Najkrajšie dievčenské mená

lucinka1104
16. aug 2009

Ahojte podobné temy tu su, ale ja by som vedieť aké sú podľa vas najkrajšie divčenské mená, čisto divčenské nie chlapčenské!!!!!!
Napríklad mne sa páčia Timea, Nela, Emily, Adriána

radlinka
12. aug 2011

@nathalie111 no na porodnici si presne napises ake meno chces a ako to ma vyzerat a oni ti poslu porod.list na matriku a podla toho ti vystavia rodny list. Moj syn ma dve mena a pritom nie su v slovenskom kalendari, my sme skor mali problem s priezviskom, aby mi nahodou nenapisali inak pripadne s koncovkou -ova, lebo niektore tety nevedia pochopit, ze chcem muzsku verziu, tak ako ma moj manzel. Proste zavisi na aku matrikarku natrafis, ale inak Elli je odvodene, resp. skratene od Elisabeth, alebo Elsbeth...tak z toho vznikaju v zahranici dve mena pre deti napr. Ellie a Beth alebo dodatocne moze sa dat aj Bethany a volaju ju Bethan, Beth 😉
Inak sa netreba dat odbit, ved je tolko neslovanskych mien, vela ludi pochadza z inych krajov a mravov, tak treba si stat za svojim a dat si take meno, ake sa kazdemu paci 😉

radlinka
12. aug 2011

@rolak presne tak suhlasim.... aj s menami, aj so Sebestianom. Krasne meno, len na SK si kazdy robi z toho taku smiesnu skratku...Sebo alebo Basto, Bastian 😅 😅 😅 vela poznam takych, kt. volaju SEBO, to sa mi tiez nepaci.

michelitta
12. aug 2011

@radlinka no ja poznam co volaju maleho šebo 😀

radlinka
12. aug 2011

Inak mne sa velmi paci Tiany, Nathaly,Nathalie..ale to uz je Natalia... Thalia 😀 Ja som mala jednu Tiany, volali ju Tia-Mia 😀

radlinka
12. aug 2011

@michelitta hej aj takych, rovno ked ma aj take priezvisko 😀

Dnes je krasne meno...vsetko najlepsie DARINKAM 😀

junkfoood
12. aug 2011

@rolak ..no s tymi kristinami na tom nieco bude, lebo ja tiez vsetky kristiny co poznam su uplne blaznive hystericke baby...

rolak
12. aug 2011

@junkfoood heeeej? 🙂 tak ja by som to mohla povedať na Zuzany, zopár Dominík, Diany,.... ale na Kristíny nie 🙂 podotýkam,že moja mama poznala až 2 Kristíny 🙂 to bol príklad,že čo si ľudia vedia všetko vymyslieť 🙂

junkfoood
12. aug 2011

@rolak 🙂 hehe, no ved vzdy zalezi od osobnej skusenosti, urcite su aj normalne kristinky..

gabuci
12. aug 2011

@rolak ja mám Kristínu a vôbec nie je šalená,skôr od malička je taký huncút,strašne sa vie líškať,ja zas neznášam Martu,lebo som mala v robote jednu ktorá mala veľmi zlu povahu a okrem tej aj kde bývame jedna v mojom veku je strašne drzá baba s tým menom a každú len ohovára a ponižuje...takže veľa závisí aj od toho či poznáš niekoho s takým menom.Ja som dala Kristínu práve preto,že moja kolegyna má Kristínku,už dospelu ženu,ale vždy ju volala tak jemne Kristínka a ona bola taká skromná,,zlatučká inteligentná,ozaj super slečna.

rolak
12. aug 2011

@gabuci ja som milovala meno Diana a veľmi som chcela dcéru Dianu, ale potom som mala jednu žiačku Didu (otrasné skomolenie krásneho mena) a to bolo také kvietko,že už som o Diane ani neuvažovala 🙂

gabuci
12. aug 2011

@rolak vidíš závisí aj od toho,či poznáš niekoho pod tým menom,aká je.Pritom sú aj také mená,ktoré sa mi vôbec nepáčia,alebo sa mi zapáčili už roky po pôrode...však čo už.Aj tak moje dieťa je mi najmilšie,ako každej žene.

adapo
12. aug 2011

Mne sa páči meno Júlia, Olívia, Ester, ale keď raz budem mať dievku, určite bude Sofia.

olifcek
12. aug 2011

Olivia je No.1 veru a Oliver 😉

lucinka1104
autor
12. aug 2011

@lizatko1009 no to mam ja ja problém že Emily sa mi strašne pači ale Milka bééééééééééé

ivinka7
12. aug 2011

Mne sa veľmi páčila/pred 4 rokmi, keď som čakala prvú dcéru/ Natália ale každé druhé dievčatko malo toto meno. Tak sme dali Karolinku. Druhú dcéru máme Nelly. Až raz bude chlapček bude Andreas alebo Max.

lizatko1009
12. aug 2011

@cmulinko mna zase megy, ale myslim, ze v cechach maju aj Gretu aj Margaretu.
@bobocka jj urcite daj, je ich malo a aj preto mi vybrali, ze mama sa narodila na margarety 😅

lucinka1104
autor
12. aug 2011

@bea1971 Adriana je prekrásne meno ale ADa sa mi nepáči

bobocka
12. aug 2011

@lizatko1009 ja mam synceka miska a preto by bolo krasne,keby obe mena deti zacinali na m. a margaretka je fakt nadherne.len mna brzdi to,ze clovek nikdy nevie ci dietatko nebude mat recovu vadu.co ak bude rackovat? a predstavovat sa krstnym menom hned s dvoma r,to by dietatku asi na sebavedomi nepridalo(teda ak by rackovalo).ja viem,ze pravdepodobnost je minimalna,ale ruku do ohna za to nik neda.stat sa to moze.nahoda je blbec. a potom co?vies co myslim.preto sme skor k hanke nakloneni,no to nic nemeni na fakte,ze margareta je prekrasne meno 🙂 a mam kamaratku s tym menom a je to velmi sikovna,inteligentna kocka a ja si dost velmi spajam mena s ludmi,takze aj vdaka tej mojej kamaratke ma margaretka dalsi dobry bodik 🙂

inguska3
12. aug 2011

ja mám moju Veroniku,a ak bude náhodou aj druhé dieťa a bude dievča,tak by som dala po sebe Ingrid,nieje nás až tak veľa a aj ja som s ním spokojná 🙂 ale nie Ingrida-to nemám rada 😖

lizatko1009
12. aug 2011

@bobocka no to mas pravdu, take male ma problem vyslovit svoje meno, ale da sa povedat, ze je aj megy to skor 🙂 moj sa vola matus a najprv kazdemu hovoril ze je mafo 😀

paulita
12. aug 2011

My sme dali meno PAULA 🙂

lucia20
12. aug 2011

u nas su najkrajsie, lucka, katarinka a tatianka. 😀

petrark
12. aug 2011

Terezka, Petra, Veronika, Zdenka, Lucka

bobocka
12. aug 2011

@lizatko1009 nejde len o male dieta.aj dospely clovek moze mat recovu vadu a rackovat cely zivot. a v takom pripade,napriklad pri uchadzani sa o pracu ,ci predstavovani sa v polocnosti,je pre rackujuceho cloveka neprijemne hovorit slova s r. a margareta ma hned dva,to je jedine co ma tam skutocne brzdi.lebo toto clovek predpovedat nevie.recove vady sa mozu vyskytnut v hociktorej rodine a v takom pripade hra dost velku ulohu meno kotre r ma ci nema.nase priezvisko je bez r a asi ostaneme aj pri krstnom mene bez r.ale margareta je fakt nadherne a hlavne sa mi velmi paci ked sa malemu dievcatku povie gretka.to je prekrasne. my sme tu nasu kamaratku volali greta.super sa to k nej hodilo.bolo to vynimocne ako ona 🙂
ja by som margaretu nikdy nevolala megy.ani by ma to nenapadlo po pravde.proste greta alebo gretka.
a spominalo sa meno emily a tam je senzacna skratka pre male dievcatko-mily.to je strasne mile.ked si predstavim ako maminka na malu krici-mily kde si,mily umy si zubky..-tak to je fakt milene 🙂

lizatko1009
12. aug 2011

@bobocka mne sa zase nepacilo, ked mi niekto povedal gretka, alebo greta, ja som margareta 🙂 kazdu chvilu sa mi narodi mala sesternica a tiez nieco hovovrili o mene Emily jednu u maju alexandru-sasku, ale poznam jednu co ma doma Emiliu a volaju ju Emy, to je tiez mile.

alecka
12. aug 2011

@michelitta a predstav si, ze my sme dali meno Zofia, ziadna Zofa , 😠 . je to krasne tradicne meno pouzivane na slovensku a je slovenskym ekvivalentom greckej Sofie.tvoj prispevok mi pripada rozporuplny : na 1 strane pises "Neviem kedy pride ta doba ked sa budu davat pekne rydze slovenske mena" a na druhej strane tu zhadzujes meno Zofia- "Povodne slovenske meno je Zofa a to si isto nikto nechcel dat". tak ake su podla teba tie pekne rydze slovenske mena??????

hajanka
12. aug 2011

mne sa velmi paci Zara, Ruthy, Olivia

michelitta
12. aug 2011

@alecka Tak tu je priklad ze sa zastavas slovenskych mien,je to obdivuhodne-tym som chcela povedat ze ludia sa hanbia za slovenske mena a nechceju si ich davat -nie ze ja by som si ich nedala..praveze palec hore,mam Zofiu kamaratku a volame ju Žofi a Žof a podla mna je uplne v poriadku,takze no war 🙂)

lylyna
12. aug 2011

@rolak ja som bola rozhodnutá pre Eriku, ale ani manžel nechce, že by ju všetci volali erža..bolo mi to jedno nepočuvala som nikoho, predsa ja to dieta nosim a porodim, tak vyberiem aj meno, ale potom som rozmýšlala, že niektore deti byvaju krute, a asi by som si to potom vyčítala..tak uvidím, nepoviem už nikomu a rozhodnem sa na porodnej sale 🙂
@gabuci nechcela som netradičné meno, ale je krásne..

rolak
12. aug 2011

@lylyna v živote som nepočula aby Eriku volali erža..... práveže Erika má tú výhodu,žže už v poôvodnej podobe znie ako zdrobnenina, a dá sa tak volať,nemusíš vymýšľať skrátené verzie....