Najkrajšie dievčenské mená

lucinka1104
16. aug 2009

Ahojte podobné temy tu su, ale ja by som vedieť aké sú podľa vas najkrajšie divčenské mená, čisto divčenské nie chlapčenské!!!!!!
Napríklad mne sa páčia Timea, Nela, Emily, Adriána

gabrielatomino
27. apr 2012

Mne sa páčia Vivien, Amy a Melánia 🙂) no eštee niesme rozhodnutí 🙂 🙂

margaretka3
30. apr 2012

A my máme doma tieto krásavice: Ema, Melanie, a dvojičky Tamara a Tatiana 🙂

andrema
5. máj 2012

dalsi napad ako kompromis pre Sabinu je Sabrina 🙂

jolly84
11. máj 2012

ak bude dievcatko, tak si vybera priatel a vzhladom k tomu, ze priezvisko bude mat na V tak sa mu paci Veronika. ak bude chlapcek vyberam si ja 😉

katalin251
11. máj 2012

ja mam dcerku Tamarku a je to pre mna najkrajsie meno na svete!male usmievave slniecko...🙂

terina25
11. máj 2012

ja,keď som bola ešte v puberte,tak sa mi strašne zapáčilo meno Sofia.a povedala som si,že ak raz budem mať dcérku,tak sa určite bude volať Sofia.a tak sa aj volá.lenže kto mal vedieť,že akurát teraz bude to meno také populárne a každé tretie dieťa sa tak bude volať 😖 Pri druhom dieťati som uvažovala nad Lilianou-no to manžel nesúhlasil alebo nad Natáliou.A nakoniec sa narodil chlapec 😉

lilla244
11. máj 2012

@mravvcek chloe sa mi velmi paci .. kamoska ma chloe a je to take krasne dievcatko :O) a charlotte sme mali mat my ale nieco jej narastlo 😀

lilla244
11. máj 2012

@mia258 zoe je kraaaasne

andrii
11. máj 2012

krásne sú Kristínka, Natália, Alžbetka :o) ... mne sa páčia mená,ktoré neznejú veľmi zahranične a cudzo. často to vyzerá až komicky,ked má dieťa veľmi exotické meno. treba myslieť aj na to,že vy ho môžete volať pekne,ale v škôlke,alebo v škole meno "spotvoria" spolužiaci ...napr. chlapčenské meno Sebastian-volali ho Bastian,Basti a v škôlke mu z toho spravili Bastard ☹

andrii
11. máj 2012

a pri vyberaní mena pre dieťa myslite aj na to,ako bude znieť,ked bude veľká,dospelá.... a ak sa vydá a bude mať manželove priezvisko,tak možno zahraničné meno a čisto slovenské priezvisko tiež môže vyznieť trochu smiešne,napr Charlotte Brýdziková 🙂

mia117
11. máj 2012

@andrii ahojky, pridavam sa k vam tiez, mne sa velmi paci meno mia, preto som si ho dala aj tu, ale predstava, ze by moju dcerku volali Mia - Zmija sa mi nejak nepozdava, co povies na Sarah? 🙂

tamarka1
15. máj 2012

My mame doma Tamarku a paci sa mi aj Nataša, Tereza, alebo Lara, Zara....suhlasim s nazormi, ze treba brat do uvahy, ako mnohe mena vyzneju po nasom resp. ich budu volat deti....ja sa vzdy musim pousmiat, ked nasa mala v skolke maju dievcatko s menom Chiara Chloe so slovenskym priezviskom 😅 ....a vsetky decka ju volaju krasne slovensky, ze Klara 😀 😀 😀 a mozete im vysvetlovat sto krat, ze ona je Chiara....no asi ostane peknych par rockov Klara 😉

iwiny85
15. máj 2012

Moja znama ma Olivia a volaju ju Lila - Lilka, myslim, ze je to peknucka zdrobnelinka 🙂. Mne sa velmi paci meno Tessa, alebo Teressa.

gloria78
15. máj 2012

ja som nenabrala odvahu na meno Stela (hviezdička), ale moooc sa mi páči a tiež meno Sofia se krásne, ale ked má niekto, ako napr. my susedov so sučkou s rovnakým menom, hned vás chuť prejde 😒

miskaska
15. máj 2012

Ja som chcela dievčatko Hanku a ešte sa mi páči Dorotka...ale čakáme chalana 🙂 .

andrii
15. máj 2012

@iwiny85 ...zaujímavé To Teressa...ale to je vlastna po našom Terezka a myslím,že to znie oveľa krajšie 😉

fodorka
15. máj 2012

nam sa pacilo Melany, Salome, Liana, Melissa ale mame dvoch fesakov 😀

erika56
18. máj 2012

Ahojte, my čakáme dievčatko, ale s menom sme v koncoch. Manželovi sa veľmi páči Markéta, ale ja si neviem predstaviť, ako by sme ju volali. Marka? Kéta? To je také čudné... Má niekto nápad?

peta111
24. máj 2012

Ja sa neviem rozhodnut medzi Timeou alebo Liankou poradte 😀

renatka1985
24. máj 2012

naše preferencie sú:

Ina / Inuška
Lea
Ela
Hanka

osobne si myslim, ze meno Vivien a Charlotte a podobne by mali ostat v nasich televiznych prijimacoch a nie sa objavit v skolkach, ale proti gustu ziaden disputat 😝

renatka1985
24. máj 2012

@peta111 Lianka je krasne...Lia Lianka Liuška... 😵

renatka1985
24. máj 2012

@erika56 skus manzelovi navrhnut meno "Margaretka" moja kamaratka sa tak vola a volame ju rozne: Megi, Gretka, Megulienka...a je naozaj krasna ako kvietok 😵

bambulka026
25. máj 2012

My kedze mame syna Martinka, chceme tiez slovenske meno, preto zvazujeme Luciu, Moniku a Emu.

nattynda
25. máj 2012

: Dáša, Alica, Tatiana.

Som zvedavá na ten moment kedy vymyslíme, alebo sa aspoň zhodneme, aké meno dáme pre chlapca.

omnia23
26. máj 2012

Mne sa pači Agnes a Šarlota,Tamara,Veronika,Henrieta

clair1
30. máj 2012

čakáme chlapca, ale pre dievčatko som mala vybraté Lára alebo Emma. Ešte sa mi strašne páčilo to rýdze slovenské - Katarína, ale sťahujeme sa do Británie, takže s tým by som nepochodila. A Emily je strašne zlaté 🙂

luna303
30. máj 2012

my ešte nevieme čo čakáme, ale veľmi si prajeme dievčatko a páčia sa nám mená Nelka, Bianka, Simonka a Karin. 😉

curmova.m
30. máj 2012

My mame doma Emmku, ale pacila sa nam aj Barborka a Bianka

ginepra
30. máj 2012

Mne sa strašne páčilo meno Ester a aj sa mi podarilo naňho preonačiť aj môjho manžela 😀 ale až v pôrodnici, keď sa narodila, to z neho vyšlo, že bude to ESTER 😵 A máme ešte Gabrielu Sofiu, mm chcel Gabrielu, je Sofiu, tak sme to nejako zlepili a páči sa nám to veľmi 😎

evpa
30. máj 2012

a mne sa strasne pacia tak slovensky znejuce mena Hana, Dorota, žofia, Lucia ale aj Lujza a Johana 🙂 no ale budeme mat stvrteho chalana 😀