Nakupovanie cez internet v USA. Ako na to?

bora8
22. sep 2008

Ahojte kočky, poradíte mi, tie ktoré máte skúsenosti ako nakupovať v USA cez internet? mne sa to zdá cez niektoré sprostretkovateľky veľmi drahé... radšej si vyberiem a objednám veci sama a aj zaplatím.....

domeenika
22. sep 2008

bora8, tak toto ak zistis daj aj mne vediet.. budem ti fakt vdacna.. ja uz som si takto objednala dost veci a vyslo ma to poriadne draho, najhorsie je, ze pripadna reklamacia nieje mozna, vzhladom na vysoke postovne

valka
22. sep 2008

bora, vyjde to ozaj dost draho, lebo ak to prekroci nejakych 22dolarov, tak platis clo a dph...teda pripocitaj si este tak 1/3 ceny aj s postovnym...idealne to je,ak mas niekoho v usa a ten ti to kupi, a potom posle ako dar. a s nim sa vyrovnas. vtedy neplatis nic statu. a taktiez oni ti vedia poslat balik alebo list najlacnejsie, lebo jemu zalezi na konecnej cene...

bora8
autor
22. sep 2008

a nejaké triky alebo finty nie sú?

adinka3
24. sep 2008

bora skús cez mimibazar. Tam sú kočky, čo žijú v USA, dohodnete sa čo chceš, a ona to pošle. Už tak mám hodinky aj kabelku. 😀

maruschka
24. sep 2008

na internete sú firmy,ktorým zašleš link tvojho vybraného tovaru a oni ti to objednajú..Ale platíš agenta v USA,poštovné,takže to máš veľa.Ale čo som si tak prerátavala cenu bicykla-na Slovensku sme ho našli skoro za 7 tis.A keby som si ho objednala cez tú firmu,zaplatila poštovné a agenta, tak ma to vyjde asi 4 tis.

Takže sa možno oplatí niečo takto kupovať.Ale cez ten mimibazar to skúsim aj ja.adinka díky za radu 😉

bora8
autor
24. sep 2008

díky kočky - a máte takto nekoho oblúbeného?

filipa
25. sep 2008

to bora: finty a triky - ak mas napr. znameho na americkej ambasade, on ti to vie tiez objednat a prebrat (na jeho meno) bez prislusnych dani a cla (dovoz tovaru pre pracovnikov ambasad, diplomatov, medzinarodne organizacie a ich pracovnikov a pod. nepodliehaju clu ani dph) 😉

cicushka
25. sep 2008

jedno slovo: Ebay 😉 Iba tadial. Mimibazar sa neoplati vobec.

adinka3
25. sep 2008

cicushka: ja som cez mimibazar spokojná a stále sa to oplatilo viac, ako u nás. Máš zlú skúsenosť?
ja som objednávala cez dve kočky a bolo to v pohode. Hodinky Guess o 3 tisícky menej ako tu. A ešte som kupovala tenisky s koliečkom, tiež ok a aj kabelka.
na mimibazare sú fajn tie kočky. Veď skús bora .. 🙂

bora8
autor
26. sep 2008

cicushka - daj link - to nepoznám dakujem

nanyka
26. sep 2008

mimibazár je predražený..jednoznačne ebay, aj to iba v tom prípade, ak konkrétna firma nezasiela do európy..napr.ako guess, oni zasielajú len sev.amerika..no skúste si porovnať určité veci cez ebay a cez mimibazár..neskutočné rozdiely.. 😨

cez ebay - platba cez paypal - bezpečné..nemala som doteraz žiaden problém a poštou mi balíček prišiel do dvoch týždňov z usa priamo.. 😉

bora8
autor
26. sep 2008

áno ale ako na to? 😕

nanyka
26. sep 2008

veľmi jednoducho...zaregistruješ sa na ebay.com, zriadiš si paypal cez účet v banke (všetko cez internet) a objednávaš a objedávaš 😀 😀 😀 ..

inak diskusia o ebay je aj tu:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

a o paypal - článok:

http://www.inet.sk/clanok/5513/paypal-prevrat-v...

bora8
autor
26. sep 2008

ďakujem 🙂

avion
15. apr 2009

Dievcata a neviete nahodou do akej vysky sa da objednat aby sa neplatilo clo? neviem to nikde najst
😒

patricia1971
15. apr 2009

avion
http://www.colnica.sk/
dole máš, že: "Aktuálne informácie,dôležité upozornenia" - "Dovoz tovaru pre vlastnú spotrebu z tretích krajín" to je aktuálne a veľmi dobre napísané...neviem to ináč okopírovať, ale sa tam zameraj na "zásielky nepatrnej hodnoty neobchodného charakteru", keby si mala otázky, sa kľudne opýtaj, asi na IP,to si skorej všimnem...som síce na MD,ale už s týmto robím skoro 19 rokov 🙂

patricia1971
15. apr 2009

Baby, som volala s kolegyňou, a od 1.4.2009 nastala zase zmena....tak ako sa píše vyššie, do 22 EUR je to bez CLA a DPH, pokiaľ je zásielka v hodnote od 22 EUR do 150 EUR tak sa platí iba DPH, to je 19 %, ak je hodnota zásielky nad 150 EUR, tak sa platí aj CLO aj DPH, takže si dajte na to veľký pozor, keď si budete objednávať tovar z krajín mimo EU

filipdvoran
19. nov 2013

ahojte , komplet info ako na nakupy v usa najdete na stranke http://www.nakupyvusa.com

janett310
9. júl 2015

Pisem ohladne refundo prace Je mozne si v nom zarobit 2 sposobmi:

1. Vratia Vam % z nakupov.
2. pomocou odporucania tejto stranky inym (tato moznost nie je pisana hned v uvode tej stranky ale preklikate sa tam) za kazde odporucanie niekomu mate dalsie 4.20 € (0.20,- hned, 4,- az ked nieco dotycny nakupy. Ak chcete tak si mozete zarabat peniazky, ak nie tak vyuzivate zlavy pri nakupoch, nicomu sa nezavazujete.
Uz len za registraciu ziskavate 2 €.
Registracia je zdarma
Nech sa paci, tu je link:

https://www.refundo.sk/?ref=50130

dodik11
30. júl 2015

@bora8 Najlepsie co som skusal je www.nakupujvusa.sk phodlne sa zaregistrujes a vytvori sa ti americka adresa na ktoru si mozes posielat baliky za preposielanie platis len 1$

felisita
11. sep 2015

Dievčatá máte. Niektorá skúsenosti so službou MYus? Tiež niečo ako shipito.cz

rasto_o
12. júl 2016

Ja posielam cez euroshipex.com , ak posielate pravidelne tak vám vedia dať aj lepšie ceny. Objednáte si tovar na ich adresu, napíšete im mail kam to má ísť a je hotovo..

jarinka33
12. júl 2016

@rasto_o lepsie ceny? o kolko? 🙂

penelopa
19. feb 2017

Objenáva niekto sviečky yanke candle z usa?
Ďakujem.

ivkaa1
2. aug 2017

Nepoznáte niekto značku Justice (schopjustice.com)?

lenkaatak
20. okt 2017

Ja sa idem vydávať a našla som krásn kiticu v USA . Ale neviem ako ju objednať alebo cez koho objednať . Ak máte s niekim dobre skusenosti poradíte mi ?