Najprv bábo, potom svadba. Má to niekto tak zariadené?

megie
13. feb 2007

Má to niekto aj takto zariadené??? že "zamiešate" bábo a nestaráte sa kedy bude svadba? Napríklad keď bude mať bábo rok - dva a budú na svadbu peniažky? ďakujem za odpovede 🙂

megie
autor
14. feb 2007

Aj mne priateľ raz povedal, že pre neho papier nieje až taký dôležitý a súhlasím s ním, napriek tomu, že sa určite chcem raz za neho vydať 🙂 😉

mamcaaaa
14. feb 2007

Aj ja som toho nazoru ze vztah dvoch ludi nie je len o tom papieri.
ALe ked uz som tehotna tak nech sa to malicke narodi do rodiny...

astora
14. feb 2007

mamcaaa
nemyslim si ze ked zena otehotnie a nevezmu sa hned sa dieta nenarodi do kompletnej rodiny ved svadbou sa len meno zmeni a dieta moze mat muzove meno aj ked este nebude par zosobaseny ja si nemyslim ze ako slobodna som s pratelom teraz manzelom bola rodina menej ako teraz ale je to vec nazoru 🙂
Prajem ti vsetko dobre aj babatku a nech sa vam svadba vydari

rainbow
14. feb 2007

ahojte kočky, tak ja sa vydávam na bud.týžden 😀 , zorganizovali sme to všetko za 2 týždne, a to sme spolu už 11 rokov a ja v 7. mesiaci 😀 , no a nám po 11 rokoch ide práve len o ten papier, aby sme mali spoloč.meno a miminko tiež. Problém bol v tom čo na seba, tažko sa zhána na takú velkú postavu 😀 , ale 20 minut štastie nerobí, a ja si na ceremonie nepotrpím, už len čakám kedy to bude za nami, tak mi držte palce

megie
autor
14. feb 2007

budeme rainbow, neboj... 🙂 PS:To by bola svadba presne podľa predstáv môjho priateľa 😀

rainbow
14. feb 2007

megie, my máme obaja na to rovnaký názor, takže je to bez konfliktov, len moja mama by chcela vidiet ako nevestu v bielych šatách, ale možno jej to niekedy splním.. 😉

megie
autor
14. feb 2007

rainbow a ty teraz nebudeš mať biele šaty??? (nemyslím tým nejaké princeznovské-korzetové, ale farbu...)

rainbow
14. feb 2007

nie, budem mat bledučký bežový kostým, taký tehotenský 😒

megie
autor
14. feb 2007

ano? ale veď aj to musí byť zlatunké 🙂 ako jahodková zmrzlinka 😉

mamik
20. feb 2007

Babulky, my sme sa brali skoro na deň na 10.výročie nášho zoznámenia. Náš syn mal 3 roky a svadbu sme mali s dvoma svedkami a troma deťmi v kaštieli. Bolo to super. Máme krásne fotky s detičkami. Náš malý si to všetko pekne pamätá a veľmi sa mu to páčilo. Osobne si myslím, že je to na každej z nás, ako si to predstavuje a ako sa s polovičkou dohodnú... Mne to nevadilo, že som "slobodná matka" (aj keď sme spolu bývali a všetko bolo ako keby sme boli manželia), skôr mi vadilo, že sa môj syn inak volá ako ja. A ešte to ak som niečo vybavovala za terajšieho manžela napr. po telefóne, tak to predstavovanie a vysvetľovanie že priateľka...
Inak som si všetko veľmi užila - tehotenstvo aj svadbu.

slucka
21. feb 2007

Ahojte nevesticky sucasne aj buduce 🙂 ja som sice otehotnela az 5 rokov po svadbe, ale tiez si nemyslim, ze je papier dolezity, hoci moja predstava o spoluziti bola a je, ze to ma byt zvazok manzelsky. Ale so skusenosti vo vlastnej rodine viem, ze ten papier zacne byt strasne dolezity, ked pride na lamanie chleba.

sue
21. feb 2007

Ahojky 😵 ja som bola tiež názoru, že papier nie je dôležitý...ale...napriek tomu, že sme teraz šťastné, zamilované a myslíme si, že žijeme s najúžasnejšími chlapmi na svete, nemusí to byť navždy tak...
Nevravím, že do každého vzťahu sa musí ísť s tým, že sa musí rozpadnúť... ale som za to, aby sa žena poistila...keďže väčšinou deťúrence ostanú v jej opatere, keď sa chlap rozhodne zutekať niekde inde...a potom žena s deťmi ostávajú bez prostriedkov...a ešte aj sa tým všetky vybavovania komplikujú...
Svadba nemusí byť honosná...stačia podpisy na úrade...len pre pokoj duše, keby niečo...
Som v tom skeptická a možno sa aj niekto do mňa pustí za to...ale radšej sa skôr poistiť ako neskôr banovať...

susika
21. feb 2007

ahojte. ja som tiež kedysi túžila po krásnej princeznovskej svadbe, dlhých bielych šatách a závoji. ale rokmi ma to prešlo, lebo každý špás niečo stojí a zažila som dve veľké svadby mojich sestier pred 4 rokmi.a ani teraz ked som zistila, že čakáme bábo, sa mi do toho akosi nechce. žijeme spolu, bývame, práve spme si spolu kúpili byt a vlastne sa tým papierom nič nezmení, akurát tak len to meno (aspon dúfam). ale tiež si myslím, že tým zväzkom tak akosi vznikne rodina. už teraz ked chodím na kontroly, sestrička nevie ako ma má osloviť či pani alebo slečna 🙂 mne to pripadá strašne smiešne 🙂 ale snád sa aspon tých bielych šatočiek raz dočkám a povieme si "úpná rodinka".a asi sa nikto nebude v rodine ani moc čudovať, ked sa tak rýchlo nevydám, lebo vlastne ani nikto tak "nadivoko" nežil pohromade od nás pred svadbou.a nechcela by som sa vydávať s velikánskym bruškom.ale možno časom aj zmením názor 🙂 a rainbow nepočúvaj ma, ty budeš krásna nevestička. a možno si vezmem príklad od teba 🙂

susika
21. feb 2007

aešte čosi. ved len nedávno, na vbalentína sme sa zasnúbili. som mala krásny šok. a priateľov názor, že načo sa zasnubujú, ked sa chcú vziať až o veľa rokov, že tak do pol roka. hm, tak možno aj ked ani jeden z nás o tom nehovorí, asi každý okolo toho rozmýšla v duchu. a najviac by to asi bolo ľúto mojej mamine a babke.babča je dosť zásadová ale mamine by asi bolo len ľúto.aj som sa jej bála povedať, že bude mimčo, iba tatovi a neviem, či jej to už zradil 😔

luculka
21. feb 2007

my uz rok chistáme svadbu...bude 19 maja a teraz pracujeme na babetku.... 😉

slucka
21. feb 2007

no prave, vsetky sme zamilovane, vsetko je OK a potom pride nejaky problem, ktory sa neda len tak lahko vyriesit a chlap (aspon vo vacsine pripadov) si povie, ved aj tak s tebou nic nemam, otoci sa na pate a ide, a niekedy sa stane zazrak a prave ten papier ho donuti rozmyslat inak, takze suhlasim so sue, ze svadba nemusi byt velka, ani mi sme taku nemali, iba hrstka ludi na urade a hovori sa: cim honosnejsia svadba, tym kratsie manzelstvo ☹

rainbow
21. feb 2007

susika, no ja nebudem krásna biela nevesta, ale pre mna doležitejšie je to babetko v brušku, a teším sa na to že už budem ,,manželka,, akurát , čo mi vadí sú tie stresy okolo toho a tie rodinné vztahy, najrdašej by sme to už mali za sebou, ale každá z nás je iná, preto si spln svoje túžby a urob podla svojich pocitov a predstáv, sobáš to je len chvíla, štastie si musíme vytvárat sami 🙂

susika
21. feb 2007

ale rainbow, ved to je jasné, žťe najdoležitejšie je to bábo...svadba je len papier. a tiež mám nočnú moru z tých papierovačiek, ako písala slucka. ja mám v tých adresách taký bordel.niekde mám takú, niekde takú, podla toho, kde sa momentálne nachádzam a na doležitých veciach udávam trv. bydlisko.práve sme sa sťahovali a mala by som si znova zmeniť trv. bydlisko.ale toto by skor patrilo k právnickým veciam, myslím.ako je to potom s posielaním materskej, vie niekto poradiť?chodí mi na adresu trv. bydliska alebo na adresu, ktorú si udám ako miesto, kde momentálne som?

ivana98
21. feb 2007

baby,mozno som stara skola, ale mne sa to paci tak "po poriadku"..najprv sa zamilovat, potom niekedy svadba a az potom babo 🙂 😅
rozhodnutie mat rodinu je podla mna velmi dolezite a v tom momente by uz dvaja mali mat vyriesene, ci spolu chcu stravit cely zivot a ak ano, tak by im podla mna nemalo nic branit sa pod to podpisat 😉
ale zase uznavam, neplanovane tehotenstvo sa moze prihodit, v tom pripade by som to "nesilila". ja som vzdy vedela, ze svadbu s bruskom nechcem. ale ako vravim, moj nazor 🙂

rainbow
21. feb 2007

ja by som ju chcela každopadne na účet

nathalie111
21. feb 2007

baby,som slobodna mamina a svadbu planujeme v juli.Byvame spolu,ale mala ma zatial moje meno.
neviete mi poradit:
1)ako to bude s vybavovanim dokladov na nove meno pre malu (napr.zdrav.poistovna)
2)ci materske ako slobodna matka budem dostavat 37 tyzdnov
3)co vsetko bude treba po svadbe vybavit aby bolo vsetko tak,ako ma byt..
dik za vase odpovede.. 😅

susika
21. feb 2007

vidiš nathalie111.toto by zaujímalo aj mňa. ale hlavne tá možnosť o tom materskom. lebo chcela by som dať bábu priateľovo priezvisko, teda v prípade, že do vtedy fakt nezbúchame nejakú svadbičku. že či je tam nejaká prekážka, že bábo bude mať priezvisko iné ako ja.

mamik
21. feb 2007

ja som bola slobodná matka tri roky. Malý má od narodenia priezvisko po tatikovi. Materskú som mala dlhšiu a potom som si až do svadby brala raz za štvrťrok jeden deň voľna - osamelý rodič starajúci sa o dieťa do 15 rokov má na to nárok.
A verte mi, všetko sa dá skĺbiť 🙂 ja som mala dlhéééé biele šaty s vlečkou, sobáš v kaštieli, poschodovú tortu, syna pri sebe a iba dvoch svedkov 🙂 Aj podľa mňa je manželstvo veľmi dôležité a ak niekoho milujem a viem, že s týmto človekom chcem aj zostarnúť, tak prečo nie?

megie
autor
22. feb 2007

susika, s tým zasnúbením, to je v poho, my sme s priateľom zasnúbený viac ako 2 roky a ešte také 2 roky svadbu vôbec neplánujeme 😅 To sme sa zasnúbili, tak iba pre seba, ani rodine sme to neoznamovali, lebo by si mysleli, že sme sa zbláznnili a že sa už chceme brať. Ale my sme si takto len slúbili lásku až do konca života, bo to tak cítime... 😉

megie
autor
22. feb 2007

ozaj, susika, prečo si to povedala iba tatovi a mamine nie? 🙂

susika
22. feb 2007

ahoj megie. čo ja viem. asi preto, že mamina by asi hned začala panikáriť. nešviem, možno by nezačala, ale chuda, ešte to nezažila, kedže segry sa vydali rýchlo, lebo tiež čakali bábo.tato sa len smial, že mi šibe, že ved už nemám pätnásť🙂))my sme sa vlastne tiež zasnúbili len tak. vlastne nito to nevie ani to nemienim nikde roztrubovať. ved ked sa mi niekto na ruku pozrie, uvidí.a nech si myslí, čo chce.aj tak už sa popznáme viac ako 4,5 roka a z toho 3,5 spolu žijeme. takže na seba sme zvyknutý a tiež sme si prežili aj dobré aj zlé🙂))
a mamik, ja tiež neplánujem veľkú svadbu. ale aj tak by som tam chcela mať rodičov a babču a svojich malých synovcov. takže potom by došli aj súrodenci🙂)ale ved uvidíme, čo prinesie spontánnosť🙂))ale šaty, po tých túžim aj keby ma to malo stáť toľko ako celá svadba dokopy🙂))

rainbow
23. feb 2007

ahojte kočky, tak zajtra je ten den D, akosi mám stále taký pocit nervozity a strachu, teším sa len na to, že sa staneme manželmi...držte mi palce, nech sa to divadielko vydarí 😀

alena22
23. feb 2007

oo ty mas zajtra svadbu?????
Gratulujem ja som ani nevedela 😅

rainbow
23. feb 2007

ahoj alenka,dakujem, písala som aj do májoviek, monika ma odhalila, ako som vyššie písala, vybavené za dva týždne a to sme spolu už 11 rokov, už nech je to za nami 😀

sstefi
23. feb 2007

rainbow,držím palce nech sa všetko podarí.
Mne osobne tiež neprekáža,či má niekto svatbu pred alebo po narodení mimi,ale nechápem,prečo si každý myslí,že na tú svatbu bude viac peňazí po narodení mimi. Ja som vydatá 3roky a zatiaľ nám všetko vychádza podľa "plánu".