Najkrajšie dievčenské mená

lucinka1104
16. aug 2009

Ahojte podobné temy tu su, ale ja by som vedieť aké sú podľa vas najkrajšie divčenské mená, čisto divčenské nie chlapčenské!!!!!!
Napríklad mne sa páčia Timea, Nela, Emily, Adriána

editpiaf
6. jan 2012

No ja som chcela Olivera,ale kedze by to mala byt princezna tak asi bude Olivia, no este stale s tym menom nie je uplne stotozneny tatino, no pacia sa mi velmi aj mena Vivien, Loren, Chantal, Chiara, Heidi no nehodi sa mi to k slovenskemu priezvisku.

editpiaf
6. jan 2012

@ba80 Prosim ta a ak pouzivate zdrobneniny, tak ake?

livka299
6. jan 2012

Ja mám Sabinku a Simonku ale Olívia je krááásne meno. A aj Vivien 😉

tiffanka
6. jan 2012

Ja si myslím, že žiadne meno sa nedá niekomu nahovoriť, že je najkrajšie... pre každú ženu / maminu je pekné to, ktoré JU osloví a ktoré vyberie svojmu dieťatku. Pre niekoho sú najkrajšie slovenské mená typu: Hanka, Lenka, Lucka, Marienka, Terezka, Janík, Jurko, Samko,... iní zase nedopustia na mená typu: Jessika, Karolína, Vanesa, Klaudia, Schanel, Rebeka, Kristián, Andreas, Sebastián... 100 ľudí, 100 chutí 🙂 😉
Ja som mala do tretice vybraté mená: Tereza a Jakub, pekné, však? 😀 🙂

ba80
7. jan 2012

@editpiaf vacsinou Oliv, ale v skolke ju volaju Olivinka, stari rodicia Olivienka... ako kto... ale ja ju volam rozne Olila, Lili, Babulka, mysicka... vsak to poznas... 😎 😎 😎

editpiaf
7. jan 2012

@ba80 No mna sa to meno velmi paci,lebo ked bude dospela tak meno Olivia je uz take zenske...a zdrobnovat by som to chcela na Lili alebo Oliv, liv...len nepoznam nikoho s tymto menom, tak som bola zvedava🙂

irriss
7. jan 2012

@editpiaf
Se jmenem Olivia se tu (Italie) setkavam jen obcas..ale zdrobnelina se pouziva (OLI) 😉
Mozna bude pricinou Pepek Namornik a jeho (oskliva) manzelka 😀 😀 😀 😀

monfat9
7. jan 2012

My máme Oliviu... 🙂 🙂 🙂 je to náš anjelik....najprv sme mysleli že to meno sa nedá komoliť....ale nakoniec má naša krasotinka milión prezývok 🙂 🙂 🙂 Voláme ju Olívia...Oli...Olivinka...Livka...Liv.....Olinka.....Olifček...Babka s dedom ju volaju Oľuška...Oľa.... 😀 Takže take pestré 😝
Staršia dcerka sa volá Sofia a tu nikto nekomolí 🙂

livka299
7. jan 2012

Ja som Lívia a v rodine ma volajú Oliva 🙂 vonku väčšinou Livka, Liv, Lili ale to sa mi už vzhľadom na môj vek nepáči 😅

editpiaf
7. jan 2012

@irriss Mne sa to meno spaja so serialom Show Billa Cosbyho - tam mali dievcatko, take male roztomile - Oliviu 😀 Mne sa pacia velmi mena, ktore nie su prilis caste,ale zase take, aby sa hodili k slov. prezvisku. Mne sa paci aj moje meno ja som Edit a velmi sa mi paci, ze ked niekto zakrici moje meno obzriem sa na 99, 9% iba ja🙂, no nechcem, aby sa volala po mamine.
monfat9 no super, tak nech sa s tym stotozni aj nas tatino a mam vybrate,len zatial stale nedal definitivny suhlas 😝

irriss
7. jan 2012

@editpiaf
Edit Piaf je spajena take s dvema protiklady: 😉
osklivym kacatkem ale s tim nejkrasnejsim hlasem na svete..
a tak by to melo byt u vseho..nebyt a nemyslet "jednosmerne" 😉
neprisuzovat jednu vec jednoznacne k druhe...
proto Olivia muze byt princezna, zrovna tak jako oskliva manzelka Pepka namornika
proto olivia muze byt "oliva" co nekomu prilis chutna a nekdo by ji ani do pusy nevzal.. 😉

p.s. Olivia zni slovensky - pripomina mi to Livia... 😉

mpg
7. jan 2012

Moja známa plánuje dať dievčaťu meno Božidara, Frederika alebo Sofia - nevie sa rozhodnúť. Mne sa najlepšie páči z toho Sofia, ale je veľa zaujímavých mien.

irriss
7. jan 2012

@mpg
Frederika...je pekne..spoluzacka dcery je Federica (zkracene Fede) v prekladu vira 😉

mia258
7. jan 2012

@lauramario prepáč, to som nevedela, ale už som si to našla a skúšala 😀

lauramario
8. jan 2012

@mia258 😵 dobré tipy, však?

gabulka15
8. jan 2012

Mne sa paci Nela alebo Ema jednoduche a krasne 😉

zuzin78
9. jan 2012

my mame doma dievcatka Sofiu a Zaru 😵 😵 😵

blanblan
9. jan 2012

Philipine - moja srdcovka, Hanae, Charlene (vzhladom k mojmu bydlisku to nie su ziadne "blaznive" mena, skor take normalne) z takych tradicnejsich Zora, Margareta 😵

sima4
10. jan 2012

Ja mám doma princezničku Natašku 😵
Meno sme vyberali,také aby bolo slovenské a zároveň málo zapoužívané...A Nataša bol pre nás favorit už od začiatku...Som spokojná a nemenila by som 🙂

kakakina
10. jan 2012

@sima4 ,Natasa je ruske meno.Aj my sme velmi chceli Natasku,a mame Palinka 😉 .Vsetci nas odhovarali,ze take ruske meno,no mne s manzelom sa velmi paci.Ak este bude dievcatko,nikomu nic nepoviem a bude Natasa 🙂 .Krasne meno!!!!

sima4
10. jan 2012

@kakakina Nataša je naša srdcovka =D a myslela slovenské ako že je v kalendári 😵 😀 Ja som nikdy nejako nebrala na rodinu,v podstate to ,že mala sa bude volať Naty,zistili až ked som porodila 😎 Zbytočné reči ked sa mne a mm páči nie je čo riešiť 😅

sima4
11. jan 2012

@mpg Z tých 3 by som si vybrala Frederiku a volala by som ju Fefe 😅 😎

eaka
11. jan 2012

@mpg Jednoznačne Božidara 🙂 Frederika je ako z nejakej telenovely a Sofinky sú na každom rohu...

sofi1230
11. jan 2012

mne sa paci rebeka a liliana🙂

margot
11. jan 2012

ISABELLA a ELISSA 🙂 🙂 🙂

andrejjka
14. jan 2012

Mozno mi nakoniec prejde aj Zaria. Ak nie, tak asi Zara. Ale az ked bude velka. Dovtedy bude? Zarika? Zarinka? Zarka? Ako volat Zaru zdrobneninou. Inak, hlavne u starsej generacie sa clovek nestretne s pochopenim. "To je v kalendari take meno?!"

liliana0000000000000
18. jan 2012

@lucisha1 ahoj smiem sa spytat ako volate chiaru, vyslovujes to ako sa to pise alebo ako kiara. dakujem 🙂

lucisha1
18. jan 2012

@liliana0000000000000 s K.... kiarka, kiarinka, kajuška...a pod.
A ak by ťa zaujímali podrobnosti, ktoré som za ten čas zistila....tak podľa talianskeho kalendára meniny 11.8. ( u nás na Zuzanu) - v Taliansku je normálne sviatok svätá Chiara (ale kto to bol netuším)
a chiaro je v taliančine svetlo - čiže v slovenčine je Chiara v podstate Svetlana 😀 😀 😀

liliana0000000000000
18. jan 2012

@lucisha1 🙂 je to krásne meno a zaujímeve je ze v nasom vybere mame i zuzanku 🙂

lucisha1
18. jan 2012

@liliana0000000000000 pre dievčatko sa mi tých mien páči hodne.....ale pre chlapca to už je trošku problém 😀 Chiara je veľmi zaujímavé....mne sa zapáčilo a doteraz nám ho každý chváli, či v škole, na krúžkoch alebo u doktorky....len ľudia staršej generácie majú trošku problém kým si zvyknú a zapamätajú 😀 😀