Najkrajšie dievčenské mená

lucinka1104
16. aug 2009

Ahojte podobné temy tu su, ale ja by som vedieť aké sú podľa vas najkrajšie divčenské mená, čisto divčenské nie chlapčenské!!!!!!
Napríklad mne sa páčia Timea, Nela, Emily, Adriána

lucka127
20. jún 2011

@lucinka1104
napis mi ich prosim este raz neviem to najst 🙂

lucinka1104
autor
20. jún 2011

@lucka127 Nikol a Klaudia mužov favorit on by chcel jedno z týchto a mne sa pači ešťe aj Naomi, Leonie, Nelie, Olivia Zoe, Elizabeth, Alexandra.....Klara

lucka127
20. jún 2011

@lucinka1104 noo tazky vyber veru 😉 krasne mena, uz len doladit do priezviska a surodencov 🙂
mi mame samuel dusan, selena lucia a toto tretie sa uz nedalo dvojmenne, tak sme si vymysleli tu MIu 😀 teda manzelov napad,vynimocne sa cudujem, pretoze on ma rad slovenske zuzky atd 😕 🙂
asi najviac sa mi z toho paci Nelka a Naomi 😎 ti su supeeer

miavin
20. jún 2011

dievčatá - veľmi pekne ďakujem - aspoň sme si zúžili okruh 😀 je to ťažké - je to na celý život, chceme vybrať pekné meno - ak by vám ešte niečo napadlo - kľudne píšte.... ĎAKUJEME 🙂

domigb
20. jún 2011

Je vela krásnych mien..Teda dievčenských je na výber viac ako chlapčenských.....Mne osobne sa páčia dlhé mená,ale nedala by som ho,lebo u nás je zvykom skracovať a kadeako prezývať predovšetkým deti....A tiež by som nedala meno,ktoré momentálne letí..... 😒 😒 😒 Mám doma štvormesačnú Stellu a v našom meste je zatial jediná o ktorej viem.....No páči sa mi este Loren,Lara,Laura ak by som este niekedy mala kočku tak sa bude volať Tea...... 🙂 🙂 🙂 A je aj v nasom kalendári... 🙂 🙂

lucinka1104
autor
20. jún 2011

Stella, Lara a Loren je krásne aj Mia je fajn mne sa pači že Michaela a volať ju skratkou Mia

lucinka1104
autor
20. jún 2011

inak je to tu dnes som si našla // takže sa vytešujem a hľadám to spravne meno ajked som mm sľubila že bude Nikol inak ked už Nikol tak čo je lepšie Nikol alebo Nikoleta????

dadkak
20. jún 2011

@lucinka1104 môj hlas má nikoleta 🙂

lucinka1104
autor
20. jún 2011

@dadkak dakujem inak priezvisko je Balková Timea a Nikol , Timea a Nikoleta.....mne sa aj tak Lubi Timea a Loriana ,ale mmm asi nepresvedčím Tmi a Lori

andreaju
20. jún 2011

my mame Markétku🙂 a volame ju aj Mary

mbrazd
20. jún 2011

Adelka a Anetka 😀

lucinka1104
autor
20. jún 2011

baby naozaj z tých mojich mien je ta Nikol najlepšia????Z Nikol, Nikoleta, Elizabeth, Nelie, Olivia, Loriana a Leonie?????

dadkak
20. jún 2011

my sme si vyberali pri prvej a aj teraz vyberáme pre druhé podľa významu mena. ani tehotná ešte nie som a už máme mená vybraté :D dievčatko zuzanka a chlapček ivanko 🙂

@lucinka1104 pekné je aj olívia. ja by som si prečítala význam mien a podľa toho sa rozhodla. ale to som ja. nie všetky mamičky to tak robia 🙂 😉

lucinka1104
autor
20. jún 2011

@dadkak ja som čítala ale toto je asi tak na rovnako skus si ty prečítať a porad mi prosím lebo prave tak je to že mm chce tu Nikoletu a ja Olivia Zoe to mala byť naša timi ak to vôbec teda bude baba chlapca tiež vyberáme z Oliver na 1 m , Adrian, Nikolas,Leonard, Daniel, Marek lenže ked mi volame deti skratkami Luky, Timi tak aj toto tretie sa musí dať pekne povedať skratkou

domigb
20. jún 2011

Ešte by som podotkla,že ja verím na význam mien...Sedí to na viacero ludí z mojho okolia....Tak napríklad moja Stella znamená hviezda.....a teda má 4 mesiace,ale hviezdi už o sto šesť. 🙂 🙂 🙂

dadkak
20. jún 2011

@lucinka1104 no, večer to mrknem a potom ti sem napíšem svoj osobný názor, že čo by som ja vybrala. ale to len aby si mala tak viac názorov na to, nie že by som ťa chcela ovplyvňovať. to sa nikdy nedaj 😉 ale vieš, že sa často stáva, že rodičia majú aj 9 mesiacov pripravené meno a keď sa bábo narodí a mamina ho uvidí, tak mu dá úplne iné meno? 😉

maggie2
22. jún 2011

@lucinka1104 Najlepšie meno podľa môjho názoru z tých ktorých si uvádzala je Olivia. Ale isto nie Olivia Zoe, to je už premrštené.Nikolasa by som nedávala, to sa volá každý dedinčan tak, Nikoleta bola v móde pred 30 rokmi, ale dajme tomu. Adrian, Marek, Daniel sú v pohode, Leonard je tiež výborná voľba. Leonie je papagájovanie sa po Západe, lebo toto meno bolo pred 3-5 rokmi v Nemecku a v Rakúsku na priečko TOP 5 najobľúbenejších mien. Nelie - to vôbec nekomentujem absurdná predstava vidieť s takým menom dospelú ženu. Elisabeth OK, ale trochu kostrbaté na slovenský pravopis, máme Alžbetu...chápem nepopulárna forma - ale je to po slovensky Elisabeth. To by som potom radšej volila Eliza, (vyslov Elajza) alebo Liza (vyslov Lajza) alebo Lisa (vyslov Líza)

christinebauer
28. jún 2011

Ahojte Babule 🙂
My máme Simonku,Rozmýšľali sme ešte nad menami :Saskia,Sofia,Alica,Stela,...bolo ich veľa 😅
😀 😀 😀
Jáj babule a Vám sa aké dievčenské mená páčia ? Dajte inšpiráciu... 🙂

maggie2
29. jún 2011

@christinebauer mne sa páčia všetky mená, najviac však také, ktoré nie sú otrepané (bohužiaľ sú už medzi nimi i mená ako Sophie, Emma, Lara, Zoe, Mia, Jasmine a podobne, ktoré boli donendávna netradičné, ale na SK sa tak volá už pomaly každé desiate dievčatko) , veď si pozri tieto stránky, len sa to tak hemží týmito menami. A páčia sa mi ešte mená ktoré sa dajú po slovensky normálne vysloviť (nespôsobujú rozpaky). Snáď výnimkou sú mená zdrobnené - ktoré sa mi nie že nepáčia, ale považujem to za nevhodné dať dieťaťu (veď i ono eraz vyrastie) - Nellie, Kitty a podobne.
Mojimi osobnými favoritmi sú mená ako Antonia, Olivia, Klementina, Klelia, Klara, Kasandra, Josefina, Bianca, Blanca, Lisa, Liza, Anna, Katarina, Franka, Taida, Cilia, Gwenda, Helene, Tekla, Celesta, Alexandrine, Julia, Wanda, Alica, Estelle, Eveline, Eva, Barbara, Diana, Hilaria, Judith, Nora atď.

Ale v podstate je len vtedy s menami tragédia, keď sa meno bije s priezviskom - Samantha Fazuľová, Cindy Čutková. A vyložene nevhodne na moje vnímanie pôsobia mená v dvojkombinácii kde ku slovenskému priezvisku sú pridané hneď mená dve a to obe cudzieho pôvodu. Tak to je silná káva.

christinebauer
29. jún 2011

@maggie2 Tvoje mená sú veľmi zaujímavé... ale nachádza sa v nich aj náš favorit Alica 😵 Napr. my ked sme chceli dať Simonu tak skoro 90% rodiny odhováralo,že ho nemáme dať kvôli tomu,že bude v školke a v škole Simonka5,Simonka6,... 😀 Aj tak sme dali myslím,že sa nám hodí k priezvisku (Simona Bauer) 😎 a vôbec v mojom okolí inú Simonu ako moju nepoznám... 😉 Ja poznám jednu Jessicu Kováčovú (chudák dieťa,s menom si užije...) 😅 Mne kamarátky vraveli,aby som dala "zahraničné" meno,že sa nám hodí k priezvisku ja skôr vyberala slovenské alebo aspoň tie ktoré na Slovensku sú už zapoužívané...i ked manžel chcel dať meno Kara Bauer 😀 ale mne to príde ako kára...a chvalabohu,že sme ho nedali ! 😵 Ale ked si pomyslím,že by som bola ešte tehotná tak vážne nemám šajnu aké meno by sme druhé dali či už pre dievča alebo chlapčeka.... aj ked pre chlapčeka sme chceli meno Marco 😉 čo naň vravíš?Tebe sa aké chlapčenské páčia? 😕

cmulinko
29. jún 2011

Franka, Taida, Cilia, Gwenda,Klelia ....milujem mena,ktore prvy krat pocujem v zivote 🙂
@maggie2 ak este raz budem mat dcerku,tak si ta asi najdem pre konzultaciu ake meno dat....lebo by som nemala najmensiu sajnu pre druhu dceru 😒

maggie2
29. jún 2011

@christinebauer odpoveď na Tvoju otázku ohľadne chlapčenských mien: páčia sa mi jednak neokukané mená a jednak mená, ktoré sa považujú za už príliš tradičné, ba až nemoderné. Ono totiž - tomu ver, tie mená budú v móde znova v budúcnosti. Napríklad klasické tradičné meno ako Maximilian a Alexander už sú populárne, ale stále neotrepané. Takže ďalšie ktoré sa mi páčia: Ernest, Darius, Gary, Ian, Kerry, Frank, Jozef, Josef, Joseph, Cornelius, Livius, Cyril, Ramon, Roman, Gabriel, Medard, Marek alebo Marcus, či Markus (Marco skôr nie pre stredné a severnejšie zemepisné šírky, ale ak južnejšie, tak prečo nie)

maggie2
29. jún 2011

@christinebauer Kara nie je zlé meno, mne sa ešte viac páči Cora alebo Corinna (toto meno bolo na Eur. Západe (Nem. a pod.) v móde v 70-80-tych rokoch)

tbasnak
29. jún 2011

Dievcata, ja mam pocit ze zijete podaktore niekde daleko za hranicami snad, naco tolkej exotiky?. Tie uplne cudzokrajne mena ked date dokopy so svojim slovenskym priezviskom, to znie strasne. A niektore tu strasne potrebujete poradit, ktore z vami vytipovanych mien je najkrajsie.... ved sa riadte svojim srdcom, svojimi pocitmi, dohodnite sa s manzelom co sa vam paci a vyberte podla seba. Kazdy ma iny vkus, naco vam je rada nejakej maminy, ktoru ani nepoznate, to vas akoze ovplyvni pri vybere mena? Ved to bude vase dietatko, bude nosit vase priezvisko dlho, vyberte mu intuitivne co vam zaiskri a neanalyzujte kazde meno z prava z lava a hlavne kaslite na to, co sa paci nejakej Zuzke-bluzke z modreho konika. My sme vybrali bez nejakeho zloziteho prieskumu mien v diskusiach a kalendaroch. Nechceli sme nieco zahranicne, uletene, za co by sa nase dieta ked bude mat ci 20 ci 50 rokov hambilo. Sadi sme si, povedali sme si ake sa komu pacia mena co pozname a zhodli sme sa. A bolo nam jedno co si kto mysli, co sa komu paci a aj to ze sa nas kazdy pyta, preco sme dali ruske mena ( Nina a Táňa). No mne je to fuk ci su ruske, proste sa nam pacia, vybrali sme srdcom a sme stastny, lebo teraz ked sa na nase dievcata pozeram, ani si neviem predstavit, ze by sa volali inak. Tak drzim palce vo vybere a kaslite na rady a diskusie o menach, vyberte si sami podla seba.

bobocka
29. jún 2011

@christinebauer alica a stela su prekrasne mena 🙂 tym iste nic nepokazite 🙂 a k vasmu priezvisku sa simona krasne hodi a to je tak super priezvisko,ze hadam ani nie je meno,ktore by sa k nemu nehodilo.to priezvisko si vyhrala a teraz mozes vyberat 🙂
@maggie2 nehnevaj sa na mna,ja nikdy nezvazujem mena,ktore rodicia chcu dat svojim detom,ale tekla je na mna moc.hned som si predstavila ferda mravca.ja by som nikdy nemala srdce dat malemu krasnemu dievcatku meno tekla.a fakt sa ospravedlnujem,ze ti to takto pisem,ale nedalo mi.mas tam velmi zaujimave a krasne mena vo vybere ako olivia ,klara,emma,helene,julia,alica,nora,diana, eva-tieto sa mi z toho vyberu pacia najviac,no tekla nie.prepac za uprimnost. 😕

katkaromi
29. jún 2011

Romanka 🙂 , teda v kalendári Romana

maggie2
29. jún 2011

@bobocka zle si predstavuješ. Tekla nie je vo Ferdovi mravcovi ale vo Včielka Maja 😀 😀 😀

V pohode, ja sa vôbec nehnevám, že meno sa Ti nepáči, keď sme pri seriáloch, takisto nedám dopustiť na mená Maggie, Lisa, Bartolomei a Homer 🙂 🙂 🙂

Vieš, je to všetko len vec zvyku, ako to zneje v ušiach a rolu hrajú i asociácie. Si zober že krásne meno Adolf je prakticky dodnes pre mnohých tabu z dôsledkov traumy 2. svetovej vojny. Alebo meno Nora. Na SK tuším jediná známa Nora je tá Mojsejová, a vyvoláva kontroverzie. Ale napriek tomu ja meno Nora vnímam ako úžasné. Za komunizmu bola jedna hlásateľa, volala sa Izabela Pažítková. Izabela alebo Isabela je podľa mňa tiež kŕásne meno, a vtedy ho málokto dával, aj keď sa tak volala hlásateľka. Alebo v Nemecku - keď začal byť populárny tenista Boris Becker - bolo to naozaj veľmi dávno 😀 tak sociológovia predpokladali, že sa meno Boris veľmi rozšíri, a nestalo sa tak. Jednoducho to meno na Nemcov bolo príliš silné kafe. Ale na druhej strane niektoré mená prerazili naozaj vďaka hviezdam - napríklad kedysi (tiež veľmi dávno) speváčka Lale Anderssen. Lale bolo potom istý čas veľmi dávané meno pre dievčatká.

Dnes letia mená z telenoviel a mená o ktorých sa maminky dočítajú že maminky celebritky (manželky hokejistov v zámorí, milenky milionárov, manželky pofidérnych politikov, nakašírované moderátorky a podobne) dali takéto mená. A tým bežné maminky necelebritky (ktoré by priali svojmu dieťaťu originálny a slávny život) tie mená sprofanujú lebo sú tým pádom dávané masovo a okukajú sa veľmi rýchlo a namiesto zamýšľaného originálu je to napokon časom tuctové meno. Sú ale mená ktoré sa nikdy nesprofanujú a to sú práve tie "nemoderné" alebo navonok "nezaujímavé", vyložene nenápadné mená. Sorry, nejak som sa zas veľmi rozpísala 😉

bobocka
29. jún 2011

@maggie2 ferdo ci maja,cert ako diabol 😀 .furt mi to pride byt strasne tvrde pre male dievcatkoa vobec neviem ako by som reagovala ,keby sa mi nejaka dospela zena predstavila-dobry den ,volam sa tekla 😅 nora je krasne,aj ked mne to meno trosku protivi sibnuta polnisova co hra noru v ordinacii.izabela je jednym z mojich favoritov.nevidim realne tak pomenovat dceru,to by musel muz schvalit a ten chce len dianu(po mne).mne sa paci zdrobnelina od izabely-bela ci iza(iza bola vo francuzskom seriali helenine oci a odtial sa mi to velmi paci).ja som ten typ cloveka,ktory si mena s istymi ludmi ci spomienkami spaja.je vela fakt peknych mien,no pokial sa mi spajaju s nejakou osobou,ktoru poznam a je mi nesympaticka,tak by som to meno dietatu nedokazala dat,nech je akekolvek pekne.

bobocka
29. jún 2011

@maggie2 inak ja som v uk kedysi pozeravala reality show rock star supernova a tam bola jedna kocka co sa bvolala dilana.to je fakt pekne

https://www.youtube.com/watch?v=Hj2t77Fy9V0

a sialene dobre spievala 🙂

maggie2
29. jún 2011

@bobocka Dilana mi je pomerne neznáme meno, skôr sa stretávam s menom Lana. Ja si myslím, že žiadne meno nie je tvrdé. Je to všetko len vec ucha 🙂 Ja osobne nemám veľmi v láske zdrobneniny, ale tým som známa 😉 Na druhej strane to chápem, ale práve kvôli zdrobneninám a prezývkam sa sprofanovali pekné mená ako Dorota, Anna, Jozef (Dora, Anča, Pišta) atď.