Najkrajšie dievčenské mená

lucinka1104
16. aug 2009

Ahojte podobné temy tu su, ale ja by som vedieť aké sú podľa vas najkrajšie divčenské mená, čisto divčenské nie chlapčenské!!!!!!
Napríklad mne sa páčia Timea, Nela, Emily, Adriána

maggie2
13. mar 2011

@pipinka82 Nicola je vo svete /hlavne v Taliansku/ dávané tiež prevažne chlapcom, je to tiež chlapčenské meno ale je možné zároveň ho dať aj dievčatám čo teda sa deje v zahraničí málo. Ale podoba Nikola /teda s K a nie C/ je na Slovensku ako dievčenské meno /a relatívne časté/.

pipinka82
13. mar 2011

tak vidíš a ja poznám až dve Nicolky 😀 no to je jedno každý dá čo sa mu páči...... 😀 máš už vela mien zahraničných ktoré nosia obe pohlavia... napr: Justin je aj pre muža ako aj pre ženu a je ich pomerne viac ...... 😀

maggie2
13. mar 2011

@pipinka82 nefabuluj. Justin je čisto mužské meno. Nemýľ si to s Justine. Ja tiež poznám nejaké Nicolky /ktoré majú v rodnom liste Nicol/, no a? Že matrikári zapisujú len tak mírnix dírnix to nie je môj problém. Treba vybrať dieťaťu také meno, s ktorým nebude mať nikdy /aj v zahraničí/ žiadne problémy - aj čo sa týka rozlišovania pohlavia.

maggie2
13. mar 2011

@pipinka82 rozmýšľam, lebo mi to nedá, že kde na to chodíš, napadlo mi, že ty to vlastne píšeš ako počuješ, lenže cudzie mená majú inú výslovnosť než sa píšu /na rozdiel od slovenčiny/ takže keď sa povie "Džastin" tak to je Justin mužské meno. A keď "Džastín" tak sa píše Justine tak to je ženské meno. Takisto dievča "Nikol" sa vysloví ale píše sa Nicole. Atď. Keď už preferujem cudzie mená, treba ich vedieť nielen vyslovovať ale i správne písať 😉

mimkao
14. mar 2011

Mne sa naopak páčia "naše" mená ( Janka, Hanka, Miriamka) , aj keď jedno "zahraničné" som dala aj ja (Lejla). A neter je Salome, aj to sa mi veľmi páči.
Keby som ešte mala dcéru... 😀 ... tak by som jej dala meno Tatiana, Alica, alebo Grétka.

lulula29
14. mar 2011

Maggie2 🙂 každý dá také meno aké chce dat !!!! Neviem čo tu riešiš !!!! Načo sa tu hádaš, ajtak si každý dá také meno aké sa mu páči , Rebecca je aj s jedním c ja poznám viac takých.... no mimochodom ak chcete nejaké inšpirácie tak ich najdete na ( baby name world ) a je tam aj meno ako napr: ( Jordan ) ktoré sa používa pri dievčatku a aj chlapcovi je to tam aj označené !!!! V zahraničí sa deje toho už vela oni to tam miešajú 😀 a u nás sa to robieva tiež 🙂 no a Pipinka 82 páči sa mi meno Keira 😎 a na tejto stránke je ich viac pekných ved pozrite možno sa aj vám niečo zapáči 😎

A baby nehádame sa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! neni dôvod kým sa vám nepáčia mená ako Onur a Seherezada je všetko O.K. 😀

lulula29
14. mar 2011

@mimkao 🙂 Lejla krásne meno 🙂

maggie2
14. mar 2011

@lulula29 To sa veĺmi mýliš, keď si myslíš, že si môže dať hocikto meno aké chce. Neviem, čo riešiš tu proti mne. Ja sa len snažím poradiť, aby deti nemali so svojim menom v budúcnosti problémy.
Beatrix Spálová, pracovníčka úseku matrík, odboru všeobecnej vnútornej správy v Bratislave, sa napr. vyjadrila v zmysle:
Keď sa nevieme rozhodnúť, aké meno vyberieme svojej ratolesti, môžeme pokojne určiť mien niekoľko, no nie viac ako tri. Môžu byť aj cudzojazyčné, ale nesmú byť hanlivé či neosobné, prípadne prvé meno nesmie byť totožné s menom žijúceho súrodenca uvedeným v matrike, nesmie to byť ani prezývka. Prirodzene, nemôže sa určiť ženské meno mužskému pohlaviu a naopak, hoci aj tu existujú výnimky. Tieto obmedzenia sa nevzťahujú na cudzojazyčné mená, ak je všeobecne známe, že takéto použitie mena je v súlade s tradíciou štátu, kde je takéto meno obvyklé. Napríklad Nikola, Ivica, Andrea môžu byť určené aj pre osobu mužského pohlavia. A ďalej:
Hoci nijaký právny predpis, ktorý by nám striktne určoval zoznam povolených mien, neexistuje, rodič je pri nie bežných slovenských menách POVINNÝ pri zápise dieťaťa do matriky predložiť súčinnosť. Musíme preukázať, že meno, ktoré sme pre dieťa vybrali, je všeobecne zaužívané a v GRAMATICKY SPRÁVNEJ forme.

katie1
14. mar 2011

maggie2 som uz zaregistrovala aj v inej teme o menach a tiez tam vznikli konflikty 😔

maggie2
14. mar 2011

@katie1 veď OK, všetky konflikty sú z nedorozumení, nikto nechce nikomu zle, niektoré sú vzťahovačné, niektoré sa urazia, ja len píšem aké sú pravidlá pri dávaní mien, a že tie pravidlá /lebo na to je zákon o menách a priezviskách/ by sa mali dodržiavať. A komu niet rady tomu niet pomoci. Nikde na žiadnom mieste som nenapísala, že nejaké meno je škaredé /na rozdiel od iných/ a pod. práve naopak.

mimkao
14. mar 2011

@lulula29 ďakujem... 😵

lenka1108
14. mar 2011

ahojte.aj ja sa pridavam.milujem zahranicne mena. dcerka sa mi narodila v irsku a vola sa scarlett.teraz cakame druhe babo a ako si mozete vsimnut v mojom pase tiez bude mat zahranicne meno.strasne sa mi paci isabell emily a mm vybral pre chlapca alessandro.ale to je este len zaciatok. stasne sa mi pacia mena ako Melissa, Elizabeth, Kyra, Lara, Meggie,Mia.... a pre chlapca Riley (rajli),Nathaniel (nejtn), Ryan,Jayden,Aiden..... no je toho skratka vela. 😉

drobik1
14. mar 2011

ahojte tak ym mame Dominiku a este ak sa zadari by sme chceli Lindu.. 🙂

ypsinkova
14. mar 2011

ahojte,mne sa z dievčenskych mien páči Marína,Dorota a Klára 🙂

lulana79
14. mar 2011

Bez diskusií - Eliška

riana12
14. mar 2011

pre mna Paula/Paulina 😵

ludike01
14. mar 2011

ja si neviem vybrat medzi Mia, Sabína, Melánia a Bianka 🙂

renesens
14. mar 2011

@lulana79 ja som tiez jednoznacne za Elišku, no a dufam, ze zajtra uz bude Eliška aj na svete 🙂

lucia57
14. mar 2011

Ja mam dve dcéry jedna sa volá Jasmína a druha Sára

lulana79
14. mar 2011

@renesens tak to bude krásne dievčatko, lebo bude mať to NAJkrajšie meno 🙂

pipinka82
15. mar 2011

@lenka1108 aj ja mám doma Ryana 😀

lia65
31. mar 2011

My máme dcérku SARAH MICHELLE 🙂 a voláme ju Sárinka Miška 🙂 ako príde 😉

zitaje
31. mar 2011

@lia65 Tak to ste mohli mat rovno Saru Michaelu 😉

maggie2
31. mar 2011

@zitaje 😀 😀 😀

adunka73
31. mar 2011

My mame 3 dcery: Petra,Patricie,Petronella.A ja jsem Pernilla a manzel Petr.To je mazec,co?

lia65
1. apr 2011

@zitaje 😀 nie

lia65
1. apr 2011

@adunka73 😀 😀 to hej,...a ked máte Petru aj Petronelu tak ich obidve voláte Peťka? 😀

lia65
1. apr 2011

@lenka1108 Ahoj,to sme dve 🙂 Ja tiež proste milujem zahraničné mená a máme zahraničné priezvisko tak to sedí ako zadok na šerbel 😀 Melissa Mia je náš druhý favorit ak by sa nám pošťastilo 😉 Scarlett je nádherné meno 😵

bershka
1. apr 2011

najkrajsie meno? no jednoznacne Sara. 😉

jaaty
1. apr 2011

Hanka 😵 😵 😵