Najkrajšie dievčenské mená

lucinka1104
16. aug 2009

Ahojte podobné temy tu su, ale ja by som vedieť aké sú podľa vas najkrajšie divčenské mená, čisto divčenské nie chlapčenské!!!!!!
Napríklad mne sa páčia Timea, Nela, Emily, Adriána

ela007
5. apr 2012

@tanyas a kedy slavis meniny? ja som meno Tana v kalendari nenasla 🙂 a MM sa to meno paci...

dominikaa
5. apr 2012

@lucinka1104. myslis k Adamkovi? Mne sa prave naopak viac hodi Adam-Diana,ale Klaudia sa mi asi trosku viac paci🙂len tam zase sa mi nepaci zdrobnenina Klaudinka? joj dilema 😀

1ivanka1
5. apr 2012

@bleelka no mne sa k tomu priezvisku hodí viac Stela...a ako by ju volali..môj názor je taký, že mená by sa nemali komoliť...malo by sa hovoriť tak ako sú v kalendári, ako to je v iných krajinách..mne sa páči kopec mien, ale tým, že u nás je vo zvyku ich skracovať a meniť, už sa mi ich tak veľa nepáči....inak nad týmito menami sme uvažovali aj my, a ja by som Stelu volala proste Stela..tak sa mi to páči najviac..a Timeu proste Timea.. 🙂

tanyas
5. apr 2012

@ela007 otcovi vtedy pani na matrike povedala, že môžeme sláviť na Tatianu alebo si sami zvoliť. Podľa kalendára zo SME kde boli mená neuvedené v kalendári bola Táňa písaná na 1.2. kedy je aj Tatiana. Nakoľko sú moji rodičia rozvedený, tak môj otec sa rozhodol pre tú druhú možnosť a vždy mi blahoželal k meninám na MDŽ lebo on má meniny 7.3. a jeho otec mal narodeniny 9.3. takže na to nikdy nezabudol. Mama a celá rodina z jej strany mi dodnes blahoželajú 1.2., ale ako decko som bola olúpená, lebo som dostala jeden darček čo bol zároveň k meninám aj za vysvedčenie a brat dostal tiež vo februári za vysvedčenie a v marci k meninám (volá sa rovnako ako otec). Takže maminy ak náhodou dáte dieťatku meno, ktoré má meniny cez nejakú takúto príležitosť, oslávte to samostatne, aby sa vaši drobci hlavne keď už budú väčší necítili ukrivdene.

minune
5. apr 2012

@slovakia13 ja by som ti poradila karolinu alebo samanthu

minune
5. apr 2012

@sunny15 no krasne meno toto meno som poradila sestrenici a dievcatko sa vola vivien

slovakia13
6. apr 2012

@minune uz 2 roky je to Mia Vilma 😉

minune
6. apr 2012

pekne

bleelka
9. apr 2012

kocky, skuste sa mi este, prosim, vyjadrit k menu Timea. Paci sa vam alebo nepaci? Z akeho dovodu/preco by ste ho dali svojmu dietatu, resp. nedali? Cas sa nam krati a stale nie sme sto pro rozhodnuti 😒 dakujeeeeem

piskootka
9. apr 2012

@bleelka My máme Timeu 🙂 A veľmi sa mi páči, lebo sa jej hodí ku priezvisku. Ale dá sa aj pekne oslovovať:Timea, Timka, Timejka, Timuška 🙂 Mne sa veeeľmi páči a určite by som nešpekulovala nad iným menom 😉 Ale sto ľudí, sto chutí :D Každému sa páči iné 🙂

adulka165
9. apr 2012

@bleelka máme rovnaké priezvisko 😀 a ešte sme skoro v rovnakom týždni 😀 riadna náhodička a tiež sa nevieme zhodnuť na mene s manželom - mne sa páči Alica a manželovi Katka a Lucia. Juj nechcem ustúpiť 😠 no nevime neviem

adnil5551
9. apr 2012

pekné peno je sopfia,liana.nela,laura paython také nezvyčajné 😉

lindusik
9. apr 2012

Baby, najkrajsie meno na svete ma moja dcerenka 😀 Sárinka 😀 😀 😀

katkasofi
9. apr 2012

baby a co tak KAROLINA? KORNELIA, LUCREZIA? SIMONETTA? Ja mam doma SOFINKU, ale tieto mena sa mi najviac pacia. a drahy by si z nich vybral KAROLINKU, lebo je KAROL 🙂

lili_mia
9. apr 2012

@katkasofi Lucrezia? 😉 v nejakom filme to bola temná dáma, mne sa to spája s gothic, po Karolínke mi piští srdce, aj ked občas mi hlavou prebehne aj Katrina, hoc to bol ten hurikán

blanblan
9. apr 2012

@bleelka mne sa Timea paci a tiez by som nad nou rozmyslala kebyze mam este jedno dievcatko a tiez ich nie je 25 na kazdom pieskovisku ale tiez to nie je ani nezvycajne takze aj prijemne nositelne si myslim 🙂
Tiez sa mi paci Natasa, Tamara, Lenka (miznuca klasika 🙂,Slavka,...Kornelia - dobry napad, tiez Valentina ale tie posledne dve su uz tazsie nositelne....

lili_mia
9. apr 2012

@ela007
@tanyas baby ako máte v RL? Táňa? čo ja viem, tak Táňa je Tatiana .. vid Táňa Pauhoffová a v titulkoch ju niekedy dávajú ako Tatianu Pauhoffovú
http://sk.wikipedia.org/wiki/Táňa_Pauhofová

mape
9. apr 2012

Nam sa paci Esme. Tak ak bude druhe dievcatko tak dame asi to. Len musime k nemu vymysliet este jedno kedze prva dcera ma dve mena.

katkasofi
9. apr 2012

@lili_mia lucrezia bola v elise z rivombrosi... ale inak je to aj dedina v taliansku a aj talianske oblubene meno. volala sa tak moja sefka 🙂 a podla mna znie krasne lukrecia🙂)))

katkasofi
9. apr 2012

@blanblan Kornelia - moze sa volat Nela podomácky. Krásne. Len drahemu sa nepaci. Fnuk

katkasofi
9. apr 2012

@mape a prve dcerka ma aku kombinaciu mien? svagrina davala v amerike tiez dvojmena pre svoje deti: emma soňa a noah pavel...po starych rodicoch

mape
9. apr 2012

@katkasofi prva sa vola Elissa Sarah 😉

katkasofi
9. apr 2012

no krááásne. to ste sa nevedeli dohoodnut s drahym a a toto bolo riesenie? 😉

eviis
10. apr 2012

Baby podľa Vás sa ake meno/á hodí k menu Emma? 🙂 Mozu byt aj zahranicne

mravvcek
10. apr 2012

Kocky ako sa vam pacia mena Tara,Chloé a Šarlotka?

mape
10. apr 2012

@katkasofi my sme boli rozhodnuty hned od zaciatku, ze dame dve mena.

koniarova
10. apr 2012

Mne sa páči Hana. 😉

nativanativa
10. apr 2012

ja som pre hanku , rebeku a terezku 😝

fra
10. apr 2012

Práve som sa dočítala že najčastejšie používaným dievčenským krstným menom na Slovensku medzi deťmi narodenými v roku 2011 bola Sofia. Sofií v tomto roku pribudlo 807. Druhú a tretiu priečku obsadili u dievčat Viktória a Natália. U dievčat ďalej rezonovalo meno Nela, Laura, Nina, Ema, Kristína, Michaela a Sára.
.
Takže ja by som určite vyberala meno mimo tejto prvej desiatky, nech sa dievčatko nemýli so spolužiačkami. Mne dali v dobe mojho narodenia velmi popularne meno a vždy mi vadilo, že sme boli minimálne 2-4 s týmto menom v triede aj v každom tábore a prosto všade kam som sa zvrtla.

fra
10. apr 2012

A ešte som sa dočítala, že už máme na slovensku 7 Šeherezád 🙂 tých aspoň nie je až tak priveľa 😀 😀 😀