnu doktorku.

cmulinko
8. dec 2010

@petra53 ja mne sa velmi paci Salome a pravdepodobne to dam aj mojej dcere...ak ju konecne budem mat 😀 Inak uz ked sme pri tych biblickych pribehoch,tak v Biblii sa opisuju 2 zeny s menom Salome...jedna ta zla-Herodova dcera a druha je Maria Salome,ktora je matka apostola Jakuba a Jana.Prave tato Maria Salome bola pritomna spolu s Pannou Mariou a Mariou Magdalenou pri otvorenom hrobe Jezisa.

maggie2
8. dec 2010

@zuzana76 Vážne poznáš osobu ktorá sa tak volá? Mne sa páči to meno odvtedy čo sme boli v Chorvátsku a v mestečku tam bol kostol sv. Eulalie. Ale nikoho som s tým menom ešte nestretla. Jedno fakt z najkrajších mien.

petra53
8. dec 2010

@zuzana76 Aurora je krásne meno, tiež ho mám na zozname, len sa troška ťažšie vyslovuje, to ma odrádza 🙂

@maggie2 Eulalia je pre mňa príliš exotické. A ako si predtým podotkla, príliš exotické mená skôr škodia.

maggie2
8. dec 2010

@petra53 Eulalia nie je exotické meno ale kresťanské a nie je spojené so žiadnymi negatívnymi predsudkami

zuzana76
8. dec 2010

@maggie2 ano, vola sa Eulalia Jamborova 🙂 http://www.azet.sk/firma/406514/mudr-eulalia-ja...

petra53
8. dec 2010

@cmulinko Myslím, že si si vybrala krásne meno... 😉 SALOME je super 😵 😵 😵 inak dala by si Salome alebo Mária Salome? Ja určite iba Salome - sestra má Máriu Lujzu a máme aj veľmi dlhé priezvisko 😉

petra53
8. dec 2010

@maggie2 o predsudky nejde, ani som o nich nehovorila, iba tvrdím, že je to na Slovensko dosť exotické meno

petrark
8. dec 2010

Terezka je pekne meno

cikyta
8. dec 2010

Ježiš toto je bohová diskusia. Každá tretia odpoved zmazaná adminom 😀
Ale to sa dalo už pred založením čakať,ved kolko ludí,tolko chutí 😉

cmulinko
8. dec 2010

@petra53 ja dam dcere meno Salome,lebo aj my mame vela Marii a moze si potom dat birmovne meno Maria Salome.ja osobne toto meno nepovazujem za exoticke,ale skor pre mna velmi krasne a starobiblicke historicke meno,ktore naozaj je velmi zriedkave v nasich koncinach.V muslimskych krajinach je to bezne meno,lebo meno Salome sa spaja aj s muslimskym pozdravom salama leikum alebo shalom co znamena pokoj-mier s tebou.

maggie2
8. dec 2010

@petra53 to že napíšem že je krásne meno Eulália a nie sú s ním spojené žiadne predsudky je útočenie?

petra53
8. dec 2010

@cmulinko nevies ci nie je problem so zapisom na matrike?

cmulinko
8. dec 2010

@petra53 nie je s tym ziadny problem. Meno Salome je uznavane podla Svatej Salome a toto meno ma meniny podla cirkevneho kalendara 22.oktobra.

petra53
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
latvia
8. dec 2010

konflikty si prosim rieste cez ip

maggie2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz