Najkrajšie dievčenské mená

lucinka1104
16. aug 2009

Ahojte podobné temy tu su, ale ja by som vedieť aké sú podľa vas najkrajšie divčenské mená, čisto divčenské nie chlapčenské!!!!!!
Napríklad mne sa páčia Timea, Nela, Emily, Adriána

karmen299
15. jún 2014

@gabrielatomino moja sesternica sa volá Melánia 😀

karmen299
15. jún 2014

mam doma tri dievcata: Letticiu-prezyvame ju ako Letty,Leluš,Lettu,Titi,Lettynka....,Kristínu prezyvka:Tina,Tinka,Kika,Kiki,Kristínka...,Simonu prezyvka:Simi,Sima,Simču,Simka,Sisa,Sis,Simonka...

slobodnabaculka
16. jún 2014

Drahomíra, Paloma, Serenáda, Rosalinda, Inéz, Sofia aj Emanuela je pekne, alebo Ana Maria Tereza, lubi sa mi aj Margerita, dál trebárs Roxana, Filoména a tak. No ale každý ma jiný fkus, to se nedá. To je také, jak keď nekto má rád horkú čočku nekto mléčnu.

vjm
17. jún 2014

@mataklinec Moja neter ma Elin je pekne a dcera ma Valentinka.Pre mna je to najkrajšie meno je to moje prve vnuča kedže mem 43 ropkov

mamartinka
18. jún 2014

@slobodnabaculka no teda take mena ze az.Urcite nic z toho by som dcere nedala. 😝

dimitra
18. jún 2014

@anka66 no moja dcera sa vola Zoi Dimitra. Obe su to grecke mena, kedze otec je grek. Dimitra je po otcovi a Zoi znamena po grecky zivot. Ale utec malej velmi chcel meno Zoi Maria, posvojej mame. Lenze to som nechcela. Ale meno Zoe nie je original, original je Zoi. Ale ak teda davas grecke meno, tak skus najst aj druhe aby bolo grecke. Napr.....Asteri, Agapi, ......

cobhan
18. jún 2014

@dimitra my sme davali tiez dve mena, resp. meno a middle name...Mia, aj ked povodne bola v hre Amelia a middle name ma grecke Kalliopi

dimitra
18. jún 2014

@cobhan a vies co znamena to meno kalliopi? Ja viem ze kali je dobra ale opi....neviem

cobhan
18. jún 2014

@dimitra Kalliopi bola jednou z deviatich muz. Meno je zlozene zo slov kalos - dobry a ops, teda v starogrectine, oko, takze je to zena, ktora ma pekny pohlad, niektore zdroje hovoria o zene s peknym hlasom. V mytologii to bola najpriatelskejsia zo vsetkych muz a bola muzou basnikov a umelcov. Podla mytologie bola dcerou Dia a Mnimosini 🙂

bahira1962012
18. jún 2014

ak budem mať dievčatko druhé,dám si Vivien 🙂

dimitra
18. jún 2014

@cobhan a vidis to som nevedela, kalos ano je dobry, kali je dobra a kaloje dobre...ale grecky co viem ja tak sa okko povie mati, takze nic podobne so starogrectinou 🙂 zase som mudrejsia

cobhan
18. jún 2014

@dimitra ja starogrecky moc neviem, len zaklady...platona alebo aristotela v originale si neprecitam 🙂 ale to ani greci, teda vacsina ;)

vcielka23
23. jún 2014

Jednoznacne Eliška,Emma,Terezka,Paulina,Tamarka a chlapčenske Marko

mamartinka
24. jún 2014

@vcielka23 Eliska je krasne meno.Vydim ze aj vy mate Elisku.

magduska12
30. jún 2014

ahojte dievčatá... ktoré z týchto mien sa vám páči najviac??? Daniela, Kristína, Lívia alebo Nina... ďakujem za každú reakciu 😉

mamartinka
30. jún 2014

@magduska12 jednoznacne Ninka.

marttia
30. jún 2014

@magduska12 ahoj,Ninka je peknucke meno alebo namiesto Livia skor Olivia,ale to je uz moj nazor.

magduska12
1. júl 2014

@mamartinka ale Niniek je veľmi veľa a to ma odrádza ☹

magduska12
1. júl 2014

@marttia Olívia sa mi nepáči už len kvôli tomu, že ju budú všetci volať Oli 😒

marttia
1. júl 2014

@magduska12 vsak sa este rozhodnes a povies si toto meno je to najkrajsie s tych styroch 🙂mozno das uplne ine meno 🙂drzim palce 🙂

hazelgrace
1. júl 2014

Kristinka 🙂

sarahsasawolf
4. júl 2014

@mia117 ja sa volám Sarah 😀 ale mne sa moje meno velmi nepáči...neviem preco 😀
najviac sa mi páči meno Madeline, Aimee, Arya... a pre chlapcov: Ansel, Michal,... 😉

ansovi
7. júl 2014

sabinka je krasne meno

sandrika1986
7. júl 2014

Keďže čakám teraz tretie dieťatko, ak by som mala znova dievčatko tak by sa volala Karin 🙂

karina1
23. júl 2014

@evelina81 tak uz ste vybrali meno? bude Deana? 🙂

barborusinka
24. júl 2014

My máme dievčatko a má podľa mňa.najkrajšie meno lebo žiadnu druhú nepoznám ani na googli nič nenájdete vola sa Sorin sice sme mali problémy na matrike lebo je to staré rumunske meno ale aj tam veľmi zrietkave znamená to slnko a museli sme na matriku doniesť kópiu e-mailu z rumunskej ambasády kde nám potvrdili že meno je dievčenské a že sa používa ...pri druhej dcérke sa mi veľmi páčilo meno Coco ale okrem mňa nikomu tak máme nakoniec Tamarku

evelina81
25. júl 2014

@karina1 neviem este stale ako sa bude volat,uz som zufala naozaj 😢 ja stale preferujem Deanku ale manzel sa s tym stale nezmieril,tak este uvazujeme nad Timeou,alebo mozno Simonka alebo Sofia-tieto chce manzel.ty co hovoris na Deanu,je to naozaj zle meno ? 😒

gold22
25. júl 2014

Mne sa roky veľmi páči meno Tamara :- 😕

karina1
25. júl 2014

@evelina81 ak chces tak mi posli do IP vase primenie, napisem, ktore z tych mien sa mi hodi najviac aj k primeniu, pripadne, ci mi nenapadne este nieco ine.. presne viem ako sa citis, ja som meno riesila este aj v den porodu.. obcas taky nezavisly nazor pomoze..

karina1
26. júl 2014

@evelina81 Deana sa mi pacilo hlavne v suvislosti s Deanou Jakubiskovou.. pre dospelu zenu take zaujimave meno a jej sa velmi hodi.. pre dietatko, mi tam trosku chyba pekna forma mileho oslovenia, jedine Deanka, Deuška, inak mi to meno pride velmi pekne a zaujimave.. ale este viac sa mi paci ta Timea,krasne ladi s Tamarkou a je to tiez menej pouzivane.. ak mate dobru skusenost s Tamarkou, tak si myslim, ze aj Timea sa ti bude velmi pacit.. aj Simona je super, take smrncovne.. Sofii je (teda aspon u nas) fakt vela, len na kruzku mame 4, na mna uz malo originalne.. Ale ak je Deana pre teba totalnou srdcovkou uz dlho, tak by som to meno dala.. a keby sa nevies rozhodnut daj dve napr. Timea Deana 😉 a uvidis, co sa lepsie uchyti 😉 ako to tak este raz citam, tak sa mi ta Timea Deana velmi paci!! 😉 ..ako sa tam opakuje "ea".. kamoska ma Tamiu..