Najkrajšie dievčenské mená

lucinka1104
16. aug 2009

Ahojte podobné temy tu su, ale ja by som vedieť aké sú podľa vas najkrajšie divčenské mená, čisto divčenské nie chlapčenské!!!!!!
Napríklad mne sa páčia Timea, Nela, Emily, Adriána

susisus
24. aug 2009

nostek - a mna by zas zaujimal ten vyznam mien, k tomu sa neviem dopracovat, takze ak mas dobry link, tak hod 🙂

dioliana1
24. aug 2009

Ivana, Jana, Ján, Ivan-Boh je milostivý

marse
24. aug 2009

mena mojich dcer Laura a Viktoria, a keby som mala dalsiu dceru tak by bola bud Ester, Sara alebo Olivia

zuzana1971
24. aug 2009

ja osobne som dost trpela, ked sme boli Zuziek v triede ako maku 😒
takze sa nebranim aj menam, ktore nie su az take caste, a nebude ich mat polka triedy v skolke...u mna rozhoduje to, aby to meno nebolo hanlive, aby nebolo az take exoticke, ze by vyznelo na Slovensku cudne, alebo ho nevedeli vyslovit, plus maju mena internacionalne, co sa pouzivaju vo viacerych krajinach, kedze mozno planujem s av buducnosti prestahovat do Rakuska, ak by sa zadarilo, zila som tam 12 rokov, takze ma to tam taha, okrem toho som sa tam starala o deti s roznymi menami, takze som ovplyvnena aj tym, a mena ktore niekomu pripadaju zvlastne, mne sa zdaju pekne, anapriklad aj ten Rafael, ktore som vybrala pre chlapceka, splna vsetky moje poziadavky...Chodim sem, lebo este nemam vybrane meno pre dievcatko...aj ta Christiana nie je pre mna 100 percentne ono...ale zatial najviac...no a este som chcela povedat, ze ja nechcem dat meno, ktore mame v rodine, alebo maju kamosky, ani meno, ktore sa mi spaja s nejakou negativnou udalostou alebo clovekom v zivote...Z tych mien s ktorymi som sa stretla v Rakusku, mozno pre inspiraciu niekoho, aj ked mi dufam prepacite, ze aj chlapcenske mena: Moritz, Leon, Lorenz, Max, Jonas, Maria-Concetta, Maximiliana, Paris, Shirin, Kai, Saskia, Tobias, Sebastian, Sabine, Philipp, Markus, Harry, Eveline, Paula, Chiara, Mariella, Enno, Johanna, Lena, Jacob, Michael, Nina, Sophia, Anette...

susisus
24. aug 2009

Zuzi - to je ale paradox s tými Zuzanami, aj ja som mala ten problém a dnes je Zuzana minimálne používané meno. A dala by som ho svojej dcére, ale nechcem aby sa volala po mne... 😒 Ešte sa nám páči kompromis ZOANA. Ale niesom s tým stotožnená...

lucinka1104
autor
24. aug 2009

Nistek presne poradie to neni ale top 10 je ....Ema, Laura, Kristina, Nina,Nela, Viktoria, Sofia, Sara, Vanesa posledné so zabudla 😀

zuzana76
24. aug 2009

ja som bola na ZS len jedna Zuzka v triede a na gympli sme boli 2, podla mna v mojich casom bola viac pouzivanejsia asi Katka, jana, Andrea, Monika

zuzana76
24. aug 2009

ale Zuzana sa mi paci, ale takisto by som nedala dcere meno po mne a tiez sa mi pacia jeho odoby v inych jazykoch, Susana, Susan, Susanne, Susy, Susannah

zuzana1971
24. aug 2009

Babulky, mam doma knihu tehotenstvo s usmevom, kde je Slovensky menny kalendar, tak vam idem vypisat slovenske mena odtial, sory ze zasa aj chlapcenske, ale bude to stat za to 😀

Makar, Ertel, Duchoslava, Eberle, Pravomila, Domoľub, Pravoľub, Pravoľuba, Agatón, Honoráta, Arkádia, Čistomil, Čistoslav, Rastic, Vidor, Uriáš, Domoslav, Múdroslav, Uriel, Dobrotín, Priskus, Priska, Fabiola, Sírius, Slavoľub, Miloň, Šavol, Polykarp, Svätobor, Žarko, Polykarpa, Xenofón, Trifon, Moderát, Modest, Grnďa, Titanila, Rainold, Scholastika, Školastika, Želislav, Zoroslav, Želislava, Solveiga, Pamfil, Pamfília, Konkordia, Matejak, Porfýr, Skender, Dražica. Ginda, Kunigunda, Gerazim, Koriolán, Erhard, Volfram, Metaneta, Metakáva, Agap, Torkvát, Agapa, Agapia, Bolemíra, Zbignev, Apián, Apia, Rumjana, Ivor, Antip, Zenon, Artem, Hrdoslav, Hrdoš, Davorína, Davorín, Hrdoslava, Apolón, Krescenc, Krescencia, Hvezdoň, Anzelm, Anyelma, Žitoslav, Žitoslava, Jorga, Aristid, Tulius, Aristída, Tulia, Prudencius, Prudencia, Asia, Amarila, Pelagia, Toska, Tankréd, Chraniboj, Peregrín, Peregrína, Hostirad, Hostisvit, Vselovod, Erazmin, Erazmus, Perzida, Vojeslava, Pavoslava, Bazil, Kvintín, Kvinta, Herta. Božetecha. Sedrik, Silver, Achác, Rozvita, Prosper, Febrónia, Stojan, Stojana, Sulamita, Vlastibor, Irenej, Miliduch, Procius, Kastor, Patrokles, Perikles, Valibals, Milutín, Fortunát, Rúta, Libérius, Kinga, Pantaleon, Abdon, Rowena, Ignát, Vatroslav, Božica, Krasoslav, Hartvig, Virgín, Hzpolit, Kasián, Zemfir, Egid, Antim, Kandid, Kandida, Chotimíra, Mansvét, Vitold, Vitolda, Krasava, Prótus, Zdislava, Duňa, Trofír, Ifigénia, Polyxénia, Kozmas, Chariton, Una, Záboj, Aretas, Kvetoň, Živa, Evarist, Hromislav, Júda, Zenob, Arzen, Orest, nestor, Virgil, saturnin, Sofron, Amarant, Leokádia, Spiridon, Teofánia, Mstislav

a potom, ze vyberakte pekne slovenske mena

pipinka82
24. aug 2009

Zuzana 😉 no tak takéto katastrofálne mená som ešte nepočula xixix 😝 no asi by ma prekotilo kebyže sa mám volat Kokordia,Ginda,Vojeslava 😝 😅 no lutujem tie deti s týmito menamy 😖

skúsim poradit meno na S ( Sophia,Skarlett,Sandra,Sharlott,) zatial ma viac nenapadá 😎

Ja mám svoj favorit: Keira 😉 toto meno si odkladám pre dalšie mimčo a snad sa zadarí babulka 😎

Inak na stránke babynamesworld.com najdete dost schopné mená ale zahraničné aj my máme odtial meno nášho synčeka 😎 tak pekné tehulkovanie a vyberanie mien 😎

civavava
24. aug 2009

zuzi 😀 😀 sodoma gomora

grettka
24. aug 2009

od "s" ma kolegyna dcerku Stellu, a sesternica ma nejaku kamaratku menom Simonetta.

zuzana1971
24. aug 2009

tak Simonetta je velmi zaujimave a pekne meno, skoda, ze uz mame jednu Simonu v rodine

bambusko
24. aug 2009

nostek, no s menamii nenavyberas. my mame emu, este ked nebola "v mode". bolo to moje vysnivane meno od puberty a ked sme prisli prvykrat do poradne, tak u nasej dr. nemali ziadnu inu emu 🙂 sestricka sa tesila. a potom rachel v priateloch porodila dievcatko a dala mu meno emma... takze dnes, ked idem na ihrisko alebo inde, kde je viac deti, tak ako si pisala 😉

a mne sa zo slovenskych mien veeeeeeelmi paci marina, a je rovnake aj v inych jazykoch, mala som ho prichystane pre tretie, ak by bolo dievca

nostek
24. aug 2009

luci, dakujem... si zlata...

ja keby som nebola Lucia, tak sa tak vola moja dcerka... podla mna je to najkrajsie meno... a myslim to vazne 😉

tu su tie linky kocky:
http://www.buducamamicka.sk/?page=50&id=257
http://www.rodina.cz/scripts/jmena/jmeno.asp?jm...

alexandrah
24. aug 2009

zuzana1971 - to su fakt tie najstrasnejsie mena, ake som kedy pocula, asi by som sa premenovala v dospelosti!!! inak - keira, alebo kiera sa mi velmi paci. inak, co valentina? a marina sa paci aj mne, lebio 1 krasokorculiarka sa volala marina anissina - a bola olympijska vitazka. inAk, zuzan bola fakt v rokoch 75 a okolo plna prdel, z 6bab boli 2 zuzan,y 2 jany ... potom este vela andrei, martin a podobne ...
inak - lucia je silne dobre meno, ale ja mam taku blbu kolegynu luciu, ze nikdy...

hadassah
25. aug 2009

Mne sa páči Bibiána, Amelia, Eliana, Isabela...

lucinka1104
autor
25. aug 2009

nostek neni zač aj podľa mna je pekné

kika29
25. aug 2009

ahojte. aj ja chcem prispieť pár menami. mne sa páčia celkom Bianka, Scarlett, Nati, Lea, Lili a moja malá sa volá
Vanda.

mia78
25. aug 2009

ahojte, ja zachvílku idem rodit a tiez sa nevieme rozhodnut stale to menim este nedavno to bola Veronika a teraz som pre Ninku co myslite .........hadam sa rozhodnem do porodu 😀

kika29
25. aug 2009

No Ninka sa mne osobne páči viac ale akokolvek sa rozhodneš bude mať pekné meno.

zuzana76
25. aug 2009

mne sa paci najviac Viktoria

zuzana1971
25. aug 2009

mia78 obidve mena su pekne, ja by som si asi hodila mincou 😀

lucinka1104
autor
25. aug 2009

mne sa viac páči veronika

alexandrah
25. aug 2009

veronika je pekne, mne sa paci velmi aj monika.

nadenkaaa
25. aug 2009

ema,sofia, kristina,dominika ,veronika ,nina,laura ,ela to su mometalne strasne vytazene mena a to by som urcite nechcela aby ked zakricim na pieskovisku na svoje dievcatko sa otoci polka piekoviska 😉
takze urcite ine 😉 nasa dcera bude Zara alebo Zoja 😉 pacia sa mi aj ine ale musia sa samozrejme hodit k priezvisku 😉

given
25. aug 2009

Este si zabudla Saru, to je teraz dost caste meno. Mne sa paci Lea alebo Mia. Alebo Stela.

jaaty
25. aug 2009

Ahojte, ja viem, že každý má iný vkus a my sme sa jednoznačne rozhodli pre Hanku a nebanujeme ani minútku, ale neviem si predstaviť ako by som volala na Chiaru, Zaru (Chiarinka, Chiaruška, Zarinka??????? Pre nás bolo, okrem toho, aby sa hodilo k priezvisku, aby som ju vedela osloviť v zdrobnenine. Takže Hanka, Hanička, Hani, Hanuľka. ...a takých mien je v kalendári- nielen v slovenskom- dosť. Prajem však veľa šťastia pri vybraní toho správneho mena 😉

nadenkaaa
25. aug 2009

given mi uz v rodine Miu mame brat ma 6 rocnu dceru takze Mia uz byt nemoze 😉 ale v tom obdobi bolo meno Mia uplne novinka 😉
Este som zabudla dalsie vytazene meno :Vanesa a este Natalia
Mne sa paci este meno Zina alebo Selin 😉