Nákup v Babylande. Máte skúsenosť s reklamáciou?

bubel
11. nov 2007

ahojte zienky🙂 rozhodla som sa aspon takto zabojovat proti obchodnikom. chcela by som vediet, ci mamicky, ktore si kupili kociar, alebo akykolvek iny tovar v Babylande mali nejaku skusenost s reklamaciou. My mame totiz kocik Jane Slalom (je super) no ma vela nedostatkou. Cely kociar sada v zaklade(zadna oska kolies) preto nam brzda naraza do kolieska, do ktoreho sa ma zasekavat.Boli sme s tym uz trikrat na reklamacii v case zaruky, za vsetky opravy som si platila. Dva tyzdne po polednej reklamacii je opat u nich no na moju skodu nam zrovna v priebehu tychto dvoch tyzdnou skoncila zaruka. Moje prava spotrebytala akosi nerespektuju, takze vypovedanie zmluvy sa nekonalo. Poradte ako mam s nimi "spolupracovat", ked odo mna pytaju zaplatit uz momentalne pozarucny servis....v case nasej reklamacie som sa tam stretla s mamickou, ktora reklamovala svoj kociar tiez 4x, no este v zaruke, ale s nou sa bavili podobne ako so mnou,...ved sa vykecajte,..aj tak nic nevyriesite...

bubel
autor
11. nov 2007

ospravedlnujem sa za gramaticke chyby🙂 (manzel ich ospravedlnil, akoze v zapale boja)
nepoznate niekoho z obchodnej inspekcie kto by mi vedel poradit?

kamajka
11. nov 2007

s Babylandom mam aj ja nemile skusenosti...
Prečo si si v čase zaruky platila opravy? predpokladam že ti povedali že to je tvojou chybou akože reklamovany ten kočiar že? Lebo ak to bola vyrobna chyba, tak si im nemala platiť nič, a trikrat ak si ho reklamovala myslim trikrat pre tu istu vadu, tak ti mali vymenit tovar, alebo vratit peniaze. Teraz je už pozde 😒 už sa asi nedohodneš nijako.
No z obchodnej inšpecie nepoznam nikoho, ale skus na nich obratit, obratim sa aj ja, a ked začnem, tak u nas zavru aj všetky potraviny, ale určite ak maju viac sťažnosti, tak oni to daju prešetriť. Vela šťastia.

tessa
11. nov 2007

ahoj bubel,
so SOIkou mam nemale skusenosti, kedze mne zase nechceli v obchode vratit peniaze za kocik, ktory bol nebezpecny vyrobok 😠 Tak som volala s par ludmi v SOIke a pomohol mi pan Jargaš. Ak chces, dam ti mail na neho cez IP, skus mu napisat, aky mas problem, ak ti aj nepomoze hned on, rad ti poradi, prip.preposle tvoj mail kompetentnej osobe 😉
Ak chces mail, tak mi napis do IP 🙂

betka1
11. nov 2007

bubel, nie som si s tym 100% ista, ale zarucna lehota by sa mala po oprave v zaruke predlzit. Skus si to zistit. Mozno mas podla zakona kocik stale v zaruke.
Tiez nechapem preco si za opravy pocas zaruky platila. To Ta nejak presvedcili, ci ako?

lefika
11. nov 2007

betka, mas pravdu, ak chyba vznikla este v zarucnej lehote, nemala by za opravu platit. takisto zaruka sa predlzuje o dobu, pocas ktorej bol kocik v oprave, aj tie predchadzajuce tri opravy. teda pokial bola reklamacia uznana. ale kedze bubel za opravy platila, tak asi nebola 😖

bubel
autor
11. nov 2007

No neviem,ci islo o uznanu reklamaciu, ale je jasne, ze tento kociar ma s tym problemy. Vsimame si uz dlhsi cas tento typ kociara a zatial som si to vsimla na vsetkych kociaroch Jane - proste to v mieste ako su uchytene zadne kolesa sada. platila som za dve opravy, jedna za stovku, co som nebrala za tak strasnu sumu(opat len na moju chybu) a ta tretia za dve stovky, co som ako blba zase zaplatila. My s manzelom si stale myslime, ze existuje spravoslivost a naivne verime, ze vsetko sa da vyriesit rozumne a inteligentne. No za posledne obdobie o tuto iluziu prichadzam... najlepsie na vsetkom je to, ze som si vlastne zaplatila za nove zasekavacie koliesko (tam kde sa zasekuje zadna brzda), ktore mi vlastne oni orezali s nadejou,ze to prestane hrkotat.. stracam nervy pristupom obchodnikov

bubel
autor
11. nov 2007

baby, ktore mate tento kociar alebo akykolvek iny kociar z Babylandu prosim bojujte vytrvalejsie a zurivejsie ako my.Nedajte aby im to preslo viac krat, aj ked si myslim, ze uz sa tak stalo aj v inych pripadoch. 😠 😠 😠

penelope2066
11. nov 2007

mala si ist na soi-ku uz davno a vec by bola vybavena,teraz po zaruke neviem ci nieco vyriesis.vobec si nemala platit zaidne peniaze ked to bolo v zaruke.v zivote by som to nespravila.

bubel
autor
11. nov 2007

teraz to uz viem aj ja..ale aspon to mozno pomoze typom ako ja 🤐 , no viem,ze uz budem vias asertivna aj v inych veciach co sa budu tykat mna

matus1
21. nov 2007

Ahoj baby, veru v reklamacnom boji sa nedajte. Na slovensku aj v cechach je importerske portfolio kojeneckych vyrobkov na zlej urovni. Importeri su suflikari a predavaju velmi zle. Ale k reklamacii, nieje to problem len babylandu aj ked meno by si nemala pisat kedze by ta mohli zazalovat za ohovarnie. Je to problem kazdeho predajcu ale toto su prava: (v zasade tazko vymozitelne a draho vymozitelne)
-do 6 mesiacov od zakupenia - dorucenia musi opravit predajca aj zhoreny kocik alebo vratit dukaty
-po 6 mesiaci nemusi pretoze moze oznacit vadu za nevyrobnu tudis vadu ktoru ste zapricinili zlym pouzivanim. Dokazovanie je na Vas a znalci v tomto obore na slovensku niesu. V takomto pripade ide o prestiz predajcu a ak vam nevyhovie straca zakaznika.
este niektore pravidla: pravo na dukatiky mate ked reklamujete 3x tu istu vadu alebo 3x tu ktora brani pouzivaniu vyrobku. Na opravu mate zaruku 6 mesiacov a na vynene suciastku 24 mesiacov. Po dobu reklamacie sa zaruka predlzuje o tuto dobu aj ked reklamacia nebola uznana. Viac zakon č. 250/2007 Z.z. v plnom zneni-citajte aj tie malilinke popisy v dolnej casti zakona-najdete na webe🙂
Podla toho ako si to napisla si myslim ze ta bratislavska firma mala obrovsku guraz a drzost!!!!