Najkrajšie dievčenské mená

lucinka1104
16. aug 2009

Ahojte podobné temy tu su, ale ja by som vedieť aké sú podľa vas najkrajšie divčenské mená, čisto divčenské nie chlapčenské!!!!!!
Napríklad mne sa páčia Timea, Nela, Emily, Adriána

lillah
3. okt 2011

@anjelicek26 No neviem.... mne sa este aj Bozena zda byt krajsie ako Livia.... ja uplne neznasam svoje meno..... uz od malicka sa mi nepaci ako sa volam. Velakrat som uvazovala, ze si ho zmenim.... no teraz je uz neskoro...

@ ludka77 moje meno je skarede vo svojej zakladnej forme...neda sa nijako pekne povedat.... Livka??? Livika??? alebo nebodaj LIVUSKA? To ked pocujem chytam infarktove stavy.

Hlavne koli tomuto sa bojim ci som dcere vybrala pekne meno a ci sa jej bude pacit...... vola sa Laura (u nas sa to cita Lora)....ale aj tak ju vsetci volaju Lola alebo Lolita...... 😉

mihouk
3. okt 2011

@lillah Na zmenu nikdy nie je neskoro a nemusi byt ani oficialna. V robote mame kopec babiek co sa volaju oficialne inak ako si zelaju byt volane. A napriklad moj synovec zavidel svojmu mladsiemu bratovi, dve mena, tak sme mu dali vybrat ako sa chce este volat a vybral si Cyril, nema to oficialne, ale vzdy mu dame nieco male na "male" meniny 😀 Len to treba uviest do praxe, trochu to trva, ale ide to. Mne sa odmalicka pacilo meno Stela a v rodine sa to tak udomacnilo, ze nikto ma tak sice nevola, ale dnes som dostala gratulacie a kazdy si to pamata 😉

inffinity
3. okt 2011

Ahojte holky už sem chtěla jít spát ale ještě jsem vás přečetla 🙂 😀
my máme doma slečnu a jmenuje se Michaela..než sme ji jméno vybrali byl to boj.. nevěděli sme jaké, nemohli sme se shodnout. Chtěla jsem jméno které je daleko od narozenin, aby se hodilo k příjmení a aby mělo spoustu možností kombinovat a měnit. Je sice trochu delší ale máme krátké příjmení. A na malou voláme (budu psát malým nechce se mi furt mačkat shift 😉 ) miška, mišička, mišel, michalino(když zlobí), mišinko, michalko, atd atd ani mě ted všechno nenapadá..nejmenuje se ted takto tolik dětí, a zní to moc vznešeně: Michaela a když se ji zeptáte jak se jmenuje řekne Michalka 🙂 a co je pro nás moc důležité je stejné v ČR i v SR 😎
Kdyby to bylo jen na mě jmenovala by se Erika nebo Erica po mé babičce, a z experimentů se mi moc líbí Abbygail.. I když původně jsem trvala na Sofii ale jak sem byla těhotná každá druhá maminka takto pokřikovala na své dítě tak sem z toho upustila.. a naší malé se klidně dá říkat i Mia 😉 dobrou noc všem 😔

lillah
3. okt 2011

@mihouk ja som si nikdy ziadne ine meno nevybrala ani neoblubila. Vzdy som sa snazila zmierit sa so svojim. Ja vlastne ani netusim preco sa mi nepaci.....jednoducho sa mi zda byt otrasne a neskutocne skarede. Stryko ma nejaky cas volal Phoebe....lebo som vraj taka strelenatt ako ta z Priatelov....he he..... Inak aj ja poznam pani, ktoru volaju uplne inak ako znie jej oficialne meno....ale neviem si predstavit ze raz poviem, odteraz mi hovorte napr. Katka. Asi by si o mne pomysleli ze mi to uz uuuuuuuplne zahrabalo v tej mojej makovici 😀

alenka600
3. okt 2011

Ahojte, ja zvazujem mena ako Julia, Kamila, Amalia. Manzel strasne chce Aureliu, ale mne sa to zda byt tvrde, "hranate" a malo jemne meno. On ale nie je Slovak a preto mu to znie inac a krajsie.

naty1987
4. okt 2011

@alenka600 Aurelia neni spatne meno ale viem ze mama mala jednu znamu co sa tak volala a vsetci jej vraveli Réla ☹ co sa mne osobne nepaci

mne sa strasne paci Natália kludne by som dala aj po sebe ,pekne je aj Elizabeth-ako Ela len ci by jej vsetci nevraveli Beta ☹

anjelicek26
4. okt 2011

@naty1987 - tu Elisabeth hovoria Elis 🙂 alebo "lisbeth"... nemyslim, ze by niekto hovoril Beta 😕

simahi
8. okt 2011

Ahojte aké sa Vám páčia mená? dajte inšpiráciu 🙂

pipinka82
8. okt 2011

@minusko meno Ashley sa aj mne páči 🙂

damiankad
8. okt 2011

Mne sa páči Ema, Ela, Deborra, Damiana, Natalia, Simona, Sarah, 😉 🙂

janka9898
8. okt 2011

preco ze nie Livia ak budeme mat dievca tak mamae vybrane meno Livia Anna a tak krasne to znie neviem ako moze niekto povedat ze fuj skarene meno ved to vyberaju rodicia a tu hladaju inspiraciu je to smutne ☹

dolynkaa
8. okt 2011

my mame Marketku, sestrine deti ju volaju Maru, my zase Marki.........a este sa mi paci Dajana

odabinka
8. okt 2011

My chceme Amandu, ale kedze lekari sa nevedia zhodnut ci je to chlapec, alebo dievca, tak si musime pockat kym sa narodi. Ale chlapcenske meno mame tiez uz davno vybrane 🙂

nikoletka02
8. okt 2011

@zuzana1971 zaujimave velmi pekne meno 🙂

katarina38
9. okt 2011

ja som dala mojej krasnej meno (cita sa Ďžesika) :Dpacilo sa nam obom :D

briketa
9. okt 2011

Mame Aili a je to moje naj naj meno

nelicefo
9. okt 2011

Mne sa najnovšie začala páčiť Marína 🙂

nelicefo
9. okt 2011

@odabinka krásne meno. 😵

lucka1987
9. okt 2011

@lillah ty si livia? my mame chlapca, ale ked sme este neveeli co to bude tak sme mali pre dievca meno livia.... mne sa to paci. ved to nie je take skarede.. nepotrebujem aby malo meno 300 zdrobnenin

nelicefo
9. okt 2011

@katarina38 keď už tak Jessica 😅 😉

naty1987
9. okt 2011

no tak Jessica by som vazne decku nedala a ani ziadne take americke meno mne sa to proste nepaci ked byvam na slovensku nepoviem ked by som bola niekde v zahranici alebo muz bol cudzinec...............
celkom pekne ja a Aneta,Naďa...............

odabinka
9. okt 2011

@nelicefo Dakujem 🙂 Uz som pocula nazor, ze to je drsne meno, ale podla mna je kraaaasne 🙂

odabinka
9. okt 2011

@naty1987 Ved ja preto, ze manzel je cudzinec a zijeme v zahranici, tak zahranicne mena 🙂 Brat je na slovensku a jeho syn ma krasne slovenske meno.

kokorunecka
9. okt 2011

Nám sa s mužom zasa páči Beatrice (čítaj Beatriče) z Božskej komédie Dante Alighieri-ho..
Alebo tiež rozmýšľame nad Emmou 🙂

flakulka
9. okt 2011

moje dievčatá sú Adela a Anetta 🙂

zuzana76
9. okt 2011

@lillah pre man je Livia tiez jedno prekrasne meno, vznesene, nadherne, kebyze mam dcerku volala by som ju Livka, Livinka

zuzana76
9. okt 2011

@lillah ked sa ti uz nepaci ako ta volaju, tak preco nie Liv ? ako Liv Tyler? ako fakt nechapem tvoju nespokojnost

jani74
9. okt 2011

Pre nás je najkrajšie Hana - Hanka, Hanička 😉

dianka3
9. okt 2011

Ahojte zienky, mate tu vela mien,ale ja nemam vybrate este ani jedno ☹ uz je najvyssi cas ,ale ja som uplne mimo, vobec si neviem vybrat.Aj ked sa mi nejake paci tak po chvilke opakovania sa mi uz zda blbe 😖
Pacila sa mi tifany, ale zase v skratke by ju volali fany a to je ako pre psa ☹

alenka600
9. okt 2011

@dianka3 A mas aspon nejake kategorie? Napr. meno kratke, meno dlhe, zdrobneninu, meno klasicke slovenske, meno internacionalne? Alebo nejake taketo ohranicenia? Ja som tiez nemala ani tusenia, mne sa nikdy ziadne dievcenske nepacilo a tak som si zobrala abecedny zoznam a skrtala tie co isto nie a potom som si znova a znova citala tie co ostali - a ostali mi aj take, co by som si pred tym nebola myslela, ze sa mi budu pacit.