Najkrajšie dievčenské mená

lucinka1104
16. aug 2009

Ahojte podobné temy tu su, ale ja by som vedieť aké sú podľa vas najkrajšie divčenské mená, čisto divčenské nie chlapčenské!!!!!!
Napríklad mne sa páčia Timea, Nela, Emily, Adriána

weronyca
12. apr 2011

Nas drobcek sa vola Maximko.. Tiez sme rozmyslali nad Timotejom,Leonardom,..
Ked raz budem mat dievcatko chceli by sme bud Lianu alebo teraz sa mi strasne paci meno Johanka

maggie2
12. apr 2011

@kalifa28 @bobocka Layla je afrického i arabského pôvodu. Znamená Čierna Kráska, takže veľmi sa to nehodí blondínkam, alebo ľuďom so svetlou pleťou, všakáno 🙂

kalifa28
12. apr 2011

@maggie2 no ved ja si len okatu gazelu predstavim, ked sa povie layla 🙂

bobocka
12. apr 2011

@kalifa28 jaj,jasne 🙂 fakt netusim.mozno je africke ako ty hovoris.podla mna je krasne.layla znie tak zensky,nezne,no je to aj silne meno 🙂 zena s tym menom je predurcena na dobry zivot. 🙂 inak aj stella je krasne aj luna aj ava...zahranickych je straaasne vela krasnych mien 😉 no dcerke by som asi vzdy dala meno z nazho zakladneho gregorianskeho kalendara 😉

maggie2
12. apr 2011

@bobocka no neviem kde to berieš že žena s menom Layla je predurčená na dobrý život. V Afrike tých žien s tým menom sú desaťtisíce a nedožijú ani 30 tky ☹

bobocka
12. apr 2011

@maggie2 😀 😀 😀 ty si uuuplny blazon!!! ( v dobrom myslene 😉 ) to co ty uz na menach riesis ,ze layla sa podla vyznamu blondynkam nehodi 😀 😀 😀
mna by ani nenapadlo zas takto strasne rozpytvavat meno.ak je pekne a spaja sa mi s niecim prijemnym,dobrou spomienkou,tak by som ho dietatu dala.nech uz znamena cokolvek.aj beckhamovci dali synovi meno cruz co je zvacsa dievcenske meno a tu su 😉

maggie2
12. apr 2011

@bobocka haha sorry ale nesplietaš trochu odveci? Si najprv pozri aký je rozdiel medzi gregoriánskym a juliánskym kalendárom a potom píš 😉 s menami to nemá nič spoločné 😀

lucinka1104
autor
12. apr 2011

@maggie2 ahoj už sme si spolu par krát pisali o Nicole ak si spomínaš...no to je mužov favorit kotré je podľa teba lepšie aj k priszvisku Balková aj k tím drobcom čo už mame doma Nela,(popripade Nelie mm hovorí že je krátke ale pkené( Nicole, Olivia, Silvia, Adriana...viem, že uprednostnuješ slovenské mená dcerke som dala madarské meno lebo som sa bala zdrobneniny s olívii lebo mojej mame ani švegerinej sa vysvetliť nedá nič aj tak komolia meno aj Timeike lebo maja mama ju vola Timuša a svokra Timka hruza oboje my ju volame Timeika a ja aj Timea ale mm len Timeika takže on trvá len na meno ktoré sa da krásne aj takto povedať....takže

timotej
12. apr 2011

@maggie2 ano sorry zistila som až neskôr myslela som že mená všeobecne

maggie2
12. apr 2011

@bobocka Prosím Ťa, keď v preklade Layla znamená Čierna kráska, tak asi sa to pre blondínu veľmi nehodí. To ani bielemu koňovi nedajú meno Black Beauty 😀

bobocka
12. apr 2011

@maggie2 maggie ved uz neries tu afriku.ked pocujem to meno,tak to vo mne evokuje silnu zenu,milu,neznu,no silnu- a nie nejaku domorodkynu.nikdy by ma nenapadloz,e je to africke meno.ja to poznam len v spojeni s usa.z piesne,z americkych filmov.nie je dobre takto chorobne rozpytavat mena,potom ich cloveku sprotivis 🙄

maggie2
12. apr 2011

@lucinka1104 ahoj moja, jasné že sa pamätám na Teba 🙂 .... nie neuprednostňujem slovenské mená, vôbec nie. Aj maďarské mená sú podľa mňa pekné a máte pekné priezvisko, všetko sa k nemu hodí. Olivia je krásne, aj Nicole je dobré. Aj ostatné čo si uviedla 🙂

bobocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maggie2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bobocka
12. apr 2011

@maggie2 to akoze o com teraz bolo? mne je bohovo jedno kto s tym kalendarom prisiel a ako sa tam dni pocitaju.diana je 1 jula,vlado 24.7, anna 26.7.,dominika 4.8,michal 29.9 ,adam 24.12... to mna zaujima .to je pre mna smerodajne a tym sa ja budem riadit.

maggie2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bobocka
12. apr 2011

@maggie2 nie, ty nerozumies.mne je toto vsetko uuuplne jedno.nezaujima ma to.zaujimaju ma len tie mena v tom kalendari uvedene.z tych budem ja vyberat meno pre moje deti.nezaujima ma historia.pokial bude aj v nasledujucich rokoch mat moj syn meniny 29.9,tak nemam co riesit.ja nerozpytvavam nema a kalendare ako ty.mna to nezaujima.

maggie2
12. apr 2011

@bobocka keď Ťa to nezaujíma tak potom prečo píšeš že gregoriánsky kalendár, veď iný sa na svete v súčasnosti ani nepoužíva.

bobocka
12. apr 2011

@maggie2 jezis ,lebo z neho budem vyberat meno svojim detom,tak som ho pomenovala.co ty uz riesis preboha??? 😕

maggie2
12. apr 2011

@bobocka nič neriešim, ale Ty riešiš gregoriánsky kalendár - ktorý nemá nič spoločné s menami 😀

bobocka
12. apr 2011

@maggie2 nie, nic s nimi nema spolocne.kdeze?a pri datume 1 jula je moje meno len tak z prce uvedene 😠 http://calendar.zoznam.sk/month-sk03.php este raz uvadzam stranku kde je jasne napisane,gregoriansky kalendar (dany mesiac) a slovensko.tam su pri datumoch mena rospisane.je to ten zakladny kalendar(ten rozsireny ma teraz nezaujima) z ktoreho mena ja mienim svojim detom vybrat.ja nechapem preco tu riesis hluposti a moju zkladnu pointu nechces pochopit.jednoduchsie moj postoj k veci uz vysvetlit neviem.

cherryblossomgirl
12. apr 2011

pre mna najkrajsie dievcenske meno: LANA 😎

bobocka
12. apr 2011

@cherryblossomgirl jej,tak tam si vzdy predstavim tu krasnu lanu lane zo smallville 😉 su mena,ktore v cloveku evokuju nejaky pocit,nejaku spomienku a to je pri tych menach,resp pri vybere takych mien pre dieta velmi dolezite.lana je krasne,skvely vyber 😉

maggie2
12. apr 2011

@bobocka svätá prostota, ako Ti to už mám inak napísať? To že je v kalendári uvedené že 1. júla má meniny Diana, nemá nič spoločné s tým, či je to kalendár gregoriánsky alebo hociktorý iný. Gregoriánsky kalendár znamená že sa ráta istý počet dní v roku a to už cca 500 rokov, a nie to, aké mená sú uvedené, napríklad aj v tom odkaze čo si dala. Gregoriánsky kalendár majú skoro všade vo svete a jeho obsahom nemusia byť Tebou deklarované mená z toho odkazu. /tuším len izraelci,Tibeťania, Etiópania a krajiny Islamu inak rátajú roky-majú svoje vlastné kalendáre-ale opakujem tam nejde o mená, ale o rátanie dní a rokov/

bobocka
12. apr 2011

@maggie2 toto je posledny krat co ti pisem,lebo mi iba tlak dvihas.NEZAUJIMAJU MA TIE HISTORICKE BLBOSTI!!!!ani to,ze sa tam rataju roky ci dni ci cokolvek ine.mna zaujima len to co vidim pred sebou na papieri.ked raz niekto nazve zakladny kalendar ktory mame vsetci na kuchynskej policke gregorianskym,tak to je pre mna gregoriansky kalendar!!!! skutocne pozadie toho nazvu mam v pazi!!!! ked je raz na linku ktory som ti uz dva krat postla napisane,ze ten kalendar je gregoriansky,tak je to PRE MNA kalendar gregoriansky! mna nezaujimaju tie "fakty ",ktorymi sa tu ty ohanas.je mi to jedno.spravnost veci je mi ukradnuta.pisem to co mam ja zauzivane.jednoducho nechces pochopit co ja pisem,ty menami a kalendarmi zjavne zijes. uz sa viac s tebou o tom bavit nebudem.po prve ma zjavne pochopit nechces a po druhe je to uplne zbytocne,lebo sa bavime o totalnej sprostosti a o niecom co je neskutocne nepodstatne (aspon pre mna urcite) a iba co tu pri tejto tuposti stracam cas.pokial nemas inu duchaplnu vec tykajucu sa mien,tak tuto debatu o "gregorianskom" kalendari z mojej strany koncim. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

maggie2
12. apr 2011

@bobocka Keby Ti na tom nezáležalo, tak by si sa tak nepajedila, si len nahnevaná, že si neohúrila slovíčkom "gregoriánsky" na ktorom si si tak exkluzívne /nevediac o čom to vlastne je/ zakladala 😀 😀 😀

bobocka
12. apr 2011

@maggie2 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 akoze na teme o menach sa skutocne ohurovat nemusim 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to je skor tvoja parketa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ja som totizto od zaciatku netvrdila,ze mam pravdu.ani raz som netvrdila,ze mam ja pravdu.bol to moj pohlad na vec,no nikdy som nepovedala,ze tak to aj skutocne je.len,ze tak to ja vnimam a tak ja veci nazyvam.len ty si to proste vidiet nechcela.pre mna pravda o nazve daneho kalendaru nie je totizto podstatna.pre teba ano 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

maggie2
12. apr 2011

@bobocka práve to je ten vtip, že nejde o názov ale o obsah 😀 A keď chceš nazývať jablká zeleninou, prosím, ale potom sa nečuduj, keď Ti niekto povie že nerozoznáš ovocie 😀

bobocka
12. apr 2011

@maggie2 btw presne tak to bolo aj s tou laylou.mna absolutne vobec netrapi co hovoria mudre knihy o tom mene,co akoze podla nich znamena.ja mam isty pocit pri pocuti toho mena,paci sa mi a to,ze ho nosia nejake africke max tridsiatnicky, ci sa skor brunetam hodi 😀 neskutocne nepodstatne pre mna.to je ta pointa.pre teba je dana vec straaasne dolezita a ohanas sa faktami,ktore su podla vsetkeho naozaj faktami,no pre mna to nic neznamena.keby niekto ten dany kalendar nazval kalendar fera a joza,tak ho volam kalendar fera a joza. 😀 nazov je nepodstatny.podstatne je to ako si to clovek vysvetli sam pre seba.uz chapes?netvrdim,ze je to tak ako ja hovorim,ale pre mna samotnu ten nazov ostane taky aky som ja napisala.aj ked oficialne taram hluposti. 😀 chapes uz konecne,ze mne na spravnosti veci nezalezi? 😀 😀 😀

maggie2
13. apr 2011

@bobocka Áno, tá veta v posledných dvoch riadkoch Ťa vystihuje, ako sama píšeš, táraš hlúposti a na správnosti veci Ti nezáleží😉

bobocka
13. apr 2011

@maggie2 hm, ty si ale prijemny clovek 😅 😅 😅 od teba radsej ruky prec 😅 😅 😅 senzacne ako ako rychlo si ma ohodnotila a aj moje zivotne kredo.ty popri menach a kalendaroch este aj psychologiu zvladas.waw 😀 😀 😀 😀 😀