Nákupy na Ukrajine

anjelinka
12. nov 2008

Ahojte, viem, ze je tu tema kociky z Ukrajiny, no nenasla som nic vseobecneho ohladom nakupov. Chceli by sme tam ist s mamou v sobotu, ale neviem, ci je lepsie ist autom alebo autobusom, v akych peniazoch sa tam lepsie nakupuje, no a nejake ine podrobnosti...
Budem velmi povdacna za prispevky od vas, ktore ste tam boli v tejto blizkej dobe... 😉

anjelinka
autor
15. nov 2008

Ano, ano vachnovka, diiik, myslela som si, lebo napriklad viem, ze autobus chodi kazdy den okrem pondelka, tak asi preto, ze pondelok je na trhovisku volno 😉

kikina30
15. nov 2008

Ahojte kočky pokiaľ ste ešte tam. Všetkým som sa snažila odpísať IP, čo ste sa ma cez IP pýtali. Pokiaľ ešte niečo tak som ešte tu 😉 😀

kikina30
15. nov 2008

Vachovka za kým chodíš do Sniny? Keď to nie je tajomstvo. Ja som tam totiž bývala skoro 9 rokov. 🙂

kikina30
15. nov 2008

A ešte doplním že zo Slemenciv na ukrajinskej strane chodia mikrobusy asi každú polhodinu do Užhorodu. My sme tak raz boli s priateľmi. Nechali sme auta v Slemencoch na slovenskej strane a šli pešo cez hranicu tam sadli na mikrobus a za dvadsať mínut sme boli v Užhorode. Nevýhoda že vás vysadí dosť od rukí ale taxíky sú tam naozaj na každom kroku tak že dostať sa opäť na trh není problém. Naspäť sa dostanete tým že spojom na ktorý treba nasadnúť pri bývalom obchode Beločka (terajší Bopak pri oblastnej nemocnici). Alebo na autobusovej stanici sa opýtať ktorý autobus ide tým smerom a nasadnúť. Je to viac menej pre trošku viac odvážnych a tých čo aspoň trošku hovoria po rusky alebo ukrajinsky. Pokiaľ som ešte nebola tehotná, tak som tam chodila skoro každý druhý týždeň a stále s inou skupinou ľudí. Taká mala - súkromná - cestovka - zadarmo 😀 😀 😀 😝

kikina30
15. nov 2008

Noo nič vidím že som tu asi sama tak du do hajan.... 😵 😔

lenand
16. nov 2008

čavte tak ja som bola v užhorode 2tyždne dozadu zistit cenu kočiarou a také čo u nas stoja viac ako 20000sk tam kupim za 11000-12000sk a značky ake len chceš mi tam chodime aj na oblečenie a zatial sme boli spokojní tak neviem každy musí asi skust a rozhodnut sa sam ja tam určite pojdem na kočiar 🙂

anjelinka
autor
17. nov 2008

Ahojte,

takze ozyvam sa po Ukrajine, ako som slubila.

V prvom rade dakujem kazdej za cenne rady, ktore nam pomohli.

Janinka, boli ste teda? Videla som taky biely autobus so zelenym so znackou PO, bola si v nom ty? Priamo na neho som sa totiz pozerala, ked nas vysadili pri tej hale a museli sme ist dnu s taskami. Potom tam stal ten bielo-zeleny bus, ked sme my z tej haly uz vychadzali von. Ako si bola spokojna?

No, ale asi ste zvedave, ako sme pochodili, tak sa to budem snazit napisat strucnejsie 😀 .

Urcite sa oplati ist autobusom SAD alebo uz nejakym zajazdovym, ktore su vybavene velmi rychlo. V preklade cca sme cakali hodinu na hranici, ked sme sli tam a hodinu, ked sme sli nazad.
Boli sme sice trosku v rozpakoch, ci stihneme za tri hodiny trh pochodit, ale dalo sa, dokonca, sme mali este casu a casu po nakupe. Pri buse na autobuske hned boli taxiky, tak sme sa zlozili my s mamou a este dve dievcata, ktore sli s nami a odviezol nas za 25,- korun na osobu, takze stovka tam a stovka nazad, s tym, ze bol velmi zlaty a poukazoval nam trh, kde mame ist, comu sa vyhnut, no a o druhej ze nas bude cakat opat na trhu a vezme nas na stanicu. Stal tam uz pred druhou, bol velmi usluzny a myslim, ze stastny aj za tych 25,- Sk na osobu. Nevraviac o tom, ze ked sme sli nazad, tak mama zabudla v taxiku rohoz do kupelne, tak sme ju uz hladat nesli a taxik tam nestal, ale predstavte si, ze bus bol uz v polke mesta a zrazu vosiel ten taxikar do busu, ze kde su tie zeny, co zabudli rohoz. Pritom som si uz robila srandu, ze ked nie je na stanovisti, tak uz doma zaklada rohoz.

eva7780
17. nov 2008

ahoj anjelinka a co si pokupila?

anjelinka
autor
17. nov 2008

Ale prejdem k trhu. Nenakupili sme vela, ten taxikar nam poradil, nech nemenime vela penazi, ze sa neoplati, ak by sme nieco nasli, tak nech si zamenime potom, ked budeme potrebovat nieco kupit. Zaviedol nas k jednemu znamemu, ktory nam dal 240hrivien za 1000,- Sk. Potom nam ale baby v buse vraveli, co chodia castejsie a z Michaloviec, ze niekde, co uz poznaju, tak daju aj 245 hrivien, ale tak pre tych par supiek navyse nejdeme prejst cely Uzhorod.
No, pravdupovediac, neboli sme s trhom velmi spokojne. Jedine, naco sa tam oplati ist, tak su tie sportove veci, ktore nosia aj k nam na blsak v Kosiciach a predavaju ich mozno len o 200,- Sk drahsie. Ale teda, kupili sme mikiny, uz aj pod stromcek, ponozky samozrejme, a to je tak vsetko. Kabaty sa neoplatilo, stali mozno aj viac ako u nas, veci podobne ako u cinakov alebo na blsaku ci v Polsku, topanky detto nie, ceny take, ako u nas, pacili sa mi jedny, no keby sa mi s nimi nieco stalo, tak pojdem ich reklamovat? To si mozem kupit aj doma. Dokopy sme minuli ja 2000,- korun, mama tiez takisto. Bola to dobra skusenost, ale myslim, ze sa tam ist neoplati. Mozno tym, ktori byvaju v MI alebo teda blizsie, od nas z KE urcite nie, peniaze na cestovne, pritom dokopy nic sme nekupili, svetre cinanske, ci polske, take, ako kupime u nas. Co sme este kupili, tak mama kupila cigarety, fajci, takze jedny slimky za 3 hrivny krabicku a jeden karton marlboriek za 6 hrivien krabicku, takze ozaj lacne. Tak tieto dva kartony cigariet. Hodnotim to ako dobru skusenost do buducna, ale asi sa tam uz trhat nebudem, maximalne ked, tak kupit nejake tie mikiny, tie sportove veci sa tam oplatia, hlavne pre tych, ktori sa obliekaju sportovo a chcu, aby tie znacky vyzerali ako ozajstne.

anjelinka
autor
17. nov 2008

Mame sa pacil kabat, no stal skoro 5 tisic, tak to si uz tu moze kupit aj lacnejsie. Boli sme popozerat aj kociky a svadobne saty, ale to len z cirej zvedavosti, mali sme totiz cas, tak svadobne saty ocackane, nie velmi sa nam pacili, mozno v salonoch v meste su ovela krajsie, takisto kociky sa mi zdali drahe, neviem, ale tak v Polsku, co som videla, tak boli za dobru cenu a krajsie. Ale mozno baby, ktore idu vyslovene za tym, tak pochodia aj po meste, vedia, za cim idu, tak hladaju prave to, lacnejsie a kvalitne, my sme videli par stankov s kocikmi, ale nic moc.

Neviem, co este napisat. Jaj, no kupili sme este cukriky, sladkosti.

Hodnotim to ako pozitivnu skusenost, ale neviem, ci by som sa tam este vybrala. Chceli sme kupit nejake pekne pulovriky na zimu pre babky, lenze vacsie cisla sme tam vobec nevideli, vsetko len na stihle baby.
Ak by nieco, pytajte sa 😉

emily333
17. nov 2008

ahoj anjelinka som rada ze si sa ozvala som bola nedockava ako ste pochodili 🙂 ale ako som citala tak celkom OK 😉

anjelinka
autor
17. nov 2008

Ahojky emka 😉 😉 ,

vies co? akurat sme sa s mamou rozpravali, ze boli sme, videli sme, nemozeme nadavat, ale ani sme az take nadsene neboli, nevadi, ale zasa nejdeme hromzit, zlostit sa a tak.

emily333
17. nov 2008

asi tak 😀

janinah
17. nov 2008

ahojte,no bola som,videla som,už nepôjdem....s nákupom som bola spokojná /mikiny dievčatám,malému šuštiačku,dedkovi a mužovi pulovre,mne vetrovka a kabelka,sladkosti...,/kabáty aj pekné ale drahé,nevybrala som si,obuv nepotrebujeme teraz,ale kde by som ju reklamovala a lacná nebola....mala som pocit,že každá druhá vec stojí 120 grivny,ja som na tú cenu mala šťastie,pulover,kabelka, zmenili nám po 235 grivny na 1000 Sk,vraj to bolo ok,no ale vadili mi iné veci- HRANICA HOROR,čakali sme skoro 3 hodiny tam a 3 späť,ukr. colníci sa tam premávali a figu robili,vôbec nebolo veľa autobusov,museli sme dať úplatok,normálne si vypýtali 150 grivien ,tak sme sa skladali v autobuse,WC hrôza,totálne pod úroveň, a to som mala svoje dni a musela siom ísť,moja dcéra celý deň nepila,aby nemusela na WC,na trhu o nič lepšie,tam som nebola,ale hovorili,až späť na našej strane bolo obstojné,ale kam sa tí Ukrajinci hrabú snáď nie do EU ? 🙄 zlaté Poľsko,cez hranicu prejdeš ako človek a tovar podľa mňa lepší a chodím tam aj do obchodov....no a cestou späť to vystupovanie a kontrola,my sme mrzli,oni mali koooopu času,prehrabali všetko...mňa tam už nikto nedostane 😀
anjelinka,viem názou autobusu,teda firmy,ale bol to modrý nápis začínal sa na D a pred nami šiel autobus tiež z PO s modrým nápisom na M,okolo 8 -mej asi prešiel autobus pravidelný spoj,tak sme mu závideli,že ako rýchlo....beriem to ako skúsenosť a moja dcéra tiež 😉
dievčatá,ďakujem za rady

mimkao
17. nov 2008

Anejlika, dík, že si napísala. Lebo sestru zaujímal aj ten Užhorod, ale po tvojej skúsenosti, ostáva verná Slemenciam... 😲 😎 🙂

anjelinka
autor
17. nov 2008

Janka, tak to nebol vas bus. My sme mali asi stastie, ze sme cakali len hodinu, pretoze to bol SAD spoj. Ja uz asi tiez nepojdem, ale napriklad taxikar vravel, ze sa oplati ist na ten Pjany bazar, ze tam je vsetko lacnejsie a vyhodnejsie. Ja som tam nejaku nadheru nevidela, fakt sa oplati len na tie sportove veci, inak nic.

mimka 😉 , noo, asi hej, tie Slemence su lepsie, aj ten taxikar vravel 😉

kosicanka1
17. nov 2008

no baby, chcem sa opytat, kolko vyjdu take kozene botasky na ukrajine? nejake akoze fila, adidas a podobne? neoplatia sa vam viacej kupit originalky niekde vo vypredaji? ved ked zaratate tie naklady na benzin alebo bus a ostatne a cas a namahu...
ja som si teraz kupila originalky FILA celokozene original krabica, balenie, 2 roky zaruka za 1100... cez internetovu stranku, spokojnost maximalna...

anjelinka
autor
17. nov 2008

kosicanka, co som sa pytala ja, tak vychadzali na cca takych 700,- az 800,- Sk, ale pacili sa mi botasky, ale s kozusinkou vo vnutri na zimu, ale vysli na 1800,- "adidasky".

No ja som za topankami nesla, ale pokukali sme. Inak kupujem v Optime, tam su stale dake vypredaje, minule som kupila muzikovi za 2000,- Nike a je velmi spokojny a ja pred dvomi rokmi za 1200,- Sk vo vypredaji Nike, a stale su ako nove.

olise69
18. nov 2008

Ja som bola na Ukrajine pred rokom, a tak ako píše Anjelinka, žiaden zázrak sa nekonal. Musím ale pochváliť- kúpila som mikiny a termotričká, tie sú dodnes krásne, žiaden švík nakrivo, vyblednutá farba, žmolky. Naozaj sa oplatí len na športové veci. Botaskám neverím, že sú kvalitné, u nás v akcii kúpiťje lepšie. A cukríky čokoládové, tie majú božské.

Vec ktorá ma odradila úplne- záchody na trhu. Raz a nikdy viac.( Asi sa radšej počúrať) ☹

kikina30
20. nov 2008

Fuuha dievčatá. Toľko zážitkov... No hneď na začiatok vám poviem že nechcem obhajovať UA lebo všade sa nájdu nedostatky. Ale prosím berte UA z rezervou, tam komunizmus trval dlhšie a niektoré veci nie sú ešte dotiahnuté. Zoberte že na UA majú mizerne platy, dôchodky ani nespomínam ale chuť zarobiť je obrovská. Oni nemajú ako tu na socialku a podpory aj prídavky na deti sú fakt smiešne. Viem poviete a čo to ma z tými nákupmi spoločné? No prezradím zopár veci, ako som už písala niektorej z vás do IP Krasnodoncov je najdrahší trh ale aj najväčší. Úspech nákupu závisí od veľa veci. Po prve treba vystihnúť čerstvý tovar, vtedy je vyber (ale keď nikto kto nebýva na UA nevie kedy to je, tak vždy je to buď alebo...), po druhe ukrajinci ťažia z toho že okrem tohto trhu nepoznáte žiaden, tak aj ceny sú adekvátne. Na slovenskej strane vo Vyšnom Nemeckom v motoreste ma zo stavu WC naplo až som vonku vracala. Špinu robia ľudia a pokiaľ sa nenaučia poriadku môže sa za nimi upratovať aj sto raz na deň. A čo také WC v prírode, nikdy ste neboli na latríne? 😉 Všetko treba brať z rezervou až potom môže sa do sveta. Zlate Poľsko?...Hmm však je v unii a UA je hranica z EU, tak aj kontroly musíte očakávať adekvátne. Opýtam sa videli ste dievčatá úplne rovnaký tovar ako na slovensku, alebo podľa vás horší? Ja, čo som si pokúpila veci, tak sú aj kvalitne ( niektoré mám už 4-5 rokov), aj také čo sa tú naozaj nevyskytujú. A to vôbec neboli dráhe. Športové veci som tam kupovala asi len dva krát, mám odtiaľ asi osem kostýmov, dva kožuchy, spustu džinsoviny a boh vie ešte čo. Oplatia sa aj riady do kuchyne, čajové a kávové súpravy.... Je toho veľa a záleží asi len na nárokoch kupujúcich, čo komu vyhovuje. Poviete si že sú to len prázdne reči a je to inak, možno ale ja to vidím takto. Turistika je vždy trochu dobrodružstvo, no nie? Je to moje mesto ktoré mám rada, a nedostatky len treba pozitívne zhodnotiť. Neodsudzujte prosím a skúste tam isť v lete alebo na jar keď kvitnú gaštany na Nabrežnej je to naozaj čarovné. A pokiaľ niekto ešte chce skúsiť nákupy tak mu cez IP poradím lacný a kvalitná obchod z obuvou. Každý ma pravo na svoj názor, to nikomu neberiem. 😉 🙂

mukky
18. jún 2009

ahojte,ja som bola si pred necelym rokom v slemenciach a nakupili sme super sportove veci...teraz chodievame uz len do madarska,ale opat ma taha na ukrajinu..

kikina mas vo vsetkom pravdu...ja ked som bola v Rovne asi pred 10 rokmi,plakala som...tolko biedy a chudoby,dodnes si vazim to co mam...ale ludia neskutocne usluzni a laskavi...

zobrajuce deti,svorky psov,prazdne obchody,svaby ktorych sa nezbavis,tepla voda pustena le n krat denne,miesto pokladni pocitadla...bolo mi tam smutno a predsa dobre..kde som povedala kolko stali moje botasky adidasy z nemecka...skoro odpadli,ich vtedy snad dvojmesacny plat..

moja babka je ukrajinka,a mama sa zo mna smeje,ze kazdeho taha na zapad,a mna na vychod 😀 no srdcu nerozkazes 😀 ,odvtedy som tam nebola,ale sla by som rada...ale asi len autom ci letecky,vlakom sme sli hadam aj 2 dni s prestupovanim,a nezazmurila som oko,lebo som sa bala svabov,ktorych tam bolo ako mravcov 😝 ,prisla som z tamad tak unavena,ako keby som pracovala mesiac v bani..ale stalo to za to..

sofik
19. jún 2009

Ahojte 🙂

Ešte sa oplatí íst na nákup na ukrajinu 😕 Poradte nejaké obchodné centrum alebo vačší trh. Dá sa tam kúpit aj záhradný nábytok a lehátka?

vinka
19. jún 2009

Ja som tam ešte nebola ale kámoška pred mesiacom bola a hlavne na značkový zimný zýpredaj.Aj botasky nike si kúpila za 200 sk.No a jej muž aké rifle si kúpil.Som oči očila a smiali sa z ceni,že 250 sk. 😝 Ale neviem kde presne boli.Ale,že v obchodoch. 😉

sofik
19. jún 2009

My to nemáme daleko ale radšej by som šla do obchodov ako na trh 🙂 ak niekto chodí na dobré miesto nech dá vediet aj oblečenie a obuv by ma potešila 😉

selyma
24. okt 2009

Ahojte babky. Ja sa tiez chystam na trhy na Ukrajinu. Este sa tam nezmenilo? Ja som chcela ist nakupit veci pore babatko, asi v novembri. Tak napiste, ci radsej do Polska?

mariangela
29. okt 2009

Neviete ci sa tam da kupovat za eura....mate niekto odtial kocik?............my by sme tam tiez isli...len sa nevieme rozhodnut

sonya16
30. okt 2009

Mariangela - dá sa tam nakupovať aj za doláre aj za eurá, ale odporúčam zmeniť tam priamo na trhu za hrivny, lebo ťa môžu aj oklamať pri vydávaní, kurz tam môže byť horší. Naši známi tam kúpili minulý rok kočík a nebol zlý, ale my sme kúpili toho roku kočík v Poľsku a za tú cenu, čo na Ukrajine, sme k nemu mali aj vajíčko. Ale možno sa to tam zmenilo a lepšie konkurujú, my sme tam neboli od novembra minulého roka a môj manžel tam bol naposledy v marci tohto roka. 😉

mukky
2. nov 2009

ja som sa tam chystala opat ale ta chripka co tam je ma tak strasi,boze ☹

sofik
2. nov 2009

mukky ja by som tam určite nešla teraz ked tam je rozšírená prasacia chrípka ☹ síce je to na opačnej strane ale predsa 😉

dara9402
11. apr 2010

kocky chcem sa ooytat ci teraz niekedy nebola niektora z vas v uzhorode, ja sa chystam na buducu sobotu a vobec neviem co mam cakat, netusim kolko penazi si vziat a vobec ako to tam chodi a co kolko aspon priblizne stoji nech sa viem zariadit a na webe sa mi volajako nepodarilo vybrouzdat 🙂 nic