Najkrajšie dievčenské mená

lucinka1104
16. aug 2009

Ahojte podobné temy tu su, ale ja by som vedieť aké sú podľa vas najkrajšie divčenské mená, čisto divčenské nie chlapčenské!!!!!!
Napríklad mne sa páčia Timea, Nela, Emily, Adriána

michelitta
12. aug 2011

sofia je pekne,ale uz to ma kazdy druhy pes co sa mi nepaci. 🙄 Povodne slovenske meno je Zofa a to si isto nikto nechcel dat..tu su mena kocky ktore Vam pomozu a su uz uzakonene-z blbych serialov a filmov sice ale co uz.-aspon pomozu.. http://sk.wikipedia.org/wiki/Meniny_na_Slovensku
Neviem kedy pride ta doba ked sa budu davat pekne rydze slovenske mena. Poznam jedno dievca- Scarlett Oskvarkovu 😀 tymto ju zdravim,chuda moje.. 🙂

luna22
12. aug 2011

najkrajšie sú také, ktoré nemusíš zdrobnovať a hneď sú pekné a končia sa na nika 🙂

nathalie111
12. aug 2011

@radlinka v tvojom prispevku som nasla meno Ellie...nemas skusenost s tym,ci nebude problem na slovenskej matrike?Alebo,je tu nejaka maminka,ktorej dcerka sa tak vola? 😉

domini25
12. aug 2011

@lucinka1104 ja mam sestru ELLU...a paci sa mi nella, klara, mackenzie, lujza, stella

domini25
12. aug 2011

@luna22 jako ja dominika a toto sa mi paci

janicka83
12. aug 2011

@lylyna ahoj, u nás jedna pani má vnučku menom Emily, síce bývajú v Nemecku, ale meniny oslavujú aspoň zatiaľ na Emíliu 24. novembra 🙂

lylyna
12. aug 2011

@janicka83 aj som si myslela že na emiliu ale niekde som čitala že v januari na emu tak neviem, ale tak skor asi na tu emiliu.

lylyna
12. aug 2011

@janicka83 ale aj tak som neni ešte rozhodnutá, chcela som velmi Eriku, ale vela ludí ma odhovara, čo ma štve a páči sa mi ešte Emily alebo Elissa, no uvidíme, ale už nikomu nepoviem, bude prekvapenie 🙂

michelitta
12. aug 2011

Ono zas treba aj ratat s tym ,ci to meno pre dieta bude lahko prononciovatelne a ci hlavne neobsahuje vela R, respektivne aj na nevhodnom mieste.Kamoskine zlaticko ma presne-problem s R a doteraz si hovori JEBEKA! 😀
A hold kolko poznate dospelych ludi ktorym bohuzial pan boh tuto schopnost nenadelil 😖 Aspon ze ma o to vacsiu motivaciu sa jej venovat 🙂

lizatko1009
12. aug 2011

Alexandra, Natasa, Aneta, Barbara, Sarlota, Selena, Emily, Vivien, Viktoria, Lori, Leticia.

lizatko1009
12. aug 2011

kazde druhe- elllla, nelllla, stelllla, emmmma, lea, sara, sofia, preto tolko L, lebo take v poslednej dobe davaju cim viac jedneho pismenka tym viac interesting

cmulinko
12. aug 2011

@lizatko1009 mne osobne z tychto jedine Emily sa mi paci.

lizatko1009
12. aug 2011

@cmulinko len keby povedali Milka, tak asi nerozdycham, ja keby som mala dievca jednoznacne Natasa, lebo taku ani nepoznam 😀 a malo kto ma take meno.

lauricka
12. aug 2011

@luna22 Veronika je velmi pekne a aj podla knihy stastne meno...akurat uz v rodine mame, tak nebudem opakovat.

lauricka
12. aug 2011

@nathalie111 nie, nebude problem, vselijake mena uz na matrikach maju, neboj 😉

gabuci
12. aug 2011

@lylyna z týchto Elissa

cmulinko
12. aug 2011

@lizatko1009 mne sa zda byt Natasa take hrube meno a k Matuskovi sa vobec nehodi..Matusko je tak '' lahodne '' meno...velmi sa mi paci,ale Natasa mi znie ako ruska tajna agentka...ale suhlasim,ze malokedy sa stretavame s tymto menom.

luna22
12. aug 2011

@lauricka ale máš aj iné na nika

lizatko1009
12. aug 2011

@cmulinko mne sa take paci, lebo to je take meno, ze sa s nim nestrati, take silne zenske meno, ale urcite by som rozmyslala aj nad inymi, hlavne sa musi pacit rodicom a aby sedelo aj ku priezvisku, nam Matus sedi, lebo aj druhe je na M.

cmulinko
12. aug 2011

@lizatko1009 ja som asi jedina,ktora nevybera mena podla priezviska-vyberame podla inych kriterii...pri dcerke sa nam absolutne nehodi k priezvisku-co mi teda zily netrha 😀 , mame moc slovenske priezvisko...ale k chlapcom sa hodi velmi.

jonki
12. aug 2011

u mna jednoznacne vyhrava Ester. Nie slovenska verzia Estera...lebo ten co tam dodal to A bol fakt nejaky umelec 😝 😀

abbey1
12. aug 2011

@cmulinko Sme 2.Veď hlavne baba sa s priezviskom dlho "neohreje".A ak sa zaľúbi do chalana s nepravým priezviskom?Čo si ho nevezme,lebo jej nepasuje k menu?
Veď aj tak sa nazývame len krstnými menami a priezviská ozaj len v dokumentoch a podobne.Preto som mená vyberala,aby mali pre bábo i pre nás určitú symboliku,či inak boli pre nás srdcovky. 😉

mirka32
12. aug 2011

ahoj aj my budeme mat babo ešte nevieme čo to bude ale mena mame taketo margarétka hanka stella a eliška na 1 mieste a chlapci šimon timotej marko jakub teodor a tadeáš

lizatko1009
12. aug 2011

@mirka32 ja som Margareta dost dlhe meno

cmulinko
12. aug 2011

@lizatko1009 moja neterka ma 6 mesiacov a dali jej meno Greta co je skratene z tvojho mena 🙂 inak ja mam tiez dlhe meno Magdalena 🙂 ale cely zivot ma vsade volali len Magda...neznasala som to.Jedine moja svokra ma vola Magdalenka 😵

prahaxx
12. aug 2011

jednoznačne Mária

rolak
12. aug 2011

@lylyna absolútne sa nenechaj odhovárať druhými, vyber podľa svojmho vedomia a svedomia, čo druhých do toho! mne mama hovorila,že Kristínu nie,lebo Kristíny sú šalené....... ????????? to už čo má byť? 😀 😀 😀 😀
podľa mňa je dôležité,aby človeka ľudia vedeli pekne volať..... Sebastian je síce pekné,ale Sebo je otras a všetci ich volajú Sebo... a podobne.....

bobocka
12. aug 2011

@lizatko1009 mas prekrasne meno!!!!! nadherne.margareta znie super a ked je dievcatko malicke,tak ju mozno volat gretka a to je krasne.vasi skvelo vybrali 🙂 fantasticke meno 🙂 jedno z mojich favoritov pre dcerku(ak raz bude)

cmulinko
12. aug 2011

@abbey1 u nas to velmi hrozi,ze sa dcera vyda za zahraniciara 😀 ,takze jej slovenske priezvisko posluzi naozaj len na kratku dobu.Ak sa vyda tu v Irsku tak kludne moze mat aj meno Salome O' Sulivan a to sa mi konc paci 😀

lola31774
12. aug 2011

podla mna najkrajšie meno je sarah,aj ked bude už babka bude to zniet pekne 🙂