Najprv bábo, potom svadba. Má to niekto tak zariadené?

megie
13. feb 2007

Má to niekto aj takto zariadené??? že "zamiešate" bábo a nestaráte sa kedy bude svadba? Napríklad keď bude mať bábo rok - dva a budú na svadbu peniažky? ďakujem za odpovede 🙂

chruminka
29. jan 2009

ahojte aj my sme taky opacny 😀 ,sme s priatelom spolu uz vyse 7 rokov a uz ma aj pred tromi rokmi poziadal o ruku,ale ja som sa este na svadbu necitila....a tak sme sa dohodli,ze to spravime naruby....najprv babatko a potom svadba ked bude babatecko trosku väcsie a dohodli sme sa ze by sme to trebars spojili aj spolu s krstom.

kikica
29. jan 2009

ahojky my sme sa s mužom brali ked mal maly 9mesiacov aj to nas len tak napadlo a za 3 tyzdne sme boli svoji

kackabrcka
29. jan 2009

ahojte kocky, ja som mala svadbu 23.1. cize zajtra sme spolu 1 tyzden a babinko bolo s nami celu svadbu - v domceku z bruska.. cely den spinkalo ale vecer sa ozvalo aj ono 🙂)

leila2110
29. jan 2009

Ahojte baby, my to tiez tak planujeme.Teraz 28.02.mam termin a svadbu by sme chceli, tak o rok o dva.

scandya
26. apr 2009

baby moze vas partner vyzdvihnut rodny list na matrike aj bez nas, ked niesme zosobaseny? alebo tam musime oboja. potvrdenie otcovsta z matriky mame))
dakujem

smajli
27. apr 2009

ahojte :o) aj ja sa k vam pridavam, svadbu spravime,az ked sa babo narodi :o)))
ale ako tak citam scandyu... to potvrdenie otcovstva z matriky mate este skor ako sa babo narodi? lebo neviem co ma vlastne caka za vybavovanie veci...

jajkar
27. apr 2009

Ahojte kocky,
aj my sa budeme brat az buduci rok, alebo aj neskorsie.....ja nepotrebujem k stastiu a zdraviu papier..... 😉
A co sa tyka toho papiera, pred porodom trba ist na matriku aj s otcom a podpisat, ze je oec a dieta bude nosit jeho meno, inak bude v porodnici automaticky pridelene priezvsko rodicky, to uz som si zistovala.
Pekny den....

smajli
27. apr 2009

a uz len kusok sa spytam,na tuu matriku,kam podla trvaleho bydliska patrim ja ? a diky za info:o)

jajkar
27. apr 2009

Asi ano, my mame iba jednu, 🙂 tak to riesit nemusim, ale asi podla bydliska je to zaradene....

scandya
27. apr 2009

smajli- ano tam kde mas trvale bydlisko ty, lebo aj my mame tu istu situaciu, ze on nieje z rovnakeho mesta. chodte na matriku osobne ,potrebujete len obciansky preukaz.

Ja sa budem vydavat az ked budem mat dole skoro vsetky kila co som pocas tehu nazbierala-30kg ufffff

smajli
27. apr 2009

dakujem :o)))

scandya
27. apr 2009

🙂

juvimail
27. apr 2009

ahojte, citam tak o tych papieroch...a neviete niekto ako to je, ked sa otec k dietatu prizna, ale chceme detom nechat moje priezvisko? A s tou matrikou, co ked je 400km vzdialena ta moja? Mozeme ist aj na inu? Alebo moze tam ist niekto iny za nas?

smajli
27. apr 2009

netusim juvimail...
ja som sa uz raz vydavala....a som uz aj rozvedena... takze jedenkrat najprv svadba potom babo mi nevislo... 😒 ,tak to teraz skusam opacne:o)) najprv babo,a ked si budeme stale fajn rozumiet a babo bude narodene,tak sa vezmeme :o))) ale fakt to nie je pre nas dolezite :o))) 🙂

scandya
27. apr 2009

juvimail- tam sa vas budu pytat ake priezvisko bude nosit vase dieta, mozte si vybrat. ale s tymi 400km neviem, skus zalozit temu, baby tu vedia vsetko.
smaili- ja mam rovnaky nazor- najprv spolocne byvat, ked to klape tak dieta a potom papier 🙂

jankaw
28. apr 2009

Ahojte, my sme tiez najskor planovali babo, po troch mesiacoch snazenia som otehotnela a sice ja som sa vydavat nechcela, obaje sme uz rozvedeny, ale muz je taky "konzervativec" 🙂) ze to chcel aj na papiery, tak ked som bola v 16 tyzdni sme mali svadbu. Jedine co som mala podmienku, tak iba taku malu svadbu, isli sme po obrade na veceru s najblizsou rodinou, nechcela som ziadnu velku paradu...

ikke
1. jan 2010

zlatiiicko • Dnes o 20:04
Cawte kocky...Mam velku dilemu...s priatelom planujeme svadbu v septembri 2010,ale chceme sa snazilkovat uz aj o babo....a neviem co skor...a na svadbe nechcem byt tehotna...jedine tak v tych prvych mesiacoch...rada prosiiiiiiiiiim...

eloana • 1d, 17tt • Dnes o 20:12
Ahoj -to je tezke jsou holky co otehotni hned na poprve a jsou holky co maji nejaky problem a u sebe nebo partner a trva jim to treba nekolik let.Vzhledem k tomu ,ze asi jeste nevis do jake skupiny budes patrit, tak si musis sama rozhodou o prioritach

nadis.h • 12tt • Dnes o 20:15
Zlaticko no to je "těžká" otázka. Ale pokud mohu radit tak nevím zda by byla dobrá svatba právě v začátku těhu o kterém píšeš kdyby už tak takhle. Můžeš být vyjímka, ale taky nemusíš a může Ti být dooost špatně a můžeš zvracet první ligu. Tak nevím jestli by to bylo to pravé ořechové.
Jinak zbytek jak píše Eluš...

terinda • Dnes o 20:23
Ahoj, moje rada zní: snažte se až po svatbě (nebo o svatební noci) , hezky si ji užijete a nemusíš se hlídat

irsina83 • 17tt • Dnes o 21:26
zlaticko,
ja som chcela este pred svadbou ale moj mm povedal aby sme zacali az po svadbe aby som si mohla poriadne uzit svadbu a poriadne sa zabavit lebo nikdy nevies ze ci nahodou nebudes na rizikovom co sa vlastne stalo mne a som rada ze som si uzila svadbu a teraz v klude tehulkujem

zuzanockamt • Dnes o 21:28
aj ja by som zacala najskor po svadbe ... nemozes mat vsetko hned ... uzi si svadbu a potom sa do toho pustite

elise • 1d, snž • Dnes o 21:29
ešte máš možnosť že najskôr spravíte bábenko a ked sa narodí spravíte svadbu na svadbe tehotná nebudeš a budete mať drobčeka na svojej svadbe

bubulka722 • 1d, snž • Dnes o 21:35
To je teda dilema. Mať tak tvoje problémy...!

terinda • Dnes o 21:37
Dilema není nutně problém

jana3 • 1d, 27tt • Dnes o 21:39
zlaticko: A co tak presunut svadbu na skor? Vsak do septembra fura casu....

strouzek • 30tt • Dnes o 23:30
No to je teda dilema. ještě před 2-3 rokama bych řekla že bych se nikdy v životě nevdávala ani jako snažilka a už vůbec jako těhule. tak nějak jsem si na tom zakládala, v rodině všechny nevěsty byli vždycky pupkaté a tak jsem si snad už v pubertě slíbila že budu postupovat podle starý metody: svatba-snažení o dítě-dítě .. Dodržela jsem to, jela jsem jak podle grafu, seznámení, společné bydlení, svatba, dovolená, vysazení prášků....., dokonce jsem si do svýho pomyslnýho grafu dala i termíny, jakože do23 let vlastní byt, do 25 let vdaná, do 26 let těhotná a nebo že si dopředu spočítám pohlaví dítěte podle čínskýho kalendáře početí ..... a ouha sice mimi přišlo po svatbě ale přišel i potrat a pak kupa problémů a najednou můj graf byl v totálně v háji a vypadalo to podle názoru doktorů že si na další mimi počkáme mnoho let.

nakonec se tak nějak zdravotní problémy zhruba vyřešili a mohli jsme se snažit jenže mimi se nedařilo. v tu chvíli jsem se nenáviděla za svoje životní grafy a rouhání a záviděla jsem kamarádkám který o ničem dlouze nepřemýšleli a hupsly do toho bez rozmyslu. nemyslím tím že pořídit si dítě s prvním chlapem kterýho potkám u záchodků na diskotéce to ne ale prostě neplánovat si to trapně jako já že vysadím prášky na jaře, do 3 měs. budu těhule tudíž nám zase mimi vyjde tak nějak na konec zimy jaro .....

takže dneska bych řekla že kdyby šel vrátit čas tak se bez rozmyslu stanu hrdou snažilkou nebo těhulkou už před svatbou a klidně se vdávám s pupkem až pod nos protože radši být těhotná nevěsta než uplakaná vdaná paní která sice kouká na krásný svat. fotky kde je superštíhlá ale obrečí pak každý mimčo. v dnešní době není otěhotnění žádná sranda, čím víc člověk chce a plánuje si to, tím víc to nejde takže já bych prostě začla snažení teď a buď se povede a budeš těhulka nevěstinka s pupíkem nebo svatbu přesunete na dřívější termín a nebo se nepovede a pak o nic nejde ale pořád budeš mít těch pár měsíců náskok na snažení, protože až člověk fakt to mimi chce a fakt začne snažení přijde mu i měsíc neskutečně dlouhej.

Toť můj názor a myslím i názor mý kamarádky která postupovala se svatbou stejně jako já, vše naplánované ale na mimi už čeká několik let a čas jí utíká

tea333
30. jan 2010

Podla mna je dnes uz uplne jedno kedy bude svadba, ja sa budem vydavat v 14tt , lebo svadba bola naplanovana na april tak ci tak, a teraz sme to len presunuli na februar, nech sa zmestim do siat..
ale vobec by som nemala problem s opacnym poradim- dieta,svadba 🙂

sabiatko
3. feb 2010

tak my sme mali klasicky postup: zoznamenie, zasnuby, svadba, babo (teda to je este len na ceste). akurat sa to vsetko zbehlo pomerne rychlo... svadba za pol roka, babo za 4 mesiace po svadbe, ale pre nas casovo akurat 🙂

aknomis
11. máj 2010

ahojte. prosím vás o vaše skúsenosti, názory... ide o to, že s priatelom som už 4 roky, pred 2rokmi sme sa zasnúbili. teraz čakáme bábo, je plánované. o jedno sme prišli v júli 2009 v 6tt tehotenstva. teraz som už v 15 týždni. máme sa radi, staviame si domček, ale sme každý z iného mesta, asi 50 km vzdialeného. stretávame sa občas cez týžden - ked nám to práca dovolí a každý week od piatku do nedele. do podnájmu íst nechceme, lebo domček bude hádam do konca roka hotový a nechceme bývať ani u jeho a ani u mojich rodičov. už ked sme vydržali tolko, vydržíme.. aj to, že by sme sa zobrali by asi nič neriešilo, ostali by sme bývať každý u svojich rodičov - zatial..
svadbu plánujeme, ale chcem sa spýtať, aké sú vaše názory, či pred pôrodom, alebo "stačí" až po... či nie sú nejaké problémy, papierovačky, patálie navyše okolo toho, že nebudeme ešte manželia a budeme mat dieta..
možno táto otázka patrí hlavne tým, čo sa zobrali až po porode dietata, či by teraz už v takej situácii spravili inak, alebo to na situácii nič nemení...

usiko
12. máj 2010

mno...my cakame babo a svadbu nemame v plane najblizsie dva roky....

usiko
12. máj 2010

aknomis,

moji rodicia pred 31 rokmi mali mna, otec bol este zenaty s byvalkou, ktoa cakala "jeho dieta"....ale nie je jeho, podoba ziadna, okolnosti vselijake.....a moji rodicia sa vzali, ked som mala 2 roky....a nebol s tym vobec problem......

...teraz cakame babo a dufame, ze vsetko dobre dopadne, lebo teda mam uz 31 rokov a vobec sa nestarame o to, ake papierovacky budu......mozno bude treba podpisat o dva papiere viac, no ale co? ja osobne by som sa nevydavala tehotna...vypadalo by to, ze som sa posmykla a pre mna je to nepredstavitelne ponizenie./sorry, moj nazor/, kedze sme babatko planovali, tak toto ani neriesime...

brixina
16. máj 2010

Ahojte pridam sa aj ja. S priatelom sme 6 r spolu, v oktobri cakame prirastok, velmi sa tesime. Svadba sa spominala uz niekolkokrat este vlani , ale nikdy som to nejak vazne nebrala 🙂 a teraz ju uz vobec neriesime, dolezitejsi je nas krpec 🙂 Svadbu s bruchom si neviem dost dobre predstavit, tie stresy, atd...ani by som si ju neuzila poriadne 🙂 Jedina vyhoda slobodnej mamicky je asi ta, ze budem poberat matersku 9mesiacov namiesto 6......

aleangela
21. máj 2010

Ahojte mi sme s priatelom spolu 5 rokov.Svadbu sme planovali na jesen a potom aj babo.Cez leto sme si chceli ist este zarobit na domcek,ale teraz sa vsetko zmenilo.Ja som otehotnela a nechcela som na zaciatku o svadbe ani pocut ,proste sme sa s partnerom zhodli na tom,aby som si ju uzila aj ja.Teraz som v 5 mesiaci a rozhodli sme sa zase inak.Urobime si civliny sobas len s blizkou rodinou a za rok dva si urobime normalnu cirkevnu svadbu.Tiez sme od seba 70km vzdialeny ale priatel byva u mna uz dlho.Tak na jeho strane budeme mat civilny a potom na mojej cirkevny.dufam,ze sa nam to podari...a keby ,ze aj nie to nevadi hlavne je ,ze sa milujeme a tešíme na babo...

jenie123
23. máj 2010

Ahojte, tak s priatelom sme spolu 3 roky, najprv sme si zabezbecili byvanie a potom sa nam podarilo otehotniet.. Kedze som chcela vzdy svadbu trosku inu, vonku, volne posedenie, pecene prasiatko, museli sme pockat az do maja a to som bola v 33 tyzdni.. Este sme sa smiali, ze ma odvezu z obradu do porodnice a bude dvojita oslava.. 🙂 Ale vsetko dopadlo super, bavila som sa na jednotku, tancovala a vobec mi nevadilo, ze mam brusko, dokonca to bolo velmi zlate.. A svadbu som brala bez stresovania, lebo som si to kvoli malej nemohla dovolit.. 🙂

kosta123
24. máj 2010

Ja som chcela najskôr veľmi bábo,ale nakoľko sme nemali ešte to svoje bývanie/ bývali sme v podnájme/ tak sme museli počkať.Začali sme spolu bývať po 3 rokoch chodenia,neskôr sme si kúpili byt a začali premýšlať nad svadbou,dohodli sme sa na septembri 2010,ale túžba mať bábatko bola väčšia,nejako som nebrala tú svadbu tak vážne ako niektoré iné baby,ale začala som sa o to zaujmať a niektoré veci predbežne zajednávať,povedali sme si že sa začneme aj napriek tomu snažiť,a ked sa zadarí tak sa len svadba posunie skôr,no po 4 mesiacoch sa veru aj zadarilo tak sme svadbu zo septembra posunuli na február.Rodina aj priatelia vedeli o našich plánoch takže to bolo v pohode ale veľa iných,cudzích ľudí hovorilo že sa berieme len kôli tomu že som tehotná, a to sme spolu viac ako 6,5 roka,tak nechápem ako toto môže niekto hovoriť,ved sme už spolu žili len to nebolo na papieri,niekedy by sa mali ľudia viac dívať na seba a nie na iných,toľko môj názor.
A svadba je fakt len formalita,aj keď je to veľmi pekný deň,ale ja nevidím na našom vzťahu nič čím by nás svadba zmenila,ľúbili by sme sa zo svadbou alebo aj bez.
Ale keby nemáme svadbu na pláne tak by som sa len kôli tehotenstvu nevydala,musíš to cítiť že to tak chceš!

aleangela
26. máj 2010

kosta123 to maš tak ľudia sú iba ľudia,ktorí sa nudia a potom nemujú čo robiť tak len ohováraju.A to nehovoriac o tych starších.O mne sa toho tiez narozpravalo a este tusim narozprava.Ked sa kazdy dozveledel,ze som tehotna hned mi kazdy vravel,ze pocul,ze sa idem vydavat....tak to uz nechapem kazdy si mysli,ze ked je zena tehotna a neje vydata tak sa vydat musi.to ako keby bol taky zakon napisany....No ale ked to niekedy nevychadza tak nevychadza,a ako vravis,ked sa dvaja maju radi tak to nemusi byt na papieri.kolko takych bolo co sa koli tehu vydali a po roku,dvoch sa rozviedli...Ja som strasne rada,ze mam svojho milacika.On teraz maka aby sme sa mali dobre ked sa malicke narodi...