Najkrajšie dievčenské mená

lucinka1104
16. aug 2009

Ahojte podobné temy tu su, ale ja by som vedieť aké sú podľa vas najkrajšie divčenské mená, čisto divčenské nie chlapčenské!!!!!!
Napríklad mne sa páčia Timea, Nela, Emily, Adriána

cmulinko
8. dec 2010

@latvia ahoj.len som chcela napisat,ze nie kazda osoba v tejto teme je schopna prijat aj nazor toho druheho a niekedy to vyustuje az do dost neprijemnych situacii.aj aj som mala svoj nazor a veru som na pochybach ci som sem vobec mala reagovat.co sa uz tu na tejto stranke deje....to sa mi len oci prevracaju.

ivka1603
8. dec 2010

Ahojte.....mne sa najviac páčia mená Tatiana, Katarína, Svetlana......Tieto mená sa niekomu nemusia páčiť, lebo sú ruského pôvodu, ale ja ich zbožňujem, preto sa aj moje dcéry volajú Tatiana a Katarína 🙂

zdenda86
8. dec 2010

Ahojte my mame chlapca Sebastianka a pre dievcatko sme mali vybrate meno Karolinka a Vanessa, Este sa mi paci meno Sophia a manzelovi Melinda. Nech vyberies akekolvek bude pre teba to najkrajsie. 🙂

maggie2
8. dec 2010

@ivka1603 Myslím, že tieto mená sa musia páčiť väčšine ľudí, lebo sú klasika. Tatiana je ruské meno ale prapôvodom je z Ázie, Katarína je gréckeho pôvodu odvodená z Aikateriné (Katharos-čistý, číry) no a Svetlana má nielen ruský ale vôbec slovanský pôvod - používali ho i napr. Slovania na území býv. Juhoslávie. Netreba zavrhovať slovanské mená, i keď momentálne nie sú v módnej vlne, ide o pekné mená, ktoré isto nezaniknú.

jaaty
8. dec 2010

Presne tak. &je veľa krásnych mien, ale pre každú mamu je pre ňu to jej naj.
My sme dali dcérke meno Hanka a stále vravím že jej sedí " ako riť na šerbel" 😀 😀 😀 . Neviem si pre ňu predstaviť žiadne iné, hoci sa mi páči minimálne ďalších 10 či 20 mien.
Treba si len uvedomiť, že dieťatko so svojim menom bude žiť celý život 😉 , nie len ako miminko, ale ja v puberte, dospelosti či starobe 😉 😉 😉

tatiana1985
10. dec 2010

@maggie2 ja by som sa maggie chcela opytat, na zaklade coho hodnoti mena, kt. chcu mamicky svojim detom dat....pracujes v nejakom takom odbore, si matrikarka? alebo to je len tvoje hobby, zaoberat sa vsetkymi menami, ich vyznamom a povodom? pytam sa slusne, nerypem 🙂 vdaka ...

abbey1
10. dec 2010

@lucinka1104 Máš super vkus. 😉 Naša najmenšia je Zara Amy.Mnoho ľudí k tomu malo pripomienky.I mm sa zdalo Zara tvrdé,ale skutočne neľutujem a je to pre ňu meno ako stvorené.Nenechaj sa odradiť.Mamina asi najlepšie cíti,aké meno sa hodí pre jej drobčeka.Mnoho ľudí a bohužiaľ aj tu istí odborníci,dosť netaktne hodnotia vybrané mená.A pri tom ide skutočne o našu voľbu a asi nikto nemá právo posudzovať,Jasne,že i ja mám skupinu mien,ktoré by som nikdy nedala,ale zároveň by som si nikdy nedovolila hodnotiť výber rodiča.Prajem všetko Ok.

veronka38
10. dec 2010

mne sa velmi páči Adelka alebo Eliška 🙂 a chlapček Kristián

maggie2
10. dec 2010

@tatiana1985 zaoberám sa rada s menami, ich pôvodom, históriou, všetko čo s tým súvisí. Zaujímajú ma historické súvislosti, tradície, sociologické súvislosti i vo vzťahu "módnosti" mien v tom ktorom čase, vôbec všetko čo sa témy mien týka, je to pre mňa veľmi zaujímavé aj ako hobby.

martija
10. dec 2010

ja som mala jednu znamu (spanielku), ktorej sa velmi pacilo meno Ariel, ale kedze je to medzinarodny praci prostriedok (podla mna ukradli pekne meno),tak jej to nedalo a nakoniec dcerku nazvala Aria.....(mne to znie ako v hudbe ária - pekne)

mirukacka
10. dec 2010

@lulu939075
Šarlota je krasne meno..ale u mna by nepreslo...mame Kačku a kedze si myslimze my budeme mat same baby,tak bud Ella alebo Amélie.))

mirukacka
10. dec 2010

@martija
Mamka ma kolegynu,co ma syna Ajaxa 🙂 ..mna teda napadol hned ze Ajax Amsterdam...ale tiez je to nejaky cistiaci prostriedok vraj🙂))

nina2008
11. dec 2010

Je vela krasnych mien, ale treba si aj uvedomit, ake priezvisko mame... a kde zijeme. Kamaratkina dcera sa vola Elizabeth. Ved to je Alzbeta. Ani som nevedele, ako ju oslovit.

bobocka
11. dec 2010

fuuuha baby,niektore ste sa tu riadne rozohnili...kazdy druhy prispevok zmazamy adminom 😖
ja milujem temu mena.rada pozorujem ako na ludi mena posobia,podla coho svojim detom mena vyberaju.v dnesnej dobe je fakt v mode davat zvlastne,pre slovensko netypicke mena.co je vsak ok podla mna,ale zas to musi pasovat k priezvisku.niektore mena tak vyzneju divne.krstne exoticke a pezvisko rydzo slovenske 😀 ale zas proti gustu ziaden disputat...ja by som k tomu nasmu priezvisku netypicke slovenske meno dat nemohla.my mame doma michala .vyberal to manzel.ja som mala vybratu dominiku.ale veeelmi sami paci aj anna (podla anny zo zeleneho domu)no anicka a anka mi pili usi.anna je nadherne,ale nikto by ju tak nevolal.pre kazdeho by bola moja dcerka anka ci nebodaj anicka 😒 to sa mi uz nepaci velmi.hana je nadherne.sara,karolina,mariana,ema,...(moj muz tuzi po dianke po mne 😉 )pre dievcatko je vela peknych mien,no u mna je to obmedzene tym,ze ja si dost spajam mena s ludmi. a ked raz poznam zenu s krasnym menom,no je to mrcha,tak by som nemohla to meno dat svojej dcere.mna to velmi ovplyvnuje.nebudem tu hovorit tie mena,aby som sa nejakej maminky nedotka,ak take meno dala svojej dcerke.vyber mena je fakt velmi individualny.pre dalsieho chlapceka mam vybrate meno adamko. a paci sa mi aj tomas ci matej,jakub,patrik.velmi sa mi paci aj matus,no to mi muz zatrhol,ze v nom to evokuje mnich a pritom je to take nadherne meno.matus je u mna vely kandidat a mozno mi ho v buducnosti ak budeme mat syna ,moj muz schvali.ale teraz vyhrva adam a dominika .oooh a kristian je krasne.a gregor sa mi poslednou dobou zacina pacit.a velmi.nikdy som to meno nezvazovala a potom som spoznala 2 maminky tu na koniku co dali to meno synom a cim dalej tym sa mi viac paci 😉 mne sa kazdy tyzden pacia ine mena 😀len par stalic mam a zbytok sa mi casto meni.uvidime co bude kralovat v mojom rebricku mien ked budeme mat dalsie babatko 🙂

weiya
11. dec 2010

fiha,taketo zvady pre mena 😒 😀 ahoj @bobocka 😀 pekne si to napisala, a s tym gregorom,to meno sa aj mne zacalo pacit 🙂 pekne mena,mas vybrate 🙂

martija
11. dec 2010

@mirukacka ano ja poznam Ajax univerzalny prostriedok sa mi vidi,ze to je. No a vidis! Ja by som to synovi nedala, naopak, su maminky,ktore by nedali zase meno,ktore som dala ja. Ja mam doteraz problem so synovym menom - a ked je chlapcenske,a do temy sa nehodi, len chcem napisat,ze meno sa mi velmi paci,lebo je jednoduche, kratke,ale napriek tomu vynimocne, vyslovuje sa dobre,a dokonca ladi aj s nasim slovenskym menom Lena - syn sa vola Leny. Lenze problem je v tom,ze podla mna nepasuje k priezvisku. Syn sa narodil v zahranici,tak sme na to museli prizerat,aby rozumeli menu aj tam,aj tu,nemohli sme si dovolit naprikald dat juraj,lebo v katalansku by bol - churach....atd...manzel velmi chcel toto meno,a na mna prisla slaba chvilka a meno som schvalila,ale neni som si dodnes ista,ci som urobila dobre, asi som mala viac bojovat. Osud zariadil inak,my sme sa vratili na slovensko a mylsim,ze je to jedno z mien,ktore nepasuje s priezviskom slovenskym,a nie kazdemu budem vysvetlovat,ze syncek sa nrodil v zahranici......je vela mamiciek,ktore su prekvapene,ze ake krasne meno,a je vela mamiciek,ktore su ticho (teda hlavne,ked sa dieta narodi a pytaju sa na meno),a ja viem,ze meno sa im nepaci....ale to je u kazduckeho mena tak,jednym sa paci,inym nie. Musime pozerat na to,aby sa pacilo nam.

bobocka
11. dec 2010

@weiya ahoj weiyush.riadne sa tu niektore maminky chytili,co? 😀 zabomysie vojny 😀 .mna @lujsa tym gregorom nainfikovala.cim dalej,tym viac sa mi paci.nadherne meno 🙂 no daj aj ty nejaky tip ku talke 🙂

bobocka
11. dec 2010

@martija aaale nemyslis vazne 🙂 leny je pekne meno a zas v porovnani s niektorymi vymyslami na slovensku je to velmi skombinovatelne meno.mne sa to paci.ja nie som moc za tie cudzokrajne mena,ale toto je pekne.vobec by som to na tvojom mieste neriesila 😉 a je tam teda zdvojene n,ci nie?lebo v pase mas dva n a tu si len jedno napisala.bude umelec ako lenny kravitz 😉

solinkarka
11. dec 2010

Moja dcerka, teda ak to bude dievcatko sa bude volat Vivien 🙂 ale stale mam tusaka ze to bude chlapec Kristian 😉

babulka123
11. dec 2010

ahojte.. nasa princezna { s diablom krizena.. heeheh} je Ninka. a poveim vam ze k jej povahe mi to sedi dokonale.. jednoduche, rychle, zvucne, lahke.. no proste super.. tak ako je ona.. neposedna, hlucna, rychla.. no proste mi k nej sadlo..
celu dobu sme nevedeli co cakame, chlapcek mal byt Lukáš a dievcatko .. no najprv som chcela velmi Adelku ale manzelovi sa to nepacilo.. ja som Anna a nechceli sme davat rovnake mena po rodicoch a tak som myslelal ze Adelka bude fajn.. ale teraz viem ze Ninka bolo to prave..
mala vie povedat svoje meno , tym ze je jednoduche, dobre sa vyslovuje aj ostatnym detickam .
a mimochodom brusko sme cele tehu volali Tadeas..

martija
11. dec 2010

@bobocka dakujem, si mila 🙂 . Ano je tam dve n, len ked pisem rychlo vzdy vynecham 🙂 . A veru vyzeralo to na umelca, len uz ho to prechadza.

https://www.youtube.com/watch?v=NnGe6hokE_k
martija
11. dec 2010

a este ma napadlo,ze sa cela rodina musela naucit zdrobneninu lenusko, nemozu ho volat leninko 😀 (len svagrinej to nejde, ona ho jednina vola leninko 😠 )

bobocka
11. dec 2010

@martija joooj,ten je uuuzasny!!!!perfektny je s tou harmonikou 🙂 musis byt velmo hrda 😉 a leninko 😀 no vzhladom na historiu nic moc zdrobnenina,ale podla mna lenny ani zdrobneninu nepotrenuje.ono je to mile aj samo o sebe.malicky je fakt zlaty a meno sa mu velmo hodi-dobre si vybrala mamina(resp tvoj muz dobre vybral 😉 )

martija
11. dec 2010

@babocka dakujem, velmi potesi 😵 . muzovi odkazem...Ano mas pravdu, ja moc zdorbneniny nepouzivam,ale koli nasim,ti boli nestastni z vyberu mena,otec slovacisko Miroslav, ten by bol prenesmierne stastny,keby sa vnuk aspon jeden volal po nom,ale mne sa Miroslav nepaci...A babka mu obcas fukne Lenko 😖 , no ale sme si zvykli uz.......

bobocka
11. dec 2010

@martija no miroslav by veru ani moj top rebricek mien neobsadil.ja nemam rada mena kde je slav.mirko je mile,ale miroslav..no neviem.ja neviem preco maju v dnesnej dobre vsetci potrebu zdrobneninovat mena.ja sice mojmu synovi vravim zdrobneninami,ale on je michal,tak je tych zdrobnenin habadej a nepili to usi 😉 .ako som uz pisala,ja by som chcela annu.vyslovovalo by sa to so sdvojenym n.ale je mi jasne,ze by ju nik anna nevolal,bola by to anicka ci anka a to mne zas usi pili.ja si hned predstavim dievcatko v bielej halenke ,co na luke husy pasie 😀 zvlastne,ze hanka a hanicka mi uz znie normalne,len anka a anicka mi vadi.no hovorim,sto ludi,sto chuti 😀

meatfly24
11. dec 2010

ak mozem pridat aj moj top.. tak olivia a roxana... 🙂 dufam ze budu obidve 🙂

meatfly24
11. dec 2010

@solinkarka vivien je prekranse meno 🙂

lejlla
11. dec 2010

moji favoriti su Melissa,Laura,Livia,Nikol a pre chclapca Rene,Radko,Marko 🙂

martija
11. dec 2010

@bobocka no neuveris,ale pred casom sme presne toto rozoberali so sestrou,ze meno Anna, je velmi pekne,take vznesene, ale tie zdrobneniny.....koniec! a to nehovorim o Anči! strasne vie narod niekedy doslova zohyzdit niektore mena. Ked som bola mala, tak u babky bol jeden "ujo". Volal sa Viktor, ale nikdo mu nikdy inac nepovedal, ako Viktuš
(vratane jeho zeny), a Viktorii, zase Vikta! ..brrrr des!

bobocka
11. dec 2010

@martija no je to des.mne sa napriklad velmo paci meno karolina,ale fakt nechapem,preco z tak krasneho mena zrazu vznikne kajka,kajuska,kajinka 😠 karolina je krasne samo o sebe a ak to chce niekto zdrobnit,tak karolinka.fakt je vela nadhernych mien a zdrobneniny ich zohizdia.ale anca,tak to je vrchol, fakt 😠 a pritom ja som ako dieta milovala annu zo zeleneho domu,stale dookola som jej pribehy citala a milovala som jej postavu.ja verim,ze aj meno dost povie o cloveku.ja som taka,ze ked poznam zensku mrchu s peknym menom,tak aj keby co bolo,moja dcera by sa tak nevolala,lebo by mi to to tu zensku pripominalo.mam senzacne kamaratky marianku a dominiku a su to krasne,inteligentne,cielavedome,srdecne...fantasticke zeny ,a preto su mi tie mena milsie.ja som diana a moje meno sa mi naozaj paci.spajam si to aj s princeznou dianou a na tu zenu sa jedno zle slovo povedat neda.ale mne sa moc nepaci,ked sa rodina obmedzuje na meno,ktore uz v rodine maju.nepaci sa mi ak sa syn po otcovi vola a dcera po matke.ale moj manzel sniva o dcerke dianke.uvidim,ze ak raz budem mat dceru,ci nepopustim a ci mala dianka nebude.ale zatial je to dominika 🙂