Nakupovanie a prístup s kočíkom. Aký máte názor?

bubadlo27
19. nov 2007

Ahojte baby,
dneska som sa rozhodla, ze si uz zaobstaram par vianocnyx darcekov, ale akosi sa mi v meste nedarilo. Do vela obxodov som sa ani nedostala a niekede dokonca maju na dverax nalepku, ze zakaz vstupu s kocikom.
Ak prave neoblubujete tlacenice v supermarketox, tak v meste mate problem nakupit.Bezbarierový prístupo im nič nehovorí.
Budem rada ak sem napisete svoje nazory, budem sa tesit.
Samozrejme, ze sa tento problem netyka len TT 🙂

gabuliik
19. nov 2007

Ahoj bubadlo. Som tiež z TT a viem o čom hovoríš. Preto s malou ani nikam nechodím, jedine keď ide niekto so mnou. Väčšinou je to manžel a toho to nebaví a furt frfle 😝 . Mna to tiež hrozne rozčuluje. Veľmi rada by som im vynadala, ale nemám na to guráž.

zuzidr
19. nov 2007

odkedy mám malú poznám nakupovanie len t tescu a keuflande... ☹ inde sa nedostanem,a ked tak že manžel varuje tak to nakupujem tak naponáhlo,že si to ani nevychutnám 😠 aj mna to hnevá 🙂

bubadlo27
autor
19. nov 2007

no mna dnes poriadne uz vytocili, ani do sportoveho ani do orange, a ked sa tam uz nakoniec odhodlam tak radsej otvorim dvere a spytam sa cio to maju a ked nie tak idem dalej 🙂 🙂
ale neda sa to vzdy, sak sa xcem aj pokukat 😀 😀 😀

mirka414
19. nov 2007

ahoj ja som tiez s TT toho casu vo svajciarsku.otvorila som raz tuto temu na mojasvadba.pretoze ma vytocila predavacka stara p na rohu neviem ako sa to kvetinarstvo vola boze ani ta ulica ma teraz nenapadne.aha tusim je to evanielicka?isla som tam s kocikom nikomu som nezavadzala len ona na mna zazrela a ze ci ten kocar nemozem nechat vonku 😠 pritom keby ona zhodila ten velky zadok tak by tam bolo miesta dost a navyse pripomienka aj tak ste nic nekupili!to som jej uz vynadala ze si ona svoje detska moze nechavat vonku 😠 a ze pozera ako vrahyna takze pochybujem ze deti ma!!je to hruza keby som tam zavadzala alebo nieco rozbila tak nepoviem nic ale takto...

vandaa
20. nov 2007

Ahojte, aj ja som z TT a nejak som si nevsimla v centre tie naplepky, teda okrem obuvy na namesti. Vyse mestkej vezi v takom obchode s darcekmi, to zas chapem, kopa krehkych veci a dieta co sa vsade nacahuje...ale inak sa vtrepem s kocikom vsade. Teda vtrepala som sa, uz moc kocik nepouzivame. Tak trocha sa riadim tym, ze oni su tam pre mna a nie ja pre nich. Ked chcu predat, musia si vazit kazdeho zakaznika a mali by mat rovnake podmienky pre vsetkych.

lefika
20. nov 2007

baby, ja som sice z galanty, co je od vas kusok, ale je to tu to iste. obchody s detskymi vecami su na poschodi a ide sa tam po tocitych (!) schodoch s upozornenim, ze kocik si mozete nechat pod schodami 😠 tiez som na niekolkych obchodoch videla preciarknuty kocik a vyhodili nas z nabytku, ze im to tam poooskierame 😠 tak sme nakupili inde. bezbarierovy pristup tu nikomu nic nehovori, kde mozu bachnu schody, aj ked nemusia. tiez chodievam akurat tak do tesca alebo niekedy sa podari nechat malu s manzelom doma, ale to len v sobotu, lebo chodi neskoro z prace ☹ takze tak 😒

ella1
20. nov 2007

to je problém asi väčšiny miest.a je smutné,že aj ked obchodníci za to nemôžu,lebo obchody boli(väčšinou) postavené véééľmi dávno,tak ste k tomu ešte aj nevítaní 😠
alebo je to taký mini obchodík,kde sa ledva zmestíte vy a nie to ešte kočík.
ja byť obchodník,tak to riešim.by ma zaujímalo z čoho žijú,ked sa tam nedostanete alebo sú na vás drzí alebo sa tvária,že ich obťažujete! 😠
preto chodím do blavy(aj ked už nemám kočík).centrá majú výťahy,prebaľovacie kútiky a hlavne v zime nemusím behať zo zimy do tepla a stále sa obliekať a vyzliekať 😉

lefika
20. nov 2007

ella, presne tak. aj ked idem bez kocika niekedy, do inkriminovanych obchodov proste zo zasady nejdem. so mnou ako zakaznikom uz nemozu pocitat vobec 😝
minule sa vo vlaku jeden galantsky tiezpodnikatel stazoval, ze galantania chodia nakupovat do BA a ze mu nejdu ksefty. tak som si v duchu hovorila, ze dobre mu tak 😠 ked sa niekto takto sprava k zakaznikom, ma vsetko predrazene a este k tomu o piatej zavrie, tak si zasluzi skrachovat. ked zacnem chodit do parce, gal. obchody u mna skoncili uplne. ved do piatej sa nikam nedostanem! a stvat a nahanat sa kvoli nim fakt nebudem 😒

pralinka25
20. nov 2007

Ja zatial deti nemam a teda ani problem s kocikom, ale spominam si ze kamosky s detmi to mali. Zaraza ma to v dnesnej dobe konkurencie ze sa takto spravaju. Ja by som tiez dieta nenechala len tak bez dozoru vonku pred obchodom. Dnes je ina doba ako pred 30 rokmi ked to boli bezne praktiky.

Obchodnici si celkovo nevedia vazit zakaznika. Mne sa stalo ze ma nechceli pustit v cukrarni na vecko, lebo som si kupila zmrzku do kornutka a nie do skleneneho pohara. Odvtedy tam nechodim. A je uz par obchodov ktore nenavstevujem kvoli pristupu ani keby boli posledne na svete.

Drzim palce aby sa pristup k mamickam rychlo zmenil a vela trpezlivosti.

dominica
20. nov 2007

No, ja tak isto nakupujem len v Tescu a v Kauflande - už sa teším, ešte nie sú ani Vianoce a ľudia už kupujú jek besní a ja s deckom čakám v rade 20 min. aj keď potrebujem len jednu vec!
A ešte sa dostanem v meste do obchodného domu Aso a do Jednoty, ale chodím tam málo.
A pridám ešte niečo: bývam na Družbe a keď idem z mesta, tak chodím cez parkovisko, kde sú také nájazdy na prechod pre ľudí cez parkovisko a na to sa napája prechod pre chodcov. A vždy na tom nájazde stojí nejaký k...t s autom, takže ja musím ísť obchádzkou, no to je podľa mňa tiež diskriminácia, mám takú chuť im dať za stierač takéto niečo: ani do k...tov sa ti nedá vynadať, lebo sa nevieš poriadne postaviť!
Dúfam, že som tu nikoho nepobúrila 😀

ella1
20. nov 2007
ella1
20. nov 2007

ten galantský podnikateľ asi viem prečo chodí vlakom 😀
mňa raz naštvali v jednote v Ga na severe,boli sme už pri pokladni a malá sedela síce v košíku-nákupnom ale naťahovala sa k druhej pokladni v ktorej niek nebol,tak tá predavačka s veľkými bradavicami začala na mňa ziapať,že si mám dávať na ňu pozor!ako mám platiť,dávať veci do tašky a ešte dávať pozor na dieťa,ktoré určite nechce kradnúť!
tak som tam nahučala na ňu a viac do toho obchodu nevkročila!
idem tam,kde deti nie sú ,,nádor"

lefika
20. nov 2007

ella, ja do jednoty tiez nechodim: do ziadnej v GA ani do TT. netuzim si pripominat socializmus tymto sposobom 😒 inak s dietatom vo voziku je celkom sranda: v bille mi uz tolkokrat pri pokladni hodila durexy na pas, ze predavacky sa uskrnaju, ked ju vidia 😀 tiez by pri tych pokladniach mohli mat nieco ine...alebo najlepsie nic.
dominica, nikoho si nepoburila, aspon mna teda nie 😉 ja odkedy chodim s kocikom, tiez som zacala nejako viac nadavat 😅 najradsej mam cyklistov na chodnikoch, ktori trielia, co to da, auta parkujuce na chodniku tak, ze sa ledva zmesti chodec a ja nemam sancu a soferi, ktorym nedochadza, na co su prechody pre chodcov 😠

ella1
20. nov 2007

my sme vtedy bývali na severe,takže ked som potrebovala potraviny....
naša raz nechtiac ,,ukradla" dinosaura v dráčiku v poluse 😀
zistili sme to až v aute.
mala asi rok,tiež sedela v košíku,manžel jej kupoval nejaké kocky a niečo mi chcel ukázať,tak som tak trochu vošla s košíkom dnu a malá mala na dosach tých dinosaurov.ale stál len 100-vku,tak snád to prežili 😀

bubadlo27
autor
20. nov 2007

dominica
nebola si dnes na prexadzke?
pri malometraznych bytox,ak si to bola ty tusim som ta videla ak nie tak sorry 😀 😀

a este nieco, ak idete do mesta od hrubeho kostola, pri gymnaziu Angely Merici, teraz stavaju neviem sice co, ale je tam taky uzasny prexod, ze permanentne na nom stavaju auta a na druhu stranu sa da dostat len pomedzi ne.
Minule tam policajti davali papuce a akosi im to uslo ze auta stoja na prexode, tak som nabrala odvahu a oslovila ix, ale myslite ze mu dali pokutu? 😠 urcite to bol nejaky ix znamy na takom fare tak hned telefonoval

dominica
20. nov 2007

bubadlo, neviem, ktoré byty sú malometrážne, ale bola som na prechádzke. Myslíš tie na zátvore?

bubadlo27
autor
20. nov 2007

nie tie na druzbe pri socialnej poistovni 🙂

dominica
20. nov 2007

tak tam som veru nebola a ani neviem, ktoré byty sú to. A oddnes som blondína 😀

bubadlo27
autor
20. nov 2007

jaj tak nic tak mozno nabuduce 😀 😀

hedunecka
23. nov 2007

ale ale zrazu kolko trnavacok konecne 😀 😀
no ja som bola teraz 2dni dozadu na nakupox a jedine co som mala stastie ze bola so mnou babka lebo niekde nas tolerovali ale zase v druhom nie a to ma tak zarazilo ze som vykrikla na babku ze pozor aby si nieco neukradla pockaj ma vonku-tak som si musela ist sama nakupovat 😠

bubadlo27
autor
23. nov 2007

hed,
ja xodim , ale ani na teba nemam statie, mel pisala, ze si ix videla 🙂

hedunecka
23. nov 2007

no hej videla som ix ale to bolo tiez ze ryxlo ryxlo..isli sme vybavovat krst pre malu 😉
vies co ja ked idem do mesta tak tam je neskutocne vela kocarov ze len kukam kto je z MK 😀 a mozno ze sme aj isli okolo seba..

bubadlo27
autor
23. nov 2007

hed,
napis ake mas poznavacie znamenie / kocar /🙂 🙂 🙂 🙂

hedunecka
23. nov 2007

😀 😀 akurat som sa ta to chcela spytat

ja mam ruzovy kocar taky tmavo-bledu ruzovu..a ty?

bubadlo27
autor
23. nov 2007

ja mam cierny Jane so sivym vrxom a striedam si kriklavo zlty, tak to urcite neprehliadnes 😀 😀 😀

palvinka
23. nov 2007

hehe aj ja som si všimla, že kopa trnavčaniek, ahoj Hedunečka 😉 . A ešte k téme ja tiež nakupujem v tescu alebo v kauflande. ak potrebujem ísť do mesta tak si beriem patapum, ale teraz v zime keď sme obe naobliekané tak je to dosť nepraktické.

hedunecka
24. nov 2007

ahoj palvinka no na teba mam asi viac stastia dost casto ta stretavam len vzdy bud ked som v buse abo niekam ponahlam..
no my sa dnes xystame do tesca na nakupy lebo v tom meste fakt neni sance a s drahym pojdem az ked nam babka povaruje malu 😉

zvedavamt
24. nov 2007

aj mne chybal moc pristup do obchodov s kocikom. teras robim v Tulipe v refan parfumerii a cely obchodak je pristupny, co ma tesi. aspon ma mozu prist kuknut kamosky aj s detickami a je tam vela herni pre deti. konecne niekto myslel aj na nas 🙂

jabrunko
28. nov 2007

no ja som Dorku v kociku este nemala ... supnem ju do satky a je pohoda a ani sa nemusime tolko obliekat, lebo sa ohrejeme navzajom.... cez nas si dam flisovo vlnenu bundu a ide sa 😉
inak momentalne som v Trnave, lebo tu byvaju moji rodicia a ja som tu stravila svoju mladost 😀