Najprv bábo, potom svadba. Má to niekto tak zariadené?

megie
13. feb 2007

Má to niekto aj takto zariadené??? že "zamiešate" bábo a nestaráte sa kedy bude svadba? Napríklad keď bude mať bábo rok - dva a budú na svadbu peniažky? ďakujem za odpovede 🙂

lucillienka
25. mar 2008

no ja sa za mesiac vydávam 19.4...a celé sme to zorganizovali za 3 týždne..haha....a zakazala som si akúkoľvek paniku....takže mám pocit že pohodička pohoda....

horajda
3. apr 2008

my sme sa tiez takto rozhodli,cakame babo v novembri a svadbu si spravime ked sa nam bude chciet kedze teraz by to bolo velmi komplikovane,sme totizto v UK a bejby uz porodime na SK 😀 ale lubime sa velmi velmi!!!A co je najdolezitejsie aby sa dvaja ludia lubili a vychovalali aj bejby v takejto krasnej laske! 😵

zuzitka
4. apr 2008

my mame uz 2rocneho syna.... a svadba sa ani neplanuje..... 😵
skor planujeme druhe bejby 😅

livka299
4. apr 2008

My sme sa brali na maleho 1. narodeniny 😀

emjee
21. dec 2008

londyncanka • 3d • 19. dec 2008 o 23:40
Chcela by som vediet ci maminy co maju deti a mali svatbu az po ich narodeni ci sa necitili hlupo v bielych satach s "materskou skolkou" pri sebe.Ono kedysi bola svatba narychlo kvoli tomu ze bola baba tehotna.Dnes to je inak.Nechcem mat svatbu na urade,stale snivam o romantickej svatbe v kostole,biele saty,rytier na bielom koni nemusi byt.staci BMV.

kikina30 • 1d • 19. dec 2008 o 23:57
Ahoj londyncanka. Za seba nepoviem ale moja suseda sa vydávala tohto roku v septembri a máju už skoro dvojročnú slečnu ktorá bola na ich svadbe s nimi. Mala nádherne biele šatičky ako jej mamka a šla z mamkou aj ku oltáru. Je to ich spoločná dcérka a svadbu sa rozhodli mať až teraz. Mne to pripadá úplne normálne. Dnes sa to už nosí Obrad inač mali nádherný, mala im hádzala lupene ruži keď šli k oltáru. Som si aj poplakala od dojatia

londyncanka • 3d • Včera o 00:08
Ked sme v sept.na slovensku krstili dvojicky,tak kukal na nas farar karavym pohladom ze nie sme este zobrati, ze zijeme v hriechu,ze patrilo by sa uz mat svatbu.Ale aj taka mala svatba daco stoji a momentalne mame velke vydavky.Ale asi za 2roky,ked budu chlapci starsi.

kikina30 • 1d • Včera o 00:22
Londyncanky kašli na farara a reči. Už minuli sa tie časy keď papier bol dôležitejší ako človek. A cirkev by už až príliš chcela diktovať mladým. Každý ma svoje svedomie a vedomie, a deťom myslím je teraz fakt jedno či ste viazaní papierom alebo cirkevným obradom. Hlavne že ste viazaní láskou a kedy budu formality to je už v dnešnej dobe myslím jedno. Prajem ti veľa šťastia a aby vám to vydržalo

londyncanka • 3d • Včera o 00:51
Tiez sa blbo citim,ked moji 4 chlapi maju take iste priezvisko a ja ine.Uz si aj zarty robim,ze na svadobnej fotke nebudem mlada nevesta,ale vraskava starena!Jasne,laska je hlavna,ale tiez slub pred bohom,taka symbolika,aby som mala potom muzovi co vycitat ze ved slubil pred bohom.

kikina30 • 1d • Včera o 01:00
Aaale neboj Boh určte vidí že to obaja myslíte vážne a svadba bude určite keď ešte budeš kvitnúť a voniať
Priezvisko nie je všetko a čo deti rozvedených rodičov? Tam pri opätovnom zväzku nie je tuším povolený cirkevný obrad. Myslím to tak že keď žena sa rozvedie a chce sa potom zase vydať a v kostole, civilný je menej pre boha platný?

mirka414 • 1d • Včera o 07:53
ja som bola prestastna,ked moja dcerka bola za druzicku...bolo to nadherne.my sme zatial sobaseny len na urade,v kostole si dame,az po druhom dietatku a na SK.

londyncanka • 3d • Včera o 08:57
My tiez chceme na SK.Som starodavna v tomto,ze svatba ma byt v meste nevesty a tiez viem kde co a jak a tu v UK by nas draho vyslo a v Polsku to uz vobec nepripada do uvahy.Moji 3 budu v mini oblekoch a budu mi drzat vlecku,alebo radsej nie,nechcela by som s holou ritou skoncit a s hanbou na cely svet

mirka414 • 1d • Včera o 09:16
londyncanka ja som mala tiez iny uces,ale moja malinka sa mi pohrala vo vlaskoch a bolo to parada vydrzala ani nie 2minut.ale mne to nevadilo podstatne bolo,ze sme bol vsetci traja pokope.

libka1 • 1d • Včera o 09:25
Myslim ze pohodka tie biele saty... Aj tak sa vzdy najde niekto kto ta ohovori aj ked budes v ruzovych Hlavne aby si sa ty dobre citila a tie deticky na svadbe to moze byt velmi mile... Len tak pre info a mozno trochu od veci, ale myslim ze uz to nie je dnes take prisne s tou cirkvou...
Ja som evanjelicka, manzel katolik. Zosobasili sme sa minuly rok s 2 svedkami na úrade. To som uz bola 2 dni tehotná, takže sme sa museli brať Tento rok sme malickú krstili v katolíckom kostole a jednou cestou nás aj zosobášili... bez problémov... najprv 20 minút sobáš, potom 20 minút krst Veľmi sa mi to páčilo a som rada že sme to takto urobili Manzelova rodina je veľmi veriaca, teda cast a tiez sa im to páčilo Navyše keďže ja moc kostoly nenavštevujem, tak som deň predtým farárovi povedala že ja vôbec nebudem rozumieť čo sa na obrade deje (na ponaučenia som nemusela chodiť), tak všetko čo robil a popisoval vlastnými slovami aby mi bolo jasné o čom je reč Klobúk dole pred ním, bol strašne moc super!!!! Nikdy som si nemyslela že sa raz vydám v katolíckom kostole tak že sa mi to bude celé páčiť

bihan • 1d • Včera o 09:27
Celkom mi nedochádza význam krstu v tvojom prípade, ale neva

Podľa mňa je to dnes úplne bežné, že sa berú ľudia, ktorí už majú deti (aj keď väčšinou sa nedostanú na také vysoké číslo )...osobne mi to príde hrozne milé, keď je dieťa už na svadbe rodičov, aj keď pre mňa bolo dôležité, aby sme boli najprv manželia a potom rodičia.

Tu máš o tom 4 strany
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

libka1 • 1d • Včera o 09:30
Prečo Bihan? Rada dovysvetľujem.

bihan • 1d • Včera o 09:31
To patrilo londyncanke

libka1 • 1d • Včera o 09:34
Aha, sorry, lebo u nas keby bolo na mne tak pockam, ale nechcela som vyvolavat zbytocne hadky ked napr. babke tak na tom zalezalo.. mna to nestalo nic a ona je stastna ako blcha, v konecnom dosledku sa aj tak ditko rozhodne ako dalej... viest k viere ju mozu akurat tak krstna mama a tato, ja jej v tomto moc nepomozem

londyncanka • 3d • Včera o 11:03
bihan nedochadza ti vyznam krstu v mojom pripade a to uz preco???

londyncanka • 3d • Včera o 11:08
Tiez sme rozmyslali urobit svatbu spolu s krstinami, ale otec mi zomrel 3.10.2007 tak o svatbe sa ani neuvazovalo, no a tiez krstiny sme urobili na poslednu chvilu,stvrtok prisiel napad, v sobotu boli krstiny a v pondelok sme leteli spat do anglicka...Okrstili sme deti pre to,ze chceme aby bol ako my katolik, a aby keby sa nedajboze nieco stalo aby neskoncil na smetisku...Myslim ze chapes preco rodicia krstia deti,alebo sa mylim?

londyncanka • 3d • Včera o 11:17
libka1 urcite keby som byvala na Slovensku svatbu by sme vystrojili uz po 1 dietati,ale tym ze zijem v zahranici sa vec komplikuje, moj je z Polska, to este viac zamotane a potom som znovu otehotnela...

chasencha • 1d • Včera o 11:40
londyncanka ani ja nie som vydata,zijeme spolu,lubime sa a nasu dcerku... boli otazky ze to kedy som sa vydala ale tak pardoooon,nepatrim medzi takych konzervativnych ludi co sa sobasia len kvoli tomu ze zena caka dieta...potrebovali sme peniaze na ine veci a nie na svatbu a najblizsie 2-3 roky sa o svadbe ani neuvazuje...myslim si ze papier je zbytocna vec...tot moj nazor

londyncanka • 3d • Včera o 11:58
chasencha....rozumiem ze ludia co nie su zobrati a maju deti sa rovnako lubia ako manzelia...ja by som vsak nechcela zit ako slecna do smrti...proste svatba sa mi zda ako samozrejmost, je to pekny obrad ,slub sa zlozi (o dodrzani to uz je diskutabilne v niektorych pripadoch) rodina sa stretne, casto sa clenovia rodiny prvy krat stretnu a tiez je to pekne mat muza a nie len priatela....

chasencha • 1d • Včera o 12:02
londyncanka ja chapem,ale ked uz mas dieta,slecna uz nie si,teda aspon tak mi to bolo povedane,aj ja som sa vsade pisala ze slecna a zprdli ma ze uz nie som
svadba je pekny obrad ale nejako to nesuri,raz urcite,do 10 rokov,smejeme sa na tom ked sme napr spolu u doktorky malej ako vcera a doktorka povedala ze manzel moze kludne prist po lieky alebo takto,sranda a my sa len pousmejeme a zmurkneme na seba

londyncanka • 3d • Včera o 12:07
Tu v Uk musim pouzivat titul Miss ,ako slecna a vydata pani Mrs.takze tu som furt slecna...a tiez niekedy sa citim blbo ked hovorim o mojom a poviem moj boyfriend a nie husband - muz...a tu 3 deti v zavese...

mikalove • 1d • Včera o 12:11
moji rodičia sa brali ked ja som mala 2 mesiace,mama ma odbiehala kojiť zo svadby,normalne ma nepozvali

londyncanka • 3d • Včera o 12:14
taka drzost, ale vsak co sa stazujes, mama odbiehala od svatby aby aj ty si cez mliecko dostala tie pochutky

londyncanka • 3d • Včera o 12:17
Moja mama bola v 3 mesiaci tehu ,cakala sestru ked sa vydavala.Aspon mala pekne okruhle licka, cistu plet, a lesknuce vlasy...

bybi • 1d • Včera o 12:19
londyncanka my sme tiez v Uk, tiez nie sme zobrati a mame malu Svadbu jedneho dna planujeme, ale zatial nevieme kedy. A preco hovoris boyfriend a nie partner? To uz znie tak, ze mate dieta ale nie ste zobrati este Moj kym sa mala narodila bol boyfriend, teraz je partner

londyncanka • 3d • Včera o 12:21
Pouzivam oboje...ako mi pride na jazyk....ale skor toho boyfrienda, ale dam sa poucit a budem pouzivat len partner...dik za tip...

bybi • 1d • Včera o 12:26
Neni zac Je to sice len slovo, ale u nich to je velky rozdiel

londyncanka • 3d • Včera o 12:27
Baby mrknite na tuto temu, velmi sa mi paci, je zaujimave ze sme slovaci a skoro kazdy ma iny obycaj
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

zuzana29 • 1d • Včera o 15:28
aj ja zijem v uk, mam bejby a mam len partnera. manzel bude az ked sa straaasne budeme nudit.potom zacneme vybavovat svadbu. deti naskor, a potom nepodstatne veci... /samozrejme hovorim za seba/

bihan • 1d • Včera o 15:39
londyncanka, o tom krste som hovorila kvôli tomu, lebo morálne vám neprekáža priviesť na svet tri deti bez toho, aby ste boli zosobášení (a teda žiť v hriechu), ale pokrstiť ste ich dali , tak mi občas u niektorých ľudí uniká zmysel celého cirkevného aktu, ale to by bolo asi na inú tému.

Každopádne moja sesternica sa bude čoskoro druhýkrát vydávať, teraz už s dcérkou a druhýkrát v bielom... osobne na tom nevidím nič nezvyčajné.

emjee
21. dec 2008

londyncanka • 3d • Včera o 16:07
bihan mas pravdu ze zijeme v hriechu som si toho vedoma,ale deti nemusia zit s hriechom s ktorym sa rodia.Ja som mala krstiny ako 17rocna,otec bol komunista,mala som krst na urade a ked som vyrastla tak som sa dala pokrstit,prijimanie aj birmovku mam tiez.Nikdy nie je neskoro a v dnesnej dobe je cirkev dost tolerantna.

majcik • 1d • Včera o 23:11
Hm... zaujimava tema.
Ja osobne som konzervativna (zabite ma ), ze najprv svadba a potom deti, aj z praktickeho hladiska to ma svoj vyznam, ale nielen preto, ja to tak povazujem za spravne poradie a moj manzel tiez.
No zazila som nedavno taky sobas, ze medzi nevestom a zenichom sedel ich cca 5-rocny syn a dalsie dieta uz bolo na ceste... bolo to netradicne, zaujimave, no neviem, ci by som to tak chcela. Ja som zastancom tradicnej rodiny a tradicneho postupu...

Londyncanka - krst na urade?? Tak s tymto som sa este nestretla Snad uvitanie do zivota, nie?

Nechcem sa niekoho dotknut, ale niekedy mam pocit, ze dolezitost a vyznam krstu je nespravne chapany ... Krstom sa predsa clovek vclenuje do cirkvy, prijima prvu a zakladnu sviatost, stava sa Bozim dietatom a prebera na seba zodpovednost a zavazky, ktore z toho vyplyvaju. V pripade maleho dietata sa za to zarucuju rodicia a ti by mali ist dietatu prikladom. Preto otazka ohladom sviatostneho vysporiadania vztahu rodicov krsteneho dietata je podla mna na mieste ... no a teraz ma fakt uz zabite

londyncanka • 3d • Včera o 23:34
to nic,ze tu vianoce,budem zhovievava majcik.Aspon moja sestra s muzom ako krstni rodicia su dobrym prikladom pre nic.Maju sobas a deti az po nom.Ver majcik,ze nechcela som to tak naruby,ale co sa stalo sa neodstane.

majcik • 1d • Včera o 23:38
Dakujem, londyncanka

Tak jasne, kazdy sa moze pomylit a nemusi mu vyjst zivot tak, ako si to predstavoval, sme ludia, robime chyby...
Podstatne je, ze to chces dat do poriadku ...

londyncanka • 3d • Včera o 23:53
No ved,baby tu pisali ze je to len papier,no pre mna znamena manzelstvo daco viac,resp.bude znamenat.

dari • 2d • Dnes o 00:06
ahojky,

vobec som sa necitila blbo v bielych satach a v zavese deti.... nam sa to velmi pacilo, len to bol teda strasny frmol

londyncanka • 3d • Dnes o 00:17
Snad ma deti pustia k slovu a poviem to Ano.To viem,ze bude frmol s nimi,uz len ich previezt lietadlom.Tak v sept.sme vsetci piati leteli na SK a veru mala som si dat upokojujucu tabletku a aj zvysok pasazierov.Jedna si odsadla od nas.

petka82 • 1d • Dnes o 00:34
Ja na tom nic zle nevidim. Apropo moj manzel je tiez z Polska. Teraz sice zijeme vo Warsave ale pred tym sme zili niekolko rokov v Uk. Aj maly sa nam tam narodil.
Momentalne planujeme cirkevny sobas na Sk aj s celou rodinou. V uk sme mali len civilny sobas a to hlavne kvoli tomu ze mojmu muzovi na tom zalezalo aby sme boli rodinkou kym sa maly narodi. Mne by to nevadilo pockat az do toho cirkevneho ale trochu by mi bolo luto prave tych priezvisk. Takto mame vsetci jedno priezvisko.
O inych ako bielych satach na svoju svadbu ani nepomyslam. A komu to bude vadit nemusi na nu ani chodit....

gangulienka • 1d • Dnes o 09:09
ja som napr. stale snivala o svadbe aj s mojimi detmi....mne to prislo straaasne super...snazili sme sa s vtedy este priatelom o babo a nedarilo sa a mne po roku tak prislo ze by som sa chcela vydavat...a ze nie tehotna tak sme zacali planovat svadbu a odlozili snazilkovanie...a vydavala som sa v 4 mesiaci 🙂

londyncanka
21. dec 2008

gangulienka tak ti to vyslo,bolo babo na svatbe.petka82.Aj nad takou moznostou sme uvazovali,ale rozhodli sme sa pockat.Ja by som sa ani v inych ako bielych satach nechcela vydavat.Petka a ze odbocim od temy,ako sa rozpravate s muzom?Ja som sa polsky naucila. A ty?

stvura
22. dec 2008

Inac odporucam najpr babo a potom svadbu, je dlhsia materska dovolenka...xixi. Clovek si to uvedomi az ked na materskej je, ze mohol mat namiesto 28 tyzdnov 37 tyzdnov.

samayka
23. dec 2008

ahoj kocky.

tuto temu som nasla uuuplne nahodou 😎 s drahym sme mali v plane vziat sa buduce leto, ale prisla nam do toho takaaaa krasna udalost ako babuliatko. svadbu som samozrejme rozhodnuta odlozit - nakolko rodit by sme mali v juli... skor to urcite nechcem a neskor je casu dost.. neriesime to, sme spolu stastni aj bez papiera a obradu...

zaujala ma tu jedna vec - stvura - akoze ked som slobodna mamina tak mi socialka plati 37 tyzdnov??? smrtelne vaaazne???

tribitka
23. dec 2008

samayka, ked si slobodná mamina, tak más nárok na 37 týždnov materskej.....
aj ja som to ešte využila.... 😀 😀

anavi85
27. dec 2008

caute,ani my sa nebudeme brat, aj ked by to drahy chcel, ale ja nuchcem zazivat stres pocas tehotenstva...myslim, ze by som si to aj tak neuzila, ved tie nevolnosti a vadia mi rozne vone... a ked to bude fungovat aj za take tri rocky tak nemam ziadne namietky 😀

leri
27. dec 2008

ahojte, my sme sa o babo snazili vyse pol roka a svadbu sme neplanovali ani neplanujeme, vsetci sa tesime, dohodli sme sa, ze ak nejaka bude, tak az za par rokov. my sme spokojni, ale priatelovi rodicia z toho robia dost velky problem a beru to ako hotovu katastrofu.........tazko sa to vysvetluje, ze je to len nasa vec a ze tym ze budu vyvijat natlak nas nijako neovplyvnia.............ja sa budem vydavat ked ja budem chciet a nie ked si bude niekto mysliet, ze by som mala 🙂

sasrnka
27. dec 2008

Narok na 37 tyzdnov materskej mas az vtedy, ak nezijes s partnerom v spolocnej domacnosti. Myslim, ze sa tam podpisuje nejake prehlasenie. NIe je to tak? Mylim sa?
Tiez nie som vydata a ked som zistovala, tak som sa dozvedela toto... A ja nemam zaludok na klamanie, i ked toto by sa teda oplatilo 😉

sasrnka
27. dec 2008

Ospravedlnujem sa, ak to tu uz niekto pisal, ale necitala som celu diskusiu...

lopezka
28. dec 2008

ahojte,
tiez sa pridam 😉 s mojim drahym sme spolu uz 8 rokov......a nie sme zatial zobrati 😠 u nas s tou vynimkou, ze problem nie je v chlapovi, ze by si ma nechcel zobrat 😀 ale vo mne, mne sa do svadby nejak nechce 😝
viem, ze chcem byt s nim a aj dieta chcem jeho, ale ta svadba mi naozaj nepripada nejak dolezita, aspon zatial nie 😅 najskor som chcela, aby sa pritrafilo babo a potom snad aj svadba 😠 ....babo zatial neprichadza, ale drahy ma uz nahana 😀 😀 😀 tak ja si ho teda zoberiem 😀 😅 😉 termin este nemame, ale hadam niekedy buduci rok na jar 😉

inak moja najlepsia kamoska sa vydavala, ked mal jej syncek 1 rocik ............a dokonca moja vlastna sestra sa vydavala, ked mal syncek 3 roky a v brusku jej rastlo 2.babo 😅 .........ani jedna o nic neprisla a su spolu doteraz a stastni 😅

co sa tyka detajlov svadby, ja by som najradsej mala 2 svedkov a finito, ale drahy chce aspon najblizsiu rodinu, tak sa prisosobim...........ale mne by stacila taka svadbicka, ze obrad....nejaka hostina a dovidenia 😀 😀 😀
nikdy som netuzila po princeznovskych satach a rytierovi na bielom koni 😀 (som normalna ? 😀 )

katka2808
29. dec 2008

ahojte, co sa mna tyka, nevadi mi, ze sa nam najskor narodi dieta a az potom bude svadba. nechcem svadbu narychlo, za kazdu cenu, v nejakej nepeknej krcmo-restauracii, len kvoli tomu, ze nikde inde sa neda narychlo zohnat nic lepsie... chcem tam mat celu svoju rodinu, ale nechce sa mi mrznut v lahuckych svadobnych satockach v januari... preto sme to odlozili na vtedy, ked uz nase dietatko bude mat rok a bude jar, pripadne leto. citala som, ze dnes sa az stvrtina deti rodi partnerom, ktori este svadbu nemaju za sebou... 😉 nie je to uz nic zvlastne v dnesnej dobe.

samayka
29. dec 2008

ahojte kocky.

presne ste vystihli moje - teda nase pocity.. ja neznasam ked som stredobodom pozornosti a keby sme sa teraz mali brat tak by som len stresovala.. my sme sa s drahym chceli brat v lete - ale kedze rodime v lete tak si pockame.. ved bude aj dalsie leto a dalsie leto a dalsie leto.. moj priatel by sa velmi tesil keby nam k oltaru prstienky prinieslo nase dietatko...

sirinka
29. dec 2008

ja som bola zasadne za postup najprv svadba potom babo a tak sme aj urobili. a myslim, ze sme nic nezmeskali a myslim, ze ked niekomu vyhovuje postup opacny, tak je to tiez ok, ved je to vlastne celkom jedno...zalezi na uplne iych veciach 😉

katka2808
30. dec 2008

ahoj samayka, to by bolo nadherne, keby vam prstienky prinieslo vas dietatko, jeeeeeej 🙂

matinkam
20. jan 2009

Ahojte dievcata. Mam otazocku na kocky, ktore sa planuju vydavat az po narodeni babatka a po uplynuti nejakej tej doby, kym sa vsetko stabilizuje. Ja cakam chlapceka v juni tohto roka. Priatel by si ma zobral aj hned, len ja tiez nie som rada stredobodom pozornosti a bol by to pre mna a pre krpceka zbytocny stres. Zaujima ma ta dlzka materskej. Uvadza sa, ze je 37 tyzdnov materskej, ale zevraj musite podpisat nejaky papier, ze zijete sama. Co teda nezijem, kedze sme minuly rok kupili na polovicu novy bytik. Tak neviem, ako sa to kontroluje, a ci to teda berie niekto do uvahy. A viete potom, ako a kam zahlasit priezvisko babatka, ak chcete, aby nosilo priezvisko jeho otca? Dakujem za odpoved.

petra1985
20. jan 2009

my sa vezmeme tiez az ked sa babo narodi.. nechcela som pocas tehu lebo ho neznasam velmi dobre.. tak si to uzije aj babo aj my..a teraz mame toho veeeelmi vela.. a hlavne vela vydavkov.. tak naco sa ponahlat 🙂 babo spoji dvoch ludi este viac ako jeden papier🙂

tribitka
20. jan 2009

martinka, áno dlžka materskej je ked si slobodná 37 tt....nemusíš podpísať nič, len na sociálku nedoručíš sobášny list a uvedieš v žiadosti, že si slobodná. No a na matriku musíte ísť s partnerom obaja, ak chceš aby malo jeho priezvisko, on tam podpíše papier, že s tým súhlasí... my sme toto riešili minulý rok... 😉

petra, súhlasím s tebou, naša malá má už 1 rok, svadbu chceme tento rok v septembri, aspon nám malá pôjde za družičku.... a pre nás je to iba formalita, nech máme všetci rovnaké priezvisko...... 😵

berus222
20. jan 2009

lopezka waw, vidim,ze nie som sama. tak isto sa moj drahy chcel brat a ja moc nie. chcela som mat jeho deti, zit s nim a tak, ale bez svadby a uz vobec nie strasna romantika, plno ludi,..... nakoniec sme sa zhodli, ze svadba bude. za 2 dni sme vybavili uplne vsetko tak, ako sme chceli. vsetci stresuju s pripravami, ked to planuju dlho. my sme sa brali po 6tich tyzdnoch po mojom "ano,zoberiem" a oslavili sme to babom 🙂 . takze som uz na svadbe bola tehu.
netuzila som po svadbe, ale ked sa na to tak naspat pozeram, asi je to jednoduhsie, ked sme svoji. uz len kvoli tomu, ze moze za mna hocico vybavovat manzel (posta, banka,...).

matinkam
20. jan 2009

Tribitka, dakujem za odpoved. Dufam, ze ked pride na lamanie chleba, bude to naozaj take jednoduche 🙂

veronikap
20. jan 2009

my sme sa brali presne na prvé narodeniny našej malej ... náhodou to bola sobota, tak sme si povedali, že okrem oslavy bude aj svadba 🙂 a u nás to bola tiež viac menej len formalita, nech sa aj ja volám rovnako ako ocino s malou 😝

betty111
20. jan 2009

ahojte
ja a moj snubenec sme spolu uz 6 rok a cakame spolu babo chceli sme sa vziat ale babo nam to prerusilo no nic nevadi aj tak sme stastny ze budemem mat babo nevadi nam proste ze svadbu budeme mat o taky rok alebo dva je to uz predsa fuk hlavna vec je ze nech dieta bude zdrave vsak???

matinkam
22. jan 2009

Dievcata ahojte. Tak prave som sa dozvedela, ze to s tou dlhsou materskou pre mamicky, ktore su slobodne, avsak maju partnera, s ktorym ziju v jednej domacnosti, vobec nevyzera ruzovo. Zevraj po tych 28 tyzdnoch možete soc.poisťovňu požiadať o ďaľšiu materskú do 37 týždňov ale je to veľmi komplikovné, nasa tetula z financneho to prezistovala, zevraj musíte preukázať že ste sama, že Vám nikto neprispieva na výchovu, v rodnom liste nemože byť uvedené meno otca a ešte kopu potvrdení a prehlásení. Cize v mojom pripade, ked chcem, aby dieta nieslo priezvisko svojho otca, je to "pase".

ivanka821
22. jan 2009

My sme s priatelom spolu 9 mesiacov a uz som v 17tt. 😀
Vobec neplanujeme sa brat a dokonca ma ani nepoziadal o ruku.
Nasi rodicia sa na vnucatko velmi tesia a vobec nikoho nezaujima, ci sme zobrati, alebo nie.
Ked bude chce utiect za inou urobi to aj ked si ho okruzkujem alebo nie.

kessiee
25. jan 2009

ahojte, v juni to budu dva roky, co sme s priatelom spolu, v decembri sme si robili testik a dnes je to takmer 14 tyzdnov, co sa tesime z rastuceho bruska a babatka v nom 🙂 u nas je spolocne spoluzitie v SR trosku komplikovane a kedze tu spolu chceme zit tak ako doteraz v zahranici, zosobasime sa zatial len na urade - asi tak o mesiac (ani zatial nemame presny termin 😝 ), a ked bude mat babenko taky rocik - dva naplanujeme si krasnu svadbu 🙂

babullka1
28. jan 2009

Ahojte my sme sa s mojim manzelom vzali po 5rokoch chodenia,dohodli sme sa ze babetko bude skor ako svadba a tak som sa vydala pred dvoma tt v 15tyzdni:Da som rada ze to tak je a ze nam to vyslo podla planov,aj ked si skoro vsetci mysleli ze sa berieme len koli tomu ze som tehotna:D