Háranie fenky

miley33
3. mar 2019

Zdravím Vás
Máme fenku pražského krysiarika v decembri mala 5 rokov.
Nikdy nemala maličké pretože sme sa stále sťahovali a na šteniatka by nebol čas..
Poslednú dobu ale vážne uvažujem nad tým že by chudatko raz v živote mala zažiť materstvo.
Je to aj tým že je viac smutná a unudena už ju nič nebaví a myslím že nie je ešte taká stará aby znova nabrala chuť do života..
Šteniatka by jej zmenili život a nemala by som výčitky že som ju o tu možnosť pripravila.
Problém však je že nikdy som nemala takto fenku dlho a neviem kedy to haranie prichádza a keďže ona je naozaj mini psík tak ani nám nekrvaca len niekedy ju má opuchnutú a má troška hnedé pri pisulke..
Myslíte že je takto schopná mať mladé? Keď nekrvaca tak silno ako iné fenku?
Nie je na mladé už stará??

maminuska
4. mar 2019

no ona je pravde niekde na pol ceste ...sú plemená kde je zostup semeníkov je neskorší a vtedy skutočne šteňatá odchádzajú preč po schválení poradcom chovu , niekedy je to okolo 10 týždňa, niekedy až po 12 týždni . Napríklad u mňa v jednom plemeni je dôraz na postavenie uší , musia byť hore a plne vzpriamené . Niektoré šteňatá to už majú v 8 týždňoch a niektoré až v 12 .
Ak semeníky nezostúpia včas a prirodzene, pes by mal byť vyradený z chovu a nemá byť na ňom ďalej chované . Takýto pes síce má papiere , ale už nedostane papier o uchovnení . Správna chovná stanica takéhoto psa ponúka len ako domáceho miláčika za podstatne nižšiu cenu.

maminuska
4. mar 2019

@alenah31 ako ja viem že niektorí ľudia sú strašní zmrdi ....

evitka83
4. mar 2019

@miley33 ked je smutna a nic ju nebavi, tak to urcite nie je tym, ze nema stence. Ale asi jej nevenujete potrebnu pozornost. To nie je vycitka, to je fakt. Tiez to tak obcas u nas doma je. To nadsenie jej vydrzi asi 2 mesiace, kym jej tie stenata nezacnete brat a rozdavat. Predpokladam, ze nechat si nechcete. Ak je suka uchovnena, nestaci mat PP, cize absolvovat nejake vystavy atd, najdi si na nete klub, ktory zastresuje vasu rasu a poradia ti vhodneho samca na sparenie. Ak nemas fenu uchovnenu moze ju smyknut aj susedov orech, lebo tie steniatka mat PP nebudu 😊 takze na vasom mieste by som skor rozmyslala, ako jej viete venovat viac casu, alebo ak jej chyba spolocnost a mate priestor, tak by som jej mozno zaobstarala kamosku. Tiez prave doma riesim taku dilemu. Mam RR s PP, ale uchovnena nie je, takze stence by boli bez PP a bojim sa toho, akoby sa ti majitelia k steniatkam chovali. To je statistika. Clovek, ktory si kupi psa s PP sa k tym psom nikdy zle nechova. U psikov bez PP to zle spravanie majitelov byva castejsi jav. Nehovorim, ze vsetci. Takze u nas doma vyhrala moznost nova kamoska. 😊

lula313
4. mar 2019

@alenah31 Ano, ale väčšina papierakov má aj tetovanie a to nevieš len tak zamaskovať. Ono keď príde krajší pes, hneď sa pozrie, či to tetovanie má. A podľa neho sa rýchlo dopátras chovky a títo psy sa v utulku dá sa povedat nevyskytuju(len raritne). Ved ako záchranári mame na fb sukromnu skupinu, kde sa riešilo aj toto a fakt psy s Pp netvoria ani percento utulkacov. A papierak sa aj rýchlo adoptuje, aj keď je pes starší, problem robia krížence, stari NO a čierni psi, tých moc ľudia nechcú, nie sú pre nich atraktívni. Preto keď vidim, ako sa tu tá Pininka chváli, ako na najdúchovi namnozila 7 šteniat, tak mi je z nej na vracanie. Hlavne, že keď dáme výzvu, že sa našli stenata v krabici, tsk sa na docasku neprihlási nikto, ale ľudia nemajú problem namnožiť si svoje stence a keď ich neumiestnia, kľudne ich vysupuju von.