Nákupy na Ukrajine

anjelinka
12. nov 2008

Ahojte, viem, ze je tu tema kociky z Ukrajiny, no nenasla som nic vseobecneho ohladom nakupov. Chceli by sme tam ist s mamou v sobotu, ale neviem, ci je lepsie ist autom alebo autobusom, v akych peniazoch sa tam lepsie nakupuje, no a nejake ine podrobnosti...
Budem velmi povdacna za prispevky od vas, ktore ste tam boli v tejto blizkej dobe... 😉

mimkao
13. nov 2008

Karolinka, tak ako písala Emily. V podstate je to ako Komárno a Komárom... 😉

emily333
13. nov 2008

dve spriatelene dedinky 😀

karolinkafe
13. nov 2008

Dakujem 😵
A este som sa chcela opytat, teda ked je tam prechod len pre pesich turistov, kontroly su rovnake, ako vsade inde? Teda sa musia vyplnovat tie papieriky, davaju peciatky do pasu atd? 😅

emily333
13. nov 2008

ano presne tak 😒

mimkao
13. nov 2008

Ale zase niekdedy vieš prejsť aj za 5 minút a bolo už aj také že tam naši čakali 4 hodiny. 🙄

karolinkafe
13. nov 2008

Vdaka za info 😉 Ja ked som chodila, tak len do Uzhorodu, no mozno aj tie slemence vyskusame 😉 Je pravda, ze s tym cakanim si velmi clovek nevyberie 😒 A ako ste tu spominali menenie penazi, tak my sme vobec nemenili, teda po prechode cez hranice tam bola hrrrrba chlapov, co menili (rovno zo slovenskych korun) a tiez aj na trhu. Len treba trochu vyjednavat, lebo niekto moze dat viac, iny menej 😉

anjelinka
autor
13. nov 2008

Uz som tu z obeda. A tie V. Slemence, to su daleko od Uzhorodu? A je tam tiez nejaky velky trh?

mimkao
13. nov 2008

Anjelika, neni sú ďaleko. Vzdušnou čiarou podľa mňa nie sú ďalej ako 30km.

anjelinka
autor
13. nov 2008

mimka a nevies, aky je tam trh? ci velky alebo aky? lebo uz zvazujem, ze predsalen obmakcim manzela a nas zavezie autom, skoda, ze nemam vodicak 😒 , no a sli by sme do tych slemencov. a tam je nejake parkovisko pred hranicou, alebo ako?

anjelinka
autor
13. nov 2008

Ale trosku sa bojim toho cakania, co si pisala, ze niekedy prejdes pesi za pat minut a niekedy na styri hodiny, aby sme na to nenatrafili, ale co sa moze cakat pri pesom prechode tak vela? 😕

helkas
13. nov 2008

ahoj no tak v Užhorode je veľký trh nakúpiš čo len chceš šaty aj svadobne aj klince aj pračky no všetko ...keď prejdeš hranice chodí odtiaľ autobus na trh,alebo z Michaloviec ide spoj autobus do Užhorodu ale cez normalnu hranicu cez V Nemecké...v Slemenciach je parkovisko priamo pred hranicou platí sa 20 sk a je jedno ako dlho si tam ja som bola vo štvrtok tam sme prešli za 1 hod a naspäť ani 10 min a sme boli doma

eva7780
13. nov 2008

my sme tiez boli parkrat v slemenciach,ale ako sme tam naposledy cakali vyse 4 hodin,uz som povedal nikdy viac

ttina23
13. nov 2008

no dost dho sa caka na hranici ale stale sa tam oplati ist 9kg ariel 550 sk,znackove botasky tiez 550 a vsetko znackove sa oplati

anjelinka
autor
13. nov 2008

helkas, no dnes som volala na stanicu, tak ide normalne bus az po ich autobusku v uzhorode a ze odtial ide spoj na trh 😉

anjelinka
autor
13. nov 2008

Alebo neviete, co by vysiel taxik?

dea
13. nov 2008

no baby..........s tym "znackovym" oblecenim.........no co ja viem.......to ze je tam vysita fajka, alebo napis adidas........podla mna ziadna vyhra, lebo kvalitou to co u nas na blsakoch u cinanov.........a aj botasky.........tak to je to iste, akoby ste mali cinacke na nohach 😒

emily333
13. nov 2008

z ich botasiek sa mi este nestalo aby nam smrdeli nozicky ale z cinskych ano

lencici
13. nov 2008

ja si tiež nemyslím že śu tie veci až také nekvalitné. Všetko čo mám z ukrajiny je ešte vo veľmi dobrom stave a to niektore supravy sú aj 4roky staré....

anjelinka
autor
14. nov 2008

Moj manzel ma vetrovku, dvojrocnu, akoze adidas, ale vyzera fakt ako prava a aj je kvalitna 😉 . Takisto ma mikiny a ponozky, nestazujeme si.

eva7780
14. nov 2008

ja mam botasky uz 4.rok,a stale su dobre ani sa neparaju ani nerozadaju,ani nesmrdia nohy s nich takze ja som spokojna

ttina23
14. nov 2008

aj ja som spokojna zo znackovymi vecami zatial vydrzali vsetky ci botasky alebo supravy a to mam dost vela veci s tade

mimkao
14. nov 2008

Ono je to tak, že tie veci sú naozaj vyrábané v závode Adidas, Nike, ale je to druhotriedný tovar. To, čo už nespĺňa normy pre, pre krajiny na "vyššej" úrovni, putuje na ukrajinu. Ale niektoré veci sú tam fakt také, že nechápem, prečo sa nemohli predať v EU, veď im nič neni. No, ale normy, sú normy.

karolinkafe
14. nov 2008

Suhlasim s ostatnymi babami, tie veci su ine ako tie z cinanov. Ja od cinanov topanky neznasam 😒 vobec nedychaju a smrdia. Pred dvoma rokmi som si kupila botasky (akoze) Puma na Ukrajine a doteraz su ako nove. Su z takej lisovanej jelenice, podrazka fakt ako nova 😉 a noha sa v nich vobec nepoti. Suhlasim s mimkao, ze tie vyrobky su vyrabane priamo v znackovych zavodoch ale kedze niekedy neprejdu normami, tak sa predavaju na ukrajine ako druhotriedny tovar 🙂

anjelinka
autor
14. nov 2008

tak my zajtra ideme, tak podam najcerstvejsie informacie, ze ako sme pochodili a podobne. Ale asi tam bude kopec ludi, nakolko je sobota, ale nevadi 😉

kikina30
15. nov 2008

Ahojte baby. No vidím rubriku v ktorej možno budem užitočná, tak sa hlásim. Užhorod poznám ako svoju dlaň, pochádzam odtiaľ. Pokiaľ niekto chce nejaké informácie ohľadom cesty, nákupov a meny rada pomôžem. Boli sme tam v septembri aj z malou 4 dni. A prezradím že na naozajstne lacné nákupy sa chodí aj do Černovcov ale je to dosť ďaleko od Užhorodu a treba sa tam trmácať vlakom. A pre deju odkazujem že oblečenie som si tam vždy kupovala nie len pre celu svoju rodinu ale aj pre skoro všetky svoje kamarátky a dodnes som ja aj oni z nimi spokojné. Možno že si trafila na zopár nekvalitných veci a podľa nich súdiš celý ponúkaný tovar, treba skúšať a oplatí sa 😉 Zopár základných informacij vám ponúkla emily, ja ako tamojša domáca môžem dodať že Užhorod ma dokopy štyri väčšie trhy a ten najväčší je na spomínanom Krasnodoncov, potom je Pjaný bazár, Zeľoný a tiež Radvanka. Pokiaľ poviete príslušný názov taxikárovi bez problémov vás tam zavezie. Tak že prajem všetkým kúpychtivým 😉 žienkam veľa šťastia a trpezlivosti na hraničných priechodoch. Teším sa na vaše otázky 🙂 🙂 🙂

anjelinka
autor
15. nov 2008

Ahojte dievcata,

takze nam to dnes nevyslo, pretoze sa otec vratil z nemocnice, ale zajtra ideme.

Kiki, poslala som ti IP.

A ktory je najlepsi plac? Krasnodoncov?

vachovka
15. nov 2008

Ahoj baby ja tiez chodim na Ukrajinu vzdy ked pridem do Sniny tak vyrazame na nakupy na Ukrajinu.Teraz ma uz kamaratky otravuju, ze kedy pojdem aby som im nieco priniesla.Podla mna sa oplatia teplakovky za 1000, ponozky 6 parov za 100, minule sme kupovali svadobne saty za 3600, benzin, cigarety a palenka to je jasne 😀 len teraz od decembra to uz bude s tym horsie.2 krabicky na jeden vstup.Ja sice nefajcim ale manzel ano.Pocula som ze v utorok je tam vzdy drahsie jak po ine dni 😒

anjelinka
autor
15. nov 2008

A este nieco velmi dolezite, len mi prosim vas odpiste. Ideme teda zajtra, ale je tam vobec v nedelu trh?

janinah
15. nov 2008

Aj ja idem zajtra a je to organizované z práce,tak určite by nešli,keby tam v nedeľu trh nebol 🙂

vachovka
15. nov 2008

Hej v nedelu je trh iba v pondelok maju zatvorene.