Najprv bábo, potom svadba. Má to niekto tak zariadené?

megie
13. feb 2007

Má to niekto aj takto zariadené??? že "zamiešate" bábo a nestaráte sa kedy bude svadba? Napríklad keď bude mať bábo rok - dva a budú na svadbu peniažky? ďakujem za odpovede 🙂

sstefi
23. feb 2007

rainbow,držím palce nech sa všetko podarí.
Mne osobne tiež neprekáža,či má niekto svadbu pred alebo po narodení mimi,ale nechápem,prečo si každý myslí,že na tú svadbu bude viac peňazí po narodení mimi. Ja som vydatá 3roky a zatiaľ nám všetko vychádza podľa "plánu".

megie
autor
24. feb 2007

sstefi, no preto, lebo to hovoria babenky, čo chodia na strednú alebo tak a teraz nemajú VOBEC žiadne peniažky, takže neskôr, ked pôjde mimi do škôlky a oni budú robiť alebo tak, tak potom už niečo ako tak bude... 😉

nikusska11
24. feb 2007

baby neviete poradit ako rychlo otehotniet.uz sa o to pokusame dlho.

aké sú prvé príznaky.meriam si BT.a jeden den som mala 36,7 a potom o niekolko dní 36,2.a to v sterde cyklu.A bolo mi zle tri noci z nicoho nic na vracanie,musela som sa premahat aby som nesla vracat.Som tehotná????

evinah
25. feb 2007

Caute kocky, aj my cakame mimi o nejake 2 tyzdne a nie sme zobrati..Rozmyslala som kedy je potom najvhodnejsie mat svadbu, ale ako citam vacsinou sa zhodujete najskor nejaky rocik po narodeni..Bude sa to dat zvladnut?Ale tesim sa, ze budem mat vlastnu krasnu druzicku. 😀
A kocky, ktore ste sa uz vydali nemali ste obcas problemy na uradoch, alebo u lekara vysvetlovat, ze dieta je vase aj napriek tomu, ze sa vola inak ako vy (po otcovi)..

froschka
26. feb 2007

ahojte ja sa k vam pridam. Dietatko sme velmi chceli a aj sa nam zadarilo a to hned dvojnasobne. O svadbe sme sa rozpravali a viem ze si ma milacik chce vziat...sice sluboval ze kym porodim bude svadba ale cim dalej tym viac som nazoru ze vydavat sa narychlo len koli proezviskam deti je hlupost.
Aj ked moji rodicia mi pekne vedia skopat sebavedomie ale to je jedno. Ja som stastna tak ako som, mam priatela ktory ma miluje a bude milovat nase deti a svadba bude nasa vytuzena vysnivana taka ako sa patri.A najkrajsie na nej bude ked nam drobcekovia prinesu obrucky 😵

megie
autor
26. feb 2007

Ano, to bude zlatunké, dvaja rovnaký drobci s vankúšikmi na obrúčky 🙂 😵

nathalie111
26. feb 2007

a neviete,ako je to v pripade,ze ma mala moje meno a v rodnom liste je zapisany jej tato,s korym sa o par mesiacov budeme brat?
co vsetko treba vybavit,aby sme mali vsetci traja rovnake priezvisko?? 😵

sstefi
26. feb 2007

Nikusska11,hlavne sa tým nestresovať a milovať sa pre potešenie 😵 a nie z povinnosti 😝 .Ono to príde,keď to najmenej čakáš.Držím palce,aby to čím skôr vyšlo. 😉

sstefi
28. feb 2007

Rainbow,mohla by si sa nám aspoň v skratke pochváliť,ako prebiehala svadba.

megie
autor
25. apr 2007

ahojte, som tu po nejakom čase a už neriešim túto tému len teoreticky 😀 Bábo sme síce počali pred svadbou, ale narodí sa už do rodiny (s papiermi) 😀 Máme na vybavovanie 3 týždne, tak dúfam, že to zvládneme, svadba je 12.5. Sálu, koláčiky, obrúčky máme vybavené. Šaty skúšam vo štvrtok. Oznamká ešte nie sú, myslíte, že to stihneme? 😅

tinax
25. apr 2007

megie, ked budete chciet tak urcite stihnete. 😉 Ved mas kopu veci uz vybavenu. A kde to budete mat?

megie
autor
25. apr 2007

Chceli sme v kostole, ale tam nám povedali, že najskôr 15.júla, čo je fakt "neskoro". Nie sme až tak nábožní, ale páčilo by sa nám to v kostole. Nuž pán farár nam nevyšiel v ústrety a ani kapucíni - nemajú čas. 😒 A mimo Pezinka to nechceme robiť, je to dosť na rýchlo, termíny sú obsadené, odhliadnuc od toho,ž e tam treba mesiac tej prípravy...
Ja len dúfam, že to dobre dopadne... 😵

tinax
25. apr 2007

megie urcite to dobre dopadne. Hlavne to treba brat s kludom. Teraz je najdolzitejsie babo. 🙂 A planujete malu svadbu? Nemali ste v maji problem s miestnostou?

megie
autor
25. apr 2007

hej, malú bude nás len 20. Mne sa to tak aj páči (odhliadnuc od toho, že ani nemáme moc peňazí 😀 )Ja som nikdy nechcela svadbu so 100 hosťami. Aj 50 mi príde vela. Ani nie. Robím na SOU (škola) na ekonomickom, tak som si vybavila klubovňu. Myslím, že podniky by už boli zajednané a nemali by sme kam ísť. Ale takto je to v poho...

Inak, je sranda, ako beháme z témy do témy. Ale je to správne, o istej téme sa má baviť v danej teme...

Ty si vydatá? ak hej, akú ste mali svadbu, koľko ste vybavovali? 😉

tinax
25. apr 2007

ja som vydata a mali sme 25ludi (aj s nami). Vybavovali sme cca 2 mesiace ale len preto lebo sme mali cas. Nemam rada velke svadby (rok pred nasou som bola na 2 takych - brrrr)a ta nasa bola super. S kazdym som bola a zabavili sme sa do rana do piatej.

megie
autor
25. apr 2007

No, tak to si mala super. 😉 Máme spoločne radi malé svadby 😀 Aj ja si myslím, že čím menej ľudí, tým viac si to užiješ a môžeš sa každému venovať...
Ked máš 100 ludí ani nevnímaš, koho tam máš, a pri stole ani nedovidíš na koniec...nieto aby si s každým hodila reč. 😎

tinax
25. apr 2007

presne tak. A hlavne sme tam chceli mat najma kamaratov a iba naaajblizsiu rodinu. Nepotrebujem tam tetu, uja.... ktorych som posledne videla pred par rokmi. 😝 A tie 2 svadby ma uuuplne presvedcili. Mladomanzelov som poriadne ani nevidela. 😖

megie
autor
25. apr 2007

To hej...

Aj my máme LEN najbližšiu rodinu, rodičia, súrodenci, 4 babky, jedni krstní, druhí krstní a to je všetko. Ja sa s mojim ujom a priateľ so svojim vídame celkom často, ale bolo by to moc finančne. Spolu o 7 ľudí naviac... Takže len takto. Ale im to nevadí, pozveme ich na druhý deň k nám, na grilpárty. 😀

tinax
25. apr 2007

megie tak Ti prajem aby vam to vsetko dobre vyslo. A vyber si pekne saty, ja som mala inak saty s PK.

megie
autor
25. apr 2007

Fakt? Z Pezinka? A možem vedieť aj odkial? (či to sa tu asi nemôže pisať? 🤐 )
Dakujem. 😵 😉

barborka17
25. apr 2007

ahojte,tak aj ja sa zapojim.
my budeme s mojim macikom 1.jula oslavovat 10 rokov.z tychto 10 rokov spolu 8 rokov byvame, sme si prvy vo vsetkom🙂)) a v polovici oktobra budeme traja🙂,velmi sa na to tesime a potom,niekedy v july,auguste 2008 budeme mat svadbu, vsetci traja.presne preto,aby sme si to vychutnali do sytosti🙂)).
ten papier by sme ani nepotrebovali, ali kvoli bejbinku hej, aby sme mali rovnake meno a tak.

ivanka592
30. jún 2007

ahojte baby aj u mna to asi bude tak ze najprv budu babatka a tak svadba

moncika15
17. mar 2008

ahojte 🙂 ,mi to mame vyriesene presne tak ako pise megie 😉 . na svadbu sa este cecitime ale na babo uz ano 😀 😀 😀

gianni
17. mar 2008

ahojte,aj ja sa pripojím,ja a priateľ sme spolu 9 rokov,koncom júna čakáme bábo a svadba no neviem,potom uvidíme,zatiaľ nám to nechýba,ale určite by som sa teraz keď som tehotná nevydávala len preto že musím,človek musí vedieť že je ten správny čas,každý to cíti ináč a inokedy,

moncika15
18. mar 2008

😨 ze "cecitime" pardon necitime 😀 (teda ja by som sa aj citila ale o tom potom 😝 )

montinka
18. mar 2008

ahojte aj ja sa k vam pridam. hm sme s priatelom vyse troch rokov a tiez cakame babo no na svadbu zatial ani nemyslime. na co? ved je tolko parov ze maju deti a nie su vzati. na co? nepotrebujem papier aby som vedela ze sa lubime a ze sme spolu stastni.

karolinkafe
20. mar 2008

ahojte. U nas to asi tiez bude tak, ze najskor babo a az tak svadba. Ja by som teda aj chcela 😉 ale moj mily sa do toho nehrnie tak respektujem. Pre vysvetlenie, on uz raz zenaty bol 🙄 a dopadlo to katastroficky, tak je z toho uboziatko asi ztraumatizovany 😅

majula009
21. mar 2008

No toto je dobrá otázka. Mńa zatial nikto o ruku nepožiadal ☹ , aj ked sa vravelo dááávno ešte pred otehotnením že ak otehotniem si ma hned vezme...a do dnes je nejako ticho....Ale po pravde povedané vždy som chcela mať svadbu v lete a teraz budem rodiť v lete a neviem si predstavit vydávať sa s takým big bruškom... 😀 Hádam po nejakom čase ked aj pochudnem si ma vezme.....

bystricanka
22. mar 2008

ahojte...karolinkafe. Ja som mala tiež rozvedeného. A aj on povedal, že nikdy v živote. Že raz sa popálil a to mu stačilo. Lenže narodilo sa bábo, on obmäkčený 😀 a o 5 mes. rozhodol, že bude svadba. Tak teraz sme chválabohu zosobášení 😀
Inak ak Vám smiem poradiť, tak najskôr sa vezmite až potom majte bábo. Lebo z vlastnej skúsenosti viem, že vydávať sa s malým dieťaťom sa nedá. Predsa len dieťa má nejaký režim a tancovať a zabávať sa do ráno nie je možné. Nám sa svadba skončila o 18.h. 😒 Alebo už keď svadba, tak keď bude dieťa také dvoj - trojročné 🙂

weroni
22. mar 2008

no zienky ja neviem ale myslim si ze pri babenku sa svadba stiha dost divoko nie? 😅

k tomu kolko trvaju pripravy - my sme mali 50 ludi (a to bola fakt len ta najblizsia rodina 😅 ) a zbuchli sme to za cca 4 mesiace 🙂 troska menej 🙂