Najkrajšie dievčenské mená

lucinka1104
16. aug 2009

Ahojte podobné temy tu su, ale ja by som vedieť aké sú podľa vas najkrajšie divčenské mená, čisto divčenské nie chlapčenské!!!!!!
Napríklad mne sa páčia Timea, Nela, Emily, Adriána

gwenni
21. okt 2011

@mihouk Liamko ?? 🙂 môže byť či

mihouk
21. okt 2011

@gwenni Mna sa nepytaj, to bude tvoje babuso 😀 A mozno skoncis aj ty s Kubom, truhlikom, bubuinkom a takto by som mohla pokracovat....

gwenni
21. okt 2011

@mihouk to je dosť možné, akj Maxa som volala vrabček a nie Max, ale kamarátka mu hovorila že Maxo :D :D bolo mi to také komické

denisic
21. okt 2011

@gwenni Gwen je krásne meno, hned ma napadla speváčka Gwen Stefani. Len na SK je problém s tým, že všetky mená komolia do slovenčiny, v škôlke jej budú podpisovať výkresy Gwenka a to znie dosť čudne, aspoň podľa mňa, tak isto ako Alexko, Sebko (Sebastian). Môj muž túžil po Daniele, ale meno Danka sa mi vôbec nepáči. Preto slovenske mena často znejú oveľa lepšie. Niektoré cudzie mená však aj v našich formách zdrobnenín znejú super Stellka, Sofinka, ... .

gwenni
21. okt 2011

@denisic to fakt to som nevedela, veď nech jej len skúsia povedať Gwenka 😠 😠 ... 😀 😀 😀 druhý krát jej už nepovedia 😝
Ja som sa starala v nemecku ako au-pair o dievčatko a volalo sa gwen od vtedy moja životná láska k tomuto menu, ale mi aj veľmi toto dievčatko chýba keď som od tadiaľ odišla viac nám jej mama nedovolila si písať alebo komunikovať ...:( :( a to už je skoro 10 rokov, ale našla som ju na fcb tak raz jej napíšem či si ma pamätá ??
Zdrbnene sme ju volali Gweni 🙂 🙂

mihouk
21. okt 2011

@gwenni Maxo sa mne velmi nepaci, nejak mi to huci v usiach ked tak maleho volaju, to uz radsej Maximko, alebo Maxik a ked neposlucha tak je Maximilian 😉
@denisic co sa tyka zdrobnelyn, tak to zalezi od cloveka a jeho vynaliezavosti, nie kazde meno sa da zdrobnit s -ko -ka, napriklad Gwen moze byt Gweni co mne sa velmi paci, ale rozhodli sme sa pre Tilli aby aj babky vedeli vyslovit 😝

denisic
21. okt 2011

no ved ja som studovala nemcinu🙂 oni zdrobnuju mena pomocou "i" Annie, Gweni, Sofi, Lilli, ... to je velmi mile, ja mam dceru Terezku a volam ju casto Teri, nikdy nie Terka🙂

denisic
21. okt 2011

@mihouk no ved prave tie babky s tym maju problem a v nasej skolke su starsie ucitelky a vsetky deti zdrobnuju podla slovenskych principov laurinka, esterka, vivienka a podobne ... aj dcerka ich tak vzdy vola

katecameron
21. okt 2011

moj syn ma spoluziacku ALTUNu tiez jej vravia altunka

denisic
21. okt 2011

inac podla mna su najlepsie take mena, ktore zneju dobre u nas i v zahranici, napr. taky David - u nás dávid, v anglicku dejvid a podobne, keď aj pôjde dieťa študovať, nebudú mu meno komoliť - mna napriklad v nemecku volali deníza (lebo tak sa v to nemčine číta)

xlea
21. okt 2011

@nikolka87 nikol dcérku Zoe mám aj ja a nemali sme s tým nikde problém. Len ľudia často riešia že čo to je za meno a ako sme k takému došli. Ale iné by som si pre moju sojku malú nevedela predstaviť, nakoľko aj priezvisko máme dlhé a tiež na Z :-q

mihouk
21. okt 2011

@denisic Teri je super, Terka je stara babka 😝 My prave preto ze byvame v zahranici, sa rozhodujeme pre mena ktore sa pisu aj citaju rovnako v oboch krajinach, lebo prababky by mali problem a ani este nevieme kde sa deti rozhodnu zit a budu to mat lahsie. Ja som napriklad Ivana a take komoleniny co mi vymyslaju, hroza...

alexa5
21. okt 2011

nam sa vo februari 2012 narodi Adelka 🙂

gwenni
21. okt 2011

@mihouk ani mne sa to Maxo až tak nepáči, ale brala som to ako srandu a teraz to už tak či tak nieje podstatné, už Maxa tá kamarátka vôbec nespomína a už vlastne ani ona nieje moja kamarátka, lebo vynášala medzi ľudí moje bolesti, keď mi bolo najťažšie ...a to sa ma dotklo. A raz keď som jej plakala že prečo práve môj synček musel zomrieť tak mi povedala že a prečo nie ???
Tilli je prenádherné .... 😀 😀 😀 😀 😀 také mená ja môžem

gwenni
21. okt 2011

@mihouk Ani mne nevedeli v nemecku prísť na meno a volali ma Ifa lebo ja som neznášala že Ifana .... 😠 😠 😠 😠

gwenni
21. okt 2011

@katecameron mňa teraz tiež napadlo také meno, mala som kolegyňu a volala sa Sevim a keď som jej pýtala tak ona má otca juhoslovana tak jej rodičia dali také meno a že ju aj tak všetci volajú len že sa jej každý pýta že prečo má také meno, ale ja keď som ho prvý krát počula tak som jej povedala že to je úžasné meno , tak sa potešila 🙂 🙂

denisic
21. okt 2011

@gwenni taku osobu, co dokaze take nieco povedat, by som ani nenazvala kamaratkou, to si si chovala hada na prsiach

denisic
21. okt 2011

@gwenni keby si im to meno napisala Iwa - tak by ta volali normalne, ved oni v vyslovuju ako f

denisic
21. okt 2011

no a najdolezitejsie je, ze kazdy by mal akceptovat vyber mena niekoho druheho, nemam rada, ked niekto komentuje mena sposobom - fuj, to je hrozne meno alebo kde ste na to meno prisli - to je absolutne netaktne, moja svokra mi napriklad povedala, ze meno Tereza je otrasne, lebo mala spoluziacku Terezu a volali ju Rezina, aj tak som to meno dala, lebo mne sa paci, napriklad v Amerike a v Anglicku volaju Terezu Tess a to je tiez velmi pekne

gwenni
21. okt 2011

@denisic ja viem 🙂 🙂

gwenni
21. okt 2011

@denisic bolelo to veľmi a ešte aj teraz ...ja viem že by som také myšlienky nemala mať ale bohužiaľ mám vždy keď ju vidím tak si pomyslím, že keby si tak ty aspoň raz potratila keď sa ti už konečne podarí po rokoch boja otehotnieť...aspoň by vedela aká to je bolesť zo straty a nie to že ti ten krásny dar z nebies zomrie :( :( a vo chvíľach najväčšej radosti sa musíš vyrovnať s tou najväčšou bolesťou

gwenni
21. okt 2011

@denisic presne zdieľa s tebou tvoj názor, keď sa mi nejaké meno nepáči tak radšej nepoviem nič, ale nikdy by som nikomu nepovedala že fuj .

denisic
21. okt 2011

@gwenni no ved strata dietata je predsa pre maminku ta najhorsia vec, ja ked som cakala synceka, tak bolo vidiet len plodovy obal a nie plod, tak mi dr. necitlivo povedala, ze mozno to bude zamlcany potrat a budem musiet ist na cistenie, ak sa do 10 dni neukaze. mna by aj to bolo byvalo znicilo, keby som bola prisla o male embryo, , no nakoniec sa maly marosko objavil, niekde sa schovaval, preto ho na sone nebolo vidno 🙂

melanie2009
21. okt 2011

Ahoj mne osobne sa paci Melisa a Lilien,jrdno s tych mien som chcela dat ja a nakoniec je to Sebastian.

dadus38
21. okt 2011

Mne sa pacia mena :Dominika ,Natalka,Tamarka,Vaneska,Alžbetka .... 😅 .

gwenni
21. okt 2011

@denisic áno je to hrozné a naozaj to nikomu neprajem zažiť, je šťastná tá žena ktorá to nikdy nezažila a to keď namiesto hrdých prechádzok po vonku chodíte sama na cintorín vyplakať svoju bolesť ....no nejdem vám tu ďalej písať o týchto ťažkých veciach...
Každej jednej maminke prajem krásne a hľavne zdravé dieťatko a nech už vyberiete svoju dieťatku meno akékoľvek tak každé jedno bude krásne 😀 😀 😀 😀 😀

denisic
21. okt 2011

no toto bolo super na záver diskusie, lebo ja uz o chvílu odchádzam, meno je dolezite, no zdravie dietatka je to najdolezitejsie a co sa tyka mena, kazde sa da povedat pekne i skaredo, zavisi len od ludi 🙂

mihouk
21. okt 2011

@gwenni Takze ty si tiez Ivana??? No mna uz volali aj Ibanka aj banana, ale jednoduchcie je ked ma volaju priezviskom, nemam moje meno moc v laske, ale co narobim. Este ma napadlo ze maleho dost casto volavam Xiso, hlavne ked ho nahanam aby nieco urobil, ale zeby to pomahalo....

zuzuliq
21. okt 2011

Mne sa velmi paci meno pre dievcatko Evellyn - len to by ju asi vsetci volali Eva 😒 Dalsie top su u mna Stela, Diana, Emma a Tamara
A moj krpaty je David 😉

danuskap19
24. okt 2011

mne sa dievcenske meno paci Linda a chlapcenske Lucas co vy nato?