Najkrajšie dievčenské mená

lucinka1104
16. aug 2009

Ahojte podobné temy tu su, ale ja by som vedieť aké sú podľa vas najkrajšie divčenské mená, čisto divčenské nie chlapčenské!!!!!!
Napríklad mne sa páčia Timea, Nela, Emily, Adriána

slniecko174
30. jún 2010

my by sme chceli meno Natalia 🙂

lulu2407
30. jún 2010

Chceli sme Natáliu, zmenili sme to na Sáru 😉

janka_a
30. jún 2010

Šarlota🙂

kattikina
2. júl 2010

no my by sme chceli Sophiu Zoju alebo Evelyn Rút teraz sa mi páči aj Lilien 🙂

bea2204
12. aug 2010

ahojte.ja mam doma syna vola sa Leonard a teraz sa nam narodila dcerka vola sa Leonie

bea2204
12. aug 2010

chceli sme dat meno Matthias ak by to bol chalan,ale pekne je aj Bruno

maggie2
12. aug 2010

Najkrajšie meno má naša princezná. L I S A !!!!!!!!

sisa004
12. aug 2010

No men sa velmi páči meno Linda,Laura,Sára ale nakoniec budeme mat Mateja 🙂

lillytka
12. aug 2010

ja som uz od strednej skoly tvrdila, ze moja dcera sa bude volat YASMINNE...no kedze mame dost komplikovane priezvisko, tak sme to s manzelom prehodnotili a mame doma princeznicku LILLY 🙂

cikyta
12. aug 2010

Pre mna je najkrajšie meno s dňom menín 27.8.

janka_pn
12. aug 2010

stella 😵

mariadaniela
12. aug 2010

ja mam doma Mariu a Jazmin a teraz vraj opat cakem dievcatko rozmyslam nad menami Viktoria, MIa, Natalia, Sophia, Alexandra, Vivien, Hanka.

ninka1234
12. aug 2010

Zojka, tu mám doma a páči sa mi ešte Zara

andika10
12. aug 2010

ja mam doma sofiu ale pači sa mi aj laura

tamarka1
12. aug 2010

Ahojte...my mame Tamarku... a myslim, ze je dost inter. zatial, co mame skusenosti.... ked sme povedali, ze sa vola Tamara....kazdy rozumel....poznal...takze pre nas urcite Tamara 🙂

miru.j
13. aug 2010

ahojte,mi budeme mat Vivien-Viktoriu 😵

petra53
24. aug 2010

@romaroma
Aj mne sa paci OLIVIA ale ako by si ju volala? Asi iba celým menom, nie? BOjím sa, či to nebudú všetci chomoliť 😒

maggie2
24. aug 2010

@petra53 Olivia je Olivia. Kto a prečo by to mal komoliť, keď dáš také meno? Ak niekto ju osloví inak, vždy môžeš povedať: "pardon, pomýlili ste sa, jej meno je Olivia, ďakujem za pochopenie" 😉 Nikde inde na svete, iba na Slovensku má pomaly každý problém so zdrobneninami. Inde je úplne bežné že malé deti sú oslovované odmalička riadne menom aké mu bolo dané, a žiadne zdrobneniny sa nedávajú. Ak, tak ojedinele prezývky, ktoré sa používajú výlučne doma. A že sú deti oslovované odmalička riadnym menom a nie zdrobnene je dobre, lebo potom si na zdrobneniny zvyknú a keď počujú svoje meno v normálnej podobe majú zlý pocit, že niečo zle urobili (zdrobneninami sa milo deťom prihovárame, a keď niečo zle urobili, použijeme riadne meno - čo je veľmi veľmi zle)

petra53
24. aug 2010

@maggie2
To je pravda 🙂 Snáď sa nám zadarí to dievčatko - bude to Olivia 🙂 🙂 🙂 Inak ja aj malému veľmi často hovorím Peter - nie Peťko (ale aj Peťko samozrejme) ALe je naučený na Peter, tak bude aj Olivia 😀 😀 😀

maggie2
24. aug 2010

@petra53 Mne osobne sa toto meno tiež veľmi páči - Olivia má cca 19 variant mena, ktoré možno dať v takej podobe, snáď i viac: Liv, Liva, Livia, Livvie, Livvy, Olia, Oliff, Oliffe, Oliva, Olive, Oliveea, Olivet, Olivetta, Olivette, Olivija, Olivine, Olivya, Ollie and Olva. Popularita tohto mena má v anglicky hovoriacich krajinách stúpajúcu tendenciu.

awalancha3
24. aug 2010

....a bude to Helenka........

petra53
24. aug 2010

@maggie2 Ja by som dala Oliviu a keď tak by som ju volala Liv, Livy, Olivia... Júúúj, už aby to bolo 😀
Inak ešte sa mi veľmi páči SALOME. Čo na to povieš? 🙂
Inak - nakoniec budem mať druhého chlapca, uvidíš... 😉

maggie2
24. aug 2010

@petra53 Ja mám trochu so Salome osobný problém, čo sa týka vkusu 😉 Známy biblický príbeh hovorí o tom, že kráľ Herodes počas slávnosti omámený krásou, tancom a vôňou mladej ženy stratil všetky zmysly a sľúbil jej čokoľvek, čo si bude želať. Mladá žena sa volala Salome a bola dcérou Herodiady, ktorá mala cudzoložný pomer práve s Herodesom (vlastným švagrom). Ich vzťah kritizoval muž z púšte menom Ján Krstiteľ a Herodiada ho za to nenávidela. Akonáhle Herodiada počula, čo starnúci tetrarcha hovorí rozochveným hlasom jej dcére, nezaváhala a Salome nahovorila, aby si želala priniesť na mise hlavu Jána Krstiteľa. Salome svoje prianie oznámila a Herodes, hoci nerád, dal proroka sťať a hlavu na mise priniesť. Bolo namaľovaných aj mnoho obrazov na túto tému známymi umelcami, je to akási už i legenda i pre neveriacich, ktorú mnoho ľudí pozná. Skrátka meno Salome sa mi stále spája s tou "najznámejšou" nositeľkou tohto mena 😒

palcullienka
24. aug 2010

mne sa pacia mena Marína a Samuel 😉

elka74
24. aug 2010

@lea132 tiež máme Vanessu, Denisu a Eriku

petra53
24. aug 2010

@maggie2 😖 nooo, asi aj ja ostanem pri Olivii 😀

maggie2
24. aug 2010

@petra53 veru hej 😀

romaroma
24. aug 2010

@petra53 ano, volala by som ju normalne olivia. paci sa mi to tak. ked sa nam raz podari dievca, tak by som si zelala oliviu alebo sa mi velmi paci ze lota (to mam z knizky lujza a lotka), ale to mi fakt v rodine nepreslo 🙂

maggie2
25. aug 2010

@romaroma Tú knihu, ktorú spomínaš, napísal nemecký spisovateľ Erich Kästner a v origináli sa dievčatá dvojičky volali Luise a Lotte. Lotte je krátka podoba mena Charlotte. Poslovenčenie tohto mena v skrátenej podobe znie umele (aspoň mne), ale možno by to bola vec zvyku, teda: zo Šarloty aby bola Lota

weverka11
25. aug 2010

Takze my uvazujeme nad Adriankou a Agátkou, jediné čo sa mi nepáči na Adriane je zdrobnenina Aďka, ktorej by sme sa asi nevyhli, takže zatial je to 50 na 50.