Nákup fejkov zo zahraničia

renik5
28. júl 2013

Ahojte baby, neviete mi poradiť, objednali sme si celá rodina tovar značkový zo zahraničia a na colnici nám to zadržali, že je to fejk. Sme na prášky, prídeme o 600€. Objednávali sme z Aliexpressu. Neviete ako objednávať taký tovar, aby to prešlo? Alebo nejaké lacné stránky značkové v EÚ.?

sissy27
28. júl 2013

@renik5 opýtaj sa na colnici 😀 😀 😀 akože sorry, nedá mi inak, ale máš čo si chcela, dovoz falzifikátov je porušením zákona...

linda20111
28. júl 2013

@sissy27 ona asi nevedela ze je to fejk, ked to objednavala.. tak som to aspon ja pochopila

sissy27
28. júl 2013

@linda20111 objednávala z čínskeho aliexpressu a nevedela, že kupuje fejky?? 😅

cicimon
28. júl 2013

za 600e? 🙂

renik5
autor
28. júl 2013

Tak tieto debaty mi teraz fakt pomôžu:((( Škodoradosť naša slovenská

cicimon
28. júl 2013

@renik5 no ked uz tak neobjednat naraz za taku sumu ale skor viac mensich objednavok..
si sa ani nebala ci nebudes platit clo? ci ste s tym ratali?

petraxy6
28. júl 2013

@renik5 a to ti môžu len tak zhabať? Ja som myslela, že len takým, ktorí to predávajú ďalej. A na colnici ti čo povedali?

petraxy6
28. júl 2013

@sissy27 si nemusela odpovedať, keď sa ti to nepáčilo. Zakladateľka sa pekne pýtala, predpokladám, že čaká nejakú slušnú odpoveď. Ja viem, že smiech lieči, ale nebuď si istá, že aj ty nemáš také niečo doma 😕

sissy27
28. júl 2013

@petraxy6 pekne sa pýtala, ako porušiť zákon, a čakala slušnú odpoveď, amen... toto na akej planéte som sa ocitla?? a spoľahni sa, že nič také doma nemám, ak chcem značkovú vec, tak si objednám z originál stránky, nie z čínskeho veľkoskladu... buď na niečo mám a kúpim si originál alebo na to nemám a nebudem sa hrať na niečo, čo nie som...
a áno, môžu ti fejky na colnici len tak zhabať, či si si myslela, že ako koncový spotrebiteľ neporušuješ zákon? že ty za to nemôžeš, že si investovala do fejku? že si v konečnom dôsledku ty nepoškodila výrobcu originálnej značky? colníci nebudú riešiť, či je to pre tvoju osobnú potrebu alebo si to objednala pre kamošku alebo to mieniš predávať ďalej, to by sa ťažko dokazovalo, zákon bol porušený a veci idú do spaľovne...

petraxy6
28. júl 2013

@sissy27 veď dobre. možno to nevedela. nie každý potrebuje dať za nejakú vec ktorá je na nerozoznanie majland. a keď už sme pri tom, zákon porušuje aliexpres - lenže na to sú všetci krátky, tak najistejšie je zadržať to na colnici 😔 Zakladateľka už ponaučenie dostala a nemyslím si, že čaká aby sme po nej ešte viac šliapali 😝

renik5
autor
28. júl 2013

@petraxy6 , dakujem pekne, aspon jedna normálna odpoved, môžu to habať len tak, aliexpress je celosvetový portál americkej spoločnosti.....a pre tie, čo idú do značkových obchodov alebo stránok a myslia si, že tie veci sú pravé: väčšina je z ukrajiny alebo madarska, netvrdím, že všetci obchodníci to tak robia, ale väčšina ano, celý svet je zaplavený fejkmi, a aj originál znakčy si pozrite doma, kde boli vyrobené: čína, vietman, indonezia a pod. ..

petraxy6
28. júl 2013

@renik5 ja viem, čo sa vozí z Ukrajiny a za aký peniaz sa to predáva tu ☹ dajú lacnejšie len o pár eur oproti obchodu, aby zarobili a neboli podozriví. detto z maďarska. tam keď vybehneš na trh, tak nemáš šancu rozoznať fejk od originálu. a tiež som si nie istá (ak by sme šli detailnejšie), či nejaká predavačka v obchode adidas nedá súpravu ktorú kúpila za babku a predá ju tam....aj to sa stáva ☹

renik5
autor
28. júl 2013

@cicimon clo som neplatila ani DPH, pretože som sme to brali od rôznych dodávatelov, všetko vyzeralo, ako originály na fotkách, logá a pod. Mnohé baby tak objednávajú a prešlo im to, tak neviem, ako to robia

petraxy6
28. júl 2013

@renik5 ešte jedna vec, ja kde vidím na obrázkoch tie šikmooké dievčatá, tak nekupjem 😀 A v podstate ani z aliexpresu nekupujem 😝 Kupujem len overené zn., ale nechápem, prečo ti to zhabali, lebo hafo žien z MK tam objednáva 😕

renik5
autor
28. júl 2013

@petraxy6 ale objednávajú značkové veci? ak ano, ako to potom robia, že im to nezhabú?

sissy27
28. júl 2013

@petraxy6 zákon porušuje každý, kto sa do tohto reťazca zapojí - výrobca, predajca, aj zákazník... a samozrejme, že najslabší článok je práve kupujúci, ktorý uvedie svoju adresu... keby nebol dopyt po takýchto šmejdoch, nebude ani ponuka, že? a okrem toho, slovenský colník nemá právomoci na to, aby išiel niečo riešiť do čínskej čiernej fabriky, on je zodpovedný za to, aby sa to nedostalo na územie slovenska...
@renik5 ak si objednám napr. z guess.com alebo z hocijakej inej oficiálnej stránky,myslíš, že mi príde ukrajinský fake? 😀 áno, veľa vecí aj drahých sa šije v číne, ale je rozdiel, či značka postaví fabriku, investuje do technológií, kvalitných materiálov, designu a pod. a ušetrí na lacnej a výkonnej pracovnej sile,alebo či nejaký čínsky podnikateľ natlačí do pivnice 100 čínskych detí, ktoré budú šiť napodobeninu z odpadu... tým, že nakupuješ fejky, podporuješ aj takýchto...

tatko_bebe
28. júl 2013

mat Vase problemy so znackovymi vecami 😀

petraxy6
28. júl 2013

@renik5 no to už neviem, čo objednávajú, ale viem, že z aliexpres tu veľa žien objednáva 😝
@sissy27 áno, máš pravdu. ja osobne by som sa asi aj bála to objednať kvôli tomuto čo sa stalo @renik5. Ja si objednávam ako som písala, len z obchodov zn. a keby som chcela adidas súpravu tak zbehnem do Pešti 😀tam ich máš od výmyslu sveta 😀 napr. v minulosti, za sestrou chodil jeden chalan, že má obchod a nosil jej v taškách, nech si povyberá. to boli súpravy, tričká na nerozoznanie. sme nakupovali a tešili sa, že nemusíme chodiť po obchodoch a tak. až raz nás kamoš dotiahol do Pešti na trh, že sa tam riadne "vyřádime" a segra stretla tohoto chalana ako tam nakupuje vo veľkom. no a oheň bol na streche 😀

renik5
autor
28. júl 2013

@petraxy6 ved presne o tom hovorím🙂) A v tom Madrsku sú aké ceny? Tam sme ešte neboli.

petraxy6
28. júl 2013

@renik5 ja som tam bola pred 5-timi rokmi. a bolo to oveľa lacnejšie. a zažila som tam aj raziu 😀 to som mala teda zážitok 😀 Všetko im brali a hádzali na zem, no horor 😀

ssisska
28. júl 2013

Spytaj sa Plackovej ona pozna ze vraj strasne znackove veci na internetovych portaloch,ona ti urcite poradi.Je to fejkova kralovna,a vobec ju neserie ci je to original alebo fejk kupeny u Mileticky,ci na Cypruse alebo dokonca v Turecku.Pre nu je original vsetko ,ked ju o tom niekto presvedci. 🙂

renik5
autor
29. júl 2013

Nie je tu nikto, kto objednáva na Aliexpresse?

iwesska
29. júl 2013

@petraxy6 Suhlasim s tebou. Ked znackove veci, tak len z original stranok, ale znackovej veci na sikmookej osobe by som uverila iba keby drzala v ruke certifikat o pravosti 😀 Osobne ani nevidim rozdiel ist si kupit "Adidas" tricko na Mileticku, alebo si ho objednat z Aliexpresu.
Ale zas nechapem postupu, ze ked uz si teda niekto odtial nieco objedna a nie je to v sulade so zakonom, tak to proste stopnu a dotycny pride o vsetky peniaze??? Stale nechapem, ako taky gigant moze ostat nepostihnutelny a pyka len zakaznik...cudne zakony toto tam..

stardust
29. júl 2013

@renik5 bez na policiu podat trestne oznamenie...od colnikov mas doklad, ze ste kupili fejky, potvrdenie o zaplateni a nejaku inu komunikaciu mate urcite tiez, tak sa domahaj svojich penazi. Kontaktovala si uz tu stranku, ze ti boli dorucene falzifikaty? Ako ste za tovar platili?

maruska24
29. júl 2013

a vraj kríza a tu plný internet, že každý iba značkové objednáva a kupuje.
Na tvojom mieste by som bežkala aj s mailovou komunikáciou na policiu a tam sa informovala na radu. Lebo v opačnom prípade platí to čo napísala
@sissy27

krásne to poputuje do spaľovne. Original sa kupuje vždy iba v predajni danej značky. Internet ak si poriadne nepreveríš, tak na 100% si dala niekomu pekne zarobiť a on ťa pekne oblafol. Nehovoriac o tom, ak človek nepozná zákony a podmienky dovozu a predaja pre zahraničie.

barcelona94901
29. júl 2013

nákupom fejkov podporuješ:
trestnu činnosť,
detsku otročiu prácu,
neľudské pracovné podmienky
za plat otroka pár dolárov ,čo spia na zemi,robia od vidím do nevidím,padaju na nich budovy,prichádzaju o životy,len aby ste mali lacný,nekvalitný fejk
materiál pochybnej kvality ,čo najlacnejší,len nech má názov
fejk kde platí tak či tak,že opica v "hodvábe"bude stále len opicou
,to neni slovenská škodoradosť,to je jeden tvoj krok v base,
NEVEDOMOST ZAKONA NEOSPRAVEDLNUJE!na to mnohé zabudate..
ešte sa aj verejne vypytuješ na to,ako obísť zákon,však troška rozmýšlajte ,si myslíš,že ľudia čo to sem ťahaju ti daju na verejnom fore vedieť?
za 600 eur si sa mohla poučiť 😖 tam ti to spália a bud rada,že nemáš ešte opletačky s políciou!
radsej si kup na buduce originál z outletu,výpredaja,ked už musíš mať nejaku značku na hrudi ,obchodov je habadej z originálnym tovarom..než byť na posmech v lacnom fejku..to originálnym nikdy nebolo ,vid taká Plačková a spol 😝

sissy27
29. júl 2013

@stardust trestné oznámenie na koho má podať? na seba? lebo ona dobre vedela, čo objednáva a nech netvrdí, že nie... domáhať sa svojich peňazí, ktoré investovala do porušenia zákona? nesranduj...
@barcelona94901 megalajk 😉

stardust
29. júl 2013

@sissy27 zakon porusil predavajuci 😉

macamac
29. júl 2013

inak dievčatá....
kúpila si celá rodina značkové veci za 600e.. ( značkové tu rozumej fejk)
tomuto snáď neveríte, či?
podľa mňa to bol nákup fejkov za účelom ďalšieho predaja

ak sa mýlim, tak sa opsravedlňujem

barcelona94901
29. júl 2013

@stardust zákon porušila ona , neznalosť zákona neospravedlnuje 😉
a nákup za 600 eur pri cenách tovaru pár dolárov..može kanárikovi hovoriť,že nebol určený na další predaj 😉
mala by dakovať,že to takto skončilo ..pozri si napríklad :
Zákon č. 300/2005 Z.z. - Trestný zákon 😉

: prečin porušenia práv k ochrannej známke, označeniu pôvodu výrobku a obchodnému menu,kde su tresty odňatia slobody až na tri roky,blokové pokuty dávaju bežne ,zničenie tovaru,na vlastné náklady ..nejeden špekulant by mohol o tom rozprávať ,ale s tým sa tu nechváli