Nakupovanie z caryfuk.sk a matko.sk. Máte skúsenosti?

mirko06
24. jan 2007

Ahojte, len by som sa chcela opytat, ci nemate niekto skusenost s nakupovanim cez internet, zaujimaju ma netove obchody caryfuk a matko. Dufam, ze ma emjee nezrusi, ze je to reklama.
Chcem si bud tam, alebo tam objednat nejake veci, tak som len trosku opatrna, aby mi na dobierku neprisla prazdna krabica. Snad som nikoho vopred neurazila svojou nedoverou.Vopred dakujem.

nastenka
11. jún 2008

Ahojte, poznáte pixmániu? Vytvorila som na to tému, ale hneď ma nejaká dobrá duša zamkla. To nechápem prečo. Lebo chcú platbu predom a bojím sa, aby som neprišla o peniaze. Poznáte tú spoločnosť? Je to férové?

emjee
12. jún 2008

nastenka ta dobra dusa som bola ja a este som ti tam napisala aj k pixmanii, ze poznam - objednavala som si odtial fotak a bola som spokojna

nastenka
14. jún 2008

ďakujem, ty si tu asi nejaký správca a kontrolór, že?.
Už som si to objednala, poslala som peniaze a čakám, kedy mi tovar príde.

malaskoricka
14. jún 2008

ahojte ja mam s nakupovanim cez net len super skusenosti 😉 najnovsie ma chytila mania na tehu tricka 🙂

natalien
14. jún 2008

Tak jsem objednala plavky přes luxusnipradlo.cz, IHNED zaplatila, jak bylo uvedeno v potvrzené objednávce a po 10ti dnech nic 🙄 Zboží je skladem, peníze mají na účtě a plavky nikde... 😒

magda22
14. jún 2008

ahojte,
tak my cez net kupuje hadam vsetko, aj potraviny, len prvy krat by sme si chceli kupit nejake handry z anglicka, ja dokonca mozno z usa...
lenze otecko sa boji, ze nam to nedojde, lebo, ze cital, ze ludia maju vela skusenosti, ze baliky zo zahranicia nepridu, prosto, ze ich niekto na poste ukradne, alebo iba cast a pod.
mate prosim vas niekto podobnu skusenost???

maca793
14. jún 2008

magda
ja som minulý rok prekticky každý týždeň objednávala veci cez net, hlavne oblečenie ale len v rámci slovenksa.
ani raz sa mi nestalo, že by neprišiel balíček. škoda, že máš chlapca, niečo by som ti aj poslala

magda22
14. jún 2008

ahoj,
ja pre maleho nakupujem cez babybazar a tiez sa mi nikdy nestalo, ze by balik neprisiel, alebo vobec nieco ine a nakupili sme toho cez net dost, lenze ono sa to tyka vraj len balikov zo zahranicia, ak nepocitam cesko..

maca793
14. jún 2008

ja tam mám tiež bazárik a nejaké veci ael všetko pre dievčatá
zo zahraničia som si zatiaľ nič nekupovala, takže si neviem poradiť

penguin1
8. júl 2008

prosim, nakupoval niekto cez pixmania.sk? mozete sem supnut recenziu na tento obchod?
alebo poradte, odkial kupit fotacik... 🙂 dik

emjee
8. júl 2008

penguin pixmania - objednavala som si odtial fotak a bola som spokojna

evcafrank
8. júl 2008

penguin: my kupovali přes pixmanii(teda cz, ale je to totéž)kameru, a vše ok🙂 dokonce byla jednou v Testovinách....zkusím najít link

rybecka
8. júl 2008

baby na akej stranke nakupujete potraviny? 😕

sicilia
8. júl 2008

penguin, mozem len odporucit, tiez som odtial kupovala fotak a aj dost mojich znamych, nemusis sa mat, je to naozaj dobry e-obchod..

emjee
8. júl 2008

rybecka potraviny? taketo stranky su u nas asi len v plienkach, mozno nejake bio alebo vyzivove doplnky sa najdu, ale ja som potraviny cez net este nekupovala

avion
28. okt 2008

Ahoje, mate niektora skusenosti s nakupom cez net (bazar) a ze predavajuci chce od vas aby ste najprv vlozili peniaze na jeho ucet a az ked mu pridu peniaze na ucet, on vam posle tovar? Ze vraj maju zle skusenosti s posielanim tovaru na dobierku, lebo si to kupujuci nevyzdvihne a jemu vznikaju naklady. Da sa im verit? Ako sa to moze riesit v pripade, ze ste poslali peniaze a nedostali ste tovar a jediny udaj co mate je jeho c. uctu. dakujem za odpovede

sisstin
28. okt 2008

avion: ono je to tak skoro všude, že zasíláš nejdřív peníze a pak ti to přijde 😉 na dobírku jde většinou jen z i-net obchodů..ne od jednotlivých prodejců 😉 mně se teda ještě nestalo, že bych zaplatila a nic by mi nepřišlo 😉 chce si číst i hodnocení 😉

alusha
28. okt 2008

ja tiez casto nakupujem cez net a tiez zatial vsetko prislo v poriadku, len raz prislo poskodene a aj reklamacia prebehla v poriadku 🙂

marcela.m
28. okt 2008

Ja som nakupovala cez peknehracky.Super 🙂 Rychlo vybavene,dobra cena v porovnani s obchodmi.A nasla som tam,co som nevedela zohnat v obchode.Konktretne tabulku na pisanie kriedou a z druhej strany magneticku.

vinka
28. okt 2008

Ja som tiež dobre kúpila cez quele a na dobierku mi poslali detský kočiarik.A takto som kúpila aj autosedačku od predavajúcej na inzerát.A bolo to fajn.Dokonca aj ja som takto predávala šaty a kupujúcej boli malé na prsiach tak som jej peniažky vrátila a ona mne šaty.Ale to je iba o ludoch a o dohode. 😉

avion
28. okt 2008

To ano, to su internetove obchody. Ale skor som myslela ci mate skusenosti s nakupom od sukromnych osob? Napr. mamicka predava pouzite veci. Viete o nej iba jej nickname a c. uctu na ktore mate poslat peniaze a ona vam potom posle veci. Boli ste niekedy oklamane? Ako ste to riesili? Diky

melory
28. okt 2008

dnes mi prisiel balik. mal stat 1370 a stal 1995
pekny rozdiel co?
objednala som si z internetoveho obchodu tovar...mali ho dorucit do 3-21dni
pekne rozmedzie, ze?
neposlali!!
tak som napisala co s tym je...na druhy den mail, ze uz je na ceste...a oni ho rychlo poslali UPS, ktore som ale hradila ja...nieje to ujete???

berynka
11. nov 2008

Ahoj, mám dotaz... jak je to s poštovným, když e-shop dodává objednávku po částech? 😅 Operátor mi řekl, že se bude platit jen u první dodané věci a pak už ne-e. Je to skutečně tak? Diky 😉

monika78
3. dec 2008

ahojte...nakujete cez net aj zozahranicia? viete nieco odporucit?

emjee
4. dec 2008

karca21 • 20tt • Včera o 18:37
Ahoj, rozhodla jsem se založit toto téma, abychom se mohly vzájemně varovat před nákupem oblečků pro naše mimísky u nespolehlivých e-shopů.

Přikládám tedy první negativní zkušenost:

http://urobinka.mimishop.cz/

Emailová korespondence:

> > > Předmět: Re: Stav objednávky
> > > Datum: 01.12.2008 18:51:57
> > > ----------------------------------------
> > > Dobrý den,
> > > dnes jsem obdržela balíček, ale chybí v něm 2 košilky, na paragonu
> > > jsou
> > > uvedeny
> > > 3 zavin. košilky, ale v balíčku byla jen jedna, žlutá.
> > > S pozdravem
> > > Karina Vondráčková

> > ----- Original Message -----
> > From: "zuznachar"
> > To: "Karina Vondrackova"
> > Sent: Monday, December 01, 2008 7:17 PM
> > Subject: Re: Stav objednávky
> >
> >
> > DObrý den,
> >
> > balíček jsem několikrát prohlížela a košilky jsem tam měla.
> >
> > Napište mi jaké, a já udělám inventuru a zjistím co a jak.
> >
> > Děkuji Charvátová

> > ------------ Původní zpráva ------------
> > Od: Karina Vondrackova
> > Předmět: Re: Stav objednávky
> > Datum: 02.12.2008 07:29:06
> > ----------------------------------------
> > Dobrý den,
> >
> > tak to tomu tedy opravdu nerozumím, protože košilka dorazila jen jedna.
> > Posílám foto všech oblečků, které v balíčku byly a zároveň naskenovaný
> > paragon.
> > Toto nedorazilo:
> > > Zavinovací košilka zelená, 62 150,00 Kč 1 ks 150,00 Kč
> > > Zavinovací košilka modrá, 62 150,00 Kč 1 ks 150,00 Kč
> >
> > S pozdravem
> >
> > Karina Vondráčková

> Sent: Tuesday, December 02, 2008 9:52 PM
> Subject: Re: Stav objednávky
>
>
> Dobrý večer,
>
> tomu nerozumím ani já. Sklad mi sedí a tak opravdu věřím sama sobě, že
> jsem chybu neudělala.
>
> Ještě mi vyfoťtte, prosím, jestli máte nálepku z obálky, kde je hmotnost.
> To je rozhodující.
>
> Děkuji Z.Ch,

> Předmět: Re: Stav objednávky
> Datum: 03.12.2008 17:43:55
> ----------------------------------------
> Dobrý den,
> v příloze posílám naskenovanej štítek. Je zvláštní, že na paragonu je
> vidět, že byla původně napsaná "1" vedle zavin. košilek a poté je přepsaná
> na 3.
> Já rozhodně košilky 3 neobdržela. Nejsem podvodník, abych vymáhala něco,
> co doma mám. Prostě v balíčku to nebylo.
> S pozdravem
> Karina Vondráčková

Sent: Wednesday, December 03, 2008 5:46 PM
Subject: Re: Stav objednávky

Ano, na paragonu byla 1, jelikož jsem zbývající položky měla v jiném balíku.
Poté jsem je doplnila a přepsala na 3.
Nejsem podvodník.Nikoho neokrádám, tak Vás požádám, klidně mi vraťte mi tedy
zboží zpět a já Vám vrátím peníze.

Děkuji Charvátová

Ten kdo by měl být naštvaný jsem já, ne vy.
Nechápu, jak Vám mohu vrátit něco, co jsem nedostala. A jestli myslíte celou
zásilku (bez těch dvou kousků), tak k tomu nevidím žádný důvod. Reklamuji
pouze 2 nedodané kousky.
Ať skončily košilky kdekoliv, nebudu se o tom dál dohadovat. Teď už chápu,
proč Váš obchod nemá žádnou hvězdičku na netu, poučení pro příště,
nenakupovat u takových obchodů.

Kladnou recenzi Vám na internetu rozhodně nedám.

katynaa • 1d • Včera o 18:39
tak to je sila ...

katka82 • 11tt • Včera o 18:42
Jj není nad kamený obchod,že?

aponchie • 1d • Včera o 18:45
ty brdo tak to je sila a co jak to pokracuje??hlavne ji to neposilej pac ona ti posle penize jen za tu jednu kosilku baba jedna vycurana pac na stitku budes mit vahu jen jedne a nebudes se moci branit.. 😲

karca21
4. dec 2008

Tak dneska mi napsala paní, že mi vrátí peníze za ty dvě nedodané košilky, tak snad mi penízky přijdou. Myslela jsem, že po této zkušenosti už budu radši chodit jen do kamenných obchůdků, ale vypadá to, že jsme se nakonec domluvily.

jasumat
4. dec 2008

my sme kupovali nejaké Lego cez Scandimex.sk a sú super. Tie ceny majú zhruba o 10-15%nižšie ako všade inde (aj v Dráčiku so 7% zľavou)Tovar prišiel na druhý deň kuriérom a platilo sa pri preberaní tovaru.
Na MMB nakupujem pravidelne pre deti oblečko a nemala som negatívnu skúsenosť.

karca21
12. dec 2008

Ahoj, tak už mi i dorazily peníze zpátky za nedodané 2 košilky, tak to snad takový zlouni nejsou, ale to jednání nebylo moc příjemné. Musim říct, že mě to opravdu hodně odradilo od nakupování na internetu, nějak se teď už bojim.

lubka131
20. jan 2009

Ahojte, viete mi niektora z vas doporucit, kde kupim lacnejsie znackovu kozmetiku na nete, ako u nas v SR. Alebo najlepsie by bolo, keby sa ozvala niektora, ktora by mi mohla poskytnut info, ktora si zo zahranicia objednavka kozmetiku 🙂