Nájomníci

erika3011
2. júl 2009

Dobrý deň, potrebovala by som sa poradiť, či je možné nasťahovať nájomníkov do domu, ked sú dvaja vlastníci a jeden vlastník domu tam býva a druhy sa odsťahoval a chcel by svoju časť domu dať do prenajmu. či je to možne???? DAKUJEM

lienocka235
2. júl 2009

podla mojho názuru musí byt na to suhlas vsetkých vlastníkov /pokial je stavba uvedena na jednom LV a nema samost. supisne cislo/
zaroven netreba zabudnúť na to ze pri prenajme je potrebne aj prihlasit sa na danovom urade ako prenajimatel

možné to teda je ale so suhlasom vsetkých vlastníkov..

simona55
2. júl 2009

ahoj erika, noja si myslim ze toneni mozne ,a ani toneznie dobre ze sa mam delit o svoje s cudzimi ludmi .viem ze aj ti tam mas svoj diel ale cudovala by som sa keby ten druhy to dovolil. mala som taky topodobny pripad chcela som kupit dom ale v tom dvore bol este jeden dom bol to vlastne dvor dvoch bratov a pred stavsi ze ta jedna nam chcela predat svoju cast a ten druhy ze nie ze on stim nesuhlasi ze on si svoju cast udrzi a pritom su k tomu domu 2 vlas.listy a vsetko po2krat plin.hod. vod, atd.... apred sa sme honemohli kupit. a pritom toboldom na zrutenie.ze vraj este pockaju do eura lebo ze bude mat vetcsiu hodnotu.to bolo v novembry .iba tolko. ty by si byvala s cudzimi ludmi? pozdravom simona.

erika3011
autor
2. júl 2009

Dakujem vám baby za radu, nejde o mna, kamoška potrebovala poradiť lebo nevie inak "vyhnať" manžela z domu..tak chcela skusiť toto..tri roky na majetkove konanie nechce čakať a sním inak nepohne. Ešte raz dakujem 😉