Najkrajšie dievčenské mená

lucinka1104
16. aug 2009

Ahojte podobné temy tu su, ale ja by som vedieť aké sú podľa vas najkrajšie divčenské mená, čisto divčenské nie chlapčenské!!!!!!
Napríklad mne sa páčia Timea, Nela, Emily, Adriána

terkamozolova
10. apr 2012

Môjmu drahému, ale aj mne sa páči Natália. Ale ja by som brala aj Stelu, Chantal (šantal) Vivien či Kiaru. A z tých tradičnejších Elenu alebo Kamilu. Vážne uvažujem, že ak bude dievčatko bude Natália Vivien, teda 2 mená ako tu už spomínali ostatné maminky. A ešte mi napadla Eleanor, Izabo a Korali.

fra
10. apr 2012

aha, a tu je rebríček z rou 2010.. na vrcholných pozíciách prakticky žiadna zmena
1. Sofia 2. Viktória 3. Natália 4. Laura 5. Nela 6. Nina 7. Kristína 8. Ema 9. Vanesa 10. Lucia

butterfly22
11. apr 2012

mne sa paci velmi zoe, laura, bianka, simona, amelia a rebeka..zoe som vyskrtla,pretoze sa nehodi k priezvisku...bianka uz v rodine je, laura a simona sa mojmu drahemu nepacia,ameliu som mu radsej zatial ani nespomenula :D ...takze my raz budeme mat asi rebeku,teda asi rebeccu,kedze zijeme v zahranici...ale ja by som radsej tu ameliu..mohla by som ju volat mia,lia,meli...no krasa 🙂

huxy
11. apr 2012

@eviis Emma Sofia.ja som povodne chcela dat dcerke tieto 2 mena,no manzelovi sa to nepacilo,ze naco dve.ale podla mna je to pekne,a aj sa to hodi.

lilla244
11. apr 2012

ja tuzim po matilde .. ale moj chlap mi nedovoliiii 🙂

lilla244
11. apr 2012

@huxy nechapem co je zle na dvoch menach 🙂 tiez som mala rovnaky problem,ale so svokrou 🙂

huxy
11. apr 2012

@lilla244 no však ani ja nechápem.no ale nechala som to nakoniec tak.už som sa s tým zmierila 🙂

akcul155
11. apr 2012

Ja som chcela Nelku, alebo Saru. Lenze ani jedna sa manzelovi nepacila, ze Sara znie jak podosva na topanke a Nela nie je v kalendari.. Nakoniec sme sa dohodli tak, ze dievcenske meno vyberie manzel (samozrejme ze to musim odobrit) a chlapcenske ja. Ale este aj na porodnej sale sa ma sestricka prisla opytat ci suhlasim s Karolinou, lebo manzel na otazku ako sa bude mala volat povedal: ASI Karolina 🙂)) Tak to ma celkom pobavilo, ale v tej chvili by som asi suhlasila so vsetkym, hlavne ze je mala zdrava.

katkasofi
11. apr 2012

hm, šeherezáda 🙂)))) tých zase nebude až tak veľa, ale budú mať určite jednu vec spoločnú 🙂 národnosť 🙂 dúfam že ma tu nikto ńeukrižuje´ žartovala som 😉

gemini2
11. apr 2012

@katkasofi 😀 😀

bleelka
11. apr 2012

@adulka165 tak super 😀 o katke mi ani nehovor, s nou mi pili usi manzel stale, no ja ani pocut 😒

corrinka2
11. apr 2012

S manželom sme veľmi chceli chlapca, ktorý by sa volal po manželovi Matej, ale ked sme sa dozvedeli že čakáme dievčatko po dlhom váhaní sme sa rozhodli pre Dianku 😀 .... v hre bola aj Simonka, Linda, Katka, Laura alebo Júlia 🙂.... Ak raz budeme mať aj druhé miminko dcérku.. dáme jej meno Martinka a budeme ju volať Tina 😀

bleelka
11. apr 2012

@adulka165 a Luciu mam zakazanu od susedky-kamosky. ta si ju rezervovala, uz prvy chlapcek keby bol dievca, tak by bol lucia, tak jej ho nechcem vyfunknut 😉 ale manzelovi sa aj tak extra nepaci, tak to mame jednoduchsie aspon 😉

jadeka
11. apr 2012

Ahoj, my máme Karin, Karinku, pačili sa mi este mená Laura, Sofia...

zuzkako
11. apr 2012

Ahojte, my sme rozmyslali az do porodu. Svetovy kalendar s menami som presla velakrat. Nechceli sme dat sice pekne mena, ale velmi casto pouzivane - Nela, Sofia, Laura, Tamara, Nina, Lara .... Nakoniec sme sa rozhodli pre Terezku, je to slovenske meno a hlavne je, ze sa nam paci obom.

blanblan
11. apr 2012

@fra to ani nemusis citat, len sa obzres okolo seba 🙂 Ja zas mam opacnu skusenost ako ty - nikto sa nevola tak ako ja a vzdy som sa hanbila za svoje meno a snivala som o tom ze by som sa volala Zuzana, Jana alebo Katka 😅

blanblan
11. apr 2012

@lilla244 dobre ze ti nedovoli 😀

fra
11. apr 2012

@blanblan trafila si sa aj do mojho mena 😀 no však tak to je, každy tuži po tom, čo nemá... aj moja kučerava dcera tuži po rovnych vlasoch pričom ja som odjakživa chcela kučeravé a nemam ich

lilla244
11. apr 2012

@blanblan no ani velmi nie

tanyas
11. apr 2012

@lili_mia ja mám v rodom liste Táňa a áno máš pravdu skrátená verzia Tatiany je tiež Táňa. 😀

lucinka1104
autor
12. apr 2012

@terkamozolova Natalia Vivien je krásne ale asi dlhé nie?
ja som zase zato, že ked dve mená tak to druhé krátke naša mala byť Olivia Zoe a dufam že raz bude,pekné je aj Laura Lea,Zara Amy.....

gabuska36
15. apr 2012

no mne sa určite nepači už Ela,Ema, Zoja...........každa ich už skoro dáva...mne sa páči Alica, Simona

bubulka722
15. apr 2012

Pre mňa je naj meno Bianka. Pravdaže meno sa musí hodiť aj k priezvisku. Nie som zástancom bláznivých kombinácií ala Luník 9. Ak má niekto rýdzo slovenské priezvisko, tak k nemu treba zvoliť aj meno.

mirkakab
15. apr 2012

@lfs ahoj, páčia sa Ti rovnaké mená ako mne, aj Tamarku aj Terezku mám doma 🙂 ..... ale páčia sa mi aj Zara alebo Rebeka.

natia
15. apr 2012

Mne sa páči Anabela...a mm ani počuť!

t1na
22. apr 2012

Moja dcerka sa bude volat Mirabell....Otec je Miroslav je tam nieco z jeho mena a nieco zenske, krasne nadherne 🙂

t1na
22. apr 2012

A aby som nezabudla syncek Mikael...nech sme vsetci na M

veverica
26. apr 2012

Lily, Lilien, Liliana, ....

mihouk
26. apr 2012

@lilla244 My mame Matildu a volame ju Tili a moj syn ju vola Tilka a uz s udomacnuje aj to. 😉

andrema
27. apr 2012

co tak Sabinka? ja by som chcela Sabinku,aleno Bianku,ale termin porodu mam blizko Bianky,tak som skor za to prve,ale nejako sa to nikomu v rodine nepaci ☹