Najkrajšie dievčenské mená

lucinka1104
16. aug 2009

Ahojte podobné temy tu su, ale ja by som vedieť aké sú podľa vas najkrajšie divčenské mená, čisto divčenské nie chlapčenské!!!!!!
Napríklad mne sa páčia Timea, Nela, Emily, Adriána

aly
22. sep 2009

Inak Luci ahoj 🙂

lucinka1104
autor
22. sep 2009

aly ahoj
môj manžel sa zase zamiloval do mena Leona mne sa to páči vo forme Leony ale to on nechce

skadricka
24. sep 2009

Ahoj ja už mám veľkú dcéru 17.r.sjej menom to bolo zaujímavé.
Ja som chcela Nikolku ale čítala som knižku kde bolo meno Aneta spomunula som to doma ale viac nič.
Keď sa malá narodila povedala som že sa bude volať Nikola ale sestrička ma prehovorilaaby som jej dala meno po sebe Janka,na druhý deň ma muž prehovoril aby som jej dala meno Aneta.
Teraz som spokojná podľa mňa je tokrásne meno a pred 17 rokmi nezvyčajné.
Teraz sa mi páči meno Sofia.

lubi44
24. sep 2009

manzel navrhol pre dcerku meno Ema a ja pre chlapca Jakub....dufam,ze nam tie mena ostanu az do porodu,moc sa nam pacia

anajocka
29. sep 2009

my mame dievcatko Ella, hladam k tomu meno, co by sa hodilo, zatial dievcenske: je to este siroky vyber: Amalia, Leona, Anna/Hana, Maya/Mia, Klara, Carla, Klaudia, Olivia, Julia, Liana/Diana, Lola...

theresa2
29. sep 2009

No a čo Doubravka?🙂

lucka75
29. sep 2009

Ahojte, s manželom sme mali odjakživa vybrané meno pre dievčatko Natalka, potom Viktorka a teraz sa to každý týždeň točí inak,buď je to Simonka alebo Ninka. Už ozaj neviem ale Ninku už v rodine máme - moja neter.🙂

miroslava89
29. sep 2009

moj manzel sa momentalne zamiloval do mena Leona alebo Ewa..

lentilka3000
30. sep 2009

Mne sa velmi pacili mena ako Barborka a Paulinka a teraz u mna vyhrava meno Nina 😵 😵 😵

edita84
30. sep 2009

Ahojte pre mňa je najkrajšie dievčenské meno Beáta lebo ju mám doma.A pre druhé čo dúfam sa nám čoskoro podarí sme si už teraz vybrali Chloé.ale ešte sa mi páčia Lucia, Anna, Myra, Miriam.

mimkao
30. sep 2009

Pre mňa Lejla, Hanka a Miriamka 😀

sonya16
1. okt 2009

My máme doma dcérku Sonyu 😀

anajocka
1. okt 2009

mimkao, pozeram ze ty mas deti v takom dobrom slede za sebou ako ja az na to, ze ja to stvrte este len cakam. Sonya je tiez zaujimave meno

tvoja.mima
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimkao
2. okt 2009

anajocka. A čo teraz čakáte? Ja by som ešte rada dvojčatá, chlapčekov, nech sa vyrovná počet... 😝 😀

anajocka
8. okt 2009

my mame 2 chlapcov a 1 babu a teraz este neviem, ale urcite by to uz bolo posledne 😉

ewelyne
10. okt 2009

Baby pekné mená, my vyberáme pre dievčatko a nevieme sa rozhodnúť...

Inak naozaj, ak ma niekto zahraničné priezvisko, sú pekné tie zahraničné mená, ale aj zahraničné verzie slovenských mien, ale nechápem , ako niektorí rodičia, nepočujú "nesúzvuk" zahraničného mena a slovenského priezviska... je to smiešne alebo dajú slovenské meno, ale len pre to, aby sa odlišovalo aspoň trochu, tak dajú zahraničnú verziu a nikto potoom nevie,ako sa to píše... a najhoršie sú tie, ktoré sa inak píšu a inak čítajú...
a také napr. Chiara a slovenské priezvisko mi evokuje, meno ako z cigánskej osady... alebo najnovšie na dedinách na vých. SK fičí meno Aimeeee... no des... samozrejme so slovenským priezviskom a znie to smiešne...
no chúďa dieťa...

monkula
10. okt 2009

ja mám Chiaru Christine v spojení s neslovenským priezviskom.... takže nie sme z osady...

ewelyne
10. okt 2009

monkula, s neslovenským priezviskom, je to fajn 😉 pekné meno aj s christine
mala som namysli slovenské priezvisko k tomu menu a aj iným zahraničným menám.... to fakt znie ako z osady 😉

lia
11. okt 2009

monkula 😀 😀 krasne meno 😉

monchou
12. okt 2009

Ahojte baby, mozem sa Vam sem primiesat s prosbou o Vase nazory ohladom vyberu mena? Uz dlhe roky mam vybrate meno pre dievcatko a urobila som velku chybu, ze som si ho nenechala pre seba a spomeula som ho pred jednou mojou tehotnou kolegynou, s ktorou sme boli niekedy kamaratky, ale vztahy sa medzi nami nejako zmenili. Ona mala vybrate pre ich dievcatko jedno meno, ale este chceli dat druhe, len do poslednej chvile rozmyslali, ake. Ked sa ich mala narodila, poslali sms a druhe meno bolo samozrejme to moje. Teraz cakam dievcatko ja a neviem, ci mam zostat pri tomto mene. Totiz ta baba ma ma z nevysvetlitelny dovodov v zuboch a vsade o nas roznasaju s manzom klebety a tiez, ze po nich stale opakujeme, hoci je to presne naopak, tak si neviem predstavit, co bude teraz. Tak mam teraz strasnu dilemu, ci mam to meno dat alebo nie. Co by ste urobili vy?

jahoda
12. okt 2009

ahojte, nam sa paci Michaela 🙂 len duufam, ze deti z jej mena neurobia rozne skratene formy...mate niekto taku skusenost?

mirip
12. okt 2009

Ahoj ja by som to meno dala nech si kolegiňa trhne nohou, prečo by si si nedala pre dieťa meno ktoré sa ti páči len kvoli takej volovine iné by bolo keby ste tp meno už mali v rodine niekto z rodiny by také meno dal svojej dcére, aj mne sa naše meno páčilo už dávno a tá čo som ju na materskej v robote zastupovala dala to meno svojej dcére a kašlem na to, tiež mi bolo povedané že opakujem, ale mne sa páči to meno už roky a prečo by som sa mala obmedzovať kvoli niekomu? Vykašli sa na všetky drísty okolo a daj si meno čo sa ti páči svojej malej 😉

lenuska11
12. okt 2009

Rozhodne daj, co ta po nej, blba je a blba zostane, na tvojom mieste by som sa takejto ,,kolegyni" s radostou vyhla a nabuduce radsej nic nehovor, usetris si taketo neprijemnosti. No a po com tuzis, to daj, ved je to bude tvoja bambulka, tak preco by si sa mala obmedzovat kvoli nejakej tave, nie? 😉

mirip
12. okt 2009

jahoda ja nie, síce som sa mala volať michaela ale kedže som sa presne v ten deň narodila tak mi dali iné meno aby som nemala narodky aj meniny v jeden deň 😀

allinka79
12. okt 2009

monchou - kasli na kolegynu a daj meno, ktore sa ti paci... jej vec, ze dala ona take iste... myslis, ze as obe vratite do tej istej roboty a budete sa nadalej stretavat? Ked je niekto ..., tak je ... a nepomozes si. Len aby ste boli vy spokojni a aj malicka s menom... 🙂

aussiegirl
12. okt 2009

ahoj! kym sme nevedeli co cakame malo babo pracovny nazov Mišú - chlapcek by bol michal a dievcatko michaela. no a prave minuly pondelok nam zistili ze cakame dievcatko 🙂 manzel si to meno mojka, velmi sa vytesuje ako krasne sa jej bude dat hovorit, miska, misicka,miselka, misu 😀

monchou: kasli na niekoho tak pribrzdeneho ako je kolegyna. ak si s menom uz niekolko rokov zžitá nemen ho, prave naopak, s jedovatym usmevom jej ho oznam, ze ked ta teda ona uz pred rokmi "inspirovala" tak sa toho mena nehodlas vzdat. a mozno uplne najlepsie je ignorovat ju a neprejavovat pred nou nikdy a v nicom ziadne emocie, ked takyto ludia nemaju patricnu reakciu na blbosti co hovoria tak ich ohovarcaky casom onudia. bez publika nikoho nebavi robit predstavenie.

monchou
12. okt 2009

Dakujem baby za reakcie. Co mi najviac vadi je, ze teraz si vazne vsetci nasi spolocni kamosi a kolegovia budu mysliet, ze sme po nich naozaj opakovali, som z toho taka sklamana. Este k tomu je to take cerstve, mala sa im narodila len pred par mesiacmi... No co uz!

jahoda
12. okt 2009

monchou, kasli na nich a daj meno, ktore sa VAM paci....je to Tvoje dietatko a ostatne Ti moze byt ukradnute....
aussiegirl, u nas je to podobne, velmi sa nam paci to meno 🙂 dufam, ze to bude ok aj casom medzi detmi 😲

hmonikah
12. okt 2009

Ahojte. Ja mám doma 2 princezné. Laru a Lisu. 😉