Najprv bábo, potom svadba. Má to niekto tak zariadené?

megie
13. feb 2007

Má to niekto aj takto zariadené??? že "zamiešate" bábo a nestaráte sa kedy bude svadba? Napríklad keď bude mať bábo rok - dva a budú na svadbu peniažky? ďakujem za odpovede 🙂

droby
13. feb 2007

ahoj, my tak pemyslame lebo chceme v lete "zamiešať" babo 😀 ale svadbu v septembri... no stale neviem ci to bude ono a radsej s babom nepockame tiez do septembra...
ale je vela takych bab aj na MS ktore mali svadbu s jedno-dvojrocnym dietatom...

katika1
13. feb 2007

Megie, ahoj... my to tak spravíme.. keď bude mať drobec taký rôčik, alebo dva, až vtedy sa vezmeme..
Nechceme robiť svadbu narýchlo v tehotenstve, ale radšej si ju vychutnať potom. 🙂

arabeska
13. feb 2007

my sme mali svadbu ked mal maly cez 3 roky a bolo to super dodnes na to zpomina ze ako si zatancoval 😵 ja odporucam

papula
13. feb 2007

ja si myslim,ze na tom neni nic zle,ked je najprv babo a potom svadba my cakame v maji a nad svadbou zatial neuvazujeme.Mozno po case,ale zatial sa nejako na to nechystame ale raz to urcite pride 🙂 a tiez by som chcela tak ked uz bude mimi vacsie podobne ako arabeska take tri rocky,ale do vtedy by sme to chceli stihnut,lebo chceme po nejakych 4 rockov aj druhe 😉

bybi
13. feb 2007

my tiez planujeme najprv mimi a svadbu potom az s drobcom.

tilly
13. feb 2007

no, my sme si stále hovorili, že sa vezmeme a stále sme to odkladali, potom sme si povedali, že chceme dieťatko a že svadbu urobíme, keď sa zadarí a tak aj bolo 😉

hedunecka
13. feb 2007

megie co ti mam na to povedat zobrala si mi to z ust..ja uz zamiesene mam a do svadby sa moc nehrnieme.. 🙂 a naco??kvoli papieru??sice mame na to aj rodinne dovody ze rok nemozme na svadbu ani pomysliet ale pak to vsetko dozenieme..a je nam fajn

ariam777
13. feb 2007

hallo ja si myslim ze podstatne je dieda a nie papier, na ktorom stoji ze ste spolu. Samozrejme ak sa rozhodnete dieta spolu mat. Otazka je ze na auto si robime vodicak a na dieta? Vobec nevieme ako ho mame vyhocovavat. Urcite pri vychove dietata vam pomoze tato adresa, http://www.derproblemloesungsweg.de/forum/index..., ak mate zaujem, tak sa tam jednoducho pozrite ak nie tak to nechajte tak

krasny den zelam

certica
13. feb 2007

ja idem o 2 tyz. zrovna na svadbu rod.znamym, ktori maju rocnu dcerku

hedunecka
13. feb 2007

inak co tak sledujem tak ten papier niekedy ten vztah trosku rozhadze..inokedy este viac posilny.. 😀 ja sa budem vydavat az ked to budem chcem sama a budem sa nato citit a budeme to chcet spolocne aj ked bude mat malicke 3rocky..

megie
autor
14. feb 2007

Jééjko, ďakujem babenky za pekné príspevky a prajem pekný dník a krásne tehulkovanie, mamulkovanie a snažilkovanie 🙂

didiona2
14. feb 2007

No megie. Ak sa chcete vziať. Rozhodne by som to urobila ešte pred pôrodom. Ono , po pôrode, budeš mať plno iných starostí, než si robiť ešte ďalšie s organizovaním svadby. 😉

tribitka78
14. feb 2007

megie, my sme to tak mali, že sa nám podarilo bábo no a svadbu sme chceli najskůr ak by malo bábo 1 rok..... nikto na to nič nepovedal, nikomu sa to vôbec nezdalo čudné, dokonca ani našim rodičom.... ale o bábo sme prišli, takže nakoniec asi najprv bude svadba.... 😒
ale ťažkú hlavu by som si z toho nerobila....

megie
autor
14. feb 2007

didiona2, ja nie som tehu, ale ďakujem za radu. Môj priateľ len tak nadhodil, že (o pár rôčkov) by sme mohli "zamiešať" a až potom sa brať... On by si totiž prial, aby som mala na svadbe veľké bruško (pre mňa trošku divné prianie, bola som z toho prekvapkaná), ale ja sa s veľkým bruškom vydávať nechcem. Nedalo by sa to zladiť s mojou predstavou o svadobných šatách a tancovaní na svadbe 😀

lejla77
14. feb 2007

megie:
ide o to, ze on si chce byt asi isty, ze mozete mat deti. Iny dovod v tom nevidim. To moj teraz uz manzelik mal tiez taky napad, ze co ked sa zoberieme a potom nebudeme moct mat deti... Ale nakoniec bolo po mojom - najsor svadba a teraz cakame mimi. 😵

alex21
14. feb 2007

megie aj ja som to tak chcela ale manzel nesuhlasil. Tak bola najprv svadba. A zatial sa nam mimi nedari. 😒

megie
autor
14. feb 2007

lejla, on dobre vie, že deti mať môžem, len proste jemu by sa to tak páčilo... on má niekedy zvláštny pohľad na vec 🙂

Alex, tak potom držím palčeky, aby sa zadarilo... 😉 koľko sa už snažíte?

lejla77
14. feb 2007

megie:
hm, alebo sa mozno boji, ze on nemoze mat. Co ty vies, aj to sa stava. A ked ste obaja neboli na podrobnych vysetreniach, tak odkial si si taka ista, ze je vsetko z tejto stranky OK. 😒
Ja som nikdy ziadne problemy nemala a ani moj manzel, ale poviem ti, ze strach som mala, ze co ked sa nam mimi nepodari.
Vies, on ti to nepovie na rovinu. 😖 , ze ma strach. Ale mozno sa mylim.

megie
autor
14. feb 2007

no, nerada o tom hovorím, ale my sme už mimi pred rokom mohli mať... 😔 Nikto, podotykam, nikto mi s nim nechcel pomôcť, tak som musela na UPT. Nebudem to rozvádzať. ☹ Takže obaja deti mať môžme. A dúfam, že aj po tomto, keďže neboli komplikácie...

angua27
14. feb 2007

Ahojte,
ja som s mojim drahym uz osem rockov, mimi mame zarobene a svadbu zatial nechystame. Nevieme sa totizto uz roky dohodnut ako by mala vyzerat. Moj drahy chce, aby sme tam boli iba my dvaja a dvaja svedkovia, ja chcem aj nablizsiu rodinu, co je spolu s nami 12 ludi. A to som ja uz skresala svoje predstavy z 50 ludi na 12. Takze to vyzera, ze najprv babo a v dalekej buducnosti svadba. Ale nevadi mi to. Hlavne, ze nam to klape.

didiona2
14. feb 2007

zvláštna predstava tvojho partnera naoazaj 😀 ale nenechaj sa nahovoriť.Ja som sa vydávala v 3tom mesiaci. Nič som nepribrala, dokonca schudla. Ale bola som rada že som to stihla skôr ako vybehlo bruško. Necítila by som sa dobre v šatách potom. Uvidíš , aj ty by si sa cítila ako slon v porceláne 🙂 nejako ho spracuj. Z môjho pohľadu je lepšie sa brať radšej pred ako po.

dobromila
14. feb 2007

ja tomu trosku nerozumiem. Moja logika mi hovori,ze 1) najdem cloveka s ktorym mi je dobre 2)ked sme obaja presvedceni, ze je to laska "az za hrob", ze sa budeme milovat, ctit a pomahat si v stasti aj nestasti atd. tak urobime svadbu 3)po svadbe mozu do do takehoto prostredia - plneho lasky a porozumenia s odhodlanim zostat spolu cely zivot - prist deti.
Myslim, ze to je to najlepsie, co moze maleho cloviecika cakat, ked pride na svet.
A co ak dieta nepride? Tak to by urcite nemal byt dovod na rozchod. Kto deti mat chce ale nemoze mat biologicke, tak si adoptuje.
No a ked sa niekto nevie dohodnut na detailoch svadby, neviem, neviem, ako sa bude vediet dohodnut v zavaznych veciach - manzelstvo je predsa o kompromisoch, ci nie? 🙂

pipi1211
14. feb 2007

ahoj my to taktiez planujeme ze bud o rok alebo asi radsej dva sa vezmeme,to bude mat malinka 2rocky, uzije si svadbu a aj budu vlastne na nu peniazky 🙂

angua27
14. feb 2007

dobromila: predpokladam, ze ten posledny odsek bol urceny mne. Citim to uz od zaciatku vztahu tak, ze toto je ten spravny chlap, s ktorym chcem stravit zbytok zivota. To ze sa nevieme dohodnut na svadbe, este neznamena, ze sa nevieme dohodnut na inych dolezitych veciach. Za tych osem rokov, sme si toho uz trosku preskakali a nie vzdy to bolo vesele a to nas spojilo viac, ako papier a obrucky. Aspon mi to tak citime, preto sa do svadby nehrnieme a mozeme si dovolit sa dotahovat. Obidvaja vieme, ze aj bez papiera je to ono.

pipi1211
14. feb 2007

dobromila...vies niekomu sa este moze stat aj napriklad to ze babo pride necakane... a pak je zo svadbou podla mna dobre pockat a nestresovat.dolezite je ze sa ludia maju radi a su schpny zit po boku 🙂 my sme napr planovali svadbu tak o rok az dva no a teraz ked je malinka na ceste tak uz to nebudeme nahlit 🙂

astora
14. feb 2007

Ak môžem prispieť svojim nazorom ja som sa vydavala ked naša dcera mala 4 roky o nič sme neprišli a vidieť dcerin vyraz ked sme boli vyberať šaty a na svadbe bola šťastná že mame obe krasne šaty. Neviem myslim že či je svadba pred alebo po je uplne jedno ide o to že sa baby boja ako na nich budú pozerať ako na slobodne matky aj mne nadavali ako si to predstavujem a čo bude ale bolo pre mna nepredstavitelne vydavat sa s bruškom myslim že sme to vyriešili po svojom a som spokojna

pipi1211
14. feb 2007

astora suhlasim s tebou 😀 na to sa tesim i ja 😀

dobromila
14. feb 2007

angua: len som vyjadrila svoj nazor vo vseobecnosti. Nie si sama, co ma na to takyto pohlad. Vravim - moja logika funguje tak a tak. Co poznam pripady z okolia, tak vacsinou z tych co ziju len ako partneri - baby tym nadsene nie su,aj ked to casto navonok takto prezentuju, len sa jednoducho prisposobili...No ale zrejme to od pohlavia az tak nezavisi. Jeden znamy sa uz chce zenit zo dva roky, ale jeho draha s nim doteraz odmieta co i len byvat...no nerobi ho to dva razy stastnym,aj ked tvrdi nieco ine tym, ktori ho nepoznaju.

vrabec
14. feb 2007

Ahojte babenky
my sme s priatelom uz siedmy rok, v juli cakame babo. Od prveho rande sme vedeli, ze chceme byt spolu, ale na svadbu sme ani nemali keby pomysliet. Najprv sme studovali, potom sme si hladali pracu, usetrili par korun a kupili vlastny byt, teraz ho prerabame a velmi sa tesime na miminko. Svadba mi nejak nechyba, akurat obcas na uradoch alebo u lekara sa niekedy tazko vysvetluje ze "moj priatel" alebo "buduci manzel". Kazdopadne som zvedava, kedy sa na tu nasu svadbu odhodlame. Ale na vztah, ak je taky, ako ma byt, to vobec nema vplyv.

mamcaaaa
14. feb 2007

Ahojte baby ja sa idem vydavat na buduci mesiac.My sme to aj tak planovali na tento rok tak na september. Ale pred vianocami sme zistili ze cakame mimi, tak ze to teda urobime skorej,uplne v klude sme vybavili co k tomu treba. Ked som zistila ze som tehotna,tak po pravde v ten moment ma ani nenapadlo na svadbu,ale moj buduci svokor - to je stara skola povedal,ze to teda bude skor este nez sa to narodi.Budem sa vydavat v 19 tyzdni tak uvidime snad to probehne v pohode 🙂