Najkrajšie dievčenské mená

lucinka1104
16. aug 2009

Ahojte podobné temy tu su, ale ja by som vedieť aké sú podľa vas najkrajšie divčenské mená, čisto divčenské nie chlapčenské!!!!!!
Napríklad mne sa páčia Timea, Nela, Emily, Adriána

lucinka1104
autor
20. aug 2009

anitka super vkus deina a amie je krásne

junovka
20. aug 2009

moja dcerka Nely ma cisto meno len Nela a oslavujeme ich 2.februara podla ceskeho kalendara 🙂

zojana
20. aug 2009

zuzana1971....budeme ju volať Tadea a niekedy aj Miška 😉 manžel je Michal a je to prekvapko pre neho...nevie o tom že dám aj druhe meno po ňom 🙂

zuzana1971
21. aug 2009

chcem vam tu napisat usmevnu prihodu co suvisi s menami 😀
robila som v skolke, bol 1.september dostala som triedu najmensich drobcov 2-3 rocnych...v ten den byva chaos, nove deticky placu, alebo chcu zdrhnut, rodicia nosia stale nove deti, kvety, pritom hovoria polhodinu infosky co ich Marienka moze papat co nie, ake kvapky kolko krat za den jej davat do nosteka na alergiu, pytaju sa veci lebo sa nevyznaju, popritom utesuje clovek dsalsie deti co tam uz ma, utiera im nosiky, dava pozor aby sa detom nic nestalo...proste chaos. Deti nosili do 8 hod, a o 8 hod uz dosla kucharka pre taky zoznam, kde bolo treba urobit ciarocky ktore deti su tam, aby im pripravili papat. Tak potom clovek od malych suslavych deticiek zistuje mena, vacsinou polku nerozumie, niektore 2 rocne este nevedia svoje priezviska, a ked ma clovek 5 Tomaskov v triede...Niektore prikyvnu na vsetko napr. volas sa janko Novy ano, alebo sa volas Jozko Mrkvicka ano...Bolo tam jedno dievcatko pytam sa ho ako sa volas? Gletka (gretka), pozeram do zoznamu ziadna gretka...Moja nevolas sa inak? Velonika. Pozeram Veronika ziadna v zozname. Boze to dieta chuda nevie ani ako s avola. Treti pokus Balbolka. Aha Barborka, tak taka tu je. Nakoniec vysvitlo, ze mala mala 3 mena a volala sa Barbora Veronika Gretka a mala z toho uplne chaos ako sa vola. A bolo to take divne, ked prisli pre nu a raz na nu volali Gretka domov, inokedy Barborka domov...Aj ostatne deti vzdy nechapavo pozerali, ze ako sa to dievcatko vlastne vola...

ttiffanny
21. aug 2009

ahojte! my ak budeme mať dievčatko, bude to Tiffany. ja to meno zbožňujem už od detstva. ináč sa mi ešte páči Vivien, Luna, Lana.

chruminka
21. aug 2009

nase dve jezibabky sa budu volat Alexia a Viktoria 🙂

loo0
21. aug 2009

zuzana tak to je fakt sranda 😀 sice ako pre koho... pre tu malu to asi velmi vtipne nebolo... nechapem ako mozu byt taky rodicia ze mi to pripada uz ako keby si robili ,,prdel´´ z tych deti... meno ma mat podla mna predovsetkym funkciu oslovenia alebo cast identity a nie ze teraz dam dietatu 3 mena lebo sa neviem rozhodnut a nech ju volaju potom ako sa komu zachce... je to divne podla mna no co uz... aj taki musia byt

lucinka1104
autor
21. aug 2009

zuzi to už hej také meno by som ja teda nedala 😝 😀

junovka ved ja viem krásne mená - najkrajšie 😀

lucinka1104
autor
21. aug 2009

junovka ale naozajje užrozšírený slovenský kalendár a meno Nela ja už zapísaná spolu s Petronelou a ešťe dakymi inými menami na 31.5

chymenitta33
21. aug 2009

ahojte mne sa strašne páčia: favorit: Chiara,
Vivien,
Grace,
Tara

zuzana1971
21. aug 2009

ked mne sa paci vela mien, ale nie vsetky sa mi hodia k preizvisku ☹

zojana
21. aug 2009

zuzana1971...tri mena je už vela to je fakt....my dávame mená dve ale volať ju budeme hlavne Tadea....Michaela to dávam hlavne preto že tým potešim manžela a že sa mi to páči...ale bude to naša mala Tadea...asi takkk 🙂 🙂 🙂

nieto
22. aug 2009

Ahojte,prosim,vie mi niekto poradit,aky velky problem by bol na Slovensku s menom ELAIA?Velmi sa mi paci,ale na nete o tom mene nemozem skoro nic najst.Myslim,ze meniny by mohla mat s Elou,ale ani tym si niesom ista.Za akukolvek odpoved budem vdacna.

aly
22. aug 2009

Nieto, mne sa tiez velmi paci Elaia, vraj to znamena lastovička 🙂 a je to v baskitčine. Asi by bol problem dat na Slovensku.
Inak nasla som na stranke, ale nic moc :
http://www.babynology.com/meaning-elaia-f8.html

murinka
22. aug 2009

Mne sa velmi paci Rebeka a ak sa na nas usmeje stastie este raz a budeme mat dievcatko tak sa bude takto volat 🙂

nanika11
22. aug 2009

junovka my máme tiež dievča Nelu, hovoríme jej tiež Nelinka, ale oslavujeme podľa slovenského kalendára 31.5. na Petronelu. A k bude aj druhá dcéra tak asi Tamara. Zatiaľ sme sa nad dievčenskými menami moc nezamýšlali, lebo chcem chlapca, tak stále hľadáme chlapčenské mená, ale Tamarka, Tami sa nám páči. Čo sa týka zahraničných mien, nie že by sa mi nepáčli ale na Slovensku sú stále predsudky k takým menám. ľudia si ich nevedia zapamätať, a ani zdrobniť.

merrym
22. aug 2009

Bianka Sofia (tak sa volá moja dcéra má 2 mená a to preto lebo ja som chcela Bianku a môj drahý Sofinku a tak sme sa dohodli že sa bude volať Bianka Sofia ) ale páčia sa mi mená aj ako Rebecca alebo Sonja, pekne znie aj Alexandra Kováčová alebo Paulínka Kováčová 😀 😀 😀

danocka
22. aug 2009

Ahojte, ja ešte netušim čo to bude aj ked mi už začina 8 mesiac. S menom pre dievčatko sme mali trošku problem, nakoniec sme sa zhodli na Sabine a neskor som sa dozvedela, ze kamaratka od nas z dediny tiez planuje Sabinu a dokonca jej uz aj doktor potvrdil, ze to bude dievca a kedze budu pravdepodobne spoluziaci nam neostava nic ine len rozmyslat aj nad inym, ale vobec netusim ake. Chcela by som na S, kedze oteckovi sa zacina meno na S a kedze chlapcenske mame vybrate Daniel co je na D ako som ja...Rozmyslam uz aj tak trosku nad Sarah, ale tych je teraz vela(((( no neviem, hadam sa podari a bude chlapec))))) 🙂 🙂

lucinka1104
autor
23. aug 2009

danočka ved Silvia je krásne - Sisi 😉 , Simonka

diddi
23. aug 2009

MIA a ELLA 😵 😵

danocka
23. aug 2009

lucinka1104 aj moj priatel dal navrh na Silviu, ale tak sa volala jeho byvala a mne by ju len pripominalo.. ☹ Simonka je tiez pekne meno, ale aj tych je tu u nas v dedine par, ale dakujem za radu 😉

zuzana76
23. aug 2009

danocka na S - Selina- Selena, Sofia/ aj tych je uz dost vela/, Sara, Sandra, Stella, Sonia, Stefanie

millada
23. aug 2009

jooooj baby, sorry ale je to strasne s tymi zahraničnymi menami, čo vyberate. To vam fatk nestači ten vyber krasnych slovenskych mien? Mne to uz pripada, ze sa dnes rodičia snazia predbiehat, kto vymysli niečo exotickejšie a len aby nahodou nedal ešte niekto iny take iste meno 😠 Kde mate trošku narodnej hrdosti? Aj tak ide len o imidz rodičov, aby mohli ukazat, ze vymysleli niečo "nečitatelne" 😖

bzuco
23. aug 2009

hlavne také, aby sa hodilo k priezvisku
lebo taká vivien halušková - no ďakujem pekne 😝 😝 😝 ...a teraz je to hit...dať k rýdzo slovenskému priezvisku brutálne zahraničné meno - no a výsledok je otrasný 🙄

bzuco
23. aug 2009

a ešte - ak máte viac detí, je podľa mňa vhodné tie mená nejako zladiť, lebo už som tu videla v pasoch - nebudem menovať - jedno dieťa má meno úplne obyčajné a to druhé ako hollywoodska hviezda 😝

zuzana76
23. aug 2009

danocka sa pytala na dievcenske mena zacinajuce na S - este je tam Slavka, Slavomira, Saskia

mne sa pacia aj slovenske mena- resp. medzinarodne ako Emilia, Viktoria, Alexandra , Natalia atd.... rydzo slovenske teda napr. Ludmila, Lubica, atd... velmi nemusim a samozrejme aj meno synceka je vybrate tak, aby sa hodilo k priezvisku 😉 , samozrejme uz rozne skomoleniny zahranicnych mien nemusim ani ja, ale preco nedat nieco originalne, pokial to nie je hanlive, je to vyslovitelne a hodi sa to k priezvisku, tak sa mi paci aj meno extravagantnejsie , nemusite hned vsetko kritizovat, ved napokon neviete ci nema aj zahranicne priezvisko

zuzana76
23. aug 2009

samozrejme aj mne sa paci zladenie mien

ja mam pre dievcatko vybrate meno Olivia/ ak raz nejake dievcatko bude 😵 / a v priezvisku mame tiez dvojhlasku -ia

a pre chlapceka sa mi paci Dominik/ s patrikom by sa to velmi hodilo, ale muzovi sa nepaci/

danocka
23. aug 2009

Dakujem zuzana76...hadam nieco vyberieme))) inak Olivia je tez velmi pekne meno...ja by som ani nechcela nic extravagantne, len priatel je z Madarska, takze babetko nebude mat klasicke priezvisko a a nie kazde klasicke meno sa k nemu hodi..Sabinu sme si vybrali aj kvoli tomu, ze to meno je aj v Madarsku a hodi sa to aj k priezvisku a nieje to nic extravagantne, hlavne sa tak nevola kazde druhe dievca. no ved uvidime, mozno sa podari a bude to Daniel 🙂 a mozno kamoska bude mat chlapca 🙂

lucinka1104
autor
23. aug 2009

danočka madarské je krásne Timea alebo Saskia bz mohlo bzť tiež fajn

nostek
24. aug 2009

Ahojte kocky. Tak my mame niekolko mien pre nasu malu vybratych, ale stale sa nevieme rozhodnut pre to jedno. Chceme slovensko meno, aj ked zijeme v zahranici, ale s takymi tradicnymi ako Olina, Marta, Vlasta a pod vobec neratame. Chlapcenske mame, to sme sa zhodli hned. Ale cakame babulku, takze to bude morda. Ja by som vas chcela poprosit, ci nepoznate nejaku statistiku najpouzivanejsich dievcensky mien na SK. Tomu by som sa veru rada vyhla, aby sa nestalo, ze zakricim Ema a otoci sa mi tristvrte pieskoviska... 😀.
Ako pomocku som si uz nasla aj vyznam mien a co pre svoje nositelky meno znamena. Je to fajn, len mne sa pacia aj tie teraz popularne mena.