Najkrajšie dievčenské mená

lucinka1104
16. aug 2009

Ahojte podobné temy tu su, ale ja by som vedieť aké sú podľa vas najkrajšie divčenské mená, čisto divčenské nie chlapčenské!!!!!!
Napríklad mne sa páčia Timea, Nela, Emily, Adriána

alaado
1. okt 2011

@naty1987 Mia, no pekne meno ale co dalej stale bude len Mia,ako sa da toto meno este po domacky povedat? mne sa paci Livia, to je take milene Livka, Livi, Livika 😵 iba moj nazor

adkoalauri
1. okt 2011

No moja mama mi pred 30. rokmi dala meno Laura - vtedy široko-ďaleko nebolo nikoho s týmto menom a čo je teraz... 🙂 A mne keby sa narodila dcérka, tak jej dávam meno Vanda. Aj manželovi sa páči od 1. momentu, ako som to povedala. Už sa len posnažiť, aby druhé dieťa bolo dcéra 😀

alexa7
2. okt 2011

Ja som za Lorianu,jednu malú 4 dňovú mám doma 😵 😵

zuzana76
2. okt 2011

aj mne sa velmi paci meno Livia

zuzana76
2. okt 2011

@alaado ja by som volila Dianu, paci sa mi viac ako Sofia

zuzana76
2. okt 2011

@alaado ale zase daj ako to ty citis, ze je to prave meno pre tvoje dieta, ja som tiez dala meno Samuel, hoci teraz je to asi najpopularnejsie meno, ale malemu sa velmi hodi a neviem si predstavit,ze by sa volal inak

minusko
2. okt 2011

Ahojte moja dcérka sa volá Nicole Christin a ak budem mať druhe dievča bude sa volať Ashley - Fay

barcabejby
2. okt 2011

@naty1987 Mia 🙂

barcabejby
2. okt 2011

@naty1987 Mia sa mi páči práve preto, lebo jej nevieš povedať nejak inak. Bolo to jedno z mien z nášho zoznamu 🙂 Rozhoduj sa podľa srdca...

barcabejby
2. okt 2011

@alaado Sofia 🙂 Vždy mi to znelo tak vznešene...

mihouk
2. okt 2011

@alaado Livia je pekne meno, mam kamosku a volame ju Olivka 😀 My mame zatial pracovne meno pre bublinku Matilda a budeme ju volat Tilli, uz aj moj syncek sa s bruchom rozprava ako s Tilli 😀 😀 😀

xanna
2. okt 2011

Ahojte,čítala som "skoro" všetky Vaše tipy na mená... 😉 Môj názor je ten:Ked niekto z Vás dá svojmu bábu meno "netradičné" zrazu sa stáva modnym hitom na MK 😀 Ja si myslím,že tam treba aj nejakú fantáziu,to meno by malo vyjadrovať Vaše pocity a len tak bude Vaše dieťa s menom spokojné 😀 Ale dosť bolo môjho "bľabotania" 😀

Keby čakám dievča rozmýšľala by som nad menami: DOROTA (Toto meno nebude nikdy tuctové,viete prečo?Lebo všetci sa boja,že dievča budú volať Dora 😅 čo však nemusí tak byť ale z tohto mena sa dá vytvoriť krásna prezývka Doris 😵 ),ALICA (Veľa ľudom sa nepáči ydrobnenina Alicka alebo prečo by nemohla byť Alis?! 😕 ),AMELIA (Amelka,Mel,Melka,... 😉 ),ANETA (Anet,Aňa,Netka,...),DEBORAH (Debi),SASKIA,ZAIRA,ZOANA,MELISA,THEA,TALIA,... 😵 A podotýkam všetky tieto mená sú zo slvenského kalendára dievčenských mien 😵
------>LEN SA NETREBA BAT EXPERIMENTOVAT <--------

henuka
2. okt 2011

Nám sa páči meno ALEXA našu dcérku voláme Alexka

xanna
2. okt 2011

@henuka Chválim,jednoduché,pekné a zaujímavé 😎

adulla2
2. okt 2011

@mgurnak kamoška má dcérku Marietku a syna Matiaska, volá ich Mary a Maty 🙂

mariynka
2. okt 2011

viktoria, natalia 🙂 😵 alebo aj romana 🙂

lillah
3. okt 2011

@naty1987 nedavaj Livia.... fuj...strasne skarede meno..... a tak zle sa pise 😒 hroza. Vyber si radsej medzi Klaudiou a Ninou. A Mia je pekne...ale ja skor uznavam cele mena...toto mi pride iba ako skratka. Skor Amelia a tu mozete volat Mili alebo Mia 🙂

zajo79
3. okt 2011

@lillah ako mozes napisat fuj strasne skarede meno????? kazdy rodic da take meno ake sa mu paci. 😔

bebaa
3. okt 2011

@xanna My sme chceli Natašu, ale mame Mateja.

lillah
3. okt 2011

@zajo79 Nic v zlom...ale s tymto menom zijem uz 25 rokov.... ved to je ten problem.... rodic sa dietatu meno ake sa mu paci...... len co ak sa to meno nepaci dietatu? A tie zdrobneniny ako Livika, Livuska...... az ma strasie ked to pocujem..... Moja babka je na to expert.... od malicka ma vola Livuska....

xanna
3. okt 2011

@bebaa Krása Nataša je nádherné meno,mám kamarátku s menom Nataša a voláme ju Naty 😎

xanna
3. okt 2011

@lillah
@zajo79 Tak mne osobne sa meno Lívia nepáči,nejak ma ničím nezaujalo,veľa ľudí s týmto menom niesu spokojné 🤐 Ale zase "pardon" za výraz strašne škaredé meno 😝,pretože sú aj iné extrémy !

xanna
3. okt 2011

@mariynka Romana je tiež krásne...Romi 😨

anjelicek26
3. okt 2011

@lillah - dietatko si meno nevybera, vyberaju ho rodicia - je to ich pravo - a dieta ma pravo si to meno v 18-tich zmenit alebo ho dat skorej zmenit sudnou cestou, ak by mu to robilo psychicku ujmu. Livia ale nie je ziadna katastrofa, sestra je Bozena, vies si predstavit sa tak volat? Ma 26 rokov podotykam a uzila si s tym svoje, hlavne v puberte, Bozenka nasa ze 🙄

boobaa
3. okt 2011

moje dievčatká sa volali Stella a Mia, pre mňa najkrajšie 🙂

ludka77
3. okt 2011

mne sa páčia naše mená, máme ich plný kalendár. Ja mám dcérku Ľudmilu. Myslite hlavne na to aby sa meno hodilo k priezvisku a nezabúdajte na zložito písané mená!! aby sa vaše dieťa dlho neučilo vlastne meno písať!! Ja keď kukám niektoré tie mená ako Jacqueline Valachová, Nicolas Lacko, Stella Suchá!! potrestané to deti, môj názor!! nechcem tým nikoho urážať

A HLAVNE ŽIADNE MENO NIEJE ŠKAREDÉ KEĎ SA PEKNE POVIE. Mojej dcérke všetci hovoria tak ako ja teda Ľudka alebo Ľudmilka, keby ju ja volám Ľuda tak všetci by ju tak volali!!!! Preto dávajte pozor ako svoje detičky voláte

crazybabenka
3. okt 2011

ja mám Paulínku....a podľa mňa je to najkrajšie meno na svete 😀 😀 😀 😀

evala777
3. okt 2011

moje dievčatko sa volá Klára, voláme ju Klárka alebo Klárinka..... 😉

nikolet_89
3. okt 2011

nase dievcatko bude Natália ak to bude dievcatko 🙂

nikitkalu
3. okt 2011

Ja mám doma jedno krásne dievčatko a volá sa Olívia a tak ju aj voláme alebo Olivka, Oli. Nikdy nie Oliva a na to som aj háklivá!!! A keď budem mať teraz náhodou chlapca asi sa bude volať Oliver 🙂