Najkrajšie dievčenské mená

lucinka1104
16. aug 2009

Ahojte podobné temy tu su, ale ja by som vedieť aké sú podľa vas najkrajšie divčenské mená, čisto divčenské nie chlapčenské!!!!!!
Napríklad mne sa páčia Timea, Nela, Emily, Adriána

kattija
2. nov 2012

mne sa paci PIA

janka2509
5. nov 2012

u nás jednoznačne Sára

bublinkajasminka
5. nov 2012

mne sa paci meno dcerky Yasmina

lia67
6. nov 2012

Aurélia/Aurika/, pre nás je to najkrajšie meno. Mame aj Sofiu 🙂

nathuska
19. nov 2012

Mne sa paci Kiara, Nela, Amia

simonka232
24. nov 2012

Ja mám 7 deti a teraz cakame 8. Najmladšia je Viktoria a ta ma 2 a pol rokov potom je Sonicka ta ma 6 rokov potom je Klarka ta ma 7 rokov.Potom je Sarah a ta ma 8 rokov Barborka ta ma 9 rokov a potom je Julka ta ma 10 rokov a najstaršia je Karinka a ta ma 11 rokov.A teraz cakame dvojcata ale chlapcov som v 7 mesiaci

karina1
29. nov 2012

@simonka232 hm, to ti to tam nejako nesedi, ked uz vies, ze cakas 2 chalanov, si v 7. mes a dole ti to ukazuje ze porodis v decembri 2013, ci? to by si bola tehotna cca 20mesiacov 😀

tomba
9. dec 2012

ahojte, chcem sa spýtať na Váš názor, mám jednu dcérku, ktorá sa narodila presne v deň mojich narodenín, takže oslavujeme spolu, teraz čakáme druhé dievčatko a veľmi sa nám páči meno Ela, lenže má meniny presne v ten istý deň, ako má dcérka a ja narodeniny.
Myslíte, že nášmu druhému drobcovi môžem dať toto meno, že staršiu dcérku" nepripravím každý rok o jej narodeninový deň."?

etno_doris
18. dec 2012

@tomba Ahoj,moj nazor ja by som to nerobila,bolo by to na jeden den az privela sviatkov 😀

tomba
18. dec 2012

@etno_doris veľmi pekne ďakujem za názor, asi budeme musieť vybrať iné meno, len aké...

etno_doris
18. dec 2012

@tomba Podla mna lepsi napad! Ja mam taku istu dilemu,tiez cakam dievcatko a neviem meno... 😀

veronika89
19. dec 2012

nasa princezna sa vola Diana Sára 😉

katushka16
19. dec 2012

moje najväčšie lásky sú Terezka/nie Terézia ale Tereza, to je podľa mňa oveľa krajšie/ a Valentínka🙂

belasok
28. dec 2012

My máme Adrianku a Svena Viktora, teraz čakám dievčatko a nie sme rozhodnutí je to ťažké. Deti by chceli Adelku. V zozname máme Adelku, Hanku, Charlotte, Natáliu,....čas sa kráti a sme nerozhodní.

fiffinkaa
28. dec 2012

romanka🙂)

nattynda
28. dec 2012

Veľmi sa mi páči meno Hanka, tu na mk som sa s ním stretla , osobne ale nepoznám žiadnu čiže neviem do veľmi je rozšírené. Ďalej Amália. Neviem, krásne meno ale manželovi sa nepáči, on by chcel Elenku, čo si myslím že tiež nie je zlé.
Potom si spomínam, meno Alica, ako "Alica v krajine zázrakov" určite by bola aj malá taká nezbedníčka, milé 🙂
Čo hovoríte na meno Dáša?

nattynda
28. dec 2012

@nattynda /*ako veľmi je rozšírené...

yokralovnayo
30. dec 2012

@janka2509 my budeme mať tiež Sárinku 🙂 a staršia je Sofinka 😀

dzuliana
2. jan 2013

Najprv by som som chcela napísať,že som za klasické slovenské mená.Dôvod?Pretože sa mi nepáči ked sa niekto niekomu predstaví a povie mu môžete mi Vaše meno vyhláskovať?To fakt nie.Ale zase 100 ľudí 100 chutí 🙂

Ja mám 4 slečny 🙂 Simonu,Miriamu ( meno po svokre,pre mňa veľmi dôležitá osoba v živote),Anna (meno po mojej mamičke) a nakoniec máme Ninu. 😵

wanilla
2. jan 2013

moj favorit je meno Anetka - neskutočne nežné keď tak oslovíte malú slečnu. pekné mená sú aj: Lucia, Hanka a trebárs aj taká Paulínka neznie zle🙂

adkasmolka
2. jan 2013

@wanilla jeej aj moj typ je Anetka 🙂 krasne meno,ze?

wanilla
2. jan 2013

@adkasmolka plne súhlasím Anet, Anetka znie veľmi pekne, len pevne dúfam, že sa toto meno príliš nerozšíri a nebudú nám po ihriskách pobehovať húfy Anetiek. Ja osobne nepoznám ani jednu nositeľku tohto mena.

adkasmolka
2. jan 2013

@wanilla ani ja nepoznam 🙂 Iba Pariskovu :D :D no nemuseli by sa tak chytit to meno hihi. I ked neviem,ako jej hovorit zdrobneninami. Ja planujem ak raz budem mat dievca dat takto meno: Anette al. Annette cisto len Aneta urcite nie, znie to strasne.

wanilla
2. jan 2013

@adkasmolka tak to musím protirečiť, ja som skôr za slovensky znejúce mená, takže u mňa jednodznačne Aneta. A zdrobnenina od mena najskôr Anetka,nerada by som to meno nejak viac "zhovaďovala"

adkasmolka
2. jan 2013

@wanilla ja kvoli priezvisku.Anetka je krasne,ale este drobnejsie pre mimi 😵

wanilla
2. jan 2013

@adkasmolka aha, jasné treba prispôsobiť priezvisku, chápem. no neviem, ja by som naozaj na tomto mene viac zdrobnenín nepáchala, možno by som pre zdrobneniny zašla do zvieracej ríše 😲 😀

adkasmolka
2. jan 2013

@wanilla 😀

wanilla
2. jan 2013

@adkasmolka zdrobnenina "mišiačik" by sa ti nepáčila? 😀

adkasmolka
2. jan 2013

@wanilla asi nie 🙂 ostaneme pri Anetke 🙂

wanilla
2. jan 2013

@adkasmolka to je rozumná reč, krásne meno nepotrebuje milion podôb