Najkrajšie dievčenské mená

lucinka1104
16. aug 2009

Ahojte podobné temy tu su, ale ja by som vedieť aké sú podľa vas najkrajšie divčenské mená, čisto divčenské nie chlapčenské!!!!!!
Napríklad mne sa páčia Timea, Nela, Emily, Adriána

lenka112
2. aug 2012

Kočky, mm nesuhlasi s Amáliou, tak mu hovorím, že ked nie Amália, tak Amélia. |😀 😀

majuschka76
8. aug 2012

@neverendinglove Timea alebo Bianka 🙂

delisssa
9. aug 2012

naše finálové mená 🙂 : Júlia, Dorota, Mari/ína 🙂 a možno Klára 🙂

alecka
9. aug 2012

@delisssa velmi dobry a pekny vyber 😉 , 2 z nich boli aj v nasom uzsom vybere 🙂

delisssa
9. aug 2012

@alecka a ktoré ak smiem vedieť ? 🙂 a aké ste vybrali ? 🙂

alecka
9. aug 2012

@delisssa dorota a klara, mm na 2x suhlasil s dorotou 😀 , takze k zofii 🙂 pribudla dorota 🙂 . ale spominam si ze ako malej/mladej 😀, sa mi pacila julia, potom ma to preslo.... no a marina- ta nema chybu! krasne slovenske meno 🙂 , ktore by sa vynimalo medzi mnozstvom zahranicnych mien a cudzokrajnych ekvivalentov nasich tradicnych mien

slavik
9. aug 2012

Jednoznačne Dorotka a Marína 🙂

janullikle
9. aug 2012

My mame TATIANKU a paci sa mi este p NATALIA, GRETKA. VIVIEN, MIA

delisssa
10. aug 2012

@alecka jej, no krásne mená ste vybrali, ja som mala spolužiačku na výške Žofku 🙂 super baba 🙂 ... a Dorotka je tiež veľmi pekné meno 😉 pri Júlii sa mi hlavne pácia tie ekvivalenty oslovenia - Julka,Julinka, Juja, Julča 🙂
Marina je náš top, no zatiaľ saprikáňame najviac k tomuto menu, ale uvidíme ako sa nakoniec rozhodneme 🙂 pri dievčatkách je ťažko vybrať meno, lebo je veľa krásnych mien 🙂 pri chlapcoch sa mi to zdá o niečo jednoduchšie ... 🙂
@slavik 🙂 a vy ste aké meno vybrali ?

slavik
10. aug 2012

@delisssa vybrali sme Dorotku 🙂 Aj keď sa to niektorým ľudom v našom okolí nepáči. Ale pre mňa je to krásne meno. Ešte sa mi páči aj Terezka.

delisssa
10. aug 2012

@slavik tak mne nezáleží veľmi na názore okolia 🙂 rozhodujeme sa podľa nás a nie podľa iných , len skôr sa obávam tých prezývok či oslovení 🙂

slavik
10. aug 2012

@delisssa ani mne nezaleži na názore okolo a preto bude Dorotka. Vždy budú 2 tábory. Jedným sa to meno páči druhým nie. Neriešim.
A prezývok sa neobávam, pretože každé meno vedia deti spastačiť ak chcú.

sparocka
10. aug 2012

Mne sa hrozne páči Sarah a Ruth

delisssa
10. aug 2012

@slavik ale Dorotka je nádherné meno, 🙂 mne sa tiež veľmi páči a hej, to máš pravdu 🙂 tým osloveniam sa asi nevyhneš či chceš alebo nie 🙂

@sparocka mne sa také zahraničné mená k slovenských priezviskám nehodia ... vlastne my máme priezvisko Száboová, ale neviem si predstaviť, že by sa malá mala volať Jessica 😀 ty si vyberla aj pre druhého chlapca také netradičné meno 🙂

lucinka1104
autor
11. aug 2012

@neverendinglove Timea 😀 ale aj Diana,Leona,Stela, Sára je super

katushka16
11. aug 2012

@alex1983 Terezka🙂

alecka
11. aug 2012

@delisssa kazde meno sa da skomolit, hlavne v detskych kolektivoch to "fici" ☹ , aj ked mam skusenost s 1 vzdialenou pribuznou, ktora meno mojej dcery okomentovala, ze ona svojej vnucke povie ked je nepocuvna, ze ty dora - takze je to nieco hanlive (pritom meno jej vnucky mi pripada ako nazov keksu a ma ho kazda 3 ciganocka 😀 ), no ludia sme rozni..... 😀, a mne Dora nepripada dehonestujuce oslovenie, skor take umelecke- Dora 😉 . nasu volame Dorotka, Dorinka,....
spominam si, ked sa narodila starsia dcera, sestricky ma zacali odhovarat od nasho vyberu mena, co sa mi uz zdalo drze 😠 , co mi kadejaki cudzi ludia , ktori ma vidia mozno poslednykrat v zivote, maju "kecat" do vyberu. orem toho maju moje deti 2 mena Zofia Anna a Dorota Maria, co je uz pre mnohych uplne nepochopitelne a casto vyvracaju oci, ze ake nobl 😨 a pritom mne nezalezi na tom ci je to in, alebo nobl, jednoducho sa mi to paci, tak sme im dali 2 mena. 100 ludi 100 chuti......a nastastie nemam syna, lebo to by bol uz asi velmi netradicny a v tejto dobe exoticky vyber 😀
len si nenechaj hovorit do Mariny- krasny vyber 😉

natia
11. aug 2012

Marína je najsamkrajšie... 🙂 mne teda rozhodne neprešlo, ale ani k priezvisku veľmo nejde 😒

saranikol
12. aug 2012

baby a co hovorite na meno Ivanka alebo Eliska??

mima22
12. aug 2012

mne sa nepaci ani jedno
mi sme dali meno Natálka ale este sa mi paci Sára,Viktoria,Vanesa

delisssa
12. aug 2012

@alecka aj Marína sú keksíky, ale mne chutia 😀 hoci som ich mala asi raz za celé moje bytie, ale sú chutné 🙂)))nevem prečo si ľudia takto navzájom dehonestujú mená ... hrozné...
ja keď som v čakárni u dr. tak tam bola jedna mamina s dcérou Dorotkou ,tak vteedy sa mi zapáčilo to meno, že aké je to zlaté, tak som si povedala, že aj ja budem mať raz Dorotku 🙂
tak to je fakt srzosť, aby ti nejakí ľudia vyhovárali z hlavy meno ... dôležité je aby sa hlavne vám rodičom páčilo ... a komu sa nepáči, nuž smola, nemôžeš yhovieť každému .. vždy sa niekto nájde, kto ti ho skritizuje, pošpiní, znechutí ...
my budeme mať asi Marinu Nelu 🙂 ale s tým druhým menom si ešte nie sme istí či vôbec ho chceme alebo nie 🙂

@natia nám by sa ku priezvisko hodila Nikoleta, ale to meno mi nie je pochuti 🙂
@saranikol meno Ivana sa mi nepáči hlavne preto, že osoby ktoré poznám s týmto menom mi nie sú práve 2x sympatické 😀 mne sa mená zvyčajne spájajú s osobami, ktoré poznáma s ich povahovými vlastnosťami a správaním a preto som si istá, že moje deti sa nikdy nebudú volať Ivana, Lucia, Monika či Alexandra 😀
Eliška je také chutné, princeznovské, pripomína mi to Princeznu z mlyna 🙂 ale skôr by som dala meno Terezka ako Eliška 🙂

teraz je strašne veľa Viktoriek, Sáriniek, Vanesiek, Lauriniek, Karolíniek a už len z toho dôvodu by som to meno nedala ...
Marín nebude nikdy veľa a to sa mi páči 😉

jazminn
12. aug 2012

Keď tu tak čítam tie mená pre dievčatko, tak sú spomenuté všetky, aké sú v kalendári, vo filmoch...ale asi Lara som tu nečítala?

alecka
12. aug 2012

@delisssa to je fakt, ale to su keksy s krasnym menom 😀 😀 😀

delisssa
12. aug 2012

@jazminn ja poznám dve Larky 🙂) takže to nie je až tak nezvyčajné 🙂

@alecka máš pravdu ! 😀 😉

saranikol
12. aug 2012

aj mne sa pacia take mena ako Sara (aj ked vela ludi tvrdi ze je to skor pre psa)..Natalia ..ale uz ich ma tolko ludi ..ze to uz ubera na vynimocnosti mena a Vanesa ..Sofia uz ani nehovorim sa mi zhnusili ..lebo tak sa hadam vola polovica Slovenskych dievcatok...a hlavne baby nie je nic horsie ako nejake exoticke americke meno ku typickemu slovenskemu priezvisku ..to je smiesne az trapne ...ja si myslim ze najkrajsie meno je SABINA...je vynimocne tym ze je moderne a hlavne take netypicke ..nema ho kazdy ...skoda ze moja svgrinka ma dceru menom sabinka ..to bolo moje vysnivane

natia
14. aug 2012

@delisssa a pre chlapca máte čo? lebo vidím, že neviete pohlavie 😉 inak pre chlapcov sa veľmi ťažko vyberá...
@saranikol Eliška je chutné,..a čo taká Zoja a Lujza? 😉 mm teraz fičí na Gréta 😎

natia
14. aug 2012

@yahodova no aké meno ste vy napokon vymysleli? 🙂

delisssa
14. aug 2012

Sabinku máme už v rodine 🙂 mne to pripomína jeden nanuk, ktorý mi starká kupovala 🙂 ten sa volal Sabina 🙂
@natia asi som neaktualizovala profil, čakáme dievčatko 🙂 pre chlapca sa mi páčili mená Tobiáš/ Tobias, Leo a Adam 🙂 pre chlapca sa jednoduchšie vyberá meno myslím, dievčenských je strašne veľa, veď som si ich toľko vybrala a v živote toľko báb ani neporodím 😀
Grétku mám kamoška, ona je taka veľmi jemná žena, jej sa to veľmi hodí 🙂

peta111
17. aug 2012

Mne s priatelom sa paci meno Timea aj sme sa pre take rozhodli ale z jeho rodiny sa nikomu nepaci stale nam do toho mudruju az mi to ide na nervy ja som im tiez nevyberala mena pre ich deti nakoniec je to moje dieta a nie ich.A tolko hucia do mojho priatela ze zacal uz aj on aby sme zmenili meno 😠

mia258
17. aug 2012

@peta111 preto sa meno hovori az po narodeni sa babatka 😉
Kasli na to co hovoria ostatni, daj take, ake chces. Ja sa uz "tesim" na tie kecy okolo mena malej, ked sa ho ostatni dozvedia 😔