Najkrajšie dievčenské mená

lucinka1104
16. aug 2009

Ahojte podobné temy tu su, ale ja by som vedieť aké sú podľa vas najkrajšie divčenské mená, čisto divčenské nie chlapčenské!!!!!!
Napríklad mne sa páčia Timea, Nela, Emily, Adriána

mimikett
12. jún 2011

Mne sa pacia Hanka, Vikinka a Tamarka. No pre nase dievcatko sme vybrali Ninka 😀

katie1
18. jún 2011

@marija Tiez sa nam paci Melania. Obavam sa vsak zdrobneliny tohto mena. Ako ju ludia, babky, ucitelky volaju?

timotej
18. jún 2011

@katie1 my máme susedu Melániu už je to stará pani a volajú ju Melána je to hrozné ale samotné meno je pekné, len sa to nedá inak nejak povedať

carly
18. jún 2011

Loren, to je meno mojej dcerky 🙂

dobromila
18. jún 2011

u nás je momentálne naj Jasmína, ale veľmi veľa mien sa mi páči: Miriam, Veronika, Romana, Lesana ...

marija
19. jún 2011

@katie1 no ja ju volam Melinka alebo Meli, babky ju volaju Meluska, Melusik alebo Melanka a sestricka u nasej Dr. jej hovori Melanecko 😀 😝 ale najcastejsie Melinka a Meli 🙂

mape
19. jún 2011

my mame Elissu a volame ju normalne celym menom a sem tam Elisska ale vacsinou Elissa. Stary rodicia jej hovoria Eli. Ja velmi nie som za zdrobneniny a ine skratky mena.
@katie1 Melania je pekne meno 😉

katie1
19. jún 2011

@mape tiez sa mi nepacia na niektorych menach zdrobneniny, ale realne sa tomu clovek bohuzial nevyhne. Vidim to na neterke, ktora sa vola Viktoria. Nepaci sa nam zdrobnenina Vikinka a i tak to casto pocuvame, pretoze ludia - ci pribuzni alebo ucitelky, lekarky atd. ju tak automaticky volaju...

mape
19. jún 2011

@katie1 no to mas pravdu, ze sa tomu neda vyhnut, hlavne u nas na Slovensku. Tu v anglicku sa zdrobneniny nepouzivaju aj ked skratky mena ano. Tak nasu maximalne budu volat Eli alebo El co je celkom fajn.

miavin
19. jún 2011

ahooojte - prosím Vás - poraďte mi nejaké pekné meno pre bambulku, nevieme sa s manželom zhodnúť a začínam panikáriť.....lebo už len 2 mesiace - a my nemáme ani šajnu o mene 😀

cikyta
19. jún 2011

@miavin daj tipy a zahlasujeme 😉

miavin
19. jún 2011

@cikyta moja - keď my bááárz nemáme - čo sa páči mužíkovi - nepáči sa mne.... no ale dám:
Victoria, Sarah, Noemi, Emma-Alexandra, Nathalie..... 🙂

janka0007
19. jún 2011

@miavin Sarah je nadherne,aj ja som chcela Sarah,ale nakoniec sme sa dohodli na takych beznych menach.. 🙂

miavin
19. jún 2011

@janka0007 dík, fakt sme si mysleli, že to budeme mať jednoduhšie,..... no ak sa nezhodneme - bude po maminke ☹ - manžel chce Miroslavu - Mirku

janka0007
19. jún 2011

@miavin moj manzel chcel od zaciatku Janku,ale o tom som nechcela ani pocut.. 😀 nakoniec sme sa ako tak dohodli na Michaele a to uz som tiez bola v 8.mesiaci,no a pri druhej sa mi uz nezdalo az take hrozne ked by sa volala po mne 🙂 je to uz mozno pre niekoho staromodne ale nakoniec sme sa teda dohodli ze to bude Janka a bolo vybavene.. 😉

megi331
19. jún 2011

My máme doma Aimie /Ejmi/,, v ang. Amy. 😉 Voláme ju normálne Ejmi, v školke Miminka... 😀

mimi21mimi
19. jún 2011

My sme si prešli menami Ema, Natálka a Simonka - ale najmä preto, že teraz je veľa dievčatiek, ktoré sa tak volajú, chceli sme zvoliť niečo iné... mala sa najskôr volať Miroslava po mne - tak to chcel mm, kedže sme sa nevedeli dohodnúť. Nakoniec mi schválil Jasmínku. Asi preto, že majú meniny v jeden deň. 🙂

artpainting
19. jún 2011

Ahojte my sme zvolili Kvetoslavu-kvetku.V nasom meste je jedina s takym menom.Teda co sa tyka detí.Jedina v skolke a jedina asi bude aj onedlho v škole 🙂 🙂 ale jasminka je tiez nadherne meno 🙂

miavin
19. jún 2011

takže dievky:
Miroslava, Catherin, Lea, Nathalie, Noemi, Victoria, Sarah, Saskia, Emma-Alexandra....

štartujem hlasovanie -.........................teraz
😀

svetlankat
19. jún 2011

Michaela, ale tiez sme uvazovali nad Rebekou, Radkou, Elou

miss_shy
19. jún 2011

Julianka, Zoja 🙂

lucinka1104
autor
19. jún 2011

@miavin Noemi

lucinka1104
autor
19. jún 2011

@lucinka1104 mne sa inak tiež veľmi pači Elissa nomne manžle zatrhol všetky mená len tu jeho Nikolku a Klaudiu nie ale kedže my voláme deti skratkami lebo sme dali také mená, kde sa to hodí tak aj tretie tak vyberáme , Luky, Timi, Niky......

zuzana357
19. jún 2011

my mame Gretku a Adelku 🙂

siemenska
19. jún 2011

@miavin z Tvojho vyberu sa mi paci Sarah a potom Saskia 🙂 ...a mozno pre inspiraciu, doma mame Laru 😉

lucinka1104
autor
19. jún 2011

@zuzana357 pekné men áa aj Lara je krásne

cikyta
19. jún 2011

@miavin Noemi (Poznám 3. ročnu Naomi-nie noemi a je to zlatučké. Ked hnevá,mamička ju volá Nao !)
Druhé miesto Victoria a tretie Miroslava. 🙂

lucinka1104
autor
19. jún 2011

@lucka127 a z tých mojich sa ti ktoré pači?su hned nad tvojim príspevkom

timotej
19. jún 2011

@miavin Lea je velmi pekné a neni časté, mysli na to že to dieťa to bude mať na celý život, tie zahraničné tu u nás no neviem niektoré deti tu trpia lebo sa to meno nedá ani skrátiť ani zdrobniť tu je zvykom zdrobniť a detičkám to svedčí, ale aj Mirka sa ešte dá. čo tak Margarétka skrátené Grétka. Poznám jedných čo majú aj Hortenziu, mne sa páči Leona.

mimi21mimi
20. jún 2011

@miavin Z tych co si dala sa mi jednoznačne páči Noemi.... inak Miroslave sa dá hovoriť všelijako, mne hovoria Mirka, Mia, Mimi alebo Mima, ale v detstve som nemohla prezit, ak mi v skole povedala ucitelka celym menom 😀