Najkrajšie dievčenské mená

lucinka1104
16. aug 2009

Ahojte podobné temy tu su, ale ja by som vedieť aké sú podľa vas najkrajšie divčenské mená, čisto divčenské nie chlapčenské!!!!!!
Napríklad mne sa páčia Timea, Nela, Emily, Adriána

leanax
5. dec 2011

@haslerka31 Môj manžel našej dcérke vybral meno Zina, ale neuspel. Vraj pri druhom ho už neprehovorím. 😀

zu2za3na
5. dec 2011

mne sa páči meno Natálka

haslerka31
5. dec 2011

@leanax ak by sme mali dievcatka,urcite to bude Zina,je krasne -take vznesene a hlavne ked pojdes na pieskovisko a zavolas Zina,tak sa neotoci 10 dievcatiek-ako Emka🙂)

zymga
5. dec 2011

mojmu priatelovi sa strasne paci meno Vivien a Karolinka....Mne skor Noemi

mirka285
5. dec 2011

@luna27 ja by som urcite nevolila meno pre dvojicky zacinajuce sa rovnakym pismenom alebo take,ktore podobne zneju... dala by som uplne odlisne mena ako napr. Adela a Lenka 🙂

katrinka8
5. dec 2011

Baby, a ked vyberate mena, rozhodujete sa aj podla vyznamu? Ci to vobec nepozerate? Ja som minule namatkovo - viac menej zo zvedavosti - isla pozriet vyznam dcerkinho mena (Tereza) a bola som riadne prekvapena, lebo celkom ta charakteristika na jej povahu tam sedela 😀 Dovtedy som vedela len to, ze vyznam je viac-menej neznamy, ze pravdepodobne sa jedna o grecke meno a znamena asi "pochadzajuca z ostrova Thery" Tak som si kukla aj ine, co sa mi pacili, a potom som pri niektorych bola prekvapena, trosku ma odradilo ich vybrat...

mia78
5. dec 2011

ahojte ,@karinka8 ja som čítala význam mena a budeme mať v znamení baran 😎 tak ak bude dievčatko bude Kamilka čo je pre barana vhodné meno... alebo Simonka ta je pre všetky znamenia.......máme aj Ninu znamení panna čo je tiež vhodné podla významu mena 😀 .............................

...............inak sa my páči aj Nella len tých je v okolí už veľa

mia78
5. dec 2011
katrinka8
5. dec 2011

@mia78 😀 aj ja som baran. Inak, aj mne sa paci Simonka 😉 Sranda, dievcenskych mien sa mi paci vela, ale mam z toho "vela" problem si vybrat nejake "naj" 😀 Najma, ked este ziadne nepotrebujem teraz 😀 Ale stale mi chodi po rozume, ze si mam hladat dievcenske meno 🤐
Inak, to je tazke, ked teraz je vela mien, co sa pouzivaju, rovnakych, same Emky, Nelky, Sofie, Sary... Ja mam sesterku Emu, a to bolo vtedy uplne zriedkave meno. A ona ma zas sesterku Tamaru, a to je to iste, teraz sama Tamarka, a mne sa to ako malej zdalo exoticke meno. Nikoho s takym okrem nej som nepoznala 😀
Ked sme dali Terezku, nasej svokre povedali viaceri ludia, ze: jeeej, ake pekne meno, take starodavne, ale krasne, skoda, ze sa viac nepouziva 😀 Kamoska mi robi v porodnici a ked sa mala narodila, tak vravela, ze v tom roku bola okrem nasej Terezka len 1. Ale napr. v Prahe sa mi v lete stalo, ze sa nam prihovorila 1 pani a pytala sa, ako sa volame - tak na malu nic (tam je vraj vela Tereziek) a na mna (Katarina), ze jeeeej, ake krasne meno mate - a uplne prekvapena, ako keby v zivote take meno nepocula 😀

leanax
5. dec 2011

@haslerka31 Niečo na tom bude. Mne to meno prišlo skôr chladné, nezvyčajné. Ale predstavila som si živo tú situáciu na ihrišku a celkom sa mi to páči. Ak budem niekedy čakať dievčatko, budem tuho uvažovať aj nad týmto menom.

zu2za3na
7. dec 2011

@katrinka8 oni to tak napíšu, aby niečo z toho určite sedelo, ale nemyslím si, že keď dám nejaké ťažšie meno, čo je problémové, budem mať aj problémové dieťa, alebo keď dám nejaké meno "šťasteny", bude moje dieťa najšťastnejšie na svete :D ja tomu moc neverím, no možno niečo na tom je... ?

monicka585
7. dec 2011

mne sa veľmi páči Hanka

murkodm
7. dec 2011

u mna jednoznacne vyhrali NOEMI a LILIANA.... krasne dufam ze budem mat dievcatko 🙂

katrinka8
7. dec 2011

@zu2za3na - no, to zas nie asi, ale tak mozno nejake malo na tom daco bude 😀

lilla244
7. dec 2011

Mne sa velmi paci Charlotte,Grace, Matilda.. A uplne
Najviac Eden
Ale podaril sa nam chlap :0)

petra89
8. dec 2011

Kristína, Barbora, Paulína, Simona... to sú štyri mená zoradené podľa preferencí, nad ktorými budem isto uvažovať ak raz budem čakať dievčatko...

sympa1
8. dec 2011

ja som vzdy chcela take mena ako maju moje dievky a mam teda aj zaruku ze ked som v skolke zakricala na Noriku bola tam sama jedina 🙂 a to iste teraz v skole. a viktorka je tiez sama v celej skolke ..lebo tych modernych exotickych mien je tu vsade plno 😅 ale mam v zalohe este dalsie mena .."keby daco" 😀 napriklad Reginu ci Zoru...vsetko pekne mena z kalendara

janka_pn
8. dec 2011

@luna27 diana-vanda
diana-linda
olivia-stela
😵 😵

lypka
8. dec 2011

mne sa páči Barborka a Dianka, ale mužíček ma ukecal na Veroniku 🙂

lilianka1199
9. dec 2011

Ja cakam miminko a pre dievcatko zvazujem meno LEJLA...no a priezvisko nemam slovenske....,paci sa vam??

luna27
11. dec 2011

Ďakujem baby, rozhodovanie nie je pri konci, ale kombinácie sa mi páčia. 🙂

Sympa1@: Zora je celkom pekné meno a Norika je tiež pekné. Možno je lepšie mať mená vymyslené už od detstva a mať pokoj 😉. Inak súhlasím s tebou, exotické mená sú teraz hrozne obľúbené a predsa to nie je boh vie čo keď sa za tebou otočí polovica triedy...(Emky 😉), ale aj tak sa mi niektoré hrozne páčia. 😀 😀

lilianka1199@: Lejla je krásne meno, mne osobne znie veľmi sladko.

Kde vôbec zohnať meno s L na začiatku aj v strede mena?

lili_mia
11. dec 2011

@luna27 Lilian 🙂

andrea142
11. dec 2011

my máme Lili a Sofi 🙂 ............a z dievčenských sa mi teraz začalo páčiť Evangeline ( dúfam ,že som to dobre napísala 🙂 ) ale ak sa odhodlám na tretie už by som chcela chlapca 😀

pri dcérkach boli ešte favoritmi Lara, Anna, Lea ......................... pekné sú ešte aj Nora ,známi majú Réka

zape269
11. dec 2011

@lucinka1104 ja som dala mojej dcerke meno ZARA - uz pri prvom tehotenstve sa mi velmi pacilo, ale bol to chalan., tak ale teraz si ho uz 3 mesiace vychutnam, som happy,

tul1p
11. dec 2011

kde sa podeli zuzky a katky?

rabiva
11. dec 2011

@tul1p ja mam Katarinu 😉

magimi
11. dec 2011

my raz urcite budeme mat Zuzanku 🙂 to je srdcovka mojho manzela a mne sa este velmi paci Žofka

79zuzana
11. dec 2011

@tul1p my mame Zuzanku 🙂 cakali sme na nu celych 10 rokov a dockali sme sa 🙂

stvura
11. dec 2011

@tul1p
@magimi aj ja mam Zuzku...xixi...ale neviem si predstavit ine dievcenske meno (Katku nechcela svokra, lebo ona je Katarina), este uvazujem nad Alenkou ak bude dievcatko tretie, no moj muz ma presvedcil ze urcite vraj chlapcek, ze sa nemam trapit. 😎

romanarostekova
14. dec 2011

ahojte, poradili by ste mi nejake pekne meno pre dievcatko ?? 🙂