Najkrajšie dievčenské mená

lucinka1104
16. aug 2009

Ahojte podobné temy tu su, ale ja by som vedieť aké sú podľa vas najkrajšie divčenské mená, čisto divčenské nie chlapčenské!!!!!!
Napríklad mne sa páčia Timea, Nela, Emily, Adriána

anjelicek26
27. jún 2012

@lucinka1104 - ja len vravim, ze toto je slovenska uchylka skracovat a zdobnovat mena az na uroven, kde to s povodnym menom nema nic spolocne, preto pokial tam zijem by som bola s tym menom opatrna, to je vsetko.

lucinka1104
autor
27. jún 2012

@anjelicek26 ja ti rozumiem ale naučiť sa da všetko mne aj v škôlke povedali ked som povedala že chcem Adriana ale nepači sa mi Ado že ked to poviem tak ho budu volať lentak a zviknu si aj deti.....no maš pravdu ved ja som to v zlom nemyslela

natia
27. jún 2012

@yahodova mňa porazíííí, už zas tam máš dve mená?!? 😀 😎 😕

darinkazv
27. jún 2012

pre nás sú naj júia a lucia. ale páči sa nám aj adelka a ninka 🙂

jokers303
27. jún 2012

no a my mame Bianca Kristina ,a chlapec mal byt Noel

poisonblu
28. jún 2012

Ja ked som sa dozvedela,ze asi cakame dievca, tak som si vybral a a 6 mien-ela, ema, nela, sara, livia a nina...najviac sa mi vsak pozdava livia, lebo tie ostatne sa mi zdaju v tejto dobe otrepane...co poviete?

yahodova
28. jún 2012

@natia Ved sa rozhodneme ked malu uvidime 🙂

delisssa
2. júl 2012

poraďte : Klára, Dorota, Diana, Marína, Hannah ? 🙂

sheronka
2. júl 2012

@delisssa Hannah 😉

delisssa
2. júl 2012

@sheronka Marína je môj top ! vžd som chcela mať dievčatko menom Marína 🙂 len tie zdrobneniny sa mi moc nepozdávajú, tak to ma odrádza .. 🙂

lucinka1104
autor
2. júl 2012

@delisssa nauč si okolie že nechceš aby zdrobnovali....

lucinka1104
autor
2. júl 2012

@delisssa mne sa pači Diana ,Klára a Hanach v takom poradí

zitaje
2. júl 2012

Ono je to obcas tazke, my mame Sofiu a stale jej vsetci hovoria Sofinka, napriek tomu, ze to nikdy od nikoho z nas nepoculi. My ju volame Sofia, Sosa alebo Sofuska, a predsa jej 90% ludi hovori Sofinka.
@anjelicek26 Maxo je po slovensky, ved ako Jano, Jozo, Stevo, tak Maxo 😉 .
Myslim si, ze sa treba snazit presadit to svoje, ale zas byt pripraveni, ze to ludia mozno zmenia.
Mam jednu znamu Nataliu, isla do Ruska na studijny pobyt a bola prekvapena, ze bola automaticky za Natasu - tam to proste nik neriesi, Natalia je Natasa a basta 😅 .

prasiatko30
2. júl 2012

@anjelicek26 mylis sa zdrobnovat skracovat a pretvarat mena nie je len sk uchylka pokial viem ajv aj sa vela mien zkracuje a nakoniec volaju deti alebo ludi tym skratenym menom a v spanielcine to je uzuplna parada - minule som sa az musela spytat ako sa vlastne jeden chlap vola lebo na neho kazdy chechu - citaj ako nase c- v slove citanka( nemam sk klaves) - on sa vola jesus manuel :DDD takychto skomolenin je kopec a dokonca aj zdrobnuju ;)

anjelicek26
2. júl 2012

@zitaje - Maxo som v zivote nikoho vyslovit nepocula a to som zila na Slovensku 21 rokov ;) Aspon nie na cloveka ;)

@prasiatko30 - mat prezyvku a skratene meno je rozdiel 🙂

Ja len tvrdim, ze si treba rozmysliet, aj ake prezyvky, skratky a zdrobneniny z daneho mena vzniknu, lebo nie vzdy vie clovek ovplyvnit, co s tym urobi okolie.

katrinka8
2. júl 2012

@delisssa - Marina bola moje vysnivane, ale nepreslo mi ☹ Ja som chcela Marinu s kratkym "i" - ale budem bojovat zase v druhom kole, ak sa podari 😀 Takze ja som za Marinu 😉

prasiatko30
2. júl 2012

@anjelicek26 to nie je o prezyvke oni maju vela poskracovanych mien napr ked niekdo povie charo tak kazdy vie ze spravne meno je rosario a nie je to prezyvka je to asi tak ako ked povedia megie a je to margaret

delisssa
2. júl 2012

ja som počula prezývku Maxo a dosť často ,mali sme na základke učiteľa a t sme ho prezývali a nik ho nemal rád :D

@lucinka1104 no uvidíme ako sa rozhodneme, dík za tip 🙂
@katrinka8 však je to krásne meno ? aj mne s amoc páči 🙂 neviem sa ho vzdať a asi to aj vyhrá ... a páč sa mi na ňom aj to, že ho nemá každé dieťa, je to originálne, krásne a ľúbozvučné ! 🙂

lucinka1104
autor
2. júl 2012

Z každého jednéhio mena na svete sa ta urobiť škaredá skratka, či zdobnenina alebo napodobenina ved aj z krátkeho Mia Miuška je hrozné, takisto ja som chcela Oliviu a bala som sa že ju budu volať Lliva alebo Olivka béééééé,krásne meno Michaela je Miša,Annna-je Anča,Monika-Monča, Sebastián - Sebo Daniel -Dano......
takže už len vybrať to čo znie aj tak pekne ako Lukáš-Luky, Timea Timi, Nikola - Niky, Silvia-Sisi, Natalia-Nati.....Diana-Dia....tieto podľa mna isto zneju pekne aj v skrtake a je ich dosť

lucinka1104
autor
2. júl 2012

@delisssa daj Dianu to znie pekne aj ako Dianka aj ako Dia ale zase Klárika je tiež fajn a ak Hannach tak potom klasicky Hanna alebo Johana

katrinka8
2. júl 2012

@prasiatko30 - podla man Spanieli pouzivaju zdrobneliny ovela menej ako Slovaci 😉 Pouzivaju, ale ovela viac pouzivaju povodne mena, skor pouzivaju "vseobecne" oslovenia - neviem najst spravny ekvivalent v slovencine, proste carino, nena atd. Aspon mne sa to tak zda.
Je pravda, ze skracovat mena (ale tak, ze sa skomoli ich povodne znenie) je naozaj nas narodny sport (mozno aj CR, neviem ako ini Slovania) 😀 Napriklad moja dcerka je Tereza - my ju volame Terezka alebo Terez (ked bola malicka, tak aj Tete, lebo tak sa nazvala sama), ale ked pocujem Terka, tak sa mi nozik vo vrecku otvara 😠 Sice jej tak bolo povedane asi iba 2x - ale vobec sa mi to 1) nepacilo a po 2) ona vobec na to nezareagovala, lebo netusila, ze to niekto oslovuje ju 😀
Podla mna vacsinou sa v zahranici sice mena skracuju, ale skor takym prirodzenym vynechanim napr. konca, len obcas uplnou zmenou. Ale tak napr. neviem, ci v anglictine existuju zdrobneliny... zda sa mi, ze nie. Ak ano, opravte ma 🙂 Osobne mi zdrobneliny mien nevadia, ale vadi mi, ak sa meno uplne zdrobneninou skomoli a vznikne z toho nieco nedefinovatelne.

delisssa
2. júl 2012

@lucinka1104 Hannah mi znie pekne, ako Hanka,Hani, Hanuška 🙂 aj Dianka a Klárka sú fajn ... neviem 🙂 Johana sa mi nepáči 🙂 keď tak potom Júlia 🙂

lucinka1104
autor
2. júl 2012

@delisssa Hannach je krásne ak ju budu všetci volať iba tak

delisssa
2. júl 2012

@lucinka1104 o tom pochybujem, málokto volá ľudí tak ako májú napísane v rodnom liste 🙂 ale znie to pekne pri predstavení 🙂

katrinka8
2. júl 2012

@delisssa - presne, mne sa tiez velmi paci uz davno! Ja som uz mm prehovarala aj tym, ze on je MArek, ja kataRINA a ze je to spojenie nasich 2 mien - ale, bohuzial, nezabralo... 😢 Mne sa na nom paci aj to, ze jeho povod znamena "morska" - ja more milujem. A tiez mi znie uzasne pozitivne energeticky, mozno preto, ze ho pouziva aj Maria Kralovicova a z nej mam velmi dobry pocit, ze je to pozitivna a energicka zena 🙂 Jednoducho je to moja srdcovka 😀 A to obrovske plus, ze je v podstate medzinarodne (vsade jasne, kazdy ho hned pochopi) a zaroven aj nase, slovenske a v dnesnej dobe u nas aj trosku nevsedne (hoci som minule videla asi 4-rocne dievcatko s tymto menom) - v zahranici som ho uz parkrat pocula, napr. v Spanielsku aj v Slovinsku 🙂

katrinka8
2. júl 2012

@delisssa - kamoska ma Johanku - krasne dievcatko - tak sa mi to meno zda pekne 🙂

lucinka1104
autor
2. júl 2012

Ja neviem mne sa zase Marína nepáči ale to je normálne 100 ludí 100 chutí pre dospelúano ale pre miminko mi to nejde že Marína.....aby nebola Mara 😖

prasiatko30
2. júl 2012

@katrinka8 zakezi od toho v akom okruhu ludi sa pohybujes to s tym nena alebo dokonca este adolescentske "tia"su podla mna dost horor oslovenia a veru ja ich nepocuvam casto - ak sa dakt nebavime o pubertakoch alebo v pripde nena este tak tetusky na dedine v okruhu rodiny, blizky tiez velmi radi zdrobnuju lebo je to aj znakom " de carino" a viem o com hovorim.napr Z mena alberto su schopni urobit zdrobneniny co by mozno menovych puristov slak triafal - albertiko albert albi a ako len chces🙂))

prasiatko30
2. júl 2012

@lucinka1104 jedna moja znama sa vola mara a jej dcera tiez :D

lucinka1104
autor
2. júl 2012

svokrovci a naši volaju moju Timeu Timuša ako no comment