Najkrajšie dievčenské mená

lucinka1104
16. aug 2009

Ahojte podobné temy tu su, ale ja by som vedieť aké sú podľa vas najkrajšie divčenské mená, čisto divčenské nie chlapčenské!!!!!!
Napríklad mne sa páčia Timea, Nela, Emily, Adriána

lusinkaj
22. aug 2011

@lussyp mne sa tiez paci Viktoria,Zara,Diana..a plno inych teraz ma nenapada...
Karin je nadherne meno a Bianka tiez take jemne... 🙂

m.i.r.i
22. aug 2011

@sssimi veruze, Erika a Patrik je super..my mame chlapca Erika a ked bude raz nahodou druhy chlapcek, tak bude Patrik..sme presne zvazovali ze Erik a Patrik...ide to pekne spolu..
Ale mate pravdu, ze tolko je peknych mien a u nas to tak skaredo hovoria alebo deti sa vysmievaju..Keby som zila v zahranici tak je niekolko mien, co zle volat nebudu ale u nas hroza...manzelovi sa napriklad paci Viliam, ale ked to ostane tak ako to, proste Viliam a ked som sa tak zamyslela, paci sa to aj mne..ale u nas to bude jednoznacne Vilko a to sa mne uz nepaci vobec..v Nemecku som raz babysitovala jednym rydzym Nemcom a mali chlapca s menom Milan..som nechapala kde to vzali, ved to u nich nie je..a im ze sa to meno strasne pacilo..a vzdy ho pekne Milan aj volali...ale u nas to je Mino a Minko a Milo a co ja viem co..inak dievcatko v tej rodine sa volalo Mathea...tiez zvlasne a zaujimave meno..len ako by to nazvali u nas 😝

sssimi
22. aug 2011

@m.i.r.i ja si zase neviem vôbec nájsť dievčenské meno. Som z toho nešťastná. Sárku som mala od 15ky, ale teraz tápem. Chlapec by mal byť Marco, ale dievča? Uvažovala som nad Miou-tá sa ale nedá zdrobniť (to vyžaduje manžel), potom ma napadla Nicole-ale to by ju mm volal Nikolka a to sa mi nepáči. Ach neviem....

lylyna
22. aug 2011

@m.i.r.i
@sssimi je to krásne meno a rozhodnem sa na sále, ked malinkú uvidím 🙂 ostatní si budú musieť zvyknúť..

sssimi
22. aug 2011

@lylyna neboj dlho im to zvykanie nepotrvá. Úplne sa k vám do rodiny hodi a aj k priezvisku 😉

m.i.r.i
22. aug 2011

@sssimi no vidim, ze cakas teraz malicke..ale ved mozno to bude chlapec a mas po probleme 🙂
Ale ja veru neviem, ono to je tak tazko radit, kedze si kazda zakladame na inom a tak ako sa nam kazdej pacia ini muzi, tak aj ine mena🙂 My sme prave hladali mena co su take aj slovenske aj zaroven normalne znejuce v zahranici, kedze v dnesnej dobe otvorenych hranic nikdy nevieme, kde nase deti skoncia, ci uz v skole, ci v zivote..aj my sme zili s mm kade-tade a viem, ze rydzo slovenske mena typy Jaroslav, Miroslav ci Frantisek, alebo zenske Lubomira, Kvetoslava a co ja viem co su v zahranici pre nositelov peklo🙂 mne staci ze robim v zahranicnej firme a denne som v styku s cudzincami a moje meno tiez stale komolia, nevedia vyslovit..tak my sme si zakladali na tom a prave tiez na tom, aby sa nedalo povedat az tak velmi skaredo..aj ked deti vymyslia kadeco..tak mame Erika, lebo to je medzinarodne meno a zaroven aj na SK ok...my mu hovorime doma aj Ericek, ale zle mu povedat ani nejde..aj ked som mala bratranca Erika a sme mu v zlosti hovorili ze Ero🙂 to uz len sme nic asi vymysliet nevedeli..lebo no Erisko alebo co asi tazko 🙂
To len tak naokraj..ze rozhodnut sa musi kazdy sam
My sme si na internete napriklad nasli zoznam mien, celkovo svetovych, abecedny zoznam..bolo ich tisicky..ale dali sme si ten cas, ze sme si kazdy sadli a vybrali zo zoznamu 10 dievcenskych a 10 chlapcenskych, ktore by sa nam pacili...tak sme mali kazdy 20 mien..a potom sme s manzelom skrtali tomu druhemu tie, co v ziadnom pripade nechce ten druhy..a tak sa nam to zuzovalo,snazila som sa si predstavit dietatko s takym menom a casto je to o tom si zvyknut..my sme vedeli uz asi v 10 tt, ze to bude chlapcek, tak sme sa dlho pripravovali a dala som mu meno uz v brusku..a ked bol ultrazvuk, tak sme mu uz proste hovorili Erik a na fotkach to bol uz proste on..iny ani nemohol byt 🙂
Tak vela stastia..mozno to bude Marco 🙂

lylyna
22. aug 2011

@sssimi to máš pravdu, velmi sa hodí a viem zvykli by si, ale ani Maťovi sa nepáči a už som sa s tým dosť natrápila, ked som videla ako sa niektorí tvária, ked som povedala Erika..Tak som sa zaťala a o mene nehovorím, dám aké dám a hotovo, nebudem hladieť na nikoho, je to moja vec, mám ešte jedno vybraté, tak dám také aké sa bude malinkej hodiť 🙂 Inak Marco je super a tiež som rozmýšlala nad Nicole, ale tiež sa mi nepáči zdrobnenina Nikolka, tak to som upustila..no a Sárku som tiež dlllllho dlllho chcela a to ma nejak prešlo 😕 Ešte máš kopu času vybrať si to pravé 🙂

sssimi
22. aug 2011

@m.i.r.i
@lylyna ja viem, že mám ešte veľa času, ale ja som taká blbá, že chcem mať všetko nalinkované dopredu 😀 Bohužial pri dievčenskom mene maximálne tápem. Dokonca sa mi snívalo, že som porodila dievčatko a keď sa ma na sále spýtali na meno, tak som nevedela, tak hovorím, že Nina-a ja to meno nemusíííím 😀 Normálne horor. potom som behala po pôrodnici a zisťovala ako to môžem rýchlo zmeniť 😀 😀 😀 A to sa mi snívalo, keď som ešte nevedela, že som tehotná.

bellie
22. aug 2011

@lussyp Ria je tiez velmi pekne a ziadnu Riu este nepoznam a to na okoli je fakt vela malickych deticiek a dievcatka su v prevahe 🙂 Tak drzim palceky 😉

evi55
22. aug 2011

Daria

dermakova
22. aug 2011

no my tiez verime, ze to bude tentokrat dievcatko. 🙂
A asi teda bude Barborka. 😉

meggie35
22. aug 2011

od detstva mám vysnívanu Bernadetu 🙂.... no tak sa mi to meno páči🙂 Tiež SofIa a Lenka😀

lucinka1104
autor
23. aug 2011

@bellie Ria je fajn Mne sa celkom pozdava kľudne aj Riana len neviem či sa to nedá len ako Rhiana

lili777
23. aug 2011

My malinká sa volá Tara, každý po nás pozerá a nechá si to meno zopakovať, ale mne už príde byť také samozrejme 🙂

alecka
23. aug 2011

@m.i.r.i podla mna neexistuju univerzalne mena. kazde meno znie v danej krajine inak. jednoducho si ho prisposobia. aj klasiku ako jozef, frantisek,ci jan volaju inak v nemecku, spanielsku, grecku, anglicku,.....ja nechapem, preco by sa nasinec mal prisposobit neschopnosti cudzincov vyslovit slovenske mena?!? a nakoniec, tak ako exoticky zneju u nas cudzie mena, tak zneju exoticky v cudzine nase, slovenske mena.

m.i.r.i
23. aug 2011

@alecka mas pravdu..mne ine len o to, ze mi to je samej neprijemne..ja som Miroslava...ini kolegovia aj muzi Miroslav..samozrejme si davam hovorit Mirka, cudzinci mi pisu bezne ze Hi Miro...co je pre nich normalne ked to pisu aj chlapom, Mirka nevedia ani vyslovit..ja to ale len o tom, co je pre koho priorita..citam tu sama, ze niekto nechce mat r v mene, kvoli moznemu rackovaniu, ini zas to r vyslovene chcu..niekto chce mat rovnake pociatocne pismenka u deti a podobne veci..u nas je to napriklad ta taka jemna medzinarodost 😉

alecka
23. aug 2011

@m.i.r.i no ako by sa oni tvarili, keby si ty komolila ich mena 😀 😀 😀 .tiez mam svoju skusenost, ze si jednoducho prisposobili moje meno svojmu jazyku 😠 , a neoslovovali ma menom ako ma volaju doma. ja som vobec nechcela kritizovat vas vyber.zareagovalasom lebo uz niekolkokrat som sa stretla tu na fore s nazorom ze daju dietatu exoticke meno,aby dobre znelo v cudzine a aby sa nejako odlisovalo od deti s obycajnymi mienami a potom vznikaju zazracne kombinacie 😀 .a pritom doma mame klenoty, nemame sa za co hanbit. nuz ale kazdy mame svoj.....pekny vecer 😉

weverka11
23. aug 2011

Izabela....
@m.i.r.i dufam ze moj maly nebude račkovat 😀 vola sa Gregor 😀 😀 😀 😀

alena76
23. aug 2011

kamoška ma Matildu..hovoria jej Matilka .celkom sa mi to paci

lylyna
25. aug 2011

@sssimi tsss jaká nočná mora hehe, alebo znamenie, že bude zase dievka, no som ja zvedavá 🙂 a nie si blbá, to je normálne a ja som taká istá, všetko aby bolo dopredu, lebo mám potom z toho nervy..

sssimi
25. aug 2011

@lylyna No neviem, lebo sa mi veľmi snívavalo o chlapcoch. Ale veď aj tak je to jedno 😀

nena62
25. aug 2011

ja mám Sofiu a nedávno sa mi narodila Lara..

janka3a
25. aug 2011

My mame malu Katku...ale pekne su mena ako Tamara, Ester, Rút

ldf
26. aug 2011

@lucinka1104 Ahoj aj mne sa páči Nella, Laura, Nela Zara, Karin a podob.. 😀

erika1111
27. aug 2011

mne sa pači Vanesa,Lea aj Nela ci Laura je pekne

lenka112
1. sep 2011

@sssimi Sme natom rovnako, ak to bude dcérka, tak asi bez mena ☹

sssimi
1. sep 2011

@lenka112 ja som na teraz rezignovala, počkám do 20tt čo mi povedia, že to je a potom sa budem mordovať s menom 😀

danaxi
1. sep 2011

Alix je krasne meno!

lenka112
1. sep 2011

@sssimi My sme sa nevzdali, hľadáme to správne meno každý deň 🙂 Svokrovcov napadla Emília, ale kedže slováci hľadaju len zdrobneniny, pri pomysleni žeby z nej bola Milka, radsej nie 🙂

sssimi
1. sep 2011

@lenka112 No Milka je des. Ja som objavila Nicole a uvažujem aj nad Viktóriou, ale tých je už všede moc. To nemám rada.