Najkrajšie dievčenské mená

lucinka1104
16. aug 2009

Ahojte podobné temy tu su, ale ja by som vedieť aké sú podľa vas najkrajšie divčenské mená, čisto divčenské nie chlapčenské!!!!!!
Napríklad mne sa páčia Timea, Nela, Emily, Adriána

maggie2
11. dec 2010

@cmulinko To je pekné. Odmalička si zvykne na svoju podobu mena s ktorou sa identifikuje v každej situácii.

cmulinko
11. dec 2010

@mirka285 ja mam jednu kolegynku Miroslavu...a volam ju tiez Mirka a ona ma vola Magda....dava mi zabrat,aby som nevybuchla 😅

ani3012
11. dec 2010

@maggie2 to zas moja teta na mňa vyrukovala,že či mi má jednu vraziť,že ako to malej hovorím
Som malú oslovila Eva a jej sa to zdalo byť pre malé dieťa surové....no neviem,mne sa to práve že páči,aj synovcovi hovorím dosť často Martin, krstniatku Filip...akože poviem jej aj Evička,aj Evka ale nevidím ani nič zlé na tom,keď poviem Eva

maggie2
11. dec 2010

@mirka285 Je to práve z toho dôvodu, že sme si aj my, keď sme boli deti, zvykli na zdrobneniny a našim pravým skutočným menom nás okolie, rodičia volali, len keď sme niečo vyviedli alebo boli nahnevaní. A to nie je správne podľa mňa. Ak zdrobňujem, tak nerozlišovať situácie, lebo potom dieťa stotožní svoje meno s negatívnym zážitkom, negatívnou situáciou a bude vnímať svoje skutočné meno pozitívne.

cmulinko
11. dec 2010

@maggie2 no z manzelovej strany v rodine si zakladaju na originaloch..akurat manzel je piate dieta narodene dost neskoro a on jediny je este aj teraz len Palko aj pre rodicov aj pre surodencov...i ked je uz skoro 3 nasobny otec 😀

ani3012
11. dec 2010

@mirka285 sestra je Jana a tiež jej hovoríme len Janka (ale Janinka, Januška atď nemá rada)

zuzana76
11. dec 2010

mne sa meno Anna paci velmi v spanielskej podobe s jednym N - Ana , a ked sme pri tych zdrobneninach, myslim,ze mnohym ludom aj v zahranici sa pacia - moja sestra ma dcerku Nataliu, zije v spanielsku a vyberali meno, ktore sa pouziva aj tu aj tam, aby s nim jej dcerka nikde nemala problem. Jej manzel je argentincan, uz so spanielskym obcianstvom, no a on hrdo svoju dcerku predstavuje ak Natalku, sestra jej castejsie povie Natalia. Takze zdrobneniny nemusia byt vzdy problemom.

cipsinka
11. dec 2010

Pre mna su najkrajsie mena Paulinka a Sabinka 😵 😵 😵 .este nemam deticky ale ked budem mat tato kombinacia je viac menej ista 😉 😉 😉 😉 Akosi som neprisla na chut teraz tym modernym zahranicnym menam 😕 😕 😕 😕 aj ked v zahranici zijem 4 roky 😉 😉 😉 😉

maggie2
11. dec 2010

@zuzana76 Zdrobneniny nikdy nie sú problémom pre toho kto ich vyslovuje alebo nevyslovuje. Je to len o tom ako to vníma dieťa. Keď dieťa počuje zdrobneniny svojho mena v situáciách keď ho chvália, atď a počuje svoje skutočné meno LEN v situáciách keď ho hrešia alebo keď niečo vyviedlo, vtedy si môže k svojmu menu vypestovať negatívny vzťah.

zuzana76
11. dec 2010

@maggie2 to samozrejme chapem, len mnohi si mozno myslia, ze v zahranici sa zdrobneniny nepouzivaju, alebo, ze by sa im zle vyslovovali a podobne a pretoze chcu byt IN a preto ich mozno aj zaznavaju. Pretoze niekedy je aj so zdrobneninou problem v takom vyzname ako vyslovnost, napriklad v Nemecku by som si v ziadnom pripade nenapisala Zuzka - pretoze by som bola Cucka 😀 , ale napriklad v Spanielsku ziaden problem

zuzana76
11. dec 2010

pritom aj v inych jazykoch sa zdrobneniny, alebo prezyvky pouzivaju napriklad Spanielcina - vytvoria ju pridanim -ita, -ito Carlita, Juanita, Florecita, atd.. alebo dokonca je to uplne ine slovo napriklad od Francisco je to Paco, od Jesus je to Chuy, od Concepcion je to Conchita atd...

zuzana76
11. dec 2010

a dokonca v minulosti sa z mnohych krstnych mien vytvorili priezviska - Rodriguez od Rodrigo, Martinez od Martin, Perez od pedro atd..

maggie2
11. dec 2010

@zuzana76 ja to vôbec nevnímam tak, že by sme chceli byť in. Jednoducho sme prestali dcéru volať zdrobnene, lebo sme videli, že to negatívne vplýva na jej vnímamie svojho mena.

zuzana76
11. dec 2010

@maggie2 ja som nemyslela teba, ani neviem ako sa vola, nejako mi to uniklo, az si to pisala, ale niekedy mam taky pocit, ked si citam mena deticiek

este otazka meno Ariel nie je /aj /muzske?

zuzana76
11. dec 2010

@maggie2 chcela som povedat, ze mas pravdu s tym, ze dieta sa velmi stotozni so zdrobneninou a ked mu povedia formalne tak sa urazi, s menami sa stretavam casto, som ucitelka a teda stalo sa mi viackrat,ze dieta si vyslovene zelalo volat sa zdrobneninou.

maggie2
11. dec 2010

@zuzana76 Ariel je mužské meno, tradičné židovské meno. Hebrejský pôvod. Ale ženská podoba mena vznikla pôvodom vo Francúzsku-Taliansku a je to: Ariela, Ariella, Arielle

zuzana76
11. dec 2010

@maggie2 inak to je super, co vsetko vies o menach, aj mne sa mena velmi pacia, ale teda nie som ani zdaleka taka erudovana ako ty. Ale ja sa skor orientujem na mena zahranicne najma z krajin, ktorych jazyk ovladam.

katrinka8
11. dec 2010

My mame doma Terezku. A nepaci sa mi, ked ju niekto nazve Terka 😖 Dali sme jej cesky variant mena, cize Tereza, pretoze sa mi zda, ze v zahranici sa dost tazko vyslovuje dvojhlasky a dnes je taka doba, ze sa vela cestuje, ludia prichadzaju viac do styku s cudzincami, tak aby nemala v buducnosti problem. Ja som Katarina, co sa mi vzdy zdalo pre cudzincov jednoduche meno, ale napriek tomu ma vela ludi s mojim menom problem - bud som Katerina alebo Katrina alebo kadejaka ina verzia...

martija
12. dec 2010

@bobocka, diana je krasne meno, dokonca sa mi zda,ze ked som bola mala,tak som ho ani nepoznala. Kedysi som pracovala v zahranici, a nikdo nerozumel mojmu menu Jana,a kazdy ma volal diana - a ja som vobec neprotestovala a nevysvetlovala 🙂 (a samozrejme kazdemu sa meno velmi pacilo)

lubenka131
12. dec 2010

@cipsinka S tou Sabinkou mas pravdu ja mam jednu Sabinku 5 ročnú doma..a teraz cakame druhe este teda nevieme co to bude ale z dievcenskym menom mam dilemu :(

cipsinka
12. dec 2010

@lubenka131 my sme tiez s MM rozmyslali,ze ake dame ku Paulinke ked raz budeme mat dve divcatka a hodilo sa nam tam Sabinka 😵 😵 😵 Paulinku ma vybrate MM uz asi 4 roky a nechce od nej popustit a nakoniec som si tak zvykla,ze sa mi hrozne to meno zapacilo 😵 😵 😵 😵 😵 No meno vybrate mame uz iba zacat pracovat na babu 😅 😅 😅 😀 😀 😀 😀 😀

lubenka131
12. dec 2010

@cipsinka tak tak zacat pracovat a uz len popracovat spravne na dievcatkach 🙂 drzim palce nech to vide 🙂

ollski
12. dec 2010

@lubenka131 kamaratka na Sabinku a Nikolku 😉 mne sa tie mena ku sebe velmi hodia....
@cipsinka Paulinka je moja srdcovka 😵 , obcas mi je luto, ze som dcerke to meno nedala....

lucka1987
12. dec 2010

ahojte mm rozhodol takto : ked to bude chlapec jeho meno sa bude zacinat na M (on je martin) a ked dievca tak na L (ja som lucia) a mal byt z toho livia a marek alebo take nieco... ale nakoniec som aj ak rozhodla ja ze budeme mat chlapca Martinko a dievcatko : Lívia, Sára, .. no a aj tak som to stale menila.... tehu dopadlo neuspesne ale mena asi ostanu.. mozno s mi nieco zas dalsie zapaci.. bude problem to zuzit na jedno meno 😅

cipsinka
12. dec 2010

@lubenka131 dakujem velmi pekne 😵 😵 😵 ja by som si uz aj dala povedat ale MM chce este pockat 😒 😒 😒 ,no co ti budem hovorit chlapi 😵 😵 😵

@ollski neboj bude tretie dievcatko a bude Paulinka 😵 😅 😅 😅 😅 My uz ked sa aj rozpravame tak nehovirme,ze babo ale hned Paulinka 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ,no a to nase bude nakoniec chlapcek a mame po Paulinke 😀

cipsinka
12. dec 2010

@lucka1987 aj moj mm je Martin 😅 😵 😵 😵 😵 a tiez sme sa tak dohodli,ze on vybera pre dievcatko a chceli sme na P kedze priezvisko sa nam zacina na P 😉 😉 😉 😉

lucka1987
12. dec 2010

@cipsinka ne sa pasi ked su iniciely ze PP ALEBO mm . no chapes rovnake.. ale my sme na Č. takze meno by bolo blbe ze ČČ 😀 😀 čestmír čelko 😀 😀 a inaksie ani nepoznam Lívia čelková alebo Sára čelková celkom idu nie? jaj a to si este mm robil srandu jeho dedko bol Ignac.. ze ked mi nebude rady tak da meno po jeho dedkovi.. chuuda nas buduci syncek ... :D

cipsinka
12. dec 2010

@lucka1987 jasne,ze Livia aj Sara idu k vasmu priezvisku,tiez krasne mena 😵 😵 😵 😵

zuzanqa555
20. dec 2010

@pipinka82
@pipinka82 akoze nehnevaj sa ale tie mana co si tam napisala su katastrofalne a zuzanka je pekne meno 😝

zuzanqa555
20. dec 2010

@pipinka82 to je pekne meno ;zuzinka zuzulka zuzanka zuzka sius ....................