Najkrajšie dievčenské mená

lucinka1104
16. aug 2009

Ahojte podobné temy tu su, ale ja by som vedieť aké sú podľa vas najkrajšie divčenské mená, čisto divčenské nie chlapčenské!!!!!!
Napríklad mne sa páčia Timea, Nela, Emily, Adriána

alenka600
9. okt 2011

@kokorunecka Emma je super 🙂

dianka3
9. okt 2011

@alenka600 No tak klasicke slovenske nechcem urcite, nechcem ani take co teraz ma kazda druha.Neviem je to uz jedno ake bude ci kratke abo dlhe,len aby sa pacilo a v skratke nevyznelo blbo 😖 A pre ake si sa nakoniec rozhodla ty?

lucas33
9. okt 2011

@lillah mne sa velmi paci obdoba tvojho mena - Olivia. Ked budem mat este dcerku bude to Olivia a je mi jedno ze neexxistuje zdrobnenina pren, lebo moja Olivia bude jedinecna vznesena zena. Ale aj Livia sa mi paci, nemusis byt vobec nestastna z tvojho mena

alenka600
9. okt 2011

@dianka3 Este nemame finalny vyber, my mame kriteria - nech to slovensky, nemecky, francuzsky znie podobne (manzel je nemecky hovoriaci svajciar a zijeme vo francuzsku, preto tato kombinacia). Mne sa pacila Ema, manzel mi ju zrusil, jemu sa paci Aurelia, to sa zas nepaci mne. Ostali nam Julia, Kamila, Amalia, Klara. Ja viem, totalne zvlastne mena, nikdy by mi nenapadli, ale nejak mi z toho zoznamu vyplynuli. Jaj a este ja mam kriterium - nech nema meniny v zime - uz ked sa nam chudatko dieta narodi okolo Vianoc, tak nech nema narodky - Vianoce - meniny pokope 🙂Mozno sa to zda byt niekomu ako blbost, ale ja som sa stale ako dieta hnevala ze mam meniny a narodky tesne po sebe.

laska77
9. okt 2011

cakame babätko.a pre chlapca mam jeednoznacne meno-MATHYAS.ale o dievcenskom ani netusim....paci sa mi -REBECA,AMANDA,YASMINKA,TAMARKA.ale vobec sa neviem rozhodnut....

lillah
9. okt 2011

@zuzana76 svoju nespokojnost nechapem ani ja 😅 jednoducho neznasam svoje meno....uz od malicka a mam k nemu taky ako keby odpor. Podla mna je to otrasne meno.

dianka3
9. okt 2011

@alenka600 Vobec nemas cudne mena su pekne,ale zase kamila sa mi nepaci,ale tie ostatne su pekne a aj mne sa zas pacila Aurelia no aby ju volali rela-tak to nie 😖 No tak to som zvedava ako sa rozhodneme, ty mas este cas ale ja nie 😒 och do certa. Inac hovoris ze zvlastne mena 🙂 vies ake som ja nasla na na jednej stranke kde je dokopy okolo 1548 mien ,mena ako Minerva ci Electra 😀 a to sa mi zda divne :D

alenka600
9. okt 2011

@dianka3 No tak to su teda fakt zaujimave mena 🙂 Ja som skor taky klasik, takze nieco "moderne" nehrozi. Z tych mien sa aj mne Kamila paci najmenej, spaja sa mi to s manzelkou princa Charlesa 🙂 Aurelia znie vznesene, ale presne nechcem aby z nej bola Rela a tak isto si neviem predstavit ako by som jej povedala "Aurelia Ty si sa pokakala!" Amalia a Julia sa mi zdaju take pekne jemne, zenske. Amalia znie uz same o sebe ako zdrobnenina. A francuzska verzia je Amelie, tiez pekne. Joj musim manzela spracovat nejako. Drzim Ti palce, skus pozriet abecedny zoznam, mozno Ta nieco osvieti 🙂

rossalinda
10. okt 2011

no tak po dlhych a narocnych bojoch s mm sme sa konecne dohodli na mene ziva, ale ak budem mat este deti tak to bude stela, roxana

katka3012
13. okt 2011

My mame Vanesku 🙂

happy8051
17. okt 2011

mam Nataliu a teraz ak je to dievcatko, bude Nelka, alebo Nelly, este som sa nerozhodla ktory tvar

inffinity
17. okt 2011

@alenka600 ta Amalia je super a jak píšeš že Amelie tak můžete dát rovnou Amelia můžete ji pak i říkat Mia 😉 mě se moc líbí Emily a máme doma Michaelu 🙂 a myslím že i ona si bude říkat Mia 😎
a jinač co se týká televizních jmen moc se mi líbí Eby z NCIS ale zas že by měla být Abbygeil nebo jak se to píše? 😀

ingrid56
17. okt 2011

My sme mali mat mathiasa , ale mame dievcatko Chiaru 🙂

nikibeluci
18. okt 2011

ahojky ja som si vybrala meno pre moju dcerocku kyara luana 🙂 hihi

lienkalienocka
18. okt 2011

sice nie som tehotne este ale u mna boduje Charlotte 😉 aj Nela nie je zle

paulitas
19. okt 2011

Júú dievčenskych mien je strašne veľa 😵 krásnych ...Mne osobne sa páčia:Zaira,Ema,Linda,Melánia,Dorota,... 😉 ale čakáme chlapca tak asi to bude Oskar 😵

cristinna
19. okt 2011

@alenka600
nie som este tehotna, ale uz som aj rozmyslala nad dievcenskym menom..🙂 Amalia, alebo Amelie je u mna TOP 1 🙂 aj manzelovi sa paci.
Potom Amanda, Alica, Matilda...ale este by sa naslo viac peknych mien...a kebyze chlapec, tak je to ovela tazsie..zatial vyhrava Alan 🙂

Vsimla som, ze je strasne vela Neliek, Emiek, Nataliek, Sofiniek, Niniek...su to pekne mena, len pre mna je ich straasne vela..Viem, ze si rodicia vyberu meno dietatu, aby sa hodilo k priezvisku, ale skor pre chlapca ako dievcatko, ono sa aj neskor vyda a bude mat ine priezvisko. 🙂 pekny vecer 🙂

alenka600
19. okt 2011

@cristinna dakujem za povzbudenie 🙂

alenka600
19. okt 2011

@dianka3 Uz si vyriesila nejako dilemu s menom?

cristinna
19. okt 2011

@alenka600
Pohodicka 🙂 Drzim palce, nech si vyberiete akekolvek z vyssie popisanych ktore si uviedla...ale Amalia ma na Slovensku meniny v juli tusim..neviem, ako je to vo Francuzsku...Som za aby dievcatko nemalo hned meniny aj narodeniny...moj manzel ma meniny a o dva tyzdne narodeniny a nie je z toho nadseny...ale co uz..

dianka3
19. okt 2011

@alenka600 ano konecne 🙂 a to uplne nahodne, ked som si raz v noci kukala na nete nieco cez 1500 mien tak sa mi zapacila Ariadna ale muz povedal ze nie ze skor Ariana- tak bude Arianka co povies? nie je lepsia Ariandna?

dianka3
19. okt 2011

@alenka600 a ty ake meno das svojej kocke? 🙂

alenka600
20. okt 2011

@dianka3 No vidis, tak sa nakoniec podarilo vybrat. Ano Ariana je je krajsie a jemnejsie ako Ariadna. Tesim sa, ze sa Ti podarilo vybrat 🙂)) U nas zatial ziaden pokrok, ale neriesili sme to zatial blizsie.

sasena033
20. okt 2011

ahojt ebaby tak cakame dievcatko a moje mmena bol Aneta,Timea,Tamara,Sara ,Sabina a manzel nechce ani jedno..jemu sa paci tie stare komunisticke mena nemozeme sa dohodnut jedine z coho si mozem vybrat je Lea,Vanessa tych je vela a Andrea....no Lea sa zase k priezvisku nehodi ja uz neviem dajt enejaky typ len nemozu byt nejake moderne to mi neprejde

lucinka1104
autor
20. okt 2011

@sasena033 ved Adriana je prekrásne meno a v kalend. ešťe sa mi páči Nikola, Natalia, Kristína, Diana, Miriam to z našej klasiky ale aj zahraničné mená sa mi pačia no a moja srdcovka Olivia samozrejme

lucinka1104
autor
20. okt 2011

@lillah Lívia je pekne meno ja chcem Oliviu ale aj Livi je pekne nechápem prečo sa ti nepači Liv, Livy je uúplne super a aprečo nie aj Livka

vrn
20. okt 2011

My mame Lydiu a Evu 😉

lucinka1104
autor
20. okt 2011

@sasena033 a okrem toho ty rodíš ty si vyber uvidíš zvikne si ja na moju Timi nedám dopustiť krásne meno

cmulinko
20. okt 2011

@sasena033 mne sa k vasmu Riskovi hodi Eliska.

lucinka1104
autor
20. okt 2011

@dianka3 no tvoji chlapci maju veľmi pekné mena môj vkus ale ta Ariana sa mi teda nepáči ale určite je krajšie ako Ariadna a čo tak Nicole???Niky je super uvažovali sme alebo ta Elisabet, Elis alebo Loriana Lori