Nakupovanie cez Aliexpres

marcela91
11. sep 2013

maminky, mate skusenosti s objednavanim cez aliexpres.com? Daju sa tam kupit rozne drahe znacky za polovicne ceny, na fotkach takmer nerozoznatelne od originalu, ale aka skutocnost, netusim... Teraz cakam na saty Mango a uvazujem o kabate z Desigual novej kolekcie....Vdaka za infosky 🙂

zuzi149
11. sep 2013

Konecne to tu niekto dal lebo na tejto stranke su vsetky skoro vsetky veci z aliespressu a tie damy ktore to predavaju riadne na tom zarabaju je mi luto tych ludi lebo si to mozu uplne lacnejsie kupit a omnoho prosim nakupujete cez tu stranku uz dlho

meiwe
11. sep 2013

Ja som teraz objednala dve tricka tak som zvedava=) ak pridu tak objednam este malej niake saticky=)

83lenka83
11. sep 2013

Ja som objednala par veci ale dosiel mi cisty shit ☹ moj maly ma 12 mesiacov, objednavala som pre neho overal od 13- 18 mesiacov doslo to tak na 6 mesacne dieta, objednala som komplet - rifle+sako+natelnik pre maleho rovnaka velkost od 13 do 18 mesiacov a dosielmikomplet pre cca 3 rocne dieta, ciapky na zimu mi dosli celkom dobra kvalita ale velkost nesedi, objednala som si kabat, normalne nosim velkost xs az s, pre istotu som si objednala velkost m a ked mi to doslo tak ma skoro kleplo, bolo mi to male takze nemam dobru skusenost ☹

kuwait
11. sep 2013

@83lenka83 napodobne,mna po poslednej zasielke od nich tiez skoro kleplo

kessy23
11. sep 2013

neodporúčam nesedia veľkosti ani kvallita,vážne sú tie fotk dokonalé ale neodpovedajú pravdivosti tovaru... Ja som objednala dvakrát a už nikdy viac

dejka77
11. sep 2013

Zo zvedavosti som si pozrela tu stranku. Natrafila som tam na zimnu bundu, ktoru som si chcela objednat z ebay-a. Porovnala som si rozmery co tam pisali, no a na aliexpress som nasla dvoch predavajucich, ktori mali uplne ine rozmery ako sa pise na ebay-i. Takze 3 rozne rozmery na ten isty tovar.

@kessy23
@83lenka83 Riadili ste sa rozmermi co tam boli?

caoli
11. sep 2013

bože, baby, a pozerali ste si tu stránku pozorne? veď je to čistý ázijský hnus ! na mmb je toho plno, nájdete tam presne tie isté kusy, co na tejto stránke, najčastejšie pod výrobcom píšu že Japan. S Japan to nema zbla nič spoločné, šijú to kdesi v Kórei, ktovie či nie aj malé deti - otroci v stuchnutých pivniciach za ryžu a vodu. tiež som sa raz nechala nachytať, kým som nevedela wo co gou, na tie ceny a skoro som sa rozrevala, čo za hruuuuza mi došla. Potom som si naštudovala - je to šité na tie malinké aziatky, keď nosíš S, kúp XL a aj tak nemáš istotu, že ti to bude. Handry na zaplakanie, u našich číňanov je hádam lepšia kvalita. a boty? španielska čížma je vrchol komfortu proti tomu. v tej jedinej objednávke som jedny mala, no poviem vám, po roku skladovania a pokusov vydržať to, išlo 20 ečok do kontajnera. A že originály? Zabudnite. Nekupujte to !!!

83lenka83
12. sep 2013

Ano riadila som sa rozmermi ale je tam odchýlka od 1 do 3 cm a boloto aj viac v skutočnosti ☹ dejka77

sashabb
12. sep 2013

@caoli tiež nechápem, ako niekoho môžem len napadnuť, že sa jedná o originál 🙄
@marcela91 "na fotkach takmer nerozoznatelne od originalu" ... je to čína a žiaľ úplny podvod, kde inzerujú svoj tovar pod fotkou originálu! napr. louboutinky s fotkou originálu za 30 dolárov ... to vieš, že to bude origoš 😎
Takže pokiaľ chceš origo kabelku desigual tak určite kamenná predajňa a nie táto stránka.
--------------

Inak najviac sa mi páči ako niekto povie/napíše, mám to z Ameriky 😀 .. len preto že je to "bodka com" 😝

marcela91
autor
12. sep 2013

@zuzi149 a babenky nakupuju za ceny takmer totozne s oficial desigual a myslia si, ze su original, lebo nepoznaju kvalitu tych original veci... ja som sa takto oklamala na kabelke, nezdala sa mi, zvlneny zips ocernety na kabelke... tak som si sla kabelku -kvalitu porovnat do kamenneho obchodu a uz som vedela, ze je to len dobra napodobnenina, patrala som a nasa tuto stranku, neuveritelne, co vsetko dokazu ti cinanci vyrobit., netusila som ani...

marcela91
autor
12. sep 2013

a ide ma slak trafit, ked vidim ako sa na MMB predavaju saty a sukienky ktore oblubuju dievcatka za 40 eur a niekto to kupi, na ali sa daju kupit za 5 eur a postovne neplatitie a naozaj je tychto azijskych veci plny mimibazar, krasne nafotene, pripadne stiahnute fotky originalnych znaciek a detailne fotky a skustocnost tam nenafotia a ktovie, cim je to farbene, u nas su aspon nejake prisne kriteria na pouzivane materialy a farby, aby neboli zdraviu skodlive, aziati to prekracuju a stovky percent, potom sa divime, ze mame ekzemy a vselico.. Akoze aj svetove znacky sa dnes siju v Bangladesi, Cine, Thaiwane, Kambodzi, zkratka zial vsetko co je dnes na trhu sa vacsinou vyraba tam, ale aspon ako "znacka" snad dohliadaju na urcite normy....

marcela91
autor
12. sep 2013

a ebay funguje podobne? to sok neskusala... tiez je to levne zbozi z Ciny tvariace sa ako original?

marcela91
autor
12. sep 2013

@zuzi149 jednej som sa pytala, ze mam o kabat desigual zaujem, komunikovala, ale potom som chcela, aby mi potvrdila, ze je to 100 original a nie objednane z ali.. , lebo ja rozdiel rozpoznam, uz sa neozvala...druhy pripad je ked predavajuca este klame, ze je to origos . Ale ved predavat kopirovane znacky u nas je dokonca aj trestne / a este ked su za ceny ako original/ preto u vietnamcov na Slovensku dnes uz nezozeniete najnovsi model Chanel okuliarov za 15 eur a Adidas u vietnamcov tiez len so styrmi pruzkami 😀

marcela91
autor
12. sep 2013

@sashabb ale ved ja som sa nepytala, ci su to origosky veci 😉 , lebo podla cien jasne ze nie su, zneuzivaju fotky od svetovych znaciek na oklamanie zakaznika...Predsa kabat z novej aktualnej kolekcie nemoze stat o polku menej uz teraz ked ho oficial desigual ma napr. za 140 eur . Len som chcela vediet, aka je to kvalita tych kopii, ale ako babeny pisu asi taka, ze hodit rovno do smetiaka....Tie zakaznicke referencie /feedback/ si tam asi ti predajcovia na tu stranku pisu samy pod urcite kusky oblecenia, lebo same excelent a plny pocet hviezdiciek 😀

stardust
12. sep 2013

@marcela91 ak si tam objednas falzifikaty, existuje moznost, ze ti colnici zadrzia tovar. Peniaze by si mala dostat naspat, ale je to spojene s namahou...

linda20111
12. sep 2013

@marcela91 ahoj, ja s tym skusenost nemam, ale asi tak pred 2mesiacmi tu jedna kocka pisala ze odtial objednala veci a zadrzali jej to colnici - kvoli tomu ze je to imitacia znacky - porusenie predpisov. ja mam doma tiez nejake fejky, ale tie som kupila na ukrajine, vyskusala a osobne doviezla - cez hranice pri kontrole s tym ziadny problem nieje. vacsinou sportove oblecenie a botasky - kvalita zalezi na konkretnom kuse - jedno tricko sa mi po prani hned zbehlo na velkost babiky, ale jedne botasky co som tam kupila mi vydrzali 7rokov!!!

marcela91
autor
12. sep 2013

@stardust snad 1 male satocky Mango, ktore asi obanujem ked pridu mi nezadrzia dufam 😀 . Ale tym predajkynam, co toho objednavaju pre zakaznicky na kartony , akoze "original" z USA ,alebo Spanielska tym nech zadrzia... 😀 😀 😀 😀

viera27
12. sep 2013

baby, ako sorry, ale naco kupujete faky? Ja na ebay a podobnych serveroch casto kupujem veci z ciny, ale doplnky do vlasov, nahrdelniky a podobne hovadiny. Ale "znackove" handry ci kabelky? Vsak su plne obchody peknych, lacnych, neznackovych v neporovnatelnej kvalite. A este tu niekto spominal Mango. To sa akoze imituje? Vsak na http://mangooutlet.com/SK/outlet ked su vypredaje, tak original saty stoja kludne aj 5E 😀.

dejka77
12. sep 2013

@83lenka83 Na ebay-i zvyknu napisat pri takychto veciach, ze tam moze byt rozdiel 1-3 cm. Ale tie, co som porovnavala vcera mali rozdiel aj 5-7 cm.
@caoli Presne to som si vsimla ked som to vcera pozerala, sama azia.

@marcela91 Co je to MMB? 🙂
Na ebay-i (anglickom) kupujem vsetko z anglicka (ale to neznamena, ze to nie je dovezene z ciny kedze sa tam skoro vsetko vyraba). Co sa tyka priamo azijskych veci tak ja nekupujem podla znacky, ale to co sa mi paci, Desigual ani nepoznam 🙂 . Predpokladam, ze znackove veci nebudu tiez original. Zatial som si objednala (prvykrat) 2 mikiny neznamej znacky a su dobre, dalsie 2 su na ceste. Postovne maju niektori zahrnute v cene, u inych sa plati. Velakrat to ale vyjde narovnako.

kuwait
12. sep 2013

ja som na ebay predala par dizajnerskych veci a tam zaujemci hned pozerali na to odkial je predajca,ak by som bola v Cine tak nepredam nic lebo ludia vedia ze z Ciny su len napodobeniny.Tiez som musela predlozit dokazy o povode veci kedze boli pouzite pekne som prilozila aj uctenku kde som to ja kupovala.Keby som to bola kupila cez net tak mi to tiez nikto nekupy,preto aj vy davajte pozor na ebay .Nekupujte nic od predajcov z Azie a postkomunistickych krajin ak sa nechcete napalit kupou fake no a aliexpress?Predtym som tam kupila par peknych kozenych kabatov ale posledne veci boli podvod namiesto goliera z lysky na kabate bolo nieco ako vata a druhy kabat mal namiesto goliera z lysky golier za kralika a koza bola uplne vraskava,zlej kvality.Kupovat z Ciny je velke riziko.

caoli
12. sep 2013

@marcela91 môzeš sa spoľahnúť, že aj tam je toho plno, stačí viac polistovať. nedá sa tomu zabrániť, hlavne nie tam, kde fičí súkromný predaj. zaplavený je tým celý svet. všade je spústa ľudí, čo nikdy naživo originál nevideli, alebo ano, ale nemôžu si ho dopriať, alebo je im jedno, či majú fake, hlavne že dobre nakúpili. to je ideálna cieľová skupina a je stále dostatočne veľká. ale každý, kto ten odpad raz v ruke mal, musí na prvý pohľad vidieť, čo to je - "pravé" louboutinky polepené kol dokola hnusným lepidlom, odškerujúce sa podrážky od zvršku, nakrivo vlepené stielky... a hlavne obuješ a do 5 minút ideš zomrieť od bolesti, ako keby si zverák obula. Je to celé sprostý a hrubý podvod, len škoda, že ľudia si svoje peniažky nevážia natoľko, aby si trošku pozisťovali realitu a ukrátia seba a rodinu, aby tej bagáži napchali do gágora za niečo, čo v konečnom dôsledku nemá žiadnu estetickú ani úžitkovú hodnotu. o možných škodách na zdraví nehovoriac

@viera27 úplný súhlas, radšej vec "menej" značkovú, ale dobre ušitú a z dobrého materiálu a overeného zdroja. jasné, všetko sa šije v ázii, prípadne sev. afrike, ale je rozdiel, ci to tam sije taky Ralph Lauren alebo Hui Lui Dui z Phnopenu

viera27
12. sep 2013

@caoli jo jo, kon na pol hrude, najlepsie aj deti do toho ponavliekat, vsak nech ludia vidia, ze na to mam 😀.

marcela91
autor
13. sep 2013

@dejka77 MMB je mimibazar.sk

marcela91
autor
13. sep 2013

@viera27 dakujem, poznam tuto outlet stranku, len tie moje saty, nad ktorymi som zavahala ked boli v mangu sa nedostali ani do vypredaja, nieto este do outletu, minuli sa hned, aj na nemeckych strankach boli hned vypredane, preto som ich nasla len na tom aliexprese za polovicu , hned som ich objednala, to som este netusila /az po zaplateni/ ze nejde o original, nemala som ani tusenia, ze takuto znacku ako Mango, co je podla mna cenovo celkom dostupna znacka pre normalneho cloveka mozu kopirovat...Uz teda viem 😀

slavuska1234
26. sep 2013

no uz ma to odradilo .. 😀 ziadny nakup sa nejedna

marcela91
autor
1. okt 2013

doteraz mi balicek neprisiel, neda sa ani odpovedat predavajucej, pyta to do mna nejaku HTML verziu ked pisem do kolonky kratku spravu, uz neviem, co robit, ani aliexpres neodpoveda...Neodporucam tento obchod.. 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

kuwait
1. okt 2013

@marcela91 otvorila si dispute?Rozhodne to tak nenechaj,oni peniaze vratia ked podniknes patricne kroky

marcela91
autor
1. okt 2013

@kuwait hej, skusila som tam napisat, aj ali uz 5 x , aj predavajucej, podarilo sa konecne, nechcelo mi to poslat zpravu stale..tak uvidim, ale uz tam nic neobjednam, len kopec mailov z aliexpresu o nicom, netykajucich sa mojho tovaru a odpoved kedy pride, ziadna.... 😖

kuwait
1. okt 2013

@marcela91 aj ja mam s nimi zle skusenosti bud tovar neposlu alebo nezodpoveda obrazku a popisu.Malokedy som bola spokojna

lumarque
23. dec 2013

@marcela91 ahoj ako si dopadla s tymi satami. Ozaj prosim ta ta naodobena kabelka desigual, je asi aka kvalita.. taka, ze sa hned rozpadla, aleb drzi.. ja som bjavila jednu na ebayi.. myslim, ze origi to nebude a ani som ju u predajcov desigualu nenasla, mozno nejaka starsia kolekcia, ale paci sa mi a hodia sa i farby k veciam, tak zvazujem dik