Najkrajšie dievčenské mená

lucinka1104
16. aug 2009

Ahojte podobné temy tu su, ale ja by som vedieť aké sú podľa vas najkrajšie divčenské mená, čisto divčenské nie chlapčenské!!!!!!
Napríklad mne sa páčia Timea, Nela, Emily, Adriána

timotej
3. júl 2011

teraz fičí Olivia, ked som ja rodila vtedy bolo Nela, Nina, Terezka. Mne sa páči Leona, Romana, po mne Adriána tiež by som dala.

bobocka
3. júl 2011

@graceful9 anna,hana,ema,romana,karolina,dominika,sara,marianna,izabela,michaela,...dievcenskych je veeelmi vela peknych,tam je praveze problem vybrat to najkrajsie z tych kopec peknych 🙂 chlapcenske-michal,adam,matej,jakub,gregor,tomas,...tiez je z coho vyberat 🙂

graceful9
3. júl 2011

@bobocka vďaka 🙂

zuzanakravcova
3. júl 2011

mne sa hrozne páči Ellen a Charlotte🙂 ale to v kalendári nie je a muselo by sa to nejak zložito vybavovať... 😒

bobocka
3. júl 2011

@zuzanakravcova netreba vraj nic zdlhavo vybavovat.staci,ze najdes svoje oblubene meno v nejakom ,hocijakom kalendari zapisane.a to ukazes matrikarke a meno ti uznaju 🙂 http://babynamesworld.parentsconnect.com/meanin... http://babynamesworld.parentsconnect.com/meanin...
charlotte je vo francuzskom kalendari 17jula http://calendar.zoznam.sk/search_nameday-en.php... a ellen v 4 dokonca si vybrat mozes http://calendar.zoznam.sk/search_nameday-en.php... .prekopcis stranky,ukazes matrikarke a bude to ok 🙂

zuzanakravcova
3. júl 2011

@bobocka aha, vďaka za radu🙂 myslela som, že je to omnoho komplikovanejšie🙂 tak to je super, že to ide takto jednoducho 😎

bobocka
3. júl 2011

@zuzanakravcova ja osobne s tym skusenost nemam,ale jedna mamina tu to pisala,ze matrikarka jej uzna meno dietatka ak to nebude vymyslene len tak meno,ale ak to meno bude v nejakom svetovom kalendari mien zapisane.uz si to dobre nepamatam,bolo to pred casom,no ak mas vztah k tym menam a chcela by si aby sa tvoje dcery tak volali,tak si chod za svojim a myslim si,ze to fakt nebude az take tazke vybavovanie ked mas v dnesnej dobe tolko deticiek co u nas nesu nie velmi typicke slovenske mena 🙂

bobocka
3. júl 2011

http://calendar.zoznam.sk/nameday-ensxhor.php#S... akoze tento nas rozsireny menny kalendar nema chybu 😀 😀 😀 tam su niektore take "skvosty",ze to az mozne nie je 😀 😀 😀

anjelicek26
3. júl 2011

@bobocka - juj mam slzy v ociach, dlho som sa tak nepobavila, u mna vedie Egid a Mansvét 😅 😅 😅

@zuzanakravcova - ide to zapisat jednoducho, to co si vybrala su bezne mena, to ti ziadna matrikarka nebude spochybnovat. Len su zahranicne. To predsa nevadi.

andrejka1974
3. júl 2011

@zuzanakravcova nemusis mat strach oni ti meno radi zapisu moja dcerka sa vola Sindy ak mas knizku meno pre vase dieta tam su vsetky mena a tuknizku ma matrikarka a ta ti ju zapise my sme to nasli v anglickom kalendari aj tuto verziu stacil nam papier z internetu a oni nam ju zapisali bez problemov a nic sme neplatili v rodnom liste ma ze sa vola SINDY ziadna anglicka verzia nasa slovenska

bobocka
3. júl 2011

@anjelicek26 trofin,eustach,fruzina,kariton,pravolub,honorata,uriel,piroška,xenofon,šavol,školastika,porfyr,ginda,zbignev,...akoze neskutocne perly su tam ,ale u mna vyhrava kunigunda 😀 to uz co je??? 😀 ja fakt nerada hovorim negativa na vyber nien pre deti,lebo to dane meno,ci sa mi paci alebo nie,tak iste nieco znamena pre rodica,nedal by ho vlastnemu dietatu len tak z prce,ale kunigunda??? ze to niekoho napadne vobec do kalendara zapisat???kto chce aby sa jeho dieta tak volalo??? ja by som to srdce nemala 😅

warholette
3. júl 2011

@bobocka kunigunda je stare meno, http://en.wikipedia.org/wiki/Kunigunda volali sa tak zvycajne kralovne. po cesky to je Kunhuta, napriklad Kunhura zo Sternberga, Kunhuta Svabska...

bobocka
3. júl 2011

@warholette povod moze byt akykolvek.samo meno je sialene.s rukou na srdci mozem povedat,ze ja by som nikdy nedala svojej dcere to meno.ani by ma nenapadlo to zvazovat.uz minule som pisala jednej kocke,ktora mala v hojnom vybere mien,meno Tekla,ze to by som iste nedavala.ze to mi hned ferda mravca pripomenie a ona ma opravila,ze to bola vcielka maja.no kazdopadne som si myslela,ze to bol jeden z vrcholov mien,ktore by som dcere nikdy nedala.dnes to ale Kunigunda tromfla a jednoznacne vedie moj rebricek ohavnych mien.dufamz,e sa ziadnej matky nedotknem,ze ziadna tu nedala dcere to meno 😅
vcera sme prepli s muzom na doma (myslimz,e tam to bolo) a bol stary film hazard srdc a ja som to ako mala mala velmi rada a zrazu scena s pestunkou a ta sa volala Judora.no mojmu muzovi az slzy vyhrkli. 😀 akoze podla mna to az take sialene zle meno nie je,urcite by som ho nikdy nezvazovala,no v porovnani s Kunigundou znie priam prekrasne 🙂

warholette
4. júl 2011

@bobocka 😉 kazdy ma svoje chute na mena. mne sa osobne bridia mena Hortenzia a Filomena. pritom su ako Kunigunda a Tekla uplne "normalne", nezvycajne, ale na Slovensku pouzivane. hortenzia je tusim kvetina, ale pre mna su najhorsie tieto dve. nevadi mi ani Judora, ani Cecilia, ani Imriska alebo Bernardina, ale Hortenziu a Filomenu skratka nemozem 😅

bobocka
4. júl 2011

@warholette tekla a kunigunda na slovensku pouzivane???? to si robis prdel!!!!to uz s detskym tyranim hranici.tekla je strasne tvrde a hned si clovek predstavi skaredu pavucicu z vcielky maji-no ale budis,ked chce niekto teklu mat ,nech ju ma.vsak sa im potom dcerka "podakuje"ked vyrastie.ale kunigunda?to meno nerozdycham nikdy .hnusne prehnusne 😠 ako moze niekto male krasne vonave dievcatko nazvat kunigundou??? 😠 znie to otrasne.nie nie,toto meno nerozdycham.vsak to ani neznie ako meno,skor ako nazov nejakej jasterice.kunigunda skvrnita 😀 no ble 😠 hortenzia a filomena tiez veru nepatria medzi mojich favoritov.to su mena pre starsie panie.k detom mi to absolutne nesedi. 😖 inak mne judora tiez nevadi(to moj muz sa na tom smial),nezvazila by som to ako kandidata pre dceru,ale znie to v pohode a v dnesnej dobe uz rodicia vymyslaju take sialenosti ako mena pre svoje deti,ze judora je oproti niektorym len slaby odvar 🙂

dani84
4. júl 2011

my budeme mat Celine Marie 😉

adri2211
4. júl 2011

@zuzanakravcova my mame Summerku a tiez nie je v kalendari,vobec nic sme okolo toho vybavovat nemuseli kedze uz niekto take meno u nas ma,takze to uz aj niekto vybavil a zacvakal 😀

pinkypinkus
4. júl 2011

mne učarovalo meno Bianka

gubcikova
4. júl 2011

prvá je Vierka a keby bola druhá tak mne sa páči Eliška a mužovi Simonka.zostávame u slovenských

gubcikova
4. júl 2011

@pinkypinkus kamarátka má Biancu

kvietky
4. júl 2011

ahojte, nakukla som do tejto temy a chcem len povedat, ze ja som mala obrovske stastie a nemusela som sa rozhodovat, ktore meno dam svojej dcere - pretoze mam hned naraz 3 krasne dievcatka a volaju sa Paulinka, Julianka a Danielka - toto boli moji favoriti a stale ostavaju - ja som osobne za pekne slovenske mena ako u dievcatiek tak u chlapcov 🙂

adula3334
5. júl 2011

ahojte,tak my sa zaciname snazit,a ak sa nam podari dievcatko,tak bude Dominika-Niki...pri prvom sme mali pre dievcatko vybrate Sofia,Viktoria..ale Dominika je momentalne favorit

iwkabinderova
6. júl 2011

ahojte cakame s priatelom babetko.na 6Opercent nam povedali ze to bude dievcatko.stale premyslame nad menami ak by to bol chlapcek tak sa nam paci patrik ale ak to predsa len bude dievcatko tak vobec nevieme prist na meno paci sa mi vaneska,simonka,laura ale vobec nevieme premyslame aj nad inymi ale naozaj nevieme























































ahojte cakame s priatelom babetko,ma to byt pravdepodobne na 60percent dievcatko ale my sa vobec este nevieme rozhodnut pre meno.paci sa mi vaneska,sofinka,simonka ale naozaj sa nevieme rozhodnut.stale premyslame nad menom ake by sme dali ale neni to jednoduche ako sa zda.





















kukujka
6. júl 2011

@zuzanakravcova vobec netreba nic vybavovat ked nieje meno v kalendari moja dcera sa vol Lia a hned nam meno zapisali do rodneho listu zapisu ti vsetky mena ktore su na stranke babynamesworld nam to tak povedala matrikarka

maria95147
9. júl 2011

Čakame dvojičky...chlapčeka a dievčatko už máme vybráte mená ...Dievčatko sa bude volať Natália a chlapček Oliver 😀 ??? Páčia sa vám ? 😉

sonica
9. júl 2011

no tak pozeram, ze my nie sme ani v tom rozsirenom kalendari 😀 teda je tam, ale taka spatlanina 😀
pre kazdeho je ine meno to naj a tak je to spravne 😉 ved keby sa volame vsetci rovnako tak to by bola len prdel 😀

dyancathecool
9. júl 2011

@maggie2 Ja sa volám Diana .. a to meno je hrozné , strašné chladné a ked som bola malá a niekto mi tak povedal až mi mráz po chrpte prešiel to meno je pekné ked pre staršie dievčatá ale mne to pridée strašne surové ,,. Ja som sa strašne mojej matke navičítala prečo mi dala také horzné meno všetky moje kamaratký boli , Dominiki , Lenki , Veroniki , Moniki, len ja som bola Diana :/ .. to už by som skor dala mojmu dieťaťu meno Dyanca ! :D strašne sa mi páči ! :D

pingu1
10. júl 2011

@dyancathecool diana je kraaasne meno. mne sa vzdy pacilo. ja som radka a tiez som vycitala cely zivot rodicom, ze kde mali rozum ked mi to meno davali. nikdy som nebola v kalendari, takze meniny som mala len take provizorne.... a ako decko som tym trpela 😖

katthinka25
11. júl 2011

mne sa pacia mena ester,jana,hanka,rebeca.laura,barbora a stich exotickych sa mi paci savanah a sarah 😝 😝 😨 🙂

vierka0
11. júl 2011

@dyancathecool diana je v pohode, viera je horsie 🙂 veru rodicia by sa mali zamysliet nad vsetkymi moznymi variantami mena, kym ho dietatu daju 🙂 lebo nebude mat navzdy dva rocky, nebude navzdy len pri rodicoch, ktorí ho len zdrobneninkami budu volat 🙂