Najkrajšie dievčenské mená

lucinka1104
16. aug 2009

Ahojte podobné temy tu su, ale ja by som vedieť aké sú podľa vas najkrajšie divčenské mená, čisto divčenské nie chlapčenské!!!!!!
Napríklad mne sa páčia Timea, Nela, Emily, Adriána

lubinka26
18. okt 2010

@monika_123 aha, dakujem. no skoda, chcela by som nejake letne, ked narodeninky budu v zime 🙂 no este uvidim, kazdopadne diky za tuto temu 🙂

macilaci
18. okt 2010

@bamarama82 aj my máme Laru a Taru. podla mad. kalendára má Lara meniny 27. marca ako u nás laura. 😀

bamarama82
18. okt 2010

@macilaci krasne mena...fakt. a zatial nie su take caste. a dufam ze ani nebudu 😀 aj vaneska je pekne meno, ale ta Lara ma drzi. Neviem ako to vyriesim s muzom

bamarama82
18. okt 2010

@macilaci oslavujete larku a tarku meniny naraz?

macilaci
18. okt 2010

@bamarama82 nie tara v januáry a Lara v marci.

zuzana76
18. okt 2010

Olivia, Mia, Aurora, Amelia

bamarama82
18. okt 2010

@macilaci uz som precitala ip

lubinka26
18. okt 2010

a Mia ma kedy meniny? celkom sa mi paci to meno a este ziadnu nepoznam 🙂

kathy403
19. okt 2010

u nas si vybral meno tato.velmi sa mi nepacilo,ale teraz -mala ma 5mes.,si uz ine neviem ani predstavit
😀 NELLY 😀
je to moja nellinka a je uzasna!ked moze mat gott nelly,tak preco nie ja 😉

monika_123
19. okt 2010

@lubinka26 v slovenskom kalendári Mia nieje,ale ked si pozres tento link
http://calendar.zoznam.sk/search_nameday-sk.php...
tak Mia ma vo švedsku meniny 2.2.,tak oslavuju asi vtedy

maggie2
20. okt 2010

@bamarama82 z tých ktoré si uviedla, 18.okt.15:08 sú všetky, aj tie posledné dve, veľmi časté. Ja by som si nevybrala. Hľadala by som iné.

deeushka
2. dec 2010

pracovala som v Nemecku ako au-pair a starala sa o dievcatko ktore sa volalo Samira. Hned som sa do toho mena zamilovala 🙂 Aj skratene je to podla mna krasne, ze Sami..

jaja0110
2. dec 2010

Kiara, Nelly, Vivien, Viola, Timea, Zara, Megan, Charlotte, Liberty 🙂 🙂 🙂

maggie2
2. dec 2010

@jaja0110 uviedla si niektoré mená, ktoré sú momentálne v móde. Ale bohužiaľ sa takisto často vyskytujú v sociálne slabých rodinách, etnických menšinách, ich častými nositeľmi sú malí obyvatelia detských domovov, obete domáceho násilia a trestných činov, deti z chudobných sídlisk a deti problematických rodičov,, resp. deti rodičov, ktorí zúfalo sa snažia vybŕdnuť zo svojej zlej ekonomickej situácie a myslia si, že takéto meno zaručí ich dieťaťu lepšiu a krajšiu budúcnosť...všetkým by som to najradšej priala aby sa im tie romatické sny splnili...

lucinka1104
autor
7. dec 2010

@maggie2 myslím, že nemáš pravdu to by sme tie deti nanazvali niako keby sme to mali takto brať ja rozumiem ked sa niekomu nepáči meno ktoré už ma milion ľúdí

maggie2
7. dec 2010

@lucinka1104 problém je v tom, že to je práve ten fenomén. Budúca mamička alebo už mamička počuje meno ktoré dovtedy nepočula a nemá ho nik v okolí. Len práve v tom istom momente si to isté myslí a uvažuje XXXX ďalších budúcich mamičiek alebo už mamičiek, pretože to meno vďaka tomu že všetky pozerali nejakú telenovelu, čítali v bulváre, že ich obľúbená star dala také meno svojmu dieťaťu, resp. meno z nejakého populárneho románu ich naraz oslovilo. A v tom momente to meno ktoré považujú za výnimočné a o ktorom si myslia že ho nemá milión ľudí - v tom momente to meno sa práve otrepaným stane. V Berlíne je jedno také sídlisko - volá sa Marzahn - a tam bývajú najchudobnejší ľudia, poberatelia podpory, sociálne prípady a podobne. A tam je frekvencia mien u detí ako Chantal, Kevin, Sean, Justin, Jennifer, Charlotte a podobne najčastejšia. Zúfalo sa snažia dať svojmu dieťaťu originálne meno vo viere, že i to meno mu pomôže k lepšiemu životu a podobne.

To nie je pravidlo, že keď moja alebo Tvoja dcéra má také meno, že aj vy/my ste/sme nutne z tejto vrstvy ľudí....vieš ako to myslím. To je len jeden pohľad na vec, ktorý mám ja na zreteli, keď ma niekto požiada o radu o výber mena.

Klasické tradičné mená Lukáš, Tobiáš, Žofia zasa zažívajú renesanciu v módnej podobe Lukas, Tobias, Sofia-Sophie....nie vždy je to správna voľba k čisto slovenskému priezvisku s dĺžňami a mäkčeňmi.

Mne sa pred 20 rokmi strašne páčilo napr. meno Damián, v tom čase by to každý hodnotil ako škaredé meno. Ale dnes to prišlo vďaka nejakým TV seriálom do módy, spolu i s inými menami...a to meno už vnímam pomaly ako tuctové.

bets
7. dec 2010

mne sa pacia slovenske mena, aj moje deti maju bezne mena. a keby bolo dalsie dieta, tak zase mam v mysli zase len slovenske meno, ziadne meno po hrdinovi, hercovi, modnej znacke, ci parfemu a pod. to sa mi nepaci.

maggie2
7. dec 2010

@bets mne sa páčia mená vtedy, keď ladia k priezvisku. Preto záleží od každej jednej konkrétnej situácie a prípadu.

bets
7. dec 2010

@maggie2
ano, mas pravdu. preto sa neda povedat, ktore meno je najkrajsie a ktore je najhorsie. aj to meno, ktore sa mi nepaci sa moze tak uzasne hodit k dietatku a neskor k dospelemu cloveku. vacsinou sa mi nepacia mena, ktorych nositelmi su osoby, s ktorymi ma spajaju neprijemne zazitky. pri vybere mien svojich deti som sa riadila akousi intuiciou, (ze sa k nim budu hodit a takisto aj ladit k priezvisku) a nie modnou vlnou. aj ked nakoniec to vypalilo tak, ze mena mojich deti su realtivne caste a mnohe mamicky ich radia k menam, ktore by svojim detom nedali a bez akejkolvek diplomacie a taktu nemaju problem napisat, ze meno mojho dietata je to najskaredsie meno pod slnkom...

najjulinka
7. dec 2010

Tarku najdete v zvieracom kalendári kedy ma menin 🤐 🤐 🤐 🤐 😀 😀 😀 😀 😀 ale zvyknu na tamaru oslavovať tí čo maju človečiu Tarku 😉

Mne sa páčia mená Júlia, Lucia - je to také aj pre malinke babatko Julinka, Lucinka a aj pre velké dospele ženy, že Julia a Lucia 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Potom sa mi páči ešte Johana , Johanna ... Katarína, Kristína, Karolína... aj Karla sa mi páči.... Ku Karle mi pasuje Klára... 😉 😀 Proste páči s ami aby mená v rodine spolu nejak pasovali.. že nie že Ľuboš a Kevin alebo Miroslava a Jenifer a podobne... to mi príde dosť desné tak pri sebe 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a aby sa hodilo k priezvisku 😉

monulicka
7. dec 2010

ahojte
my sme sa mm nevedeli dohodnut na dievcenskom mene, kedze sa nam pacili diametralne odlisne..nakoniec sme preds len jedno nasli : LILIANA.... 🙂 ale narodil sa nam chlapcek, ktory dostal na prianie otecka uplne prakticke meno JOZKO 😒 K priezvisku nam ide perfektne, aj ked je to uplne obycajne meno a mne sa teda moc nepaci preto ho tak nevolam. Ked nahodou budeme cakat dcerku, tak to bude Lilianka, aj ked Jozko a Lilianka, hm... 😕

maggie2
7. dec 2010

@monulicka gratulujem ku krásnej voľbe mena Jozef ! Pevne verím, že toto tradičné meno znovunadobudne popularitu medzi tradičnými menami. A Liliana myslím je už tak vžité že k bračekovi Jožkovi to celkom bude pasovať.

maggie2
7. dec 2010

@najjulinka to je najväčšia hlúposť akú som kedy počula oslavovať meniny zviaratám. Tara je zvláštne meno, ale rozhodne nie zvieracie. Sused mal inak psa fenka sa volala Julinka 😉

evkaput
7. dec 2010

Ahojte, ja som dala dcérke meno Simona,bolo to meno ktoré sa nám s manželom hneď zapáčilo,krásne zneje,ale ešte sa mi páči Kristínka 🙂 🙂 🙂

najjulinka
7. dec 2010

no ja viem @maggie2 , že ludia davaju človečie mená zviratkam a zas aj naopak... ja som mala mačku Zuzku 😀 😀 😀

monulicka
7. dec 2010

@maggie2 to dufam, tiez si tak vravim, ze o par rokov sa taketo tradicne mena budu medzi tymi Damianmi, Nikolasami apod. celkom vynimat 😉

maggie2
7. dec 2010

@monulicka tomu ver 🙂 aj ja verím tomu

denisekkk
7. dec 2010

My mame Elu a myslim ze je to super meno je internacionalne, kratke , zapamatatelne a originalne.... 😉

petra53
8. dec 2010

@monulicka podľa mňa je meno Jozef krajšie ako Nikolas, Marko, Sebastian, Kristian a im podobné... My máme Petra - Peťko 😉 A som rada, že som dala také meno. Uvidíme, čo bude druhé, aké meno vyberieme... 😵 😵 😵

Páčia sa mi rôzne mená, keďže je téme dievčenské a ja by som si samozrejme - a asi ako každá mamička s prvorodeným synom priala teraz dievčatko, začnem dievčenskými 😉

OLÍVIA (Livy), LEONIE, SALOME (Saly), AURORA (Rory) a veeeľa ďalších 😉

ak by bol chlapček, tak by som vyberala z mien ako: TADEÁŠ, JULIÁN, TEODOR (Teo), VIKTOR, OSKAR, SIMON

Toľko moja voľba 😀 ale ešte sa určite najprv veľa mien doplní a potom budem škrtať 😀 😀 😀

maggie2
8. dec 2010

@petra53 Salome nieeeeee! Priala si od Herodesa na tácke odseknutú hlavu Jána Krstiteľa a veru jej ju i doniesli. Väčšina západného kultúrneho sveta si meno Salome spája s touto legendou.

Súhlasím že meno Jozef je oproti Nikolas, Marko atď. ak nie krajšie (vec vkusu) tak určite je vnímané verejnosťou ako solídnejšie.