Najkrajšie dievčenské mená

lucinka1104
16. aug 2009

Ahojte podobné temy tu su, ale ja by som vedieť aké sú podľa vas najkrajšie divčenské mená, čisto divčenské nie chlapčenské!!!!!!
Napríklad mne sa páčia Timea, Nela, Emily, Adriána

alexandra03
17. apr 2013

Alexandra 😉

loulou02811
18. apr 2013

@alexandra03
Alexandra je pekné meno, aj pre to, že je variabilné.. Pôvodne som ho chcela, ale čítala som knihu:
http://www.ezoshop.sk/1149-vplyv-mena-na-zivot-...
a musela som prehodnotiť výber, keďže mená ktoré som mala vybraté nemali pozitívne hodnotenie. Tým sa mi výber o dosť zúžil.. Môžem povedať, že kniha je pravdivá a minimálne na 50% charakteristika mena na každého človeka sedí.
Veľa ľudí o vplyve mena na človeka ani nevie, alebo tomu neverí, čo je veľká škoda 😒 a vyberajú mená len tak, čo je práve trendy a in.. Potom sa rodia samé Sofie a Jakubovia ☹

soso
19. apr 2013

@loulou02811 nechapem naco je tebe rada pri vybere mena...mas svoj zuzeny vyber, to je ok, ale preco opovrhujes menami, ktore absolutne neplanujes dat, to teda nechapem...myslela som, ze mas skutocny zaujem o radu...whoops, no, nevadi...

extrate
19. apr 2013

@loulou02811 Valentina. latinské meno, znamená odvážna,zdravá 🙂

loulou02811
20. apr 2013

@soso
Pravdepodobne si zakomplexovaná, keď sa do mňa navážaš..
Ja neopovrhujem žiadnym menom, nato si ako prišla? Len konštatujem aká je realita.. a radu som myslela úprimne.

soso
20. apr 2013

@loulou02811 skús Eleonóra 🙂 podľa mňa nádherné🙂

carribean
23. apr 2013

@ssisska dorota je nadherne meno 🙂

lucinka1104
autor
28. apr 2013

@loulou02811 Nicolle, Nathali , Viktoria, Eliosabeth,
moja dcérka ak to bude dievčatko bude Olívia, Diana alebo Lorianka - Lori

janickaaaaaaa
28. apr 2013

mne sa strasne zacalo pacit meno Tamarka

loulou02811
29. apr 2013

@lucinka1104
Meno Elizabeth bol aj manželov návrh, no ja si k tomu menu stále hľadám cestu, napriek tomu, že aj mne sa páči, neviem či je to to pravé meno pre dcéru. Znie mi to divne keď sa tak niekto volá na Slovensku.. Týmto by som chcela poprosiť o názor aj iné maminy na toto meno. Čo si myslíte o ňom? Nie je to príliš anglické?

lucinka1104
autor
29. apr 2013

Na SR je už dosť dievčatiek s tým menom je pekné , ale mne by neprešlo daj ho...ale aj ANNA je krásne ja sa rozhodnem medzi Olivia a Loriana ak budeme mať dievčatko to je ešťe strašne ďaleko

lucinka1104
autor
29. apr 2013

@loulou02811 tebe to malo byť ::🙂)))

loulou02811
29. apr 2013

@lucinka1104
neviem.., vždy som chcela pekné neotrepané meno, ale zo slovenského kalendára. Fakt mi to príde divné, aby sa moje dieťa volalo Elizabeth, Chantal, Jessica, Abigail, Madison, Charlotte a pod.. Je to síce pekné, ale na slovensku čudné 😒 Nechcem dieťaťu ublížiť, netradičným výberom mena, aby sa mu neposmievali niekedy v živote. Mne sa veľmi páči meno Amy, ale pravdepodobne ho nedám, lebo nie je v sk kalendári.

lucinka1104
autor
29. apr 2013

moja na SR je už čudné skôr Mirka, Petra, Jana a nie tie mená čo spomíňaš Amy sa aj mne strašne páči okrem Abigaill sa mi páčia všetky
@loulou02811

lucinka1104
autor
29. apr 2013

a závisí aj od priezviska

lucinka1104
autor
29. apr 2013

@loulou02811 a dcérka sa ako volá ?

lucinka1104
autor
29. apr 2013

Mne keďs a páčila Timea ešťe som poznala len jednu tu na koni a teraz je ich už spústu takisto meno Olívia sa mi páči už 7 rokov a tiež je ich dosť deti chcu Loriana Lori, Lorianka lebo aj moje deti voláme Luky a Timi tak Lori by sa hodilo :🙂)))) ale ja som len v 5 tt takže mám času dosť ale ak bude olívia tak celým bude Olívia Zoe Balková

lucinka1104
autor
29. apr 2013

@loulou02811 furt dám sebe odpovedať deti tu po mne skáču su choručké drobce a ja zase nervá ako vždy v tehu ((((

loulou02811
29. apr 2013

@lucinka1104
tak s tým musím bohužiaľ súhlasiť. Keď som bola nedávno s dcérou u lekára, bola tam aj mladá mamička s asi 2 ročným dievčatkom a oslovovala ju Zuzka. Ani neviem prečo, ale ostala som prekvapená.., že Zuzka a nie..., akože sa to volá ten obchodný reťazec...? Zara? Zároveň som sa potešila, že mená ako Zuzka, Katka ešte celkom nevymizli 🙂

fra
29. apr 2013

@loulou02811 Ak chceš slovenské meno a rozmyšlaš o manželovom navrhu Elisabeth, čo tak namiesto h dať na koniec a - Elizabeta? To je klasické meno, slovenské, vraj staršia podoba mena Alžbeta http://www.rodokmen.com/Elizabeta
mne sa veľmi páči, aj máme jednu krásnu dievčičku s menom Elisabeta v rodine

lucinka1104
autor
29. apr 2013

@fra pekné veru 🙂 a čo je krajšie Olívia Balková alebo Loriana Balková ???už moja Timi mala byť Olívia a po pôrode somto zmenila kvôli skratke z toho mena oli, Lili, sa mi veľmi nepáči a v našej rodine všetci proste robia skratky ...(((((( a Lori je fajn či ?

lucinka1104
autor
29. apr 2013

Manžel chce Nikolku , Niky

jarhal
29. apr 2013

@loulou02811 ja som mala tiez dilemu vyberom mena...zvazovala som ci sa hodi k priezvisku
. a nakoniec som predsa dala AMY...a meniny mala teraz 24.4. na juraja....
ani an matrike nebol problem skor starsi clenovia rodiny maju stym problem vyslovit a pod...
mladym ludom sa to paci a preto som chcela netradicne moderne a meno ktorych je v okoli malo ...zatial....

lucinka1104
autor
30. apr 2013

Inak krásne meno je aj Leonie a Emily čo su tiež int.

tamave
2. máj 2013

Moje dcerky sa volaju Tamarka a Salome🙂 inak velmi pekne je aj meno Dorotka.

nika1985
3. máj 2013

Ahojte baby neviete mi poradit kedy oslavuju Anety na slovensku meniny mne stale vyhadzuje iba ceske kalendare. A ako sa da pokazit meno Anetka nasa mala si ho viac menej vybrala ak to bude sestricka boli sme v meste s kamoskou Zanetou a ona ju volala Aneta tak sa nam to zapacilo.

mnamko
4. máj 2013

@nika1985 ja mám Anetu a tiež oslavujeme v máji podľa českého kalendára,v slovenskom vôbec neviem

loulou02811
6. máj 2013

@jarhal
A dali ste len Amy, alebo aj ďalšie meno k tomu? Pýtam sa len preto, keď sa posledných pár rokov aj u nás udomácňuje zvyk dávať 2 krstné mená, či ste ostali len pri jednom, alebo nie?

jarhal
6. máj 2013

@loulou02811 nie 🙂 mne sa paci iba Amy 😉

laurincka
14. máj 2013

Mne sa páči meno Aria, aj ked je to čast opery 😅