Najkrajšie dievčenské mená

lucinka1104
16. aug 2009

Ahojte podobné temy tu su, ale ja by som vedieť aké sú podľa vas najkrajšie divčenské mená, čisto divčenské nie chlapčenské!!!!!!
Napríklad mne sa páčia Timea, Nela, Emily, Adriána

diamond_26
27. dec 2010

Sára,Sofia,Vanessa,Charlotta,Karolína,Thea 😀 😀 Vždy som chcela mať dievčatko 😀 A mám chlapčeka Jakubka 🙂Tak dúfam,že ak budeme chcieť druhé tak bude dievčatko 🙂 🙂

martija
27. dec 2010

Pridam z ineho sudku, ktore sa mi nezdaju az take frekventovane - Mirea, Ima (Imma), Noara.....

perdiem
27. dec 2010

My máme Hanku, a priznávam sa, že som za klasiku, ďalšie dieťa by sa volalo buď Matej a v prípade dievčatka Mária - Maruška. Veď máme toľko krásnych tradičných mien🙂)

diamond_26
27. dec 2010

@perdiem Aj ja mám radšej tie klasickejšie a nie tie čo obyčajny clovek neviem ani precitat 🙂 Ja mám syna Jakuba, tiez ma vela kamaratok odhovaravalo,aby som jakub nedala,ze ich je vela 🙂 Ale mne aj priatelovi sa strasne paci Kubko 😀 Srdcovka :PAj mne sa paci meno Maruška 🙂 Take pekne mile,zlate 😀 a niekto ma ze aj Maruschka :P

perdiem
27. dec 2010

@diamond_26 Kubko bola naša druhá možnosť, chceli sme Maťka a Kubka, a máme babu, vraj 99% chlapec, už ničomu neverím🙂 Je naozaj veľa Jakubov, aj v našom okolí, ale pekné meno je pekné meno, čo narobíš.

diamond_26
27. dec 2010

@perdiem ved práve nám sa paci to je hlavne 🙂

jaaty
28. dec 2010

... aj my máme doma Hanku 😵 a každý, kto ju vidí a počuje jej meno sa usmeje a povie, že také krásne a jednoduché meno jej neskutočne pasuje 😀 😀 😀

kvojtanikova
28. dec 2010

Hanka je naozaj krasne meno. My sme sa teraz rozhodli ze budeme mat Barborku. Tiez sa stretavam s roznymi nazormi, niektori povedia ze to je staromodne, ini zase ze pekne... Mne sa to ale paci. Je to meno vhodne pre kazdu vekovu generaciu. Neviem si predstavit nejaku 80rocnu Timeu napriklad, aj ked pre taku teenagerku je to krasne meno. Ja sa volam Kornelia a ked som bola decko, dost som tym trpela, lebo pochadzam z mensieho mesta a okrem mna sa tam nikto tak nevolal na celej skole ani v okoli. Teraz co pozeram je meno Nela, Nelka velmi popularne, ale uz sa asi pise takto skratene, nie je to Kornelia.

mishuu
28. dec 2010

my ak budeme mať dcérku tak bude Denisa...sedeli sme raz spolu s priateľom nad knižkou s menami a vypisovali si také, ktoré sa nám zapáčili a vyhrala to zatiaľ Denisa 😉 nie je to nič extravagantné a to sa nám páči (máme radi tradičnejšie mená) a je to ľahko pochopiteľné meno aj v zahraničí a hodí sa nám aj k priezvisku...

lucinka1104
autor
28. dec 2010

@kvojtanikova Kornelia je pekné meno ale aj Timea čo je na tom v maďarsku je to uplne bežné meno to skôr taká zaraby mi znelo čudne ale koho už bude trapiťako sa volá 80 ročná babka za ten čassikaždý zvykne

lucinka1104
autor
28. dec 2010

@mishuu Denisa sa mi pači nam ak sa o ten rok podarí dievčatko tak vyberať budeme už definitívne z mien Nikola, Nela, Laura, Leona ale najpravdepodobnejšie bude Olívia

lucinka1104
autor
28. dec 2010

a ešťe Karolínka, Petronela ale hovorím na 90 percent Olívia

mishuu
28. dec 2010

@lucinka1104 aj Olívia bola na našom zozname top mien...je to veľmi pekné meno 🙂

miminkad
28. dec 2010

nam sa paci terezka a anicka 😎

lucinka1104
autor
28. dec 2010

@mishuu naša Timi mala byť Olívia no po pôrode som to zmenila

mishuu
28. dec 2010

@lucinka1104 ja si tiež budem menom istá na 200% až keď bábo uvidím 😉

fangi
28. dec 2010

@lucinka1104 Můžu se zeptat - na Slovensku se dává jméno Petronela?? Znáš nějakou? V Čechách jsem to nikdy neslyšela. Vím, že toto jméno existuje jen proto, že jsem ho viděla v knize o jménech. A Olívia je na Slovensku jak časté? Tady se vůbec nedává. Ani Timea, vůbec. Tak by mě zajímalo, zda u vás ano. Děkuju! 🙂

fangi
28. dec 2010

@miminkad, @lucinka1104 A přesně naopak se jmény - Karolína, Nela, Nikola, Tereza, Anna....to jsou nyní v Čechách nejdávanější jména, snad všechna v top 10, v top 15 určitě.

miminkad
28. dec 2010

@fangi len keby ho uz mame pre koho vyberat ☹ s chlapcenskych sa nam paci matej a adam

lucinka1104
autor
28. dec 2010

@fangi Petronelu nepoznám ale meniny ma 31.5 a Olívia a Timea je už veľmi časté pred dvomi rokmi ešťe nie ale teraz už ano ale nie ako Vaneska, Nina, Ema, laura , Viktorka tieto vedú

lucinka1104
autor
28. dec 2010

Mne sa ako strašne pačia aj Noemi a Leonie ale mm zamietol on sníva o Nikole alebo Olívia, Laura mne sa pači Olívia, Leonie a Noemi

fangi
28. dec 2010

@miminkad Přeji hodně štěstí !! 🙂 Adam a Matěj také úplně nejčastějí jména v Čechách ještě s Janem a Jakubem. Kolem mě se rodí jen Adámci teď 🙂

@lucinkad: V Čechách Olivia, Timea není snad ani jedna 🙂 Možná Olívie, ale jenom jedna tipuju 😀 Ale hezké, pro mě takové slovenské a já slovenštinu mám hrozně ráda 🙂

Ema je obrovský boom v čechách, ale až poslední rok, za to ale pořádný, Emiček je moc moc moc !! Vanesa, Viktorie, Laura...dává se také, ale Terezek, Aniček, Nelinek, Nikolek, Karolínek je víc....A ještě v první desítce a které se teď dává také strašně moc v ČR, je jméno Eliška.

miminkad
28. dec 2010

@fangi ja mam rada klasiku,ale uvidime 😀

fangi
28. dec 2010

@miminkad Však jsou to hezká jména, proto jsou oblíbená 🙂 Alespoň víte, co se vám líbí, já mám ještě čas, nejsem ještě ani těhotná, ale už teď se mi jmen líbí asi padesát a mění se to co měsíc 😀 😀 Vidím, že se nebudu umět rozhodnout, které je nej 😅

miminkad
28. dec 2010

@fangi no ani ja nie som,ale niekedy s mm sa snazime i trochu snivat. 😀

katullla
31. dec 2010

ja mam 3 - mesacneho Mateja ale povodne to mala byt Lea, mozno inokedy 🙂 zijeme v anglicku a oni to vyslovuju Lia co je este krajsie😉
Inac aj Damian je pekne nie?

pipinka82
1. jan 2011

Milá Zuzanqa555 najprv sa nauč čítat potom píš ....nepochopila si to ja som nepovedala ,nenapísala niečo zlé na meno Zuzana mimochodom tiež sa volám Zuzana 😠 to bolo oslovenie pre tú kočku tiež Zuzana bola..... a zatím ked si pozorne prečítaš dočítaš sa na čo som reagovala na tie mená kukundulína a podobne.....a čo sa týka mojich mien je to každého vec aké sa mu páčia takže sa tu neurážaj a čítaj pozorne...Ja tu neohováram a nikomu nehovorím nič každý máme iný vkus na mená a hototvo!!!!!!!!!!!!!!

menoee
1. jan 2011

@katullla Damián meno sa aj mne páči 🙂

menoee
1. jan 2011

Ja mam sice chlapceka ale mne sa paci dievcenske meno Ingrid 🙂

pipinka82
1. jan 2011

@zuzanqa555 Moja prečítaj si to ešte raz a potom reaguj 😝 Ja som nespomenula nič zlého na meno Zuzana to bolo len oslovenie pre tú kočku ak si si nevšimla!!!! Mimochodom tiež som Zuzana !!!!!! A to čo som napísala tak to patrilo na mená kukundulína a pod.hádam by si sa tak volat nechcela 😀 či?!!! A čo sa týka tvojho názoru na môj príspevok s menom pre dievča je to tvôj osobný názor mna nezaujíma ,ale vôbec ...kolko ludí tolko názorov ja teba neurážam a ani tvoje príspevky tak si daj pokoj hej......Ja tu nikomu mená nekritizujem a ani nebudem všetky sú pekné každý máme svoj vkus na ne.....Takže ak chceš s niečim prispiet prosím nech sa páči, len neurážaj a nehádaj sa ....tu na koníku sa to nerobí!!! Si tu len krátko ako čítam !!!!!! Takže sa maj pekne